Balik z Ciny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1956
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Miso122 »

znova, platis za sluzby spojene s predajom, nie len za samotny produkt
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5844
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa wingo »

Nič ti nebráni založiť vlastný eshop a skúsiť konkurovať tam kde vidíš dieru na trhu.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3660
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa fobos »

znova, sluzby s nasobkami ceny...

ale nechajme to tak, vidim ze niektori ste tu vyslovene radi ze vsetci budeme kupovat drahsie, to je logika :good: :facepalm: a este dajte tu, ze okradame vlastny stat resp. eu o dph :D ked ju aj odvediem po novom aj tak to vsetko rozj3bu ti hore
Xbox Series X...
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa bepetko »

Ja som za, hlavne keby to znamenalo výrobu produktov v EÚ
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HellAngel »

lenze to nebude znamenat ze v EU sa viacej zacne vyrabat

a kto chcete platit viacej, ved kludne zapladte za nieco co sa da kupit za par centov niekolko eur. Logistika cinanov tiez nieco stoji, aj vedenie obchodu, len sa vyhybali plateniu DANi na lacnych zasielkach. Ja beriem ze sa teraz uz bude platit dan aj z par centovych poloziek, ale birokracia okolo toho mi pride chora. Je to istym sposobom likvidacia konkurencie.

a nevyrabat nadalej v cine nie je tazke, je to jednoduche, ale akonomicky a financne velmi narocne. Mzdy, ekologia.....
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5844
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa wingo »

Tam je toho viac ako DPH, napr. Číňania ani neplatia poštovné, dotuje im to štát, aj preto je to také lacné ;)
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2009, 15:18
Bydlisko: BA

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Anubis »

wingo napísal: Št 03. Jún, 2021, 11:57 Tam je toho viac ako DPH, napr. Číňania ani neplatia poštovné, dotuje im to štát, aj preto je to také lacné ;)
A túto informáciu máš odkiaľ? Toto bola pravda pred pár rokmi,teraz podľa mojich vedomosti si poštovné platí každý eshop na Ali sám a zarátava to do ceny produktov ( to že vidíš ešte ďalšie poštovné je samozrejme navyše a týka sa to hlavne lacných vecí )
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15053
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ja hlavne nechapem cely ten proces okolo podpisov a eID pre blbu colnicu. Ako beriem, ze asi to potrebuju mat 100% overene lebo zakon, ale preco to nemohlo byt namiesto toho komplikovaneho procesu s obcianskym atd nieco na urovni kodov, tj ze ti colnica posle list/email/SMS ze chod na tuto stranku, zadaj cislo zasielky a kod co sme ti poslali a nahraj doklady. Nieeee, to by bolo moc jednoduche pre slovensku byrokraciu.

Osobne nemam ziadny problem zaplatit DPH z akejkolvek objednavky, ale ten 'jednoduchy proces' je tak komplikovany, ze je to az absurdne.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5844
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa wingo »

Anubisek napísal: Št 03. Jún, 2021, 14:55
wingo napísal: Št 03. Jún, 2021, 11:57 Tam je toho viac ako DPH, napr. Číňania ani neplatia poštovné, dotuje im to štát, aj preto je to také lacné ;)
A túto informáciu máš odkiaľ? Toto bola pravda pred pár rokmi,teraz podľa mojich vedomosti si poštovné platí každý eshop na Ali sám a zarátava to do ceny produktov ( to že vidíš ešte ďalšie poštovné je samozrejme navyše a týka sa to hlavne lacných vecí )
Tak neoveroval som či sa to zmenilo, ale ceny vecí z Ali sa nejak zásadne nezmenili a stále nemáš problém si objednať vec za 0,9€ aj s doručením, pričom vnútroštátne ti to SLSP doručí za 3€. Či Číňanom to SLSP doručí zdarma a len od nás chce viac (nehovoriac o ceste cez pol zemegule)? Odkiaľ máš info že sa to zmenilo? Ako nevravím že neplatia za dopravu nič, ale dotácie musia mať dosť výrazné, či už priamo, cez portál (Aliexpress atď.) alebo nepriamo v cenách China post ktoré platia.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1579
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa dargy »

fobos napísal: Št 03. Jún, 2021, 10:42 znova, sluzby s nasobkami ceny...

ale nechajme to tak, vidim ze niektori ste tu vyslovene radi ze vsetci budeme kupovat drahsie, to je logika :good: :facepalm: a este dajte tu, ze okradame vlastny stat resp. eu o dph :D ked ju aj odvediem po novom aj tak to vsetko rozj3bu ti hore
Ja ti poviem jeden easy priklad. Chcel som kedysi predavat sennheiser tu na svk. Oslovim ofiko distribuciu pre Slovensko. Posle ti cennik so zlavami. Potom pozries heureku a tvoju nakupku podlezu akoze o dost. Potom ked zacnes patrat preco to tak je, tak zistis ze ten eshop co to predava ma vsetko z pofidernych zdrojov z kade tade po paletach beru, nemusia riesit servis, pozarucny servis, kamennu predajnu kde si to mozu osahat a odskusat. Im ide o to aby si nekupili u teba a im staci aj par €. Tak skusaj zarobit. Si bez sance. Peide k tebe zakaznik popocuvat a opyta sa preco tak draho. Tak mu to skus vysvetlit. A podobne to je aj s cinskymi vecami len ine polozky ti budu vyskakovat. To ani nieje o nenazranoati ale o nerealnosti takto podliezt cenu v tvojej rezii. Musis mat iny kapital aby si to vedel robit ziskovo. Ano tie smiesky veci za par drobnych co mi nevadi cakat aj pol rok leb oto nikde pomaly nieje to uznavam. Fakt niekedy ani nemas moznost to kupit u nas. Ja sam som si kupil kopec veci na nastavovanie gramcu za par € z chiny. Kus akrylatu podla sablony. Ono to nieje cierne ani biele. To mi je jasne.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

nemyslím si, akurát nebudeme mať pri 20c veci free shipping ale možno za dolár+. Oni to vymyslia, veď žijú na predaji cetiek.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4515
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa scream »

Myslim, ze sa netreba dlho zamyslat aby clovek prisiel na to preco su vyrobky z ciny nasobne lacnejsie a aky to bude mat dlhodoby dopad na nasu planetu. Samozrejme aj ja som rad za moznost kupovat lacno ale stale je to s takym zvlastnym pocitom, ze podporujem nieco, co je proti mojim hodnotam. Ako ked clovek vie, ze kupuje kradnute zbozi :)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

super, tak si kup ten isty cinsky vyrobok, vyrobeny v tej istej tovarni za cenu *3

hned mi bude lepsie na dusi
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3660
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa fobos »

SKiLEX asi tak.. to je zvlastne uvazovanie, lebo ked nieco potrebujem nie je jedno kde to je a ako vyrobene ?
Xbox Series X...
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1579
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa dargy »

Nie tak celkom. A neplatis 3x za ten isty vyrobok. Len obides ofiko cesty. Ako dodavatel, obchodnik, zakony... Jednoducho uz pochopte, ze to je problem nie pre zakaznika. Tot vse. EU len chrani svoj trh. Ide im to pomaly. Je to absolutne neferove. Ja by som inou cestou ako pravnickym osobam nedovolil obchodovat s takymi zemami ako Cina. Aby si ostal odkazany na firmy co sa tomu budu venovat. Nech tam vznikne konkurencia medzi nimi a tam nakupuj akoby to bol eshop v EU. Easy.

Návrat na "Debata o všetkom"