Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

Vsak vies aka je vlhkost vonku. To dnu isto nechces. Mam Gude odvlhcpvac a by si neveril co vie cucnut zo stien. Okna su super otvorene ked je prievan jedine
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
CL4P-TP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: Ut 30. Dec, 2014, 15:56
Bydlisko: Kezmarok

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa CL4P-TP »

3 dni dozadu mi robili poter a este nemam sadrace. Len sa pytam predom. Kazdopadne dik za rady, za 2€ to fakt necham vymalovat jak zrusit nervy aj krize :D K omietkam - schli 4 tyzdne, z toho tyzden sli 2 odvhlcovace tyzden nonstop. Mozno aj preto sa ti zdaju nezrele kedze mam v baraku saunu :-D
CPU: i7 10700KF @stock Cooler: Arctic Freezer 34 Esports Duo MOBO: MSi MEG Z490i Unify RAM: 2x32GB HyperX Fury @ 3200 CL16 GPU: GAINWARD RTX 4070Ti Phoenix, SSD: 2x Samsung 970 Evo 1TB nvme HDD: 3TB WD Blue PSU: Corsair SF750 CASE: CoolerMaster NR200P MONITOR: AOC 34" CU34G2/BK, PERIF: Corsair K65 LUX RGB, Logi MX Master 3S AUDIO: Beyerdynamics DT990
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

Ved to ze terqz je vsade vlhko a ked si dal poter ta omietky to nasaju tiez do seba
Skoda ze si nedal sadrove omietky. Tie schnu rychlejsie mam pocit. Nevadi. Len tieto vapenocementove asi budes musiet visc brusit na svetlych miestach. Kde to stavias?mozno by som maliara ti dohodil a isto teraz nedavaj minimne 2t sadrac. Ten je riadna spongia a to co ti ide z poteru teraz by slo do neho a pri malovsni by sa sadros odduval. Chce to cas a kvalitny odvlhcovac
Ps. Mne siel.odvlhcovac mesiac vkuse.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5771
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Jednanz vyhod drevodomu su prave suche procesy :)

Ale priznam sa ze ak, tak nabuduce rovno CLT panel, lebo sadrokarton a jeho brusenie vytvara hnusny bordel cim sa straca cela ta vyhoda cistej stavby.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

ale v clt panely mas lepidla nie? tie sa nevylucuju rokmi do interieru? ci ako spajaju tie dreva?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5705
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ale no... Ja som to meral, studoval grafy zavislosti medzi vlhkostou a teplotou, namerane grafy z KE letiska... :D


Aktualne mi ukazuje 48% vlhkost vonku, dnesny priemer ma byt okolo 47% od polnoci do polnoci... To je sucho, vacsie sucho ako ma vacsina v bytov pocas zimy.


Mesiac a pol v pivnici bezal 800€ rohnson r-9350, odsal 25-30L denne. Jedno okno 60x80cm za 2hodiny vysusilo viac ako ten odvlhcovac za den. Ked si rozbehol dobry prievan, v priebehu polhodiny si mal dnu vonkajsiu 50% vlhkost vzduchu.


Susit odvlhcovacom hoc co vacsie ako 70-80m2 je uplne nemozne. By si ich potreboval niekolko, bude to zrat 100€ tyzdenne a aj tak vysusi prd.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7858
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa LordKJ »

47% je sucho? tolko mam v lete v panelaku
v zime mam 30-35 bez zvlhcovacov
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5705
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Za mna je. V v byte ked mam ze 45% a menej tak je mi to uz neprijemne. Sucho v nose a tak. Idealne to drzim okolo tych 50-55%

Na stavbe je vsetko pod 60% good. Ked to stlacis k 40 tak ti zacnu stavbari hundrovat ze im velmi rychlo schne lepidlo/omietka/farba/whatever.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

vlhkost treba merat v stene a nie vzduchu ci? ako ja som nemeral uprimne bo mne schla stena od oktobra do jula kym som maloval. poter mi schne rok. ale asi po 6mes by som sa nebal uz. ideal je ak sa clovek plasi s poterom dat na neho sacok na noc a rano pozriet ci je mokry zo spodu ten sacok.

ale aj take malovanie spravi vlhko dnu poriadne. mne napr sa kruto zraza voda dole v technickej ked necham otvorene dvere a prievan jak svina a zene teply vzduch do mojej "jaskyne " kedze technicku mam v zemi.

Som kus upravil svah a zasypal bocny op murik ale fakt stavat do svahu je pre sadomasochistov
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5771
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ale opakujem sa, dobre to mas, dobre vymyslene. Usetril si prachy za terasu a prestresenie, ja teraz puknem 20-30 za to naviac.

A CLT sa lepo nejako neskodlivo, uz si nepamatam.

Akoze lepidlo mas v OSB doslach (tiez rozne osb 3 vs osb 4), v kazdej podlahovej ploche, bezne tmelis/sparujes. Nie je lepidlo ako lepidlo.

Ja mam v interiery nejaky activair hrubsi zdravsi sadrokarton, ale radsej by som rovno to CLT, je to krasne, vonave.
Festro1991
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 384
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2023, 19:17
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Festro1991 »

Pekný domček, mne sa práveže takéto domy páčia to auto si tam pekne schovávas keď ideš s nákupu neprší na teba môžeš tam mať nabíjačku. Nemáš kolo domu žiadne prichľapky lebo tam máš pivnicu.

Čo sa ale mne osobne nepáči sú také veľké okná do cesty, chápem že dáš dole roletu a môžeš tam robiť čo chces ale na mňa moc skla :D
CPU: AMD 7800X3D GPU: Asus TUF Gaming RTX4080 MB: Asus TUF Gaming B650m-PLUS RAM: 2x16GB Kingston 6000 PSU: Asus Strix Aura 850w Gold SSD: Kingston Fury Renegade 1TB CASE: GameMax Spark Monitor: Alienware AW3432DWF
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3345
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

@stefan222: moja šálka kávy to zrovna nie je, ale klobúk dole, veľmi zaujímavo riešený dom :good: :OK: :bravo:
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 10,2 kWp + 13kWh batérie
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

Hej tie okna nie su terno. A presne prostresok a terasa ie su zdarma a clovek to proste casom postavi. Ale ak niekto potrebuje na smrad a che.ie z lepidla tak kupil som generator ozpnu a pekne to pohlcuje pachy a chemiu
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2214
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa zoom »

Viem, ze generatory ozonu sa pouzivaju na odstranenie zapachov a rado sa to predava autickarom, ale nepovedia ti jednu dolezitu vec - ozon degraduje gumu, ktoru mas v aute vselikde vo forme tesneni okolo okien, panelov a tak.

Zavisi aj od gumy - napriklad silikonova, EPDM, neopren a take su odolne voci ozonu. Bezna guma, nitrilova guma, butadienovy kaucuk uz nie. V dome to asi nebude taka katastrofa, ale je dobre o tom vediet, kebyze to tam planujes mat pustene non-stop (co je zly napad, kedze ozon je dost skodlivy).
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

Nene. To tak na 2h na izbu max pustit a vetrat. Co viem ta nici to aj kvety.ale treba vetrat potom ano. Mne to odporucali uz ked aj nabytok je dnu novy ta kopec chemie sa vyluhuje z noveho nabytku a zapnut to pred nastahovanim. Mne to v byte pustali po malovani v byte a pqrqdzina ale mal som vetranie 2 dni pred tym nez som dosiel domov.
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Debata o všetkom"