HTC Desire HD - praktické skúsenosti, problémy

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
xorpi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 13. Mar, 2011, 16:59

Re: HTC Desire HD - praktické skúsenosti, problémy

Príspevok od používateľa xorpi »

Ahojte

Ohliadam sa i po HTC Desire HD, som vlastníkom iPhone 3GS a v auguste by som chcel zobrať DHD, keď mi bude končiť paušál. Už som prečítal toho na nete dosť a toto fórum ma príspevkami z praxe zaujalo najviac, preto som sa i vôbec registroval. Prešiel som celé fórum a zaujala ma vec ohľadom rootovania a verzií. Povedzme, že ak sa dostanem k DHD (v Orange) niekedy v Auguste, bude možné, že tam bude aktuálna ROM, ktorá už povedzme bude mať opravené chyby a tak. Ja by som najradšej prvé čo prídem domov a vybalím to zo škatule rootol/flashol zariadenie a hodil tam asi tú najlepšiu ROM pre Desire HD aká existuje a to - HTC Revolution HD - http://teamrevolution.co.cc/ - najnovšia verzia Androidu + najnovšia verzia Sense UI, Up 1,2/5 Ghz, vyladenie, zvýšená výdrž na batériu pri vyššom výkone, vždy najnovší kernel, nový súborový systém atď. Plno kladných ohlasov je už pri 4 verzii, beta 1 - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=984045 teda počítam, že pokým ja prídem k Desire HD, bude vonku finálna verzia alebo nejaká verzia HTC Revolution HD 5 beta... a zaujíma ma, ako to robia iní a tú ROM tam nejak upracú, aj keď majú nový telefón.

Taktiež ten team stojací za Revolution HD má postup ako to tam dostať - http://teamrevolution.co.cc/rom/read-first.html a neuvádza sa tam žiaden rozdiel na verziách. A tiež tu - http://forum.xda-developers.com/showthr ... p=11557769

Taktiež by ma zaujímalo, ako je na tom HTC Desire HD Black - http://recombu.com/news/htc-desire-hd-b ... 13231.html u nás v Orange.

Prajem pekný deň :good:
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: HTC Desire HD - praktické skúsenosti, problémy

Príspevok od používateľa HellAngel »

dovod preco chces naflashovat a narootovat DHD? vyzsi vykon? myslim ze nie je potrebny. Vsetko ide na nom ako ma. Ak telefon rootnes stracas zaruku. Takze v pripade ze sa ti nieco s telefonom stane po rootovani a ty nebudes schopny nahrat povodnu ROM tak mas toma tehlu.
Myslim ze DHD nie je potrebne nijako upgradovat, ak chces menit vzhlad a tak staci siahnut po externych programoch. Navysenie frekvencie na 1,2 Ghz ani nespozorujes. MOzno tak v nejakom benchmarku. (na 5 ghz ho isto nedostanes).
Root nie je potrebny na instalaciu aplikacii 3 stran, nie je to ako u 3GS kde je jaibreak snad nevyhnutnostou.
NB: Asus ROG Strix G16
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: HTC Desire HD - praktické skúsenosti, problémy

Príspevok od používateľa faugusztin »

Bacha HellAngel, rozlisuj root a custom ROM. Root s flashnutim RAM nema nic spolocne, a pre niektore aplikacie ho potrebujes (Titanium backup, screenshot aplikacie, aplikacie na taktovanie atd).
xorpi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 13. Mar, 2011, 16:59

Re: HTC Desire HD - praktické skúsenosti, problémy

Príspevok od používateľa xorpi »

HellAngel napísal:dovod preco chces naflashovat a narootovat DHD? vyzsi vykon? myslim ze nie je potrebny. Vsetko ide na nom ako ma. Ak telefon rootnes stracas zaruku. Takze v pripade ze sa ti nieco s telefonom stane po rootovani a ty nebudes schopny nahrat povodnu ROM tak mas toma tehlu.
Myslim ze DHD nie je potrebne nijako upgradovat, ak chces menit vzhlad a tak staci siahnut po externych programoch. Navysenie frekvencie na 1,2 Ghz ani nespozorujes. MOzno tak v nejakom benchmarku. (na 5 ghz ho isto nedostanes).
Root nie je potrebny na instalaciu aplikacii 3 stran, nie je to ako u 3GS kde je jaibreak snad nevyhnutnostou.
V prvom rade preto, lebo získavam aktuálnu verziu Androidu 2.3 spolu s najnovším Sense UI už teraz a nemusel by som čakať, kým to uráči vydať HTC. Čo som ešte čítal, dá sa to v kľude "unrootnuť" ako keď sa restoruje iPhone, takže v tomto by som problém nevidel. Navyše.. to mi chceš povedať, že sa tieto HTCečka tak kazia? iPhone 3GS mi slúži poctivo bez najmenšieho zaváhania.

Druhým dôvodom je, že títo developers vedia to zariadenie optimalizovať ešte viac, než samotné HTC, podľa spokojných ľudí na fóre xda + zvýšenie výdrže batérie. Skrátka, optimalizácia. Ja som s iPhonom 3GS spokojný, nemám ani JB. Mám Mac a som Mac užívateľom šťastné 4 roky, ale iPhone 4 ma neslovil a nejak si nemyslím, že iPhone 5 bude svetoborný, preto obzerám HTC Desire HD - 4,3" display a dizajnom sa mi fakt pozdáva v jeho black verzií.

V treťom bode, ako som dočítal, ak chcem stály platený market place, musím v aktuálnom stave na slovensku zariadenie rootnuť. Som zvyknutý z iOS za kvalitné aplikácie zaplatiť, developerov podporovať treba a keď sú aplikácie kvalitné, niet o čom. Skutočne nemusím warezakov a free aplikácie tiež moc nie. Preto mám záujem o platené aplikácie z market place a to ako som po prečítaní pár fór zistil bez rootu to zatiaľ u nás nefunguje.
Naposledy upravil/-a xorpi v Po 14. Mar, 2011, 09:58, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: HTC Desire HD - praktické skúsenosti, problémy

Príspevok od používateľa HellAngel »

na to aby flasom ROM bude potrebovat ROOT ak sa nemylim. (teda ak sa to na DHD nerobi inac).
ano su aplikacie ktore vyuzivaju root, ale myslim ze sa da za ne najist adekvatna nahrada. Myslim si ze on je trosku zmateny t 3GS kde bez jailbreaku si toho moc customovat nemohol. CO sa tyka toho taktovania CPU nemyslim si ze to ma nejaky zmysel. Celkovo DHD je dobre vyladene a funguje ako ma. Jedine co ma hneva je RAM.
Ja by som mu doporucil skor si ten telefon vyskusat a az potom rozmyslat o rootovani a podobne. ROOT neprinasa len + ale ma pre neskusenejsich uzivatelov aj - . hlavne si treba davat pozor na instalovanie aplikaci ktore vyuzivaju ROOT, a nepotrvdil instalaciu programu ktory bude mat v sebe nejaky virus. Virus s povolenim ROOT uz moze co to narobit.

xorpi: kym kupis DHD tak bude mat aj 2.3, osobne ti mozem povedat ze 2.3 nie je nic prevratneho oproti 2.2.1 na ktorom teraz frcia DHD. A ano DHD maju zvysenu kazovost, aj ocove DHD slo do servisu po tyzdni. Velmi casto odchadza promixi senzor. (tuto chybu hlasi celkom dost uzivatelov na SK a CZ). Ak sa nemilim aj tu mali 2 pisali zemaju s nim problem. Plne s tebou suhlasim ze zariadenie je lepsie optimalizovane, a updaty vychadzaju pravidelne a vzdy nieco vylepsia. ALe na druhej strane DHD je dobre vyladene, HTC sa vie asi najlepsie vyladit OS zo vsetkych android vyrobcov telefonov.
NB: Asus ROG Strix G16
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: HTC Desire HD - praktické skúsenosti, problémy

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ako osobne mam root len a iba kvoli aplikacii MarketAcces, ktora mi vdaka tomu zabezpecuje moznost nakupu platenych aplikacii.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: HTC Desire HD - praktické skúsenosti, problémy

Príspevok od používateľa HellAngel »

tjn, market acces. Dufam ze uz coskoro konecne ten plateny market odomknu aj u nas. ROOT mas spraveny ako? cez universal root program?
NB: Asus ROG Strix G16
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: HTC Desire HD - praktické skúsenosti, problémy

Príspevok od používateľa faugusztin »

Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: HTC Desire HD - praktické skúsenosti, problémy

Príspevok od používateľa Blackhawk »

HellAngel napísal:... ROOT neprinasa len + ale ma pre neskusenejsich uzivatelov aj - . hlavne si treba davat pozor na instalovanie aplikaci ktore vyuzivaju ROOT, a nepotrvdil instalaciu programu ktory bude mat v sebe nejaky virus. Virus s povolenim ROOT uz moze co to narobit...
virusy viac menej nemaju nic spolocne s rootom. Skor si treba davat pozor co instalujes a k comu vsetkemu ma aplikacia pristup. Aj to ti niekedy nepomoze, podla toho co sa naposledy na markete udialo.

xorpi: co sa tyka free aplikacii, tak vacsina z nich su kvalitne, vacsinou totiz vyvojari vypustia aplikaciu v dvoch verziach, jednu platenu a jednu free, ktora ma bud v sebe tu istu funkcionalitu ale ma v sebe reklamu (z coho mu tiez idu peniazky), alebo ma nejake funkcie osekane. Takze tych free aplikacii by som sa nebal.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
xorpi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 13. Mar, 2011, 16:59

Re: HTC Desire HD - praktické skúsenosti, problémy

Príspevok od používateľa xorpi »

Ja som v prvom rade myslel, že FLASH = Root. Takže tu je ešte aj nejaký iný Flash? Nemám potom nejak záujem ešte viac zasahovať do DHD. Chcem len nahodiť ten HTC Revolution HD ROM a taktiež používať aplikácie zásadne len z marketu.

Čo sa týka kazivosti, tak iPhone 4 na tom tiež tuším nebol najlepšie. Za to, na iPhone 3GS sa mi nepokazilo vôbec nič a mám ho rok. :cool:

Tak, proximity senzor neni veľký problém. Keď zariadenie unrootnem, nemal by som mať najmenší problém, nie?

Ešte ma zaujímajú najlepšie widgety, aplikácie ktoré používate na DHD a najlepšie sa hodia na veľký displaj.
Naposledy upravil/-a xorpi v Po 14. Mar, 2011, 10:00, upravené celkom 1 krát.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: HTC Desire HD - praktické skúsenosti, problémy

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nie, flash nie je ekvivalent rootovania. To plati u niektorych telefonov, kde musis flashnut inu ROM, aby si dosiahol root pristup. Pri Desire HD/Desire Z/T-Mobile G2 je ale prvy krok tak ci tak dosiahnutie permanentneho root pristupu cez Visionary. Aktualny stav ti uz postacuje na spustanie root aplikacii, napriklad vyssie spominany MarketAccess.

Ked ale pozadujes kompletnu zmenu systemu, tak je po permanentnom rootnuti moznost preflashovat rozne casti systemu. Mozes preflashovat bootloader (HBOOT), co ti zabezpeci ze navzdy budes mat root, aj ked by sa system zaktualizoval - pritom ale flash HBOOT-u nezmeni nic v systeme zatial. Potom mozes preflashovat samotny system, a to je to co spominas ty. To je uz uplne posledny krok pri customizacii.
xorpi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 13. Mar, 2011, 16:59

Re: HTC Desire HD - praktické skúsenosti, problémy

Príspevok od používateľa xorpi »

faugusztin napísal:Nie, flash nie je ekvivalent rootovania. To plati u niektorych telefonov, kde musis flashnut inu ROM, aby si dosiahol root pristup. Pri Desire HD/Desire Z/T-Mobile G2 je ale prvy krok tak ci tak dosiahnutie permanentneho root pristupu cez Visionary. Aktualny stav ti uz postacuje na spustanie root aplikacii, napriklad vyssie spominany MarketAccess.

Ked ale pozadujes kompletnu zmenu systemu, tak je po permanentnom rootnuti moznost preflashovat rozne casti systemu. Mozes preflashovat bootloader (HBOOT), co ti zabezpeci ze navzdy budes mat root, aj ked by sa system zaktualizoval - pritom ale flash HBOOT-u nezmeni nic v systeme zatial. Potom mozes preflashovat samotny system, a to je to co spominas ty. To je uz uplne posledny krok pri customizacii.
Aha, takže ak by som chcel nahodiť HTC Revolution HD, stratím nenávratne kompletne záruku a servis mi to neuzná ani pri "unroote", teda že "unroot" pri tom postupe pri HTC Revolution HD neexistuje?

Takto, teraz som už z toho úplne zmetený. :? V prvom rade... chcem rootnuť DHD aby som tam nahodil custome ROM - HTC Revolution HD a to je celé, čo chcem s Desire HD robiť. Nemám záujem o žiaden flash a podobne. Myslel som si, že root je iným slovom flash.

Takže ako to je vlastne s tou permanentnou stratou záruky? Keď nahodím custome ROM + wipe, ako je písané v návode na stránkach revolution teamu - http://teamrevolution.co.cc/rom/read-first.html strácam záruku úplne či sa to dá unrootnuť? :?: Toto ma zaujíma, ďakujem :help:
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: HTC Desire HD - praktické skúsenosti, problémy

Príspevok od používateľa faugusztin »

HTC Revolution HD je kompletna zmena systemu, proste prepises standardnu ROM = flash. Ak je telefon uplne mrtvy, tak logicky ti to ze si tam nieco flashoval nezistia, nemaju ako.

Ak flashnes pred poslanim do servisu originalnu ROM, tak samozrejme tiez nemaju ako zistit ze si tam mal nieco ine. Na flashnutie mas tzv. RUU balicky:
http://forum.xda-developers.com/showthr ... hlight=RUU
xorpi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 13. Mar, 2011, 16:59

Re: HTC Desire HD - praktické skúsenosti, problémy

Príspevok od používateľa xorpi »

faugusztin napísal:HTC Revolution HD je kompletna zmena systemu, proste prepises standardnu ROM = flash. Ak je telefon uplne mrtvy, tak logicky ti to ze si tam nieco flashoval nezistia, nemaju ako.

Ak flashnes pred poslanim do servisu originalnu ROM, tak samozrejme tiez nemaju ako zistit ze si tam mal nieco ine. Na flashnutie mas tzv. RUU balicky:
http://forum.xda-developers.com/showthr ... hlight=RUU
Takže ako som predtým predpokladal i já. V kľude budem postupovať podľa návodu, nahodím tam HTC Revolution HD, ak by som mal HW problém a musel by ísť DHD do servisu, vrátim všetko späť - ako restore iOS na iPhone. Taktovať ho neplánujem, iba zmienených 1,2Ghz, ktoré sú stabilné a overené tými ľudmi tam. Niektorí na xda majú DHD i na 2Ghz, ale to si myslím, že baterka musí ísť razantne dole a v lete ten telefón držať v rukách by som asi fakt nechcel.

Ďalej je pre mňa veľmi podstatná kvalita objetívu v Desire HD. Síce má spomínaných 8mbpx... ale to ešte neznamená, že robí excelentné fotografie. Aké máte skúsenosti Vy + by sa hodili i nejaké zábery z praxe, nie tie "promo" :)
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: HTC Desire HD - praktické skúsenosti, problémy

Príspevok od používateľa Blackhawk »

HTC-cka su zname svojim menej kvalitnym fotakom, zazraky necakaj
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"