Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

Je neaka prenosna wapka?na vodu ma tak skoro.nenapoji vodar :(
hry- ps5
doma-HP probook
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1584
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa darklol »

hej volaju sa hasici :D
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1710
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa lopo1 »

Toť nedavno nam na firme cistili fasadu ako pisali chalani wapkou + nejaka chemia na impregnaciu vodu tahali od nas inak mas aj wapky ktore si vedia vodu tahat sami napr z 1000l nadrze svikrovi sme kupovali nejaku hobby Nilfisk na zahradu kde tiez nema vodu ......a funguje do dobre
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

hej take nieco hladam, kto to kupili? resp je toho dost na mall alebo alergo ale nieco odskusane pomoze, a fakt ziadnu sivu/bielu fasadu neodporucam nikomum
hry- ps5
doma-HP probook
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7858
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa LordKJ »

aj lidl wapka si vie tahat vodu zo sudu tak to asi nebude az taka specialna feature
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1710
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa lopo1 »

nevravim ze je to specialna fičura ale nie kazda to vie zvlast tie lacne od Karcheru ....

Svokrovi sme tusim tuto kupovali https://www.originalwapka.sk/nilfisk-co ... wap-vapka/
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12460
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa HellAngel »

nie je to specialna ficura, ale musi to mat napisane, ze to vie. Siel by som do nilfisky, to su velmi kvalitne wapky. Karcher su blata, tam treba ist do vyzsej rady
NB: Asus ROG Strix G16
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

a je mozne to niekde aj pozicat? potrebujem raz prejst fasadu, potom mi to bude doma na byte stat :(
hry- ps5
doma-HP probook
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1710
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa lopo1 »

isto sa daju pozicat si obvolaj pozicovne naradia v okolí
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

ja mam Nilfisk nejaku vyssiu radu, ale teda bez poriadnej chemie na fasadu je to uplne onicom, nic nejde dole...viete nieco odporucit? uz zvazujem aj premalovat biely dom :)

p.s. tolko som tu nebol a milo prekvapeny, ze vlakno stale zije :laugh:
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

bielu aj ja banujem velmi ze som dal.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5705
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Potrebujem vybrat vypinace a zasuvky, uz som mal kupenych 5sad, par kuskov aj namontovane. Vsetky som vratil do obchodu.

Mam len 3poziadavky, ktore sa nedari splnit:
-Jednoducha a spolahliva montaz
-Klasicky biely dizajn
-RJ45 zasuvky na keystony.


1. Povodna legrand valena - vpodstate uz vybehovy produkt, predava sa dobrych 20rokov, prepokladam ze v blizkej dobe nebude dostupny
2. Legrand valena life - internetove zasuvky maju svoj vlastny zacvakavaci mechanizmus, jedna cat6a stoji dobrych 35€ a este sa s tym aj pracuje ovela horsie ako s keystonom
3. Kontakt simon 10 - tie vyzerali idealne, ale vypinace maju droty z vrchu a spodku, a teda nevojdu do 63mm vysokych krabic ktore casto pouzivame
4. Kontakt simon 54 - Ten som namontoval dnes a hned aj zdemontoval - Vypinac musi mat zapnuty stav hore a vypnuty dole. Simon 54 to ma naopak a neda sa to prehodit. Je tam jasne dana sipka ktora strana je "up" a naopak to nesedi, vidno nepeknu dieru...


Nejake dalsie napady? Alebo sa zmierit s valenou life a tymi ich postihnutymi r45 cat6A zasuvkami?
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

Ja mam schneider sedna

Ale vidim do toho asi jak do aut :D
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2214
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa zoom »

Aku bielu farbu chces? Lesklu, matnu, snehovu/alpsku, slonovinovu?
Predpokladam jednotne zastrcky a vypinace v celom dome. Bude sa niekde pouzivat aj ina farba? Napr. cierna ci antracitova? Od toho vela zavisi, lebo malo vyrobcov ma pekne cierne zastrcky.
Chces montovat aj nejake dodatocne prvky na miesta vypinacov? Napriklad senzory, inteligentne veci a tak?

Vo vseobecnosti mam rad strohy, technicky, hranaty dizajn, takze moj pohlad na vec je asi takyto:
  • Legrand Valena - do dnesneho dna nechapem, preco je to take ukrutne oblubene. Strasne sa mi nepacia tie pasiky nad a pod vypinacom. Raz som demontoval take low-endovejse Legrand zasuvky a tie mali do psej matere plastovy ten spodok (cez co idu skrutky do steny). To boli tieto ci nie?
  • Legrand Valena Life - tiez som montoval, tusim uz mali tu podlozku kovovu a obalenu v plaste. Nie som nejaky fanusik, su tak prehnute dovnutra. Cierny vypinac bol "OK", tj. pomerne akceptovatelna matna cierna farba, trosku hladka na moj vkus, ale stale to bol len nastriekany biely plast.
  • Schneider Asfora [link] - taktiez som mal v ruke a pridu mi fajn. Taky haluzny hranaty dizajn, aj tactile feedback je OK, maju aj akceptovatelnu ciernu farbu. Akurat pozeram, ze RJ45 maju len UTP a tiez nejaky non-keystone konektor, takze asi nic.
  • ABB - take o nicom pre mna. Maju tisic roznych modelov, ale ani jeden sa mi nepaci. Classic a Swing vyzera ako zo socializmu (robia aj hnusnu vygrcanu hnedu farbu), ostatne take... ja neviem, o nicom. Mnoho modelov, ziadna ponuka dokopy.
  • e2 [link] - imho o nicom, nikdy som si od nich nic nevybral... sice Nemci ale ponuka vsetkeho od nich mi pride taka polsko-nemecka s tym, ze v Nemecku je len administrativne sidlo. Nic hodne do modernej novostavby.
  • Niko - toto ma moj hlas. Momentalne ich mam v dome a bez toho, ze by som chcel posobit ako "tieto mam, tak preto su najlepsie", tak som v podstate spokojny. Kvalitativne (materialovo) su tie plasty na uplne inej urovni. Vsetky podlozky hruby kov, zinkovany po orezani. Maju asi najkrajsie antracitove ramceky s velmi prijemnou texturou a hlavne ta samotna hmota je farbena, cize nie nastriekany biely ramcek, ale zafarbeny plast je vstreknuty do formy. Vela veci na vyber - vypinace take aj onake, ovladanie zaluzii, USB porty do steny (vyuzivam, super vec), RJ45 rozneho druhu (iduce rovno aj pod uhlom, tienene aj nie, pripravene na PoE++, s viditelnym stitkom aj skrytym), atd. Nehovoriac o igelitentnej domacnosti, takze mas Zigbee elektricke zastrcky, ktore vies vypinat, pripadne meraju spotrebu. Daju sa napojit do ich predrazeneho hubu, ale aj priamo do Home Assistanta a samozrejme vzhladovo pasuju so zvyskom - vyzera to potom nejako takto. Predavaju aj bateriove Zigbee vypinace, ktore vyzeraju ako standardne, cize ich vies prisrobovat/nalepit na stenu, postel, hocikde a pouzit na hocico dalsie. A ako jedny z mala maju bateriu vymenitelnu spredu. lebo tam niekto aj rozmysla. Celkovo si myslim, ze Niko je dobra kvalita a z ich ponuky sa da vyberat.
  • Bonus: Este som nedrzal v ruke, ale su mi sympaticke a velmi sa mi pacia - nemecka Gira E2 [link]. Velmi pekne, dobry pomer medzi ramcekom a vypinacom, maju aj inteligentne veci. Akurat u nas takmer nezohnatelne a myslim, ze zastrcky maju len nemecke (bez uzemnovacieho kolika, len tie kontakty hore a dole).
Bono83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 159
Dátum registrácie: Ne 04. Sep, 2011, 08:12

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Bono83 »

Skilex,do life vies kupit 6a keystony vpohode za 10 eur komplet. https://www.krugel.sk/keline-zasuvkovy- ... 10G?28=144

Návrat na "Debata o všetkom"