Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Babky budu vlhnut pri oznameni jeho kandidatury. :facepalm:
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

Fico na TA3 prave keca. Zhrnuto, rozprava ze mu neskutocne lepi z novych stran :D, ze je najlepsie ak prezident a predseda vlady tahaju ze jednu stranu /cize treba volit jeho/, dalej spomenul krizu, ale nezabudol na slovicko extremisticka.. /zasa myslel kotlebu?/. Zakuklene rozprava neskutocne. Mohol to trosku jednoduchsie povedat aby to pochopili aj jeho volici :)

"VladuSR znepokokuje triestenie pravice a uvolnovanie miesta pre extremisticke riesenia..:"
:facepalm: :facepalm: a to ich kradnutie ktore to sposobilo ich neznepokojuje?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Pobavil ma tento prispevok v diskusii pod clankom:

http://www.sme.sk/diskusie/dpl/21176628 ... denta.html
cashroller napísal:uz aj Bitcoin reaguje
:hysterical: :rofl:
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa STENLY »

MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Asnod »

http://www.aktuality.sk/clanok/242379/p ... ampaign=HP

:facepalm: Extremista to chce dosiahnut asi tak ze znizi podpory/socialne davky a zvysi pocet samovrazd nezamestnanych. Kto mu na tieto hovna naleti, toho vazne lutujem :rolleyes:
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa galen »

opatrne so slovami broslo .. aj ked si to tu praje 1/5 naroda, za hento mozu byt prusery

kandidatura r.f. za prezidenta je logickym krokom pri popularite starny, ako maju ... ci sa nam to lubi, alebo nie ...

aktualne vsak nemaju ustavnu vacsinu, takze bez podpory nezmenia ustavu, ktora tu je ...
urychlia si maximalne schvalovaci proces medzi parlament/prezident/realita ... ale toto je iba kozmeticka uprava. lebo prezident je u nas .. na okrasu .. pravomoci skoro ziadne .. jedine co ma napada zmena, ktoru nevedia spravit teraz, je amnestia ..

nemalujme cervenu na prezidentsky palac ..
lava, prava, lava, prava ...
ANONYM_a7

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

mas pravdu galen a pali ma na to upozornil mazem to radšej
LordRainmaker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2005, 20:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordRainmaker »

beardie napísal:jeeej, konecne nejaky Ficovolic, co hovoris na tie rozkradania a nicenie podnikatelskeho prostredia?
Je to lepsie ako to bolo, je daleko menej kauz ako za minulých vlad (vratane prvej Ficovej). V politike je klud, alebo skor rezignacia ludi na politiku, ze nech tam bude ktokolvek, asi sa nic nezmeni. Bohuzial sa neriesia dolezite veci.
A vyber dani by treba zeefektivnit, odpisy z dani, zrusit alebo obmedzit na minimum. Prijem statu z dani musi byt daleko vyssii. Blockova loteria je nezmyslel! Su stovky veci, co by sa mali a mohli zmenit, SMER to v rukach, je to len na nich...

A Fico sklamal na celej ciare svojou kanditaturou na prezidenta. Ma plnu moc v rukach a zenie sa do "reprezentatívnej" funkcie, co dodat...

Buducnost Slovenska je jasna...rozbita, neschopna pravica, plna nenazrancov a hadov ako Sulik, Figel a Rusko, a na druhej strane bude dalsia banda nenazrancov z lavice, bez organizacie a vizie, ktori sa budu bit o moc. Bude to zachvilu u nas vyzerat ako bratov v Cechach, castejsie budeme bez vlady ako s nou :)

Pripajam sa k vacsine nasich spoluobcanov, a na politiku sa asi vykaslem a v najblizich volbach asi zakruzkujem Matovicova, alebo Kotlebu, alebo iného extremistu... :cry:
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

lepsie ako bolo je teraz urcite pre zlodejov, nemusia sa totiz nikomu spovedat

haha, my o vlku a:
http://www.cas.sk/clanok/269362/urad-vl ... c-eur.html
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2585
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa 1adad1 »

ja by som tu pravicu aj volil, ale pridu mi uplne neschopni a lavicu nebudem volit z principu
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa CageJ »

Sangala napísal:Bananistan sro
k tomu videu... On nemal co od nich pytat preukazy ! Za prve nie je osoba cinna v trestnom konani a za druhe on prisiel na urad a nie oni za nim.. Cize uz tu porusil zakon.. Filmovanie? Je uz zakazane.. Pozriem si to cele a napisem svoj nazor. Kazdopadne myslim, ze mu dost jasne povedali ci chce byt konatelom alebo svedok v inej zrusenej firmy, ktora ma urcite vazby na firmu, ktoru stale ma..

P.S. Jeho firmy su znacne problemove ;) ...
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa yesper »

CageJ napísal: On nemal co od nich pytat preukazy ! Za prve nie je osoba cinna v trestnom konani
na zaklade coho?
CageJ napísal:za druhe on prisiel na urad a nie oni za nim
kto ho predvolal a dokonca 2x?
CageJ napísal:Cize uz tu porusil zakon..
aky zakon porusil? skopiruj ho sem
CageJ napísal:Filmovanie? Je uz zakazane..
link?
CageJ napísal:Kazdopadne myslim, ze mu dost jasne povedali ci chce byt konatelom alebo svedok v inej zrusenej firmy, ktora ma urcite vazby na firmu, ktoru stale ma..
ked to dopozeras, pozvali ho 2x a potom mi vysvetli ako sa mal dostavit...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa CageJ »

http://www.minv.sk/?obcianske-preukazy

ak tu nie je tu, tak v zakone o kontrolach...

uz je zakazene ? presne po tomto incidente, prisiel interny pokyn
yesper napísal:
CageJ napísal:Kazdopadne myslim, ze mu dost jasne povedali ci chce byt konatelom alebo svedok v inej zrusenej firmy, ktora ma urcite vazby na firmu, ktoru stale ma..
ked to dopozeras, pozvali ho 2x a potom mi vysvetli ako sa mal dostavit...
pozriem, ale.. On sa snazi poukazat na dieru v zakone, za ktoru ONI ako ekonomovia nemozu a ktory NAHODOU robili PRAVNICI ako on, co vedia o ekonomickych veciach gulove... akurat sa strapnil on, to je cele. Ako niekto pod video na YT napisal, snazi sa zakryt svoje podvodnicke aktivity a kratenie DPHcky... Nakolko viem ako su tieto jeho firmy problemove... Grafet je velmi znama firmicka..
Oni robili len a len v medziach zakona ! Bud ma byt FO alebo ako konatel firmy. A tieto nase zakony su robene pre podvodnikov ako vsetci vieme :) ..
yesper napísal:
CageJ napísal: On nemal co od nich pytat preukazy ! Za prve nie je osoba cinna v trestnom konani
na zaklade coho?
CageJ napísal:za druhe on prisiel na urad a nie oni za nim
kto ho predvolal a dokonca 2x?
Tato znelo spolu.. Ak by prisli oni za nim su POVINNE sa preukazat, on vsak prisiel za NIMI a ON je POVINNY sa preukazat.
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa yesper »

CageJ napísal:ak tu nie je tu, tak v zakone o kontrolach...
vid koniec prispevku..
CageJ napísal:uz je zakazene ? presne po tomto incidente, prisiel interny pokyn
interny pokyn si mozu strcit, pokial to nie je v zakone/ustave
CageJ napísal: On sa snazi poukazat na dieru v zakone
aka diera v zakone? je to tam jasne napisane, problem je ze ho neovladaju
CageJ napísal:Tato znelo spolu.. Ak by prisli oni za nim su POVINNE sa preukazat, on vsak prisiel za NIMI a ON je POVINNY sa preukazat.
on sa preukazal, pytam sa este raz, kde a ako porusil zakon?

a teraz trocha k danovej kontrole
(5) Daňový subjekt, u ktorého sa vykonáva daňová kontrola (ďalej len "kontrolovaný daňový subjekt"), má vo vzťahu k zamestnancovi správcu dane právo

a) na predloženie služobného preukazu zamestnancom správcu dane a písomného poverenia zamestnanca správcu dane na výkon daňovej kontroly,
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa CageJ »

Daňový subjekt, u ktorého ]sa vykonáva daňová kontrola (ďalej len "kontrolovaný daňový subjekt"), má vo vzťahu k zamestnancovi správcu dane právo

a) na predloženie služobného preukazu zamestnancom správcu dane nie obcianskeho

To u ktoreho sa vykonava sa da prelozit dvojako.. a) u neho vo firme b)u ktoreho sa mysli ako predmet FO/PO..

Jaky zakon, jaka ustava? Ustava taka blbosti neriesi, sice sa s nou stale ohanal, ale ocividne ju V ZIVOTE necital..

374 Neoprávnené nakladanie s osobnými údajmi:

OS podľa závažnosti až na 1 rok (max. 2 roky): neoprávnené poskytnutie, sprístupnenie alebo zverejnenie osobných údajov zhromažďované v súvislosti s výkonom verejnej moci, uplatňovaním ústavných práv, výkonom povolania, zamestnania alebo funkcie,

77 Porušenie dôvernosti ústneho prejavu a iného prejavu osobnej povahy:

OS podľa závažnosti na 6 mesiacov až 3 roky (max. 5 rokov): porušenie dôvernosti neverejne prednesených slov alebo iného prejavu osobnej povahy tým, že je neoprávnene zachytené záznamovým zariadením a zhotovený záznam je sprístupnený 3 osobe, alebo inak použitý čím je dotknutej osobe spôsobená vážna ujma na právach.

Kazdy organ ma pravo na INTERNE UPRAVY. Podla tvojej logiky je aj priemyselna spionaz moralne spravna, pokial by nebola zakonom upravena.
yesper napísal:
CageJ napísal: On sa snazi poukazat na dieru v zakone
aka diera v zakone? je to tam jasne napisane, problem je ze ho neovladaju
Ovladaju, dali mu pravo vyberu.. Ze MOZE BYT IBA JEDNOU OSOBOU.

EDIT: Prave pozeram a oni tam nie obcianske ale sluzobne. OK, ale urazal ich, to je uz porusenie.
Naposledy upravil/-a CageJ v Ne 05. Jan, 2014, 23:02, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Debata o všetkom"