Balik z Ciny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5466
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Nechcem nikoho navadzat, ale objednat si drogy postou fakt nie je problem
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12298
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HellAngel »

Problem to irice nie je, ale potom uz problem moze byt, a vykopnute dvere a kriciaca zasahovka v baraku urcite nie je nic prijemne :D
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5466
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ako by to mohol byt problem ked ty nevies kto ti co posiela :)

Tebe moze poslat hoc kto hoc co bez toho aby si to vedel ovplyvnit... Kym na teba nie je naviazana objednavka, co pri tore a krypto platbe nebude tak neni nic


Ale to uz sme asi mierne OT
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1579
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa dargy »

HellAngel napísal: St 02. Jún, 2021, 22:44 Ja to beriem tak, ze toto nariadenie ma tak zkomplikovat nakup z ciny, ze vela ludi sa na to radsej vykasle a cinu uz ani nebude riesit
To uz malo byt davno tak. Neviem preco by cinania mali obchadzat eu zakony ked tu chcu predavat. Ja by som dal 200% na vsetko z ciny. Nech to je seriozny biznis. To iste ako s ocelou. Kapu tu oceliarne jedna za druhou. Cina len kradne vsetko a kopiruje a potom nekalo nici obchod v eu. Vy vidite len cenu nic viac. Tak sa nedivte ze to obmedzuju ako vedia. Ja im fandim (eu restrikciam) na moj vkus su makki este a hlavne pomalí.
Nech z toho vznike dalsi biznis pre sikovnych ludi ktori sa do toho daju a budu mat cisto biznis zalozeny na chinadovoz a prihodi si svoje.
ZDROJ: Seasonic G Series 550W GOLD MB: ASUS TUF Gaming B550-PLUS WI-FI II CPU: Ryzen 5 5600@4,6 GHz cooled by NOCTUA NH-U12F RAM: 2x8 GB Crucial Ballistix Black 3600MHz cl16 VGA: Sapphire Pulse RX 5700 8 GB + 2x Noctua NF-A12x15 Chromax PWM HDD: Samsung SSD 860 EVO 500GB + Kingstone SSD Now 64GB + 1TB WD Caviar Blue WD10EALS SOUND: Asus Xonar DX MONITOR: 34" LG 34UM68 DRIVING WHEEL: Logitech G25 RECEIVER: KINO: Yamaha RX-V557 + CANTON set 5.0 GLE series + subwoofer VELODYNE VX-10 STEREO: ONKYO A-5VL + Tannoy M1 HEADPHONES: Superlux HD330, Focal Sphear, Soundmagic e50 + LG V30 TV: Plazma P50X60 R.I.P. now TX-P50UT50
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa bepetko »

najlepšie keď 80% produktov predávaných u nás nájdeš na aliexpresse za polovicu ceny a menej.
si pozri takú alibabu a jej ceny
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3672
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa fobos »

dargy neviem o com tu tocis ale ok, je nefer, ze cina neplatila dan, to je vsetko v poriadku, dph na všetko tu mala byt uz davno, ale pride ti normalne ze som kupoval vysielacku cez Aliexpress za 20 eur a tu na slovensku len handsfree sluchadlo, ktore je mimochodom sucastou balenia stoji 21 eur !!! na aliexprese to iste sluchadlo stoji 0,90 eur, to je akoze v poriadku hej ?

to je nenormalna nenazranost slovenskych eshopov by som povedal... a takychto prikladov je milion.. ok prihodte si 20-30-50%. ale takych 2000% - slovami klasika: už čo je veľo to je málo
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1632
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa d3Xter »

cinan ti ale neda zaruku 2 roky s povinnostou vyriesit to do 30dni, vratenie tovaru do 14dni, ak to beries velkokapacitne tak platis aj clo aj dph a aj lepsiu dopravu + musi daco aj natom zarobit :D nevravim ze to nie je predrazene, no plati sa za sluzby
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3672
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa fobos »

Dispute mozes otvorit este do 15 dni ci kolko to je aj po doruceni a potvrdeni prevzatia a vratia ti aj plnu sumu v pohode cez aliexpress. Takze urcita forma zaruky tam je. Otvaral som vela reklamacii a vracali plne sumy ak to bolo poskodene/nefunkcne
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12298
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HellAngel »

darky nesuhlasim. Teda s danou suhlasim, nevidim v tom ziadny problem. Co sa tyka cien ale nie. problem vidim v nenazranosti predavajucich. Napriklad kupoval som hodinky pre dceru, tie detske. Tu na slovensku 50-70€ take shity. Z ciny som ich kupil za 19€. Vela tovaru, ktore sa u nas objavuju su brane z ciny a potom u nas predavane s poriadnou prirazkou. Ja nevidim absolutne ziadny problem, ze mam moznost sa vyhnut tejto nenazranej prirazke a kupit danu vec priamo od vyrobcu. Keby tie prirazky boli aspon v nejakej unosnej miere, ale pohybujeme sa bezproblemov na prirazkach 200% a viac. Potom tu mas moznost naozaj kupit rozmanity tovar, hlavne elektro ktory mas problem zohnat u nas, ale aj inde vo svete.

A ta obhajoba, ze cina vsetko kopiruje uz je tak stara a riesenie je pritom jednoduche. Nech tam vyrobcovia nedavaju vyrabat a cina nebude mat pristup k planom. Legislativu maju aku maju, kazdy kto tam nieco donesie vyrobit a odovzda im aj plan ako to vyrobit si je vedomy toho, ze to okopiruju. A aj ked sa o tomto vie, tak aj tak sa vyrobcom oplati tam davat vyrabat. Ale zas aby sa len neociernovala len Cina s tym kopirovanim. Kopirovanie/odkukovanie a snahu nieco napodobnit s podobnou alebo totoznou funkcionalitou sa vo svete deje uz roky a vobec sa to netyka len Ciny.

Ked su vsetci vyrobcovia tak nestatny z tej Ciny a jej cien, tak predsa nie je problem otvorit novu oceliaren, fabriku na cipy niekde tu v EU alebo v USA. Je to jednoduche a odstavit Cinu od vyroby by urcite postuone slo. Len to bude financne asi dost narocne a malo by to za nasledok zdvihnutie cien, ktore by si v konecnom dosledku odniesli konecni spotrebitelia
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8583
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa shiro »

Vyrobcovia chcu vyrabat cim lacnejsie, aby cim viac zarobili. Tak outsourcuju do CN a my, zakaznici, sme potom otravovani clom a dph. Sami si za to mozu, ze potom clovek hlada ako sa tomu vyhnut a kupuje CN kopie za tretinovu cenu. Sa smeju, ako nam to utnu, ale realne cakam, ze cinania rozsiria EU sklady, ako tu uz bolo napisane. A vo vysledku sa nic nezmeni.

Iste veci nieje mozne konkurencieschopne vyrobit v EU je preto, ze je tu vsetko drahsie a ludia za maly plat robit nebudu. Musel by brutalne zlacniet cely retazec vyroby. Cinania, hlavne v chudobnych oblastiach, idu fakt ze na hranu, lebo tam ludia nemaju inu moznost. Preto si tamojsi vyrobcovia mozu dovolit take ceny. V EU mame envirodementalov, vyzadujucich rozne drahe eko-riesenia pri vyrobe, treba certifikacie, a milion dalsich veci.
d3Xter napísal: Št 03. Jún, 2021, 08:58 cinan ti ale neda zaruku 2 roky s povinnostou vyriesit to do 30dni, vratenie tovaru do 14dni, ak to beries velkokapacitne tak platis aj clo aj dph a aj lepsiu dopravu + musi daco aj natom zarobit :D nevravim ze to nie je predrazene, no plati sa za sluzby
Pri veciach za 5-10e ma to ani netrapi. Necakam zazracnu zivotnost, ked to vydrzi viac, je to len dobre. Ked to umre po pol roku, kupim druhe a neriesim. Skor ma stve dodanie z CN trvajuce par tyzdnov aj bez colneho konania. Co sa moze pokazit na TPU obale na telefon, ci remienku na fitness naramok? Odmietam davat za tak banalne veci 5-10e za, ked aliexpress to ma za 1e.

Na druhej strane, nekupujem takto drahe veci za 100e+. To uz nestoji za neexistujucu zaruku. Snad najdrahsia vec, co som takto kupil, je YI Dashcam do auta za 47e (aj s clom), na SK stala v tej dobe 60-70e. Na pocudovanie, funguje uz treti rok bez problemov.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1632
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa d3Xter »

tak napr ten obal na telefon sa mi rozsypal po tyzdni a vratili mi hned peniaze :D sk shop
ale v principe som ja tam vela nenakupoval, lebo ked nieco chcem tak sa mi nechce cakat mesiac a viac :D blesk za 60e mi umrel po pol roku, tu by som zaruku a drahsiu cenu akceptoval ak by som to kupoval opat
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5466
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

ja som riesil zomrete svetlo tak po roku... napisal som do shopu a za 3tyzdne bolo doma nove zadarmo :D
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5859
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa wingo »

Čína má úplne iné zákony (a ich vymáhanie) čo sa týka ochrany životného prostredia, patentov, vymáhania pohľadávok, práv zamestnancov, minimálnej mzdy a v neposlednom rade aj všadeprítomná masívna štátna pomoc, ochrana vnútorného trhu a vlastných firiem ak je to v záujme štátu. EÚ s relatívne voľným trhom nemá šancu konkurovať ak nebude nič robiť, a myslím že nik nechce nastoliť v EÚ pracovné podmienky a totalitné praktiky ako v Číne.
To fakt nefunguje tak že otvor rovnako veľkú fabriku ako v Číne a budeš rovnako konkurencieschopný.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1579
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa dargy »

fobos napísal: Št 03. Jún, 2021, 08:50 dargy neviem o com tu tocis ale ok, je nefer, ze cina neplatila dan, to je vsetko v poriadku, dph na všetko tu mala byt uz davno, ale pride ti normalne ze som kupoval vysielacku cez Aliexpress za 20 eur a tu na slovensku len handsfree sluchadlo, ktore je mimochodom sucastou balenia stoji 21 eur !!! na aliexprese to iste sluchadlo stoji 0,90 eur, to je akoze v poriadku hej ?

to je nenormalna nenazranost slovenskych eshopov by som povedal... a takychto prikladov je milion.. ok prihodte si 20-30-50%. ale takych 2000% - slovami klasika: už čo je veľo to je málo
Ale vsak nech vznikne konkurencia medzi eshopmi v eu ktori to budu dovazat. Ano tie ceny su neumerne... Ale tak ako sa pise. Cina nema kopec nakladov co tu v eu obchodnici maju. Je predsa normalne ze kazdy si hlada cesticky ako usetrit. Ale v cene na chinashope nemas zaratanych kopec veci. Vsak ked niekto da 2000% plus tak vela nepreda. Ono tu cenu tam co ma si nevycucal z prsta. Jemu staci predat jeden kus. Cinan musi 100ks a je na tom istom. To je biznis. A to ze je cinsky stale vo vyhode oproti europskemu je z objektivnych pricin. Preto som za vyrovnanie podmienok nic viac. Nech konkuruje aj cina. Kludne. Len to je neferove. Vies ja napr. som hutnik a viem ako to je v tejto oblasti. Tie smiesne cla od eu na china ocel su nic pre nich. A tu same ekologicke zakony co akoze nieje ziadna sranda. Ja konkretne som robil na vysokej peci 15r. A sam som mal monitoring tuhych znecistujucich latok na starosti. To tie pokuty si nevies ani predstavit pri prekracovani nejakych hodnot. Ale to je len kvapka. Ich to proste nesere co lieta vedla ludi z oceliarne. Tu to musi vyrobca riesit drahymi technologiami. Preto pytaju podporu od eu, statu. Lebo to je cista strata. Nic ti to neda. Len zvysenie ceny ocele v konecnom dosledku.
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3672
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa fobos »

ale mne tu ide cisto o predaj, nie o vyrobu, vela EU shopov ma cinske dodavatelske retazce tzn. preda ti ten isty vyrobok ako na spominanom Ali a rozdiel v cene je 2000% ako som ti uviedol moj realny priklad, tak sa este raz pytam je to normalne ??

vyroba v eu a cine to je ina pesnicka..
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...

Návrat na "Debata o všetkom"