Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Hviezdolet

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa Hviezdolet »

canopus: a kt. si si kupil, 22 ci 24?

Rozhodujem sa medzi 22 a 24. Ty kt. mate 22 preco ste nevolili 24 (okrem ceny)?

Ty kt. mate 24, nevadi vam prilis male pismo, predsa 22 ma roztec bodu 0.28 a 24 0.27?
macod
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi 16. Júl, 2004, 14:00

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa macod »

Vazne uvazujem nad HP LP2475W.
Chcem ho pouzivat hlavne na pracu - Photoshop, hrat sa velmi nehram, obcas Red Alert ... Pripajany bude k notebooku.

Ide mi o to ci tie farby sa budu korektne zobrazovat v PS ked budem robit layouty .. ? Stale je opakovany problem s cervenou.
Sondu neviem skadial by som zhanal, je na to nejaky soft ktory by nakalibroval ?

Dalsou eventualitou je Dell 2408WFP. Ten som mal moznost napojit na moj nb a vyzeral super. Ma ale nevyhodu prava strana bola menej podsvietena a je drahsi.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa Snake »

monitor po kalibrácii zobrazuje farby korektne, teda aspoň Photoshop, tupý windows nie je zvyknutý na nič iné než sRGB, takže o toto by som sa nebál





.
macod
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi 16. Júl, 2004, 14:00

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa macod »

Cize ho nakalibrujem nejakym tool-om ktory je sucastou monitora, v PS farby budu ok a vo win mi bude setko svietit cervene cudne?
Alebo to nieje az taka tragedia.
A ma vyznam cakat na novy rok januar, ohladom ceny, ci by nesiel este dolu?
A v notebooku HDMI nemam, len klasicky na monitor a DVI-D. Bude sa dat cez to zapojit?

Dik.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa Snake »

macod napísal:Cize ho nakalibrujem nejakym tool-om ktory je sucastou monitora, v PS farby budu ok a vo win mi bude setko svietit cervene cudne?
Nie, potrebujes sondu na kalibraciu
macod napísal:A ma vyznam cakat na novy rok januar, ohladom ceny, ci by nesiel este dolu?
moze, nemusi
macod napísal:A v notebooku HDMI nemam, len klasicky na monitor a DVI-D. Bude sa dat cez to zapojit?
ano





.
canopus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Po 01. Dec, 2008, 19:46

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa canopus »

Hviezdolet napísal:canopus: a kt. si si kupil, 22 ci 24?

Rozhodujem sa medzi 22 a 24. Ty kt. mate 22 preco ste nevolili 24 (okrem ceny)?

Ty kt. mate 24, nevadi vam prilis male pismo, predsa 22 ma roztec bodu 0.28 a 24 0.27?
2475ku,to pismo je fakt male,ale mne je to jedno,tie farby a koncerty ako som dnes skukol cez 8 kocertov v 720p a 1080p tie male pismenka vyvazia :D
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa faugusztin »

Pismena su male kde ? Poznas funkciu zoom v browseri ?
Hviezdolet

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa Hviezdolet »

faugusztin napísal:Pismena su male kde ? Poznas funkciu zoom v browseri ?
Na vela miestach sa neda nastavit custom font/zoom. Tak pre tych kt. nazivo 24 nevideli je to legitimna otazka, ako posobja texty wo windowse, na kt. sa neda zmenit font, na monitore 24 pri rozliseni 1900x1200, pri 0.27mm.

V jednej recenzii jeden vyzdvihol 22" hp v tomto ohlade, ze pre tych kt. maju radsej "vacsie pismo" (a nezalezi im na velkosti) je to lepsia volba.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa faugusztin »

Pytam sa preto, lebo mam LP2475w, ale ze by pismo bolo male, to by som nepovedal.
canopus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Po 01. Dec, 2008, 19:46

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa canopus »

faugusztin napísal:Pytam sa preto, lebo mam LP2475w, ale ze by pismo bolo male, to by som nepovedal.
stranky kde chodim ja sa to neda zvacsit :(
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa Snake »

chlapci svoje osobné pocity si riešte inde, 24" má vyššie rozlíšenie, tým pádom je písmo trošku menšie, vadí? nastavte si vyššie DPI





.
stan

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa stan »

Fe3C napísal:ZDar.
Tak mam tento monitor 2275. Setko sa mi paci je to OK ale mam problem. Akonahle hram na nom Call of Duty 4 alebo pozeram film s rychlimi scenami tak mi sem tam preblikavaju zelene pasiky ... po dlzke cez celu obrazovku velmi tenke sice ale je to videt.
Neviete poradit cim to moze byt?
dam to reklamovat? Monitor bol vyrobeny v oktobry 2008
EDIT: prave som prisiel na to ze to robi pri rozliseni 1680*1050 co je nativne ... pri 1440*900 to nerobi... zeby to bolo koli grafickej karte? 9600GT
Hm, tak mne robí to isté.. Mám 2275 cca 2 týždne a objavili sa mi tie zelené (niekedy červené) pásiky, ktoré po vypnutí a zapnutí monitora zmiznú. Mám takú istú grafickú kartu t.j. Nvidia 9600GT - že by to nejako súviselo? Neviem.
Ako si sa rozhodol - dal si monitor na reklamáciu?

P.S.
Este by ma zaujimalo vase "optimalne" nastavenie jasu, kontrastu a jed. farieb - diky.

P.S. To sem fakt už nikto nechodi? 6.1.2009
michaelo2

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa michaelo2 »

Cau,

no tak ja mam tie iste pruzky, niekedy po zapnuti sa to zvykne zjavit. zapnutie/ vypnutie to vacsinou rozriesi. Ked nie tak vypnutie/ zapnutie kompu aj s monitorom. Zatial sa to stava len obcas, no ak sa to bude opakovat, monitor pojde na reklamaciu. Inak taktiez mam vyrobu z oktobra.
Este sa mi semtam stava, ze pri nejakej hre vo fullscreene striedavo vypadava obraz. Skusal som najst na niektorych forach co je pricina, spominam si ze vraj na VGA vstupe to nerobi ( co zase nie je riesenie mat horsi vstup ako DVI :( ).

Podotykam, ze piskanie ktore sa to casto opisovalo, u mojho monitora nie je. No zial ma zase ine vyssie opisane nedostatky.
Paladin
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 11. Jan, 2009, 22:34

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa Paladin »

Ahojte,

takže som sa stal tiež majiteľom monitoru HP LP2475w. Predtým som vlastnil LCD LG 19 palcový a musím povedať, že rozdiel je naozaj vidieť. Pôvodne som hľadal nejakú 22", ale nakoniec som sa rozhodol pre tento panel. Ergonómia je dobrá, Vadné pixely 0, aj keď vadných subpixelov som zopár našiel. Čo sa týka podsvietenia, tak je trošku slabšie v pravej strane, ale nijako mi to neprekáža a musím sa na to naozaj sústrediť, aby som to videl, a aj to hlavne na bielom pozadí. Monitor som kúpil v piatok 09.01.09. Prvé dojmy sú pozitívne. Skalibroval som ho pomocou sondy X-Rite iOne Display LT. A vyzerá to byť dobré, ale aj tak ešte príde k ďalšej kalibrácii, keď si monitor "vysvieti" zopár hodín. Takže zatiaľ som s ním spokojný. Moje nastavenia sú: Jas 45, Red 148, Green 139, Blue 143, Contrast 100. Monitor bol vyrobený v novembri 2008.

Jedna vec ma ale zaujíma, neviem sa dopátrať toho, prečo mám uzamknuté položky v OSD "Color Saturation" a "Color Tint". Neviete niekto prečo je to tak?
Používateľov profilový obrázok
Scath
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 273
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 23:57
Bydlisko: Bratislava

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa Scath »

Paladin napísal:...
Mozes to spravit na tento sposob ?
Ownage Is A Matter Of Opinion

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"