Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

jasne ze si treba ist za svojim, inak nikdy nic nezazijes, nebude mat vyvinuté ego, osobnosť, nebudes nikdy sam sebou... ale sú tam tie ALE ktoré si úplne presne vystihol.Ak je to coilen problem priznat pred rodicmi, je to problem, velky problem, ak teda dotičný jedinec nežije vo svojom a sám a za svoje (co je v tom veku psycho predstava ):) Dospelosť sa nemeria vekom ale správaním a činom.


K veci: Zacal som nosit v aute bike. 29 kolesa XL rám, zadne sedacky dolu a čuduj sa svete, zmestíme sa, aj dva :) Este ze som nevzal toho kombíka :D
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8610
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Zase su rozni ludia....mne napr. netreba nejake tazke zazitky a neviem co...a niekto by kazdy den liezol na everest, skakal z lietadla....pretoze sak nic nezazije. Ked mam moznost, uvitam to, ale ze by som po tom nejak extra siel, to nie. Pre mna je zazitok aj ostat sam doma, ked je zena het a mat klud, ticho, nikto neotravuje.

Mam kolegu, co si zo mna utahuje, ze som nic nezazil. A chvali sa, ako on v 15-18tich chodil po punk koncertoch kadetade v roznych prdelach, zaspal na subaku a potom sa tam dogrcal, vyniesol si snowboard na chrbte na nejaky kopec a potom sa pustil dole....no treba mne taketo chujoviny? Aby som tam vyplul dusu dakde cestou do kopca, alebo mi bolo zle a grcal dakde na koncerte? Kokos, to su mi zazitky, fakt :D
Ja radsej grilovacku na chate, s pivkom v ruke a tak. Mozno sa previezt na 4-kolke a zablbnut si.
...takze ako vravim, ludia su rozni. :-) Tolko k tomu "zazivaniu"

Ked uz dakoho odrazdam od dacoho, tak je to skorej stylom upozornovania, typu "na toto si daj pozor, aby si potom nereval"- aby clovek vzal do uvahy tiez niektore veci.

Nevidim nic zle na kupe nejakeho auta, ked clovek pocita s nakladmi, moznymi problemami, atd....lebo auto nieje vonkoncom o tom, ze len sa vozit. Ako tu spravne odznelo.

Ako Easa vyssie pise, chcel kupit bmw, bol upozornovany, vedomy (ci nevedomy vsetkeho) aj tak kupil, zistil o com to je a teraz uz vie svoje. To povazujem za spravny pristup. Ale zase niekto druhy by to auto po mesiaci predal, pretoze zerie vela $$...ci uz na servis alebo na palivo.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

Joj zase mal stastie na servisovany kusa. Kupil by kraksnu kde by len sypal love a uz by ina basnicka bola. Ja si yiez na fabiu htp nestazujem bo sla stale 200tis km pphode ale kebyze mam zly kus ta skodu uz nekupim. Tu zase skillex kupil tuti fruti auto od automptive guru a dotiahol ho doma a uz radsej nepise ze co dalej aby sa mu tu ludia nesmiali. Urobil dobre?a ukaze casom ale skor mi pride ze mal urcote veci urovnat/urobit doma skor pred kupou ale to neni moja vec. Ale shiro som sa nasmial feraz a kvazi suhlasim. Naco dakomu daco oneho vnucovat, sak chod a rpb co chces stale kazdemu vravim.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 832
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Easa »

stefan.koval napísal: Ne 08. Júl, 2018, 14:18 Joj zase mal stastie na servisovany kusa. Kupil by kraksnu kde by len sypal love a uz by ina basnicka bola. Ja si yiez na fabiu htp nestazujem bo sla stale 200tis km pphode ale kebyze mam zly kus ta skodu uz nekupim. Tu zase skillex kupil tuti fruti auto od automptive guru a dotiahol ho doma a uz radsej nepise ze co dalej aby sa mu tu ludia nesmiali. Urobil dobre?a ukaze casom ale skor mi pride ze mal urcote veci urovnat/urobit doma skor pred kupou ale to neni moja vec. Ale shiro som sa nasmial feraz a kvazi suhlasim. Naco dakomu daco oneho vnucovat, sak chod a rpb co chces stale kazdemu vravim.
Časť automobilovej gramotnosti, výberu neštandardného auta a celkoveho nebytia debila pri kúpe je overiť si čo na tom mojom vysnívanom tátošovi umiera najčastejšie, čo treba skontrolovať tri razy a na čo sa pýtať. Keď neviem, beriem so sebou mechanika, obhliadkára, alebo niekoho kto také auto mal a vedel na ňom urobiť viac ako otvoriť nádrž. So správnou prípravou pred kúpou sa riziko indentifikácie dobrého kusu drasticky zvyšuje. Toľko k tvojmu šťastiu. To nie je šťastie, to je rozum ;)
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4580
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Subjektivny nazor bude stale subjektivny... ale ... ten sabb je proste skaredy, nie je nicim zaujimavy, vykon jak atmosfera, stary, tazsie servisovatelny a nepredajny. Tak aj keby slapal jak hodinky, podla mna to je zla kupa. radsej by som pchal love do nejakej starej MR2, CRX atd. jak do tej opachy.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shairachaz »

No definícia krásy to veru nie je, ťažké to je, výkon nic moc. Ale za 1800 (1600) MR2 a CRX ani náhodou nezoženieš. Tu to nie je o "pchaní peňazí do starého auta", ale o neukrotiteľnom nutkaní kúpiť si prvé vlastné auto :D

Pokiaľ to s tou hadicou bolo len vekom a netlakuje mu to vodu, tak za tú cenu to nemusela byť úplne zlá kúpa. Koniec koncov má to aj LPG tj. vozenie za nula nula prd čo do pohonných hmot. A pokiaľ sa o to predchádzajúci majiteľ fakt staral, tak why not.
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Len aby ta voda nemala prave suvis s lpg, co by som dvakrat nepochyboval





.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa werwest »

ono zase E39 neni nestandardne auto, narozdiel od tohoto kde je problem zohnat aj blbe hadice. Kazdopadne ma velke stastie ze ho kupil s pomerne normanym motorom, kedze podla vsetkeho to vyzeralo tak ze tam je motor ktory by sa dal prirovat v spolahlivosti k 2.5 TDI V6. A kupil by ho aj s nim, pretoze jak videl saab, tak uz to bol len saab saab saab, okrem rozsrotovanej oktavie ani nic ine nepozeral. Ono to neni vhodna volba auta pokial nezarabas, nieco tam prdne a z auta mas nehnutelnost ci preto lebo cakas sto rokov na diel alebo na to nemas. Ak by to bol napr passat alebo aj ta e39 tak na dalsi den uz beha dalej.

preco by s tym mal mat suvis LPG?
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Žeby vyššia teplota horenia?
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa werwest »

tak az o tolko vyssia nie je aby to nejak viac prehrievalo vodu viac ako pri benzine, napr moja stara 1993 100vka, plyn mala od roku 97, mala az do smrti povodne hadice..
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 832
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Easa »

werwest napísal: Ne 08. Júl, 2018, 18:16 ono zase E39 neni nestandardne auto, narozdiel od tohoto kde je problem zohnat aj blbe hadice. Kazdopadne ma velke stastie ze ho kupil s pomerne normanym motorom, kedze podla vsetkeho to vyzeralo tak ze tam je motor ktory by sa dal prirovat v spolahlivosti k 2.5 TDI V6. A kupil by ho aj s nim, pretoze jak videl saab, tak uz to bol len saab saab saab, okrem rozsrotovanej oktavie ani nic ine nepozeral. Ono to neni vhodna volba auta pokial nezarabas, nieco tam prdne a z auta mas nehnutelnost ci preto lebo cakas sto rokov na diel alebo na to nemas. Ak by to bol napr passat alebo aj ta e39 tak na dalsi den uz beha dalej.

preco by s tym mal mat suvis LPG?
Neni hadica? Nevadi, zavolam do najblizsieho podniku s danym materialom, v LM je to Tomirtech resp. Gufero stare, vysvetlim na co to chcem a beriem prvu kompatibilnu hadicu za zlomok ceny tej od automobilky. Problem solved. A takto sa to da urobit s vela vecami ktore chybaju, i ked pripustam ze karosarina a motorove diely vedia potrapit.
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5531
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

ale, hadica je uz na ceste... ale nedajboze karosarina, to bude imho nezohnatelne
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Až o toľko aby prehrievala vodu nie, ale možno dosť na to, aby pekne krásne dlhodobo ničila tesnenie hlavy? :)
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa werwest »

Easa napísal: Ne 08. Júl, 2018, 19:05 Neni hadica? Nevadi, zavolam do najblizsieho podniku s danym materialom, v LM je to Tomirtech resp. Gufero stare, vysvetlim na co to chcem a beriem prvu kompatibilnu hadicu za zlomok ceny tej od automobilky. Problem solved. A takto sa to da urobit s vela vecami ktore chybaju, i ked pripustam ze karosarina a motorove diely vedia potrapit.
moze byt, kedze som ale nikdy nemusel riesit nieco taketo tak sa nevyznam :D
Shairachaz napísal: Ne 08. Júl, 2018, 19:14 Až o toľko aby prehrievala vodu nie, ale možno dosť na to, aby pekne krásne dlhodobo ničila tesnenie hlavy? :)
nemyslim si, minimalne s autami co som mal a poznam taketo problemy nikdy neboli (2x 100 s 2.0 16V a 2.3, obe mali v sebe lpg minimalne 20 rokov a este tie stare nie moc nastavitelne systemy, fabia s 1.4kou a teraz A6 co mam ja s 2.4, lpg ma uz 10 rokov)
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5191
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Ta hadica umiera bezne. Neviem preco pouzivali daky divny material, kamos co mal saaby to menil bezne.

To sa este tes na zalalovaciu listu, kde ak jedna cievka odide musis menit celu. Pozri ci netecie olej z tesnenia veka ventilov tiez lubi...
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"