Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa DC9-32 »

fabia mk1 uplne pohode auto a na tie učeli postačí. Auto je aj uplne v poho pri 130tke tachometrovej (1.4)
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

No veviem.. uz pri 110 som mal na tej fabii smrt v ociach.
Asi som zvyknuty na novsie auta.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Este by som sa pozrel po punte. Ceny velmi dobre, a na ten ucel postaci. Lacne diely.
Feldu uz dnes nie. Ta fabka 1 je v poho, len treba najist nieco zachovale a servisovane
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

Imho, ja by som nekupil zene, matke, dcere auto bez abs a esp. Airbag snad uz maju vsetky. Aj ked len u sofera.
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa DC9-32 »

ta fabia s ktorou som jazdil ja bola asi cca 2004 zakladna vybava a vlastne s nim jazdim skoro každý den a vôbec žiadny problém. spolahlivé funkčné a na svoj vek je "moderné" takže v tej cene neni o čom. aspon to by bola moja volba, samozrejme každý podľa seba.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

Ja som mal pred par dnami 2002 a je to otras.
Ano, tiez mam na megane 97 pekne spomienky ale asi by som si ho opat nevybral, a ani nikomu z rodiny, lebo to auto je uz rakva. Ked som si don spat presadol citil som sa ako na odstrel. Obzvlast ak si vezmes unavu materialu a tuhost aka bola kedysi uz nie je. Este cisto v meste ok, ale mimo mesto asi nie.
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa DC9-32 »

vzhladom na to že chce auto do 1500e tak mu je asi jasné všetko čo z toho vypliva
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

a co si presadol ze lexusu NX do tej fabie ? :D
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

nope.. ale poviem to tak..
okrem toho ze to bola ultra socka vybava, tak ziadne abs, ziadne esp.. pri tescu som prebrzdil odbocku za mokra o 1,5 dlzky auta. Pozdravujem toho vodica outbacka, co som ho asi vystrasil..
Na ceste do SP to skakalo jak koza.. malo to uz slusnu mrtvu zonu vo volante.
smerova stabilita nad 110 uz nebola dobra, mohlo to byt aj tych riadenim, na mojom mi staci mat polozene ruky na volante, tu som to korigoval kazdu chvilu. Aj ked to clovek az tak nevnima, tak po hodine jazdi citi, ze si mal cely cas zapratane ruky.
Na druhu stranu nemal som problem s dodrziavanim rychlosti v obci.. lebo proste to auto svoju rychlost nemaskovalo.
Spojka na moje pocudovanie isla skvele, bzrdy mali nastup az od polovice ale za sucha sa to dalo.. (o to vacsi sok pri presadnuti do mojho, este stale neviem plynule pribrzdit).
Sedacka nebola vyskovo natavitelna, mal som hlavu az v strope a fabia nema zrovna pretiahnute sklo, cize rozhlad v meste na semafor zrovna nebol top..
Pas uz nemal ani ochotu sa navijat, lebo ta vec na slpiku na taky Uckovy tvar, cize ak sa nahnem dopredu a vratim spat, tak mam trosku uvolneny pas.
Ani manzelka nebola nadsena, kedze nemala airbag.. :D a tak uistil som ju, ze mozno by jej ten 16 rocny airbag aj tak nepomohol.
Nie, lexus nemam, ale model mojho auta je stale aktualny model, aj ked tento rok by mal koncit.
Clovek si dost rychlo odvikne od takeho niecoho. Ako neviem si predstavit, zeby si clovek dal do servisu opravit napr. svoje RX alebo GL a dostane toto ako nahradne vozidlo :-O
Snad horsie by to bolo, keby to bola 1.0MPI junior.. toto nastastie bola 1.4MPI classic, cize aspon to vedelo zrychlit.. (na moje pocudovanie tych 50kW islo velmi dobre)
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa DC9-32 »

dobre veci čo si popisal su veci ktoré dosiahneš aj na aute z roku 2010.. stači mať naprd gumy a 0b servis. takže oničom, zly stav konkretneho kusu neznamena že teraz jekaždé jedno zlé ta na ktorej jazdim ja nemá nič z toho čo si popisal, a dokonca ma aj ABS na dialnici ide pekne ticho, fakt sa nemám na čo stažovať a to mám doma relativne nové (7r) auto
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

fabia chce aspon 100koni v benzine 1.4 16V
idealne VRS naskočené v profituningu, to by sa ti nehcelo presadať do tej "novej generacie" neboj
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

no dajme tomu ze s lepsim vykonom, poriadnym podvozkom, pneu a atd.. by to mohlo byt fajn..
ale ja som tam potreboval vozit zenu a syna :)

Fabia I sice v dobrom stave nemusi byt zla, ale ak on chce auto do 1500, tak ta fabia imho zrovna nebude top stav..
potom zase nieco treba do toho naliat a to sa na polroka neoplati.. ja by som jej dal len zopar kondicnych jazd a rovno supol do ceeda.. a radsej zaplatil havarijnu na 3r v cene fabie.
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa DC9-32 »

lacika napísal: Ne 18. Mar, 2018, 17:04 Fabia I sice v dobrom stave nemusi byt zla, ale ak on chce auto do 1500, tak ta fabia imho zrovna nebude top stav..
https://auto.bazos.sk/inzerat/83667716/ ... -55-Kw.php

ak inzerat neklame malo by to byť ok.
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

musi byt ved pise "Na aute je úplne všetko plne funkčné, momentálne si nevyžaduje žiadne investície a verím že ešte dlho nebude" kto kedy uz klamal v inzerate o starom aute vsakze :D
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa DC9-32 »

tak snad take chyby ako vypisal hore lacika si hned zistis pri prvej jazde?

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"