Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shairachaz »

No dlho ti to nevydržalo :D
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

a kto ta tahali skillex, hadam len ne ocino :D
to aj mohol a nalada by bola.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4580
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

SKiLEX napísal: Št 05. Júl, 2018, 23:30 Tak, uz som doma zo saabom... Na lane :D

hadica k termostatu sa rozprskla jak parok
No to je dovod, preco som ti neodporucal taketo auto. Hadica, chladiaca zmes, robota a 50E fuc, za nic. Este dufaj, ze ti nic netlakovalo system.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5531
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Mno auto asi posledne 2mesiace viac menej stalo v garazi, teraz som do neho sadol ja... Jak sa ide hore na VSS z jazera som zastavil na semafore, robehol to asi na 120(ziadne bomby, ale do kopca, 4ria v aute...) a uz bolo ze fill cooling liquid

https://imgur.com/a/BQj6O7F

Ale tak spustil z ceny 200ojro
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5191
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Ja by som ti aj 300e dal, aby si ma saabo-vraku zbavil :-D

Pista: ked si dlhy jak tyzden pred vyplatou a robis nonstop taxikara tvoj problem. Ja v terajsom mam dost miesta vzadu a velmi vynimocne jazdim s 3 a viac os. :-)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Tak to asi tomu autu moc neveril, keď ti zfleku dal 200€ zľavu. A že to 2 mesiace viac menej stálo v garáži :D simtě :D
No šup vymeniť hadicu aj termostat, poriadne odvzdušniť a voziť sa! :good: Pokiaľ ti to zas nepukne, potom by som už hľadal príčinu :D
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

ako kazdi tu cakal ze sa ten srtot zacne sypat ale v den kupy? och. a to som chcel teraz fabku kupit(a ja debil som svoju predal ano viem)
inac chris co chces kupit?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

ako by povedal klasik.. "shit happens"
pre toto nerad predavam pouzite veci..
Používateľov profilový obrázok
sh4d0wko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1354
Dátum registrácie: Ut 08. Dec, 2009, 17:21
Bydlisko: Košice- Darg. Hrdinov

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

sh4d0wko napísal: Št 05. Júl, 2018, 18:53 Ahojte, vo štvrtok som si zobral auto zo servisu (civic ufo 1.8vtec 2010).. Menila sa spojka (exedy), olej (motul 5w30 plus filter Mann), olej v prevodovke (Honda mtf 3), brzdové doštičky a kotúče (ate)...

Zatiaľ som najazdil asi len 40km ale podľa palubaku mi šla dosť slušne spotreba hore. Keď som resetol trip meter tak po meste mi to zmeralo 12.5l na 100km pri jazde ala dôchodca pri čom pred tým keď som tomu občas prikuril bolo max 8.3l... Mimo mesto a kúsok mesto mi to pri eko jazde vyplulo okolo 7,pred tým kľudne aj 4.8l... Všetky brzdové kotúče až na jeden boli tak teplé že som sa na jednom popalil...štvrtý bol taky vlažný. Disky boli tiež teplé tak ze ten jeden disk bol menej teply.

Ďalšia vec, za jazdy počuť hrkanie/suchanie/chrastenie z pravej strany (keď sú otvorené okna).

Samkzrejme zajtra ráno hneď idem do servisu ale nenapadá vás nič? Lamem si s tým hlavu od včera
v servise hodili auto na zdvihak, kolesa sa vsetky tocili bez problemov, bolo pocut mierne suchanie (to co pocujem za jazdy ale samozrejme jemnejsie) ... kukali na to 3ja mechancili a povedali ze este stale je siva vrstva na kotucoch (co mali pravdu) ze mam len vyckat a usadi sa to... co sa tyka spotreby hovoril ze tam moze byt viac dovodov ale aj to mam pocit ze uz sa ustaluje... kazdopadne uvidime co prinesie cas
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8610
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Toto sa mi stalo ked chcipli piestiky v brzd. oblozeni a jedno z kolies mi brzdilo...tiez to robilo taky prerusovany tlmeny zvuk ako "dum-dum-dum"...ako sa to tam tocilo. Proste uz bolo stare, potrebovalo vymenit. Kamosovi na Mazde sa to stalo tiez, no bez toho zvuku, len sa mu to hrialo.
Kotuce sa ti nemaju co len tak zahrievat, nemaju byt co horuce, pokial na to nesahas hned po zjazde z prudkeho kopca, kde pouzivas brzdy.
Disky uz duplom.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5531
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Mno neviem, VZDY mam po jazde horuce kotuce aj niekolko minut, ked idem na dodavke/rychlejsie tak su horuce aj disky kolies, minimalne v predu, a celkovo z kolesa sala teplo...
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4580
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Na mojich diskoch mozes grilovat aj 10 minut po zastaveni :D Je to uplne normalne. Disk moze byt teply ale po normalnej jazde by nemal byt horuci.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8610
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Prave o tom hovorim...teple to bude, ale nie vrene, alebo horuce disky od brzd. Pokial clovek prave nezastavil po schadzani nejakeho kopca.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5191
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Je rozdiel velmi horuce a teple. Mne sa na honde stalo, ze na zadnom strneni gufero packy rucnej brzdy sa zasekavalo a nevracalo.
Jedno dooebedie , trochu lestenia a repasna sada s piestikom za 12e a brzda funguje ako nova.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 832
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Easa »

Ja som uprimne zvedavy ako nam to tu so SKilexom dopadne. Ja ked som mal 18 chcel som silou mocou benzinovu e39 a napriek tomu jak mi vsetci hovorili ze si mam kupit 1.9tdi lebo toto neuzivim, ze ma to zozerie na nakladoch, ze to neuriadim, ze sa na tom zabijem, ze dostanem zapal prostaty, rodina ma zavrhne a nepojdem do vallhaly som si ju aj kupil


...a urobil som dobre, kupil by som si ju kludne znova. Neskutocne vela mi to zo soferskej stranky dalo, nikdy ma nikde nenechala a vseobecne mam na to auto len kladne spomienky. Ale je pravda, ze som kupil servisovany kus a aj ja som na udrzbe nesetril.

pointa, treba si ist za svojim a nenechat sa odradit okolim, pretoze neskor moze clovek lutovat co mohol urobit a neurobil. BUT (take to Clarksonovske tazke but) az po splneni dvoch predpokladov, a sice:

1) za predpokladu ze som si 100% isty ze viem do coho idem, co ma caka a neminie, nemam ruzove okuliare a som schopny niest nasledky mojej volby

2) za predpokladu ze som slobodny nezavisly jedinec a nemusim sa pytat ocka ci sa mozem ist previezt, a taktiez z neho nebudem tahat prachy na nove turbo ci alternator
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"