Alza.sk

Všetko o vašich skúsenostiach s predajcami HW ...
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa AmOK »

Ja by som to riesil slusnou cestou, keby som predpokladal nejake spekulacie zo strany obchodu takto:
Mail, doporuceny dopis, sprievodny list:
V ramci 7 dni Vam vraciam objednany tovar v stave v akom mi bol doruceny a kedze je nefuncny od vyroby o zdlhavu reklamaciu nemam zaujem. Zaroven objednavam rovnaky, novy a funkcny tovar.
Alza napísal:Tovar je kupujúci spotrebiteľ povinný vrátiť úplný, s kompletnou dokumentáciou, nepoškodený, čistý, pokiaľ možno vrátane originálneho obalu, v stave a hodnote, v akom tovar prevzal. V prípade, že bude vrátený tovar nekompletný či poškodený, predávajúci može vrátenú cenu znížiť o tomu odpovedajúci čiastku. Peniaze budú vrátené kupujúcemu spotrebiteľvo do 15 dní od účninnosti odstúpenia od zmluvy kupujúcim.
O funkcnosti a eventualnej moznosti, ze eshop z vratenia tovaru spravi reklamaciu sa nic nepise, kedze je jasne, ze kazdy tovar moze mat vyrobnu vadu. Keby bola v zakone moznost z vratenia nefunkcneho tovaru spravit reklamacku, tak by to 100% zneuzival kazdy eshop.
Takze nieje co riesit, pokial su splnene podmienky: úplný, s kompletnou dokumentáciou, nepoškodený, čistý, pokiaľ možno vrátane originálneho obalu, v stave a hodnote, v akom tovar prevzal.
Predajca si tak, ci tak tovar skontroluje a vyrobnu vadu najde. Resp. by si tovar mal riadne otestovat pred dalsim predajom, kedze bol uz raz predany.

Moj predchadzajuci post o tom, ze tovar musi byt funkcny som mozno zle formuloval. Myslel som tym poskodenie, znefunkcnenie kupujucim. To len na upresnenie.
Matej.T napísal:@Amok narazam nato , ze nechcem aby tam u nich ten HDD nebol mesiac na reklamacke . Radsej nech mi vratia peniaze a ja si to objednam zase . Mam im priamo napisat do doprovodneho listu , ze ziadam vratenie penazi alebo obratom zaslanie noveho tovaru ? Mna ako zakaznika zaujima to , ze nebudem mat tovar dlhsie na reklamacke ako doma
:-)
Vrat im ho v ramci tych 7 prac. dni a zaroven objednaj znova. :) Napisat dovod mozes, ale nemusis.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa felipe25 »

To co pises znie logicky, ale kedze je jasne, ze alza alebo kazdy predajca vrateny tovar skontroluje ci ide, musis uviest ze nejde, alebo je poskodeny.
Otazkou je, ci alza kazdemu uveri, ze tovar poskodeny bol, alebo na zaklade coho sa rozhodne. Totiz napr taky disk moze spadnut, kanvicu moze poskodit kurier. Jasne, je poskodenie a poskodenie, kedy aj neznaly clovek vie povedat ze ano, toto je vyrobna vada. Ale nechce sa mi verit, ak by som napr. vracal alze disk v 7dnovej lehote a napisal tam aj to ze je nefunkcny, ci mi tie peniaze vratia. Istejsie je potom to reklamovat, ako vracat v 7dnovej lehote. Ale ako pisem, neviem.
Cisto len vratit tovar a nenapisat ze je zly urcite nie - zistia a nevratia love a ani reklamovat nemusia, ale zasa potom ostava len zdlhava reklamacia. Keby alza vratila peniaze kazdemu kto vrati aj poskodeny tovar do 7dni, islo by to riadne do penazi nie? Jasne, necakam ze niekto kupi disk a bude ho hadzat o zem, ale aj Alza si musi vyskusat vracany tovar a ked nejde, podla mna to bude na zakaznika, ci?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Thrall
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Št 29. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: DCA

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Thrall »

alza je iba medzistupen medzi tebou a vyrobcom danych veci. cize alza alebo iny reseller nemoze posudzovat, ci mas narok na reklamaciu, alebo nie. jednoducho poskodene zbozie donesies a oni to spisu a preposlu do servisu vyrobcu, kde ten vyrobok skontroluju a bud uznaju alebo neuznaju (vacsinou s tym problem nieje, hlavne treba dat jasny popis zavady. preukazat, ze ide o chybu prepravcu je takmer nemozne pokial je balenie a krabica neposkodena). a kazda kozmeticka vada je dovod na reklamaciu (aj taka, ktora je volnym okom takmer neviditelna. vlastne skusenosti).
dalsia vec je ze aj ked alza vezme napr. ten hdd spat a vrati zakaznikovi peniaze tak oni samozrejme disk poslu vyrobcovi a dostanu replacement. je to to iste ako ked to ty kupis, oni to tiez od niekoho kupili a rovnako maju nejake reklamacne dohody s vyrobcami
Naposledy upravil/-a Thrall v Ut 04. Dec, 2012, 10:05, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa AmOK »

Alza tu reklamaciu neplati, tovar ide spat vyrobcovi, alebo do servisu, ak tu servis je a o poruchovosti kazdeho tovaru maju presne statistiky... Nemozu ta obvinit, ze vracias vadny tovar a potom dokonca neuznat reklamaciu, ktoru si ty ani nepodal, teda podali by ju za teba oni. To by bolo absurdum a ako pisem, kazdy shop by to tak robil! :D
V ramci zakona mozu odmietnut prevziat tovar, ktory nesplna podmienky na vratenie a tie som vymenoval, odcitoval vyssie. ;)
Slusne je im napisat dovod, to samozrejme. Clovek potom nevyzera ako podvodnik, co tovar sam odfajcil... Ale aj to odfajcenie, by ti museli dokazat a pokial to nie je fyzicke poskodenie a mas fotodokumentaciu v akom stave tovar odosielas, tak sa to dokazuje velmi tazko, resp. nemaju ti co prisit v ramci toho, ze by s tebou chceli vydrbat.
Ako pisem, ich ta reklamacia u vyrobcu nestoji nic. Maximalne postovne, ak to nemaju dohodnute s vyrobcom osobitne.

edit: Thrall bol rychlejsi.. Pri fyzickom poskodeni je dokazovanie tazsie, pokial nemas dokazy, fotky, ze tak tovar uz dorazil. Fyzicke poskodenie, ktore sa neriesi hned v prvy den po doruceni, je podozrive a neuznal by som ho ani ja, ak by si nemal dokaz. Aj ked by to urcite v par pripadoch bolo nespravodlive.
Kupujuci si je povinny tovar bezodkladne po doruceni skontrolovat. Ak niekto po piatich dnoch pouzivania zisti, ze ma notas prasknute sasi, tak je jasny... :D
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ja rozumiem - nejde disk, alebo vec ma vyrobnu vadu. Ale bavim sa tu o fyzickom poskodeni hlavne :) Napr dojde disk externy, kde bude prasknuty plast. Ste si fakt isti, :) Ze ked to vratite alze, ze ta to nehodi na Vas. Bol by som rad keby to tak bolo, ved jasne ze nebudem hadzat disk o zem a podobne, ale moje skusenosti pri jednej reklamacii v Alze kde prave vyrobca povedal - ano, vratit love Alza riesila nenormalnym sposobom. Tak im v tomto vobec neverim.
Po dalsie, bavime sa o vrateni tovaru v ramci 7dni? Alza urcite neposle vyrobok ktory clovek vracia do 7dni vyrobcovi. PO dalsie, vracia sa BEZ UDANIA DOVODU. Ak tam clovek napise - vraciam, lebo nejde, neposudzuju to inak?
Bol som svedkom v KE predajni ako sa typek co kupil drahu telku bol pytat ake ma moznosti lebo ma vadne pixely, a typek z alzy v ramci minutovej odpoede presiel z odpovede da sa vratit love na ucet na to ze to poslu do LG centra a ti mu ti vymenia /akoze/. Cize, si nemyslim ze nespekuluju...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa AmOK »

Zaklad je nenechat sa odbit a poznat svoje prava. Kazdy technik ked vidi, ze kupujuci je makky, tak to zneuzije. Vadne pixely su specialna kategoria, na pocet vadnych, nereklamovatelnych pixelov su normy.
Chlapik mal pytat peniaze a nediskutovat, pripadne spomenut SOI a ziadat pisomne potvrdenie o konani/rozhodnuti/odmietnuti technika.
Ci udas,alebo neudas dovod je tvoja vec. Nic to nemeni na fakte, ze vyuzivas svoje pravo zo zakona. Tvoj dovod si mozu maximalne uviest do internej statistiky, ale ich ich rozhodnutie vplyv mat nemoze, pokial si ty splnil podmienky dane zakonom.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ja som mal skusenost s Alzou, chybnym tovarom a vratenim do 7 dni (v mojom pripade na druhy den). Kupil som si digitalnu videokameru, rozbalil, zapol, skusil natocit nejake testovacie snimky. Zistil som ze mikrofon v nom chrci - rozumej ma nejaky studeny spoj, takze zvuky okolia si pocul niekde v pozadi hlucneho sumu. Tak som to zbalil, vratil do povodneho stavu, na druhy den isiel do Alzy, isiel som za typkom na reklamacne, povedal som ze vraciam tovar do 7 dni pretoze ma vyrobnu vadu, typek sa ma este spytal ci to nechcem namiesto toho reklamovat. Povedal som nie, tak mi vystavil dobropis, isiel som za obchodnikmi, poziadal som peniaze naspat, hotovo. Cele to trvalo asi 10 minut aj s natukanim udajov do pocitaca a kontroly obsahu balenia.

Jednoducho napis ze vracias tovar do 7 dni, pretoze si dostal nefunkcny vyrobok.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa landrower »

v stave a hodnote, v akom tovar prevzal.
ergo,ked dokazes ze ti to doslo poskodene, tak je to v tom stave a hodnote jak si to prevzal ;)
prave preto bol spraveny ten zakon, nech sa urychli riesenie vyrobnych zavad v prospech zakaznika. nie preto aby niekto mohol spekulovat ze sa mu to proste nepaci :)
zaklad je ked sa take nieco stane, hned v ten den to odfotit, najlepsie nastavit aj nejaky time-stamp fotkam.
//faugusztin ma predbehol a povedal v podstate to iste :)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Matej.T »

Takze , v mojom pripade mi bolo povedane , ze ho mozem vratit do 14 dni :-) Ale dneska som to poslal . HDD som nafotil , kable , krabicu aj krabicu jak som bol na poste . Poistene na 150 € .My Book Live je NESKUTOCNA haraburda ... Jedneho dna siel tak tam dam 1 TB dat Druhy den idem si pozret film cez FTP a nejde Pripojim ho cez PC a nic nenajde :D Jedine sa dostanem do Dashboardu :-) Nasledujuci den stanem a ide :D Ziadne zmeny vo firewalle neboli prevedene samozrejme y Dneska pripojim a zase nic .PRi mapovani ho nenajde samozrejme :P Radsej nehovorim o problemoch ked som spravil update tej masiny :D Nenarvem tam 2 TB dat a budem s nimi moct pracovat podla pocasia :-P

Do toho protokolu som napisal ze odosielam kompletne zariadenie , fyzicky neposkodene a ze odstupujem od kupnej zmluvy .Som im napisal aj ze mam podrobnu fotodokumentaciu :D A napisal cislo uctu kam maju poslat peniaze.
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa insomniac »

no s tým timestampom má pravdu. existuje X programov, ktoré ti timestamp vedia zmeniť na aký len chceš.
neviem, či by fotky teda brali ako hodnoverný dôkaz, ale na 100% sa to zneužiť dá. aj photoshop vie robiť divy

to len taká zaujímavosť

// čiže keď by mi náhodou došiel poškodený tovar a chcem ho vrátiť a poviem, že nefunguje a oni odmietnu a obvinia
ma, že som poškodenie spôsobil ja a pošlem im fotky na svoju obranu, tak ma môžu znova odmietnuť, že tie fotky nie
sú odo mňa, majú falošný timestamp a podobne. no to by bolo ...
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa landrower »

tak vcera a v alze dostali :D platobny automat mi vydal aspon 100 dvojcentovych minci :D
ale zas typek na prepazke mi to v momente zobral a vratil v normalnych bez reci :)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Matej.T »

Tak samozrejme , boli pri tom viacero ludi ako som to balil a svedectva mam :-) Mne sudy nevadia ani tak moc , lebo cela rodina je rodu pravnickeho :D napr . Pohoda , Nova , Markiza a podobne spolocnosti zastupuju :-)
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa AmOK »

Potom preco sa na taketo zakladne paragrafy pytas tu, amaterov? :rolleyes: /OT
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa insomniac »

jeho právnický rod sa nesústreďuje na takéto low-end kauzy. oni riešia martinky z turca, pátrovičovcov a desperádovcov ...

// nežaluj ma, ja len zo srandy :laugh:
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Matej.T »

OT: Pre mna je to dost tupe sa taketo veci pytat , lebo to by mala byt samozrejmoct aby som toto mal poznat/pogooglit :/ Oni nemaju take OP zmluvy/tahanice ako si spomenul :D Vidiet , ze moc poseras nase media :D

K teme : Odoslane cez UPS , napisal maila ze odstupujem od zmluvy . A uvidime :-)
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360

Návrat na "Skúsenosti s predajcami"