COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa d3Xter »

ten idiot chce aby si ludia hradili liecbu ked sa nedaju dobrovolne testovat 🤦‍♂️ ved to musi byt nezakonne ked mesacne odvadzame peniaze zo mzdy
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5399
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa kllr007 »

Chcet môže čo len chce. Reálne k tomu nedôjde.

Hoc keď nemáš preventívnu zubnú prehliadku tiež si hradis sám :D

Čo ma ale zarazilo, hovorí že predsa nebudú platiť tí zodpovedný starostlivosť pre tých nezodpovedných. Hmm, takže niekto kto 30-40 rokov pracuje a odvádza do štátu nepôjde na test tak ma po chlebe a človek z rómskej osady čo v živote nerobil, celý život žije zo štátneho, spraví si test a už je to pán zodpovedný... :bye:

Druhá blbosť čo spravil - ked povedal že keď príde malo dá demisiu - teraz všetci na protest nepôjdu lebo spojil politiku a jeho osobu s rozhodnutím ľudí... To podľa mňa posral.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
lele007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 962
Dátum registrácie: St 28. Jan, 2009, 01:14
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa lele007 »

d3Xter napísal: Ne 18. Okt, 2020, 13:42 ten idiot chce aby si ludia hradili liecbu ked sa nedaju dobrovolne testovat 🤦‍♂️ ved to musi byt nezakonne ked mesacne odvadzame peniaze zo mzdy
A preco nie? Ked si nebol ochotny ist na test tak nech hradis naklady ak dostanes covid.. presne ako to je s preventivkou u zubnej (ako pise kllr007). Nech plosne otestovanie je zabecpene poriadne - napr. vonku v stanoch, nebude teplo ale ked ludia vydrzia na cintorine 30-60minut tak zvladnu aj toto, nech je dostatok testovacich miest, mozno aj nejaku appku/web stranku, ze kolko ludi caka/kde aby si siel vtedy ak je ich malo a bude OK.

Kazdy nadava a mudruje, ale ked pride ozajstny lockdown na 2-3tyzdne tak fakt vsetko bude v p...
MSI PRO B650M-P | AMD Ryzen 5 7600 | Patriot Viper Venom 32GB KIT DDR5 6000MHz | Endorfy Fera 5 | Montech AIR 1000 SILENT Black | Apacer AS2280Q4U 1 TB | ASUS TUF GAMING 750B
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa d3Xter »

presne som vedel, ze nejaky taky mudrlant sa najde :D nemam problem sa otestovat, mam problem s tym ze tam pojdem zdravy a pridem s darcekom co je asi pre niekoho vyhra lebo dostane slovensku "premiovu" starostlivost
neverim, ze to stihnut naplanovat, ved nemaju ani dost kvalifikovanych ludi na odber a ani vojakov, nie je nic prijemne aby sa ti v nose sprtal nejaky student
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5399
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa kllr007 »

Toto, ja si neviem predstaviť keď výsledok trvá 10-15 minút. Ja prídem, a som tam sám a čakám 15 minút na výsledok ? Ak áno tak to časovo proste nestihnú není šanca.
Ak mi ale zoberú vzorku a idem preč a po mne ďalší tak kým im dôjde že niekto je pozitívny tak nakazili ďalších 5 po ňom.
Proste pre zdravých je to riziko že si fakt domov odvedie darček.

Kým to ale poriadne neodkomunikuju a budú to riešiť cez FB statusy tak ich môžem drbať. A mám strach že ešte ani sami nevedia čo a ako a teraz to rýchlo zlepiť.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa faugusztin »

Podla mna Matovic proste 3 tyzdne riesil tajne zaobstaranie testov, a nad logistikou sa vobec nezamyslal. Podla mna bude rad, ak sa to podari naplanovat na polovicu decembra.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10048
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

lele007 napísal: Ne 18. Okt, 2020, 20:13 A preco nie?
Obrázok

K tomu asi len tolko.
.
lele007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 962
Dátum registrácie: St 28. Jan, 2009, 01:14
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa lele007 »

- fajciari platia extra dane ked kupia cigarety (nie som fajciar)
- obezny zas neohrozuju inych.. (nie som obezny ani nahodou), ale mozno by sa zisiel extra dan na slaninu?

s ostatnym suhlasim, nemali by mat vsetok zdravotnej starostlivosti zadara, ale to extra nesuvisi s aktualnou situaciou.. jednoducho treba dajak motivovat ludi aby sli na plosny test
d3Xter napísal: Ne 18. Okt, 2020, 20:26 presne som vedel, ze nejaky taky mudrlant sa najde :D nemam problem sa otestovat, mam problem s tym ze tam pojdem zdravy a pridem s darcekom co je asi pre niekoho vyhra lebo dostane slovensku "premiovu" starostlivost
Vsak som pisal, ze nech to je spravene dakde vonku v otvorenom stane a bude ok. Bezpecne podmienky musia byt, to je alpha a omega vsetkeho.
MSI PRO B650M-P | AMD Ryzen 5 7600 | Patriot Viper Venom 32GB KIT DDR5 6000MHz | Endorfy Fera 5 | Montech AIR 1000 SILENT Black | Apacer AS2280Q4U 1 TB | ASUS TUF GAMING 750B
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa faugusztin »

No hej, ale Matovicov plan je volebne miestnosti. Co su skoly. Takze vcelku tragicke vetranie. Takze pred tebou tam pride bohviekolko nakazenych, co si daju dole rusko (lebo ako ti inac strcia palicku do nosa), mozno aj kychnu (lebo vsak ti niekto strka palicku do nosa) a potom v pondelok tam nabehnu deti do skoly.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6793
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

super clanok o hromadnych testoch https://dennikn.sk/2093095/hromadne-tes ... AZJbCH2uk8

v skratke, ak test spravne odhali 95% chorych a pochybi pri 3% zdravych, tak za predpokladu ze nam vonku beha cca. 0,5 miliona nakazenych, tak zhruba stvrtina ludi ktory budu oznaceni ako chori budu vlastne zdravi. a stale vonku ostane behat 50 tis. chorych ktori mozu vsetkych nakazit. a to vsetko za predpokladu, ze testy budu vykonane odobne, co zasa od vojakov velmi ocakavat nemozeme.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1981
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Miso122 »

pochybi pri 0.3% zdravych, maju zle cisla
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10048
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Lele: Co je extra dan v porovnani s nakladmi na liecby rakovin a pod. Nehovoriac o tom, ze podla odvodov by sa mali niektori liecit uz v mayo clinic a nie v nasom zhnitom zdravotnictve, tak nech radsej drzi tlamu.
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

pokial som zachytil spravne, tak v madride bolo spustene taketo testovanie. Ludia dostali SMS, kde a kedy sa maju dostavit. Urcite sa musi vymysliet logistika ako to bude cele prebiehat, ale nie je to nerealne vykonat. Som zvedavy ake budu podmienky. Ak to bude niekde v budove, kde bude spolu so mnou a rodinou natlacenych dalsich xy ludi, tak na to kaslem. AK to bude niekde von, roziko nakazenia minimalne, OK.

Stiv: v podstate suhlasim s tou tabulkou, akurat alkohol a cigarety su legalne a schvalene, takze ich konzum nie je zakazany. Keby bol bolo a zakon by jasne hovoril, ze jeho konzumaciou dana osoba prichadza o moznost sa liecit napriklad na rakovinu, bolo by to o niecom inom.
NB: Asus ROG Strix G16
lele007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 962
Dátum registrácie: St 28. Jan, 2009, 01:14
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa lele007 »

stiv napísal: Ne 18. Okt, 2020, 21:17 Lele: Co je extra dan v porovnani s nakladmi na liecby rakovin a pod. Nehovoriac o tom, ze podla odvodov by sa mali niektori liecit uz v mayo clinic a nie v nasom zhnitom zdravotnictve, tak nech radsej drzi tlamu.
Ok nech kludne platia viac za zdravotnu starostlivost (hoci neviem ci na 100% vies preukazat, ze ten dotycny fajci, alebo len zije v rovnakej domacnosti ako fajciar atd), ale teraz je pandemia covidu, nie ludi zomierajucich na rakovinu.. ale suhlasim ludia by mali byt motivovany na zdravy zivotny styl
MSI PRO B650M-P | AMD Ryzen 5 7600 | Patriot Viper Venom 32GB KIT DDR5 6000MHz | Endorfy Fera 5 | Montech AIR 1000 SILENT Black | Apacer AS2280Q4U 1 TB | ASUS TUF GAMING 750B
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Aky zdravy styl? Ok fajcenie skodi, ale v obchodoch je kopec sraciek, ktore normalne predavaju, hoci vedia ze neni su uplne koser, alebo sa odvolavaju na hranicne hodnoty.

Ono to bude este len zaujimave, ked sa ukaze kolko bude nakazenych z toho protestu. Rovno by som.ich vsetkych dal do nutenej karanteny na tyzden a ak budu mat negativny test, tak mozu ist domov :-) ale to mozu spravit len komunisti v cine.

Zaujimalo by ma ako bude to celoplosne testovanie efektivne, kolko ludi sa nakazi v mieste testovania.

Tie testy mohli davno kupit a testovat vsetkych na hraniciach, ak sa dvihol denne narast napr na 100-200 nakazenych. Ak niekto pozitivny, tak bud naspat alebo do statnej karanteny.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Debata o všetkom"