COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

beardie: este k tomu nemecku nieco cerstvejsie: https://dennikn.sk/minuta/2088120/?ref=ampm
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

maniak napísal: St 14. Okt, 2020, 14:39 Toto je situacia v Cesku v nemocniciach. Slovensko je v stave akoby 1.10. v Cesku:
Cely prispevok tu: https://www.facebook.com/petrludwig/pos ... 9160373087
nepochopili sme sa, nijak nezlahcujem pandemiu, pozastavujem sa skor nad zmysluplnostou danych obmedzeni vzhladom k spomaleniu sirenia...

a na pomer spomalenie sirenia/ekonomicke skody
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

skilex: ale praveze sme sa pochopili. Jedine bezpecne miesto v podnikoch, kde mas mat zlozene rusko, je vonku. Interiery nie su bezpecne. Daju sa spravit bezpecnejsie, ale nie su bezpecne. Cim bude chladnejsie, tym to bude v interieroch horsie (lebo aerosol). Nakolko vela opatreni uz stihli skusat v CZ a ludia ich ignoruju (pritom podobna mienka je aj na SK), tak je vyhodnejsie spravit radikalnejsi krok skor, nez sa to neprijemne sklzne. Toto vsetko treba kompenzovat zo strany statu, ale je to lacnejsie ako nechat si skolabovat zdravotnictvo.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 755
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HaDeS »

maniak,

rozumiem dobre ze to sa tyka regionov s vyssou nakazenostou ako 50/100k teda po novom 35/100k? Ci to chce byt plosne pre cele Nemecko?

edit doplnene cisla
Naposledy upravil/-a HaDeS v St 14. Okt, 2020, 15:10, upravené celkom 2 krát.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5889
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

Keď máme veci pod kontrolou, môžme robiť veci kontrolovane. Keď sa to vymkne spod kontroly musí nastúpiť rázna, výrazne silnejšia reakcia aby sme to čo najrýchlejšie dostali späť pod kontrolu. Pre porovnanie inak sa správaš k toku rieky a inak k vyliatemu korytu, aj ak je prietok rovnaký. Máš snaď pocit že to máme aktuálne pod kontrolou?
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

hades: jj, vyzera to byt regionalne nastavovane. Myslim, ze sa ucia z CZ prikladu a chcu tieto opatrenia zavadzat skor. Inak aj o ruskovej povinnosti aj v exterieroch pri 50/100k v nemeckych mestach (tusim nad 100t ludi) som cital tusim minuly tyzden.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

maniak napísal: St 14. Okt, 2020, 15:03 skilex: ale praveze sme sa pochopili. Jedine bezpecne miesto v podnikoch, kde mas mat zlozene rusko, je vonku. Interiery nie su bezpecne. Daju sa spravit bezpecnejsie, ale nie su bezpecne.
no uz v tomto bode sa rozchadzame, kedze data ani zo slovenska, ani zo zahranicia neukzaju aby boli nebezpecne
wingo napísal: St 14. Okt, 2020, 15:07 Keď máme veci pod kontrolou, môžme robiť veci kontrolovane. Keď sa to vymkne spod kontroly musí nastúpiť rázna, výrazne silnejšia reakcia aby sme to čo najrýchlejšie dostali späť pod kontrolu. Pre porovnanie inak sa správaš k toku rieky a inak k vyliatemu korytu, aj ak je prietok rovnaký. Máš snaď pocit že to máme aktuálne pod kontrolou?
ved jasne, ale nezacnes kvoli tomu nosit vrecia s pieskom aj na lomnicky stit, ved co keby nahodou :)
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

dendroid napísal:Moje posty z aprila sa tykali absolutneho nezmyslu, ked zakazali ludom sa stretavat
(...)
Skor je zaujimave citat tvoje posty z aprila, ked si nadaval kazdemu, komu vtedy co i len trocha prisli opatrenia ako nezmyselne a prehnane (pricom sa ukazalo, ze skutocne boli) do idiotov.
lebo nikto 6. aprila nevedel, aka je rychlost sirenia, v septembri je ta hodnota uplne jasna; vyraz idiot je diagnoza, hovori o vyske IQ a mentalnych schopnostiach
ak clovek nie je schopny vydrzat 6 dni bez labzovania po okoli, za susedmi a kamaratmi, tak ma asi nejaky vaznejsi problem
nebol som jediny, kto ta upozornoval na tvoje pochybne plany
Cely cas si tu v boji za ekonomiku spochybnoval celu krizu.
nie, od zaciatku hovorim, ze opatrenia treba prisposobovat situacii, casto podlozene datami, vyskumami, hodnotami, atd
A nakoniec ta tvoja ekonomika kvoli takym ako si ty klakne.
ale no, este mi pripis aj par meteoritu do Tungusky :)
ekonomika pada kvoli nerespektovaniu nariadeni a obchadzani obmedzeni, nie je prekvapive, ze najvacsie narasty su momentalne na Orave, kde sa organizovali svadby so 100+ (alebo 75? uz si nespominam) ludmi napriek tomu, ze prisnejsie obmedzenia boli hygienikmi doporucene, ale Matovic, aby sa zalubil nevestam, cisla zmenil, k horsiemu
nehovoriac o presunoch do Polska, alebo chlastanie ludi z Oravy v Ziline, ked im zavreli krcmy skor, takze obvinovat mna (kto dodrziava vsetky nariadenia) z nicenia ekonomiky ..., ehm, fakt?
Dalej tebe ako pravdepodobne autistovi akosi nie je jasne, ze beznych ludi nezaujimaju tvoje statistiky a pseudovedecke argumentacie, ale posolstvo toho, co hovoris.
realny svet vychadza z cisel, cize zo statistiky, doporucujem nad tym porozmyslat, casto to zmeni zmyslanie cloveka, ktory sa moze nasledne presunut od pocitov k datam a dokazom
pseudovedecke argumentacie nemam, vacsinou svoje cisla podkladam relevantnymi datami, ani sa nebudem pytat, kolko linkov si sem poslal ty

doporucim ale citat to vsetko a skusit argumentovat, ak nesuhlasis
rozvija to kognitivne a komunikacne schopnosti a ver mi, ze i s tebou rad diskutovat a argumentovat budem, voci nikomu neprechovavam ziadnu zast, ani voci Leonovi, zahrali sme spolu tolko CSka, ze som sa nad tym len pousmial, ban mu dal mod/admin, nie ja, ani som sa na neho nestazoval :D
Ci sa ti to paci alebo nie, na vacsinu ludi si vytvaral dojem, ze sa to prehnane riesi a ze to teda riesit netreba.
samozrejme, obcas sa to riesilo prehnane, to je jasne
ani teraz napriklad nesuhlasim so zavretim vsetkych restauracii, lebo data hovoria, ze k tomu nie je dovod
znova apelujem na vyuzivanie ziskanych dat a na inspirovanie sa krajinami, kde to z jasnych dovodov funguje, ak Svedsko nie je preferovane, mozeme sa zameriavat na Nemecko alebo Svajc
Tymto znova koncim, nebudem tu sirit dalej flame. Svoje som si povedal.
skoda, moja ponuka stale plati, pokojne i cez sukromne spravy
maniak napísal:beardie: este k tomu nemecku nieco cerstvejsie: https://dennikn.sk/minuta/2088120/?ref=ampm
diky, cital som, spravny pristup, ak si myslia, ze to rastie, opatrenia sa maju sprisnovat, ak pocet klesa, opatrenia sa maju zjemnovat
taktiez ma tesi, ze maju jasne exit kriteria nastavene na 35/100k
v tomto sa konecne poucil aj Matovic, ked nastavil klzavy median na nejaku konkretnu hodnotu, v tomto pripade 500, momentalne sme na dvojnasobku
Používateľov profilový obrázok
16cmfan
VIP
VIP
Príspevky: 3596
Dátum registrácie: Ne 12. Júl, 2009, 09:31
Bydlisko: Bardejov

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa 16cmfan »

Ja len dodam - jasne ze svadby vychadzaju najhorsie lebo tam bol manifest ludi ktori sa dohladaval a dohladavali sekundarne a terciarne kontakty.

Ako dokazes nakazu v baroch (defakto tak isto ako na svadbe sa tam chlasce, ludia sa tam okolo seba obieraju, prskaju na seba dlhe hodiny) a inych podobnych zariadeniach, ked sa ziadne zoznamy nespisovali, za den sa tam premiesalo XY ludi 7 dni v tyzdni...

asi preto nesu data... takze akokolvek z hladiska dat nedava zmysel to zavriet, dava to zmysel z epidemiologickeho hladiska a je jedno ake su cisla. Ci sa budeme tvarit, ze nic ? Ako dokazes ze si to chytil v bare, v potravinach, od niekoho kto vcera v piatok vymetal 10 podnikov celu noc ?

Je to proste masove zdruzovanie velkeho a roznorodeho poctu ludi odvsadial - je logicke ze to treba zatnut.
Mobo Asus PRIME B450 Plus CPU Ryzen 7 5800X3D (Noctua NH-U12S + dual fan Noctua NF-A12) GPU MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X RAM G.Skill Ripjaws V F4-4000C18D-32GVK SSD Silicon Power P34A80 CASE Lancool 205 PSU Corsair RM550x case cooling: exhaust 2x Noctua F12, in-take 2x Lian Li 120mm

NB: Dell E7470 Skylake Core i5 + 8GB RAM + FHD IPS Foun: Oppo Reno 5Z
Main server: Asus PRIME A320M-K + Ryzen 5 2600 + GTX 1660Ti + 32GB Ram
NAS: QNAP TS-128 - 2TB Seagate Iron Wolf + MikroTik RB952
Peripherals: Dual monas setup 27" Samsung Odyssey G5 and AOC I2470Sw + Steelseries Apex 5 + Steelseries Rival 3 + QcK + Logitech G435
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

cielom je predist prebytku kontaktov, cize stoly poukladat na 2 metre od seba cik-cak, povolit len sedenie, ziadne stanie, max X ludi pri 1 stole, zapisovat udaje podla OP ako v Nemecku (tam samozrejme pise udaje kazdy sam za seba, lebo nemaju potrebu odrbavat, na Slovensku by to mohli robit casnici, kedze budu mat menej zakaznikov), zaruci to nejake maximalne mnozstvo ludi v prevadzke, podobne ako v obchodoch

asi aj preto je v restauraciach iba 5 potvrdenych ohnisk, lebo ludia sa na seba nelepia, ale iba jedia a nasledne idu prec

samozrejme kompenzacie prevadzkovatelom diskotek, ktore by boli zatvorene, znizenie dani pre vsetkych majitelov restauracii/krciem, vymyslat by sa dalo toho do aleluja, ale pre zaciatok by som sa inspiroval rozvinutejsimi krajinami

btw, kolko ludi sa nakazilo v divadlach na celom svete, ak mali povinne ruska a pocas prestavky sa obmedzilo skupinkovanie?
s posilkami suhlasim, hyperventilacia je skvely sposob ako virus rozsirit na ostatnych cviciacich

stale lepsie riesenie ako vsetko natvrdo zavriet, ak sa ukaze, ze sa virus v restauraciach stale siri, v poriadku, zavriet, pokojne by sa mohli opatrenia sprisnovat zo dna na den a nie kazde 2 tyzdne alebo ako to teraz organizuju

opat a znova - opatrenia musia byt prisposobene situacii a nie strielane od brucha
Naposledy upravil/-a beardie v St 14. Okt, 2020, 17:13, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa kllr007 »

Už vidím keď by si začal pýtať OP zas by vyskakovali ako nemajú právo, potom by dávali falošné mena.. a čo že sedia čím čak od seba ? Máš to uzavretý priestor kde nie si 5 minút.. to není že 1.9m a si nakazený a 2m už nie...
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Ved ty by si tam nesiel tak mozes byt v klude.
.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa kllr007 »

Ďalší čo si neuvedomuje ako sa toto šíri ?
Ver mi keby to bolo štýlom - kto je chuj ochorie a zodpovedný nie tak som v klidku a smejem sa.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Miso122 »

zavri sa doma, neochories a mozes sa v klidku smiat
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

kllr007 napísal: St 14. Okt, 2020, 16:57 Už vidím keď by si začal pýtať OP zas by vyskakovali ako nemajú právo, potom by dávali falošné mena.. a čo že sedia čím čak od seba ? Máš to uzavretý priestor kde nie si 5 minút.. to není že 1.9m a si nakazený a 2m už nie...
ja hladam riesenia, nie problemy

samozrejme, ze to nie je dokonale riesenie, ale zufale casy si vyzaduju zufale ciny, komu to nevyhovuje, ma moznost krcmu nenavstivit

Návrat na "Debata o všetkom"