Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

scream napísal: Po 08. Jan, 2018, 14:18 Dnes som letel cez semafory asi 3 sekundy 85km/h aby som stihol zelenu ( taku co blika)... v MESTE ....ou maj gad asi sa idem sam nahlasit a odovzdat vodicak na rok.

ale sak ok, ja tiez niekedy, ked poznam krizovatku a to, aka bude svietit dalej farba, tak pridam, aby som presiel na zelenu. a ano, mozno aj na 75km/h aby som presiel. hned potom vsak nepalim dalej 75 ale spomalim...

lenze v tom okamihu som si vedomy, ze porusujem zakon a MPR,a ked ma nahodou zacne nahanat niekto s civilnym autom a radarom ze som preletel 80tkou tak poviem ano pan policajt, mate pravdu, uznavam.
a teraz ruku na srdce, kolki z Vas urobia to iste, a priznaju si to?
ja by som sa nikdy s fizlom nehadal, ak si budem vedomy porusenia zakazu..

btw z duse neznasam jedno, ak niekto vzhladom k MPR napise, ze on ma "super" auto, je lepsi sofer ako zvysok, a on moze ist 80 tam kde ini 50, lebo xyz.

Tak len tolko:

"Zamyslenie: Najhoršie na celej cestnej premávke je to, že ľudia si príliš dôverujú a myslia si o sebe že sú dobrí šoféri. Táto mylná predstava ich môže však zabiť. Dobrý šofér nie je ten, ktorý vie ovládať dokonale svoje vozidlo, ale ten, ktorý vie predvídať čo spravia v cestnej premávke ostatní. Dobrý vodič je ten ktorý počíta vždy s najhorším variantom dopravnej situácie, ak by zlyhal niekto iný a teda zvýšenou kontrolou ostatných zaisťuje aj svoju vlastnú bezpečnosť."

- k tomu poslednemu, x krat som tu poniektorym z Vas vysvetloval, ze ty mozes ist 80tkou na 50tke, bezpecne, tam kde nic nieje, a zrazu Ti nejaky opity chodec, dili vyjde na cestu, a Ty ho zramujes.. sud nebude zaujimat, ze Ty si siel 80 lebo nikde nikoho, sud bude zaujimat v prvom rade, preco si nedodrzal MPR. a ked este vezmu kartu vodica a najdu tam priestupky za rychlost, tak papa.. presne tu je ten "rozdiel", ze clovek MUSI ratat s najhorsim variantom co sa moze stat.. to je dobry sofer, ktory nepovie ja mozem ist 130 lebo mam auto co zabrzdi lepsie jak ine co ide 50 a xyz... preto mas jazdit 50 tam, kde je 4prudovka, mesto, tma, 3hodina rano, lebo pojde aladar z diskoteky, naliaty, a jebne to rovno pred Teba. cim sa na sude budes obhajovat?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Filip a nie je zrovna krizovatka ta rizikova cast cesty? Ja zase naopak, neletim cez krizovatky lebo nevies kto ti tam vbehne na oranzovo-cervenu, neda prednost z blikajucej oranzovej alebo sa tam objavia zachranne zlozky ktore nepustili sirenu ale iba majaky ... toto je skor na zamyslenie. Radsej nestihnut a zastavit na oranzovu ako sa vysypat na krizovatke lebo ju musim stoj co stoj prejst. Ked uz porusovat MPR tak radsej na prehladnom useku.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4568
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Felipe: paci sa mi v jednom prispevku ako obhajujes a zaroven pises, ze porusujes MPR. Uz je jedno ako sa postavis k pokute.

ROBIS PRESNE TO, CO TI PRIDE NEPRIPUSTNE U INYCH!... mozno v mensej miere. Tebe pride v pohode preletiet semafory 75km/h mne pride v pohode ist na dialnici 180.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

mne nepride v pohode keď nameraju na dialnici "šialenca" čo ide 196km/h "neuveriteľnou rýchlosťou" na ferrari :D
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Sebi02
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 426
Dátum registrácie: Ut 03. Máj, 2011, 15:14
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Sebi02 »

Nehovorim presne Felicia 1.3 MPi 50kW r.v. '99, len som to vyuzil ako priklad na porovnanie stareho auta, co bolo lacne uz ako nove a podla toho stoja aj diely.
Naposledy upravil/-a Sebi02 v Ut 09. Jan, 2018, 20:40, upravené celkom 1 krát.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

Sebi02 napísal: Ut 09. Jan, 2018, 03:12
Felda:400+160 pneu (Falken), 200 "co trebalo" na prednej naprave (presne neviem) +spotrebaky (olej+filter, stierace...).
Superb:5300+500 servo, 400 alternator (sice s robotou, ale stale za cenu mojej Feldy) +hovadinky. Pred casom stretol srnu a radsej predal cele auto.
Nechcem zniet ako masochista, ale co viac realne potrebujes na presun z A do B? Za vodou niesom, takze nieco ine by som asi neutiahol, ale IMHO nebud ako notoricki tuzeri papajuci rozky s pastekou v Audine :D
//:A to mal najspolahlivejsi VW motor za poslednych 20 rokov, ale ked to auto stalo nove nad milion, holt...
tak tu si si ludovo povedane nasral do huby :) kedze to je 1.9TDI ako kazda ina, a na tie sa valaju diely na zemi, a repas alternatoru ta bude stat rovnako na feliciu(golf), superb alebo mercedes

to ze je tvoj kamos socka a nerozmysla/nevie si to opravit normalne sam, je druha vec
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

400 altik? ved tolko snad nestoji ani novy.. a altik bude menis kus za kus na protihodnotu (co v tomto pripade, kedze je to superb to mozne je) alebo cakas na repas (ako je to v menej vyskytovanych modeloch, pri kt. nema 10 VW altiky na policke)
servo je drahe tak ci tak.. mohol byt ale este vacsi dilino, keby mal 2.5 TDI V6.. alebo A4 2.5TDI V6 s multitronicom (kedze superb mal len tiptronic)
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

taaak podme pekne po poriadku

@shajek --> hlavne by som na tu audinu bez Quattra sral
quattro je pekna vec, ale s nim je zase zlozitejsia zadna naprava, na ktorej sa moze dodrbat viac 3cifernych veci, a taktiez spotreba bude minimalne liter naviac... vzhladom k tomu ze by som 4x4 vyuzil(ano viem ze quattro funguje aj na asfalte) raz za rok tak skor nie ako ano

@scream--> kup si nieco rozumnejsie. Tym myslim jednoduche auto, vela nahradnych dielov, minimum kurvitok a benzin.

toto je jednoduche auto, s motorom mam skusenosti z T4rky, viem co od neho cakat, a viem ze minimalne na motor nahradne diely problem niesu... dovolim si povedat ze tento dizel prezije vela benzinov...

@sebi02--> no ked si zoberiem seba s Feldou a kamarata, ktory mal jednotkoveho Superba 1.9TDI, ak zanedbame (nehovorim, ze zanedbatelnu, ale zase sa mozme bavit o XYZ faktoroch) pasivnu bezpecnost, komfort, vybavu atd., tak jedinu realnu nevyhodu, ktoru najviac pocitujem je hanba pri parkovani niekde pred barmi...

Felda je dobra vec, ale uz aj najnovsie kusky budu mat dobrych 18rokov, a ak este niesu komplet zhrdzavete, tak do roka budu. A taktiez s mojimi 196cm sa mi sklada do felicie dost tazko

ked nevidis vyhodu medzi superB a feldou, tak je niekde chyba, a to velka...

@stefan.koval--> ako sak skilex maju doma nie jedno auto
pravda, ale vies si predstavit ake je to jazdit na rodicovskom aute, kazdu jazdu nejako zdovodnovat, hlavne nic neoskrabat, nikdy nebudes mat pokoja

--> spotrebny plastovy material vek nezastavi

s tym pocitam, viem ze na 25r aute budu odchadzat random drobnosti, vypadne spruzinka zo zamku, zasekne sa posuvanie sedadla a podobne drobnosti... ale bude na tom 15rocne punto za 1500€ lepsie ako 25rocna audi za 1500€? imho nebude
Používateľov profilový obrázok
Sebi02
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 426
Dátum registrácie: Ut 03. Máj, 2011, 15:14
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Sebi02 »

Tusim kupoval novy a len reprodukujem, co mi s bujarym slovnikom hovoril :(
Poprosim nechytat sa detailov, pointa mojho prispevku by sa dala popisat ako "kup si Feldu, Civic, Corollu, Superb, A6, A8, Challenger SRT, co len chces, ale auto nieje len o tankovani". :bye:
//:Skilex ak na to mas, mne je to fuk na com jazdis, ja na bezpecnu prevadzku (s dodrziavanim intervalov atd.) nicoho lepsieho zatial v 18tke nemam :red:
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

Za mna felda/golf ak tdi
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

golf je sice fajn vozitko, ale chce ho kazdy, cize ceny v bazaroch su zvacsa dost uletene... a ak je cena normalna tak je ten golf zase stuzingovany

napr. tento https://auto.bazos.sk/inzerat/81198241/ ... V-77kw.php

3tisicky za 18rocne auto... ctjb
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

bohuzial nie vsetko je o veku, tamtie afticka sa ani nesrali, ani hrdza, oni max unudia, diely su furt dostupne dokonca, a druhovyroba praska vo svikoch, toto bohuzial neni japonec co je po 10 rokoch hrdzavy od hora dole (niekedy uz aj v showroome, ahem, mazda).





.
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

SKiLEX napísal: Ut 09. Jan, 2018, 22:53...
Nechápem, čo chceš.
Audi, ktoré má síce fakt pop*deli motor, ale 25 rokov a vyzerá zle a je hodné tak na prerábku a víkendovku je pre teba v poriadku, zato 18 ročný Golf s bezproblémovým overeným motorom a peknými fotografiami je blbosť?
Aspoň pozrieť by som ho šiel, ak by som vôbec smeroval na autá tohoto typu a výrobcu.
Snake napísal: Ut 09. Jan, 2018, 22:57...
:rolleyes: 10-ročné Subaru bez hrdze...
Ale áno, netvrdím opak, v práci skúsili dve firemné Mazdy.
Kedysi som tvrdil, že technika dobrá, ale tie ich nové motory znejú ako pokazené už z výroby...
V oboch firemných autách (dieslových) je od počiatku problém s bluetoothom a obe naozaj rýchlo hrdzavejú. Podvozok je jasný, ale strecha? :facepalm:
V apríli budú mať u nás odžité celé tri roky...
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

skillex si zas dokakany skor ako mas z coho. Nezda sa mi zeby ten zadok quattra bol drahy ...
a ano, tie auta nehrdraveuje (myslim tym absolutne), a kvalita spracovania hodne vysoka, v interieri doteraz nic nevrze, akurat tie Bose repraky to vzdali, inak nic. Motor musel ist ale na generalku, co to mal uz odzite v SVK rukach (a nie, ten motor nieje ZAS TAK velky drziak ako by sa chcelo ....)
a este raz ... quattro .... inak nic ... to auto ma s nim uplne inu hodnotu, a je to rozhodne vyhoda. Ked ti ide o liter hore dole, alebo o par eur drahsie zadne diely napravy, tak sa vyser na celu 20rocnu premiovku. Tak isto ako aj do golfa vie zahucat 800e ako nic :)
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Nepovedal som ze konkretne to audi, unho ma len zaujalo najazdenych takmer 800 000, tak som ho tu postol

Golf neni blbost, ale na SVK stoji minimalne o 1/3viac ako si zasluzi

Este vobec netusim co chcem, auto chcem kupovat zaciatkom leta, momentalne pozeram po vsetkom od bicykla po premiovky, robim si nejaky ten prieskum trhu, planujem sa zamerat na niekolko pripustnych modelov a striehnut na ponuku...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"