Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6769
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

No nezabudni ze v rokokch 96-98 sa bezne urokove miery nbs pohybovali okolo 20%, takze tie kiskove uroky treba vnimat v tomto svetle. A myslim ze pri dnesnych nebankovkach s rpmn cez 1000% nazvat kisku uzernikom je scestne.

Skorej mi na nom vadi jeho neskusenost, nevie schopne reagovat na fica a ako prezident bude podla mna dost strateny. Cele to bude zavisiet od toho akymi ludmi sa obklopi a aaky budu mat tito ludia vplyv na jeho politiku.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

CageJ napísal:100% marze to ano, ale to ide o tie 30% uroky, ktore nie su tusim ani legalne..
No a ty zas miesas dokopy sucasne urokove miery s tym, kedy toto Kiskove podnikanie vlastne prebiehalo. Hovorime o konci 90. rokov...

http://www.nbs.sk/sk/statisticke-udaje/ ... dnych-bank

Otvor si tie Excelovske subory... December 1997, priemerna urokova sadzba z bank 16.21% zo vsetkych uverov; sadzba 20.93% z novo cerpanych uverov. September 1998 dokonca 24.9% pre nove uvery.

Budes mi hovorit ze 30% urok v dobe, ked banka davala priemerne 21-25% uzernictvo ? :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Papek »

molnart napísal: Skorej mi na nom vadi jeho neskusenost, nevie schopne reagovat na fica a ako prezident bude podla mna dost strateny. Cele to bude zavisiet od toho akymi ludmi sa obklopi a aaky budu mat tito ludia vplyv na jeho politiku.
Radsej mat prezidenta "obycajneho" cloveka, ako zlodeja a uspesneho politika.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa CageJ »

faugusztin napísal:
CageJ napísal:100% marze to ano, ale to ide o tie 30% uroky, ktore nie su tusim ani legalne..
No a ty zas miesas dokopy sucasne urokove miery s tym, kedy toto Kiskove podnikanie vlastne prebiehalo. Hovorime o konci 90. rokov...

http://www.nbs.sk/sk/statisticke-udaje/ ... dnych-bank

Otvor si tie Excelovske subory... December 1997, priemerna urokova sadzba z bank 16.21% zo vsetkych uverov; sadzba 20.93% z novo cerpanych uverov. September 1998 dokonca 24.9% pre nove uvery.

Budes mi hovorit ze 30% urok v dobe, ked banka davala priemerne 21-25% uzernictvo ? :facepalm:
ne, nepochopil si.. banky maju uzeru legalne... to je v tom :(
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

Tak sem teda skúsim niečo napísať.

Kiska pre mňa nie je kandidát č.1 na prezidenta. Pri voľbe v druhom kole sa budem riadiť teda známym pravidlom voľby menšieho zla.
Osobne som volil v prvom kole Prochádzku, a sympatický mi bol Kňažko. To, že si myslím, že p. Kňažko mohol radšej zostať v skalici zlepšovať svoj handicap, je môj osobný názor, myslím si však, že jeho kandidatúra je jedným z dôvodov prečo nedostal Prochádzka viac hlasov, toto je však môj osobný názor, nikomu ho nenútim.

Chápem, že Kiska je pre mnohých politicky nečitateľný, pretože jeho postoje k určitým politickým témam bežný človek, ktorý ho nepozná napr. osobne nevie. V rámci štúdia pred voľbami, odporúčam prečítať jeho krátku bezplatnú knižku, ktorá opisuje niektoré veci z jeho života. Pozor, danú knihu neodporúčam ako čítanie ani netvrdím, že sa s názormi v nej stotožňujem, je to však jedna z mála možností ako poznať viac o danom kandidátovi. Samozrejme, za to, že nevieme viac o jeho budúcej agende, môžu aj média, ktoré v debatách riešia úžerníctvo, alebo scientológiu, namiesto korektných politických otázok.
Pána Kisku beriem ako dobrého biznismena, skôr ako dobrého kandidáta na post prezidenta, a tak isto v osobnom živote ako príjemného a zaujímavého človeka.
Nechápem, čo je zlé na tom aby bol prezident milionár?
Za prvé, na rozdiel od iných kandidátov, resp. osobností v politike, vie preukázať, ako svoj majetok nadobudol. Na margo toho, p. Kňažko je tiež milionár, nehovoriac o R.F., ale o tom sa samozrejme už v médiach nedočítame.

Triangel a spol, bol vinikajúci podnikateľský nápad v danom čase. Využil, voľné miesto na trhu, keď banky nemali dostatok likvidity, a získať bez účelový úver bolo pre bežného človeka takmer nemožné. Peniaze zarobil na predaji týchto firiem, a nie na úrokoch. Úroky v tej dobe ponúkal porovnateľné, ako banky. Mal veľmi prehľadné a dopredu stanovené podmienky. Ďaľšia vec je tá, že to predajcom napr. spotrebnej elektroniky umožnilo sa zbaviť vecí na sklade, čo pozitívne ovplyvnilo cashflow danej spoločnosti. Samozrejme že jeho spoločnosti mali aj maržu na cene pri predaji konkrétneho kusu, dohodnutú so dodávateľom, nakoľko sa im darilo umiestniť viac výrobkov na trh ako inému predajcovi. A celkom slušne to nakoplo ekonomiku dodávateľov týchto produktov, nakoľko ich pochopiteľne predali viac., jednoduchá trhová ekonomika. Sú samozrejme ľudia, ktorým týmto spôsobom podobné spoločnosti pomohli, a aj tí, ktorých to utopilo. Nikto ich v prvom rade ale nenútil brať si novší televízor ako má sused na splátky na 5 rokov...

Treba si pozrieť trestný zákon, § 235, čo hovorí o úžere. Maximálna výška úroku nie je určená žiadnym predpisom v zákone, nesmie však byť v rozpore s dobrými mravmi. NSSR tvrdí, že výška úrokov predstavujúca približne dvadsať-päťnásobok obvyklej úrokovej sadzby je v rozpore s dobrými mravmi.

Treba si pozrieť novovzniknuté nebankovky, ponúkajúce úvery s RPMN 1000-20000 percent, vlastnených albáncami, a podobnými "podnikavcami"... A to sú ešte tieto spoločnosti vedené v registri veriteľov NBS, a ich činnosť odobril štát. Alebo sa pozrieť na iné nebankovky, ktoré sú dokázateľne prepojené na terajšiu vládu...

Ku Kiskovmu majetku a jeho odhadovanej hodnote, len toľko, že si treba uvedomiť rozdiel medzi aktívami a pasívami. Veľa ľudí tento rozdiel z toho čo čítam a počujem nepozná. A potom sa množia reči o úžerníctve, lietadlách atď... Myslí si snáď niekto, že R.F má majetok menší? Na papieri možno, ale ako ktokoľvek, kto je pri koryte, aj on má firmy na iných ľudí, ktoré dostávajú nemalé štátne zákazky, toto je fakt, a nie domnienka. Každý, kto robil aspoň jednu väčšiu štátnu zákazku vie, ako je neskutočne nadhodnotená, a k akému deleniu prichádza po jej dokončení, hovoriť sa o tom samozrejme nesmie, a preto nemôžem zachádzať do detailov.

Na slovensku je omnoho viac bohatších ľudí ako Kiska, a nebojím sa povedať, že sú ich viac ako desiatky. Niektorý k bohatstvu prišli poctivo, iný rozkrádaním a kooperáciou s rôznymi, mnohokrát štátom podporovanými inštitúciami. Samozrejme od susedov počúvam len o tom ako to on mohol toľko zarobiť, a že ešte aj lietadlo má vlastné. Lietadlo má dnes mnoho úspešnejších podnikateľov. Ja by som naozaj nič nepovedal, keby ten človek lietal eurocopterom, čo nelieta, ale fakt je taký, že rozumná cesna stojí dnes toľko, čo trochu lepší dom, a náklady na jej prevádzku ročne a hangárové státie, sú asi také ako pár exotických dovoleniek. A na to proste už väčšina úspešných podnikateľov má, nie je to vôbec nepredstaviteľné. Majetok v porovnateľnej výške má mnoho slovenských podnikateľov.

Nevidím dôvod označovať ho ako úžerníka, ani rozporovať Triangel, fakt je ten, že mnoho Slovákov, mu len závidí dosiahnutý podnikateľský úspech. A na rozdiel od iných ľudí, ktorý kandidujú, venoval podstatnú časť peňazí na dobrý účel. O tom, ako funguje neziskovaka, aké ma štruktúry, a koľko peňazí sa v nej dá upratať sa baviť nechcem.

Edit: Koho to naozaj zaujíma, tak si vie zistiť aké sú podmienky na založenie vlastnej nebankovky, registrovanej v NBS, celé to trvá pár dni, a umožňuje to požičať napr. 100 eur a dostať naspať 150 úplne legálne za dva týždne alebo mesiac. Samozrejme úrok budem mať lepší ako v banke, ale stačí, že dám vysoké poplatky za poskytnutie, ktoré sú úplne legálne, a pár premrštených pokút za nesplatenie a zo 100 eur mám 280, úplne legálne, pod dohľadom štátu. Kiska má naozaj daľeko od úžerníctva...
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa CageJ »

Knihu myslis, ''Cesta manazera z pekla'' ?

Inac, velmi pekne napisane !
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

inac moje prvotne rozhodnutie bolo dat hlas Knazkovi. Mne sosobne sa najviac hodi na rolu prezidenta. Prezident je u nas skor na ukazovanie ako skutocne riesenie politickych problemov. Knazko svojim chovanim, vzstupovanim sa mi tam hodil najviac. Prochadzku som si zas predstaoval ako tvar pravice a dufam ze sa to teraz aj stane. Jeho by bola skoda za prezidenta
NB: Asus ROG Strix G16
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

Napríklad, je to pomerne krátka knižka, dá sa prečítať za chvíľku, a je dostupná bezplatne online. A ako som spomenul vyššie, nestotožňujem sa s niektorými názormi v nej, napríklad náboženskými, ale sú tam aj dobré myšlienky. Hlavne je to možnosť, ako som už písal, zoznámiť sa aspoň trocha viac s kandidátom o ktorom toho veľa "nevieme", teda aspoň média to tak prezentujú. Aj "vezmi svoj život do vlastných rúk" je v podstate dobrá, ale ja osobne nemám moc rád "motivačné knihy" aj od zahraničných autorov ako napríklad Kiyosaki. Myslím si totiž, že manažment a riadenie na slovensku potrebuje iné veci ako teambuilding a podobné západné trendy, ale to už sme skutočne OT, táto téma nieje čitateľský denník.

Áno, ako som písal, Kňažko mal moje sympatie, a bol by vhodný ale jeho postup do druhého kola som nevidel pravdepodobne.
V Bratislave áno, ale netreba zabúdať na to, že máme aj iné časti Slovenska... Bavil som sa včera, pred výsledkami s jedným bookmaker-om nemenovanej kancelárie o tom, že Prochádzkovi bude chýbať tak 50-80k hlasov na Kisku. Celkom presné by som povedal. Ja viem, nie sú to politológovia ale v číslach sa nezvyknú mýliť. Pokiaľ by sme nemali takú hŕbu kandidátov, zbytočnú ľudovú platformu, tak by bolo možno reálne s "odretými ušami" prvé kolo aj bez R.F. A pokiaľ by tam nebol p. Kňažko so svojou pomerne neskorou kandidatúrou tak by zrejme časť jeho voličov prešla k jeho súperom. Výsledky R.F. sú veľmi ťažko odhadnuteľné, keďže nevieme nakoľko motivoval svoju voličskú základňu. Ale je zbytočné špekulovať ďalej.

Výsledky Prochádzku vidím kladne, znamená to, že by sa z neho naozaj v budúcnosti mohla stať solídna tvár pravice.
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

Nechapem, co Vam vadi na Kiskovi.

Na Slovensku je plno ludi, ktori podpisali zmluvy na splatky, a dodnes splacaju a splatky splacaju dalsimi splatkami, lebo ked nedokazali splacat skutocnym uzernikom, tak museli ist do serioznych bank, a vziat si uver na uz existujuci uver, len s nizsimi splatkami.

Oproti nim je Kiska hrdina.
Samozrejme, nikto nebude nikomu davat veci na splatky zdarma. Nezabudajte, ze Kiskove firmy umoznili Slovakom dopriat si nove veci, a tie navysenia neboli obrovske, aby sa donho niekto navazal.
Nieje uzera to, ze ked si poziciam dnes na dom cez hypoteku, ze banke za 30r dam takmer dvojnasobok? To nevadi nikomu?

Je totalne zcestne, aby ako Markiza robila uz pocas sobotneho vecera a ratania vysledkov totalne ich experti odpisalovali Kisku, ze ten sa tam nehodi, ten tam nema co robit a pod.. A ti zvysni zlodeji, co nas roky okradali, tam robit maju?

Vzdy je lepsie, ked bude politik niekto, kto uz majetok ma, ako niekto, kto siel do politiky s nicim. Priklad toho je taky Rusko. Bohuzial, aj napriek tomu, ze on chcel zabranit nevyhodnemu predaju, ho jeho blizki zdiskreditovalo, a poslali do politickeho neba. A prave on bol z tych, co ked siel do politiky, nepotreboval kradnut, pretoze mal.

A dovolit jednej osobe, aby mala pod palcom naozaj vsetko, je totalne nezmysel. :facepalm: Nie dost, ze ma tolko hlasov, ze si zakony schvaluje sam, este im niekto uvazuje, ze posunie aj prezidenta? :?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
ANONYM_a7

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Taktiež som chcel dať najskôr hlas Kňažkovi nakoľko na mňa pôsobí najreprezentatívnejšie zo všetkých + je to herec, výborný herec, čo by bolo v úlohe prezidenta veľké +!

Prečo si myslím že veľkopodnikateľ nemá byť prezidentom? Pretože sa už nevie vžiť do kože normálneho bežného človeka. Netvrdím že by to Kňažko vedel, ale určite by to vedel aspoň zahrať. Vystupovanie na verejnosti a komunikácia s ňou je veľmi dôležité pre samotného prezidenta.

Nakoniec Prochazka - no a ten nepostúpil lebo Kňažko. Ale aj preto, lebo sa zasa na to polovica slovenska vysralo. Kto nevolil, nech si nesťažuje. Nemám pochopenie pre zdravého človeka, čo si raz za x rokov nenájde 10 minút na odvolenie. V minulosti toto právo občania vôbec nemali...
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Asnod »

Knazka neries, ten vie preco chce ist do politiky, ten je az prilis dobry herec.

Ludia, rad by som vam pomohol, je nejaka moznost aj odvolit z UK?
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

No lebo Fico to vie, ako ziju bezni :D:D:D:D:D:D:D:D:D Samozrejme..... to su vsetko ludia, co nezili ani chvilu z nasich smiesnych platov.... Nemali starosti ako my... a nikdy mat nebudu...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

`To ci ma nieco za ussami alebo nie, tak sa opitam len kto nema?
O knazkovi netvrdim ze je to cista dusa, ale ma rozum, nrobi na verejnosti zo seba zbytocne sola, vie niekolko jazykov, ma reprezantativne vystupovanie. A u nas prezident je v podstate len o reprezentacii.
ALe ked som videl ze z TOP stvorky je na chvoste, tak som radsej dal hlas Prochadzovi, iked som dufal ze pojde do cela pravice, co aj dufam ze spravi. Podla toho kolko ludi mu dalo hlas, ma sancu na uspech.
Kiska mi proste charaktorovo nesedi. Nevravim ze je to zly clovek (k uzere sa nevyjadrujem, su to len predvolebne dristy) ale celkova chrazizma jeho osobnosti mi na prezidenta nesadne. A uz sa aj prejavila jeho politicka neskusenost.
Ale k volbam pojdem a dam ten hlas Kiskovi, isto nebude hrosi ako to cudo co tam sedi
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

Asnod - jedine ze priletis, odletis.. Ale mozno Ti nedovolia odvolit.
http://www.teraz.sk/slovensko/uvk-podne ... ctionTab=0


Alebo nam posles pas, a odvolime na Tvoj pas :D:D
http://spravy.pravda.sk/prezidentske-vo ... odsudzuje/
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

neviem, Prochazka bol fajn na prezidenta, preto aj dostal moj hlas... bohuzial nevyslo, ale neverim, ze ma velku sancu dostat sa do vlady... predsalen je to exKDHak (dokonca i mladeznicke organizacie).

Ale kisku volit urcite nebudem, absolutne sa mi nepaci ako osobnost

Návrat na "Debata o všetkom"