Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Bitcoin, Litecoin atď.
Všetky informácie o kryptomenách nájdete sem
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa quicky »

Fanaticii :D ale som ozaj zvedavy co to prinese do real life (z techn. hladiska) okrem investicnych spekulacii
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa dendroid »

Lenze jedna vec je, ked vseobecny trend smeruje k tomu, ze hodnota stupne na 1000 eur. Uvedomujete si vobec, aka by to bola silenost, keby mal 1 bitcoin hodnotu 100 000 ? Preco preboha ? Dalsia otazka je, kolko ludi sa znova rozhodne do toho investovat. Niet pochyb, ze sa na tom vela ludi popalilo a uz sa druhykrat tomu vyhnu. A niet pochyb ani o tom, co tie ceny tak vystrelilo. Uz to podla mna tak raketovo hore letiet nebude. To by sa fakt muselo stat nieco vynimocne ...

A kde je ten expert, co ma tu dookola presviedcal, ze to nie je bublina ? Nejako stichol uz.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5647
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

ja len na margo slova bublina - pouziva sa velmi casto a moze mylit ludi.

Aj zlato malo svoju investicnu bublinu co neznamena ze zlato je hoax. neznalym by som to nejako takto vysvetlil aj o crypte. Bublina bola a podla mna aj bude ale to vobec neodsudzuje blockchain, skor iba neskusenych ludi v horucke po lahkych prachoch.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa dendroid »

No ja nehovorim, ze to nema ziadnu hodnotu. Ja si len nemyslim, ze to v dohladnej dobe dosiahne hodnotu 100 000/ks. Aj ked by si to zelalo spustu ludi a hlavne tych, co to pokupili za 10 000 a viac, vo vidine, aki budu vysmiati o par mesiacov. Lebo pan Mcaffee povedal, ze zje ud, ked sa tak nestane do roku pana xyz. Asi pan Mcaffee tie udy je pravidelne tak ci tak, preto nemal velmi co stratit. Na rozdiel od tych, co toho naliali uspory/pobrali pozicky v nespravnom case.

Som zvedavy, kolko je takych ludi a co robia teraz, ked to dlhodobo stagnuje na zlomku ich nakupnej ceny. Nejake pribehy na nete nekoluju ?
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5647
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

To je uz kazdeho vec veru. ked clovek nei je financne gramotny tak minie peniaze inde.

Ale suhlasim vela ludi pride o prachy no hold, ich smola.

Pokial to je legal investicia a nie je scam, tie samozrejme neuznavam, a je ich hojne. no tiez, musi clovek nedavat pomozr aby naletel casto...
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5844
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa wingo »

Je to to isté ako keď nakúpia akcie a tie zrazu padnú, no vždy sa všade píše že investície sú vystavené riziku a minulé výnosy nie sú zárukou budúcich výnosov. Nie je to len Bitcoin či altcoiny, napr. akcie AMD padli od konca januára o 30% :)
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5559
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Odar »

Tak najlepsia radost je vzdy skodoradost :D A potom tie mudre reci - ako ja hovorim, po vojne kazdy general :good:
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa dendroid »

Koho skodoradost ? Toto by som nenazval pripad po vojne kazdy general, skor by som sa priklonil k vyssie spomenutemu o investicnych rizikach.
HHugo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: St 10. Jan, 2018, 23:07

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa HHugo »

Vsetko ide ako ma. Krypto a zvlast burza nieje pre labilnych ludi. Chce to trpezlivost. Trpezlivost zaraba prachy. Krypto je vysoka skola trpezlivosti. Slabe povahy prerobili, lebo v panike vybrali so stratou, pekne nakrmili tych silnejsich. Oni chceli vyvolat depresiu. Podarilo sa. Ale zaujimaju niekoho ludia, ktori na BTC nadavaju? Pridu dalsi a dalsi ktori do BTC zase napchaju prachy. Nic nestupa vecne, takisto nic nepada vecne. Ten pocit, ked sedis pri grafe BTC a kukas ako kazdy den ide hore, cely mesiac ide hore a ty mas doma v pancuche zvysne EUR/USD. To musis byt tvrda povaha, aby si si nenakupil :D
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa tosR »

dendroid napísal: Ut 03. Apr, 2018, 09:39 A kde je ten expert, co ma tu dookola presviedcal, ze to nie je bublina ? Nejako stichol uz.
Tu som, ty tragikomik :laugh:

Ešte raz, tvrdiť o niečom, že je bublina a byť o tom presvedčený, je odvážny názor a ja ti ho neberiem. Nikto ťa nepresviedčal, je to tvoj názor. Vždy som riešil iba tvoje argumenty typu stačí sa pozrieť ako vyzerá ten graf a podobne, pretože ešte raz - nevedel si o čom hovoríš a to je úplne zrejmé, keďže cena a časový rámec. Zase rozprávať po akom dlhom čase ? Mesiac, dva ? Keď cena klesla, nevieš čo bude o mesiac, dva tri, štyri. Pozri sa na celkovú situáciu na finančných trhoch. Rovnako Tesla zletela, spomínané AMD, akciové indexy atď. Ale okej.

A či sa ti to stále páči alebo nepáči, keď prejdem k bitcoinu, už som ti hovoril, bitcoin a jeho volatilita... Aktuálne bitcoin sprevádza strašne veľa negatívnych správ, na konci roka kľudne môže byť na rovnakej cene ako na konci minulého, môže byť niekde úplne inde. Či hore na 100k alebo dole na 1k. A keď sa pýtaš prečo, lebo ponuka a dopyt. Ale tomu tiež nechceš rozumieť, aspoň z toho čo som čítal naposledy.

Znovu ti to zopakujem, ja netvrdím, že sa teraz tá cena dostane tam kde bola ale súčasne nehovorím ani to, že sa tam nedostane. Vždy (a znova sa opakujem), to bude o ochote ľudí, korporácií a tak ďalej do toho bitcoinu investovať. Jediný rozdiel, ktorý je medzi nami, že ty vidíš jeden smer, druhý sa podľa teba nestane, dokonca to nieje možné a toto bolo maximum, a bola to bublina, ja sa snažím vnímať oba. A tak ako je reálnych 1k tak isto je reálnych aj 100k, o tom bohužiaľ my dvaja nerozhodujeme. Hypoteticky, keď sa to dostane na 100k zase budeš hovoriť, že to je bublina. Teda načo mám ďalej pokračovať ? Nemá zmysel. Možno je tu ešte jeden rozdiel, ty chceš mať silou mocou pravdu (ego), mne zase je to úplne jedno, nech sa stane čokoľvek, nehovorím, že v tom nemám nejaké peniaze (mining HW) ale až tak mi na tom nezáleží, nech by sa stala hociktorá z týchto možností. :-)
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa dendroid »

Tragikomik si ty, respektive traged ...Tvrdit o tomto tu, ze to bublina nebola, je odvazny nazor. Tesla zletela o kolko percent ? Toto tu zletelo na 1/4 povodnej ceny a to vsetko behom par mesiacov, teda vystrelilo to na 4 nasobok a zletelo nazad.

Tiez asi nikto nespochybni, ze enormnu cast z toho dopytu tvorili prave ludia, ktori do toho sli s vidinou rychleho a obrovskeho zisku bez akejkolvek namahy. A ze sa z tych ludi velmi vela popalilo. A nakolko ludia nie su mysi, ze kazdych par mesiacov sa vystrieda dalsia generacia, takyto hype sa podla mna uz opakovat nebude. Preto som aj napisal, ze by sa muselo stat nieco vynimocne. Ja som takisto ako ty nenapisal, ze sa to nestane, napisal som, ze je to nepravdepodobne. A co sa stalo, sa stalo a ked behom par mesiacov vystreli cena na 4 nasobok a spadne nazad, tak uz si to nazvi ako chces, ale vacsina ludi by to vzhladom na okolnosti nazvala bublinou.

Ak je tebe jedno, co sa stane, mne je to jedno na styridsiatu piatu, nemam v tom ani deravy gros.
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa tosR »

Ja naozaj neviem, možno som tragéd. Ale prosím ťa, môžeš raz podložiť tvoje tvrdenia, lebo to je strašné, či faktami alebo matematicky... Absolútny high btc bol cca 19300 usd, low bol 6800usd. Aktuálne sme na 7400usd ale berme low, nech to je bližšie k tvojej 1/4, človeku zo základným vzdelaním to už teraz nemôže vychádzať. Nemusí to byť maximálny low, to nevieme. Toto sú fakty. Poďme hlbšie, dávnejšie btc medziročne, nárostol z (prejdem na € lebo si to nepamätám v USD) 10€ na 530€, nasledujúci rok klesol z 530 na 260€, čiže ten prepad je veľmi podobný akurát, že teraz sa bavíme v tisíckach, predtým sme sa bavili v stovkách, dokonca narástol 53 násobne a kde si bol vtedy, tiež si hovoril, že to bola bublina ?

To či to je možné alebo nieje, nebudem riešiť je to každého osobný názor. K tesle, zoberiem to úplne rovnako, ako btc aj keď to je kravina ale.. Maximálny high bol 380usd, low bol 252 usd. 33%, v priebehu pár dní 27% :)

Mám pocit, že strácam čas kravinami doťahovaním sa o gumeného káčera. Hovor si svoje ale aspoň si to over trošku a podlož niečim lebo inak, rovnako strácaš čas kravinami, horšie je, že ešte aj zavádzajúcimi.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa dendroid »

Jasne, teraz sa tu podme natahovat na tretine, ci stvrtine, kacera si do toho pritiahol ty. Je otazne, kde beries, ze to zacalo, na zaciatku roka to absolutny low teda 6800 dolarov nebol. Mne ide o ego a tebe nie, zato ty tu uz utocis na moje matematicke a neviemake schopnosti, nastav si prosim ta zrkadlo. Mne nejde o presne cisla, ale o pointu. Myslim, ze je tiez trocha rozdiel, ked niecoho cena narastie na 530 dolarov a na dolarov 20 000. Ked uz v nicom inom, tak ked ta cena sla hore z tych 10 dolarov, absolutna vacsina ludi to neriesila. Stale to bola vec entuziastov. To, co tu nastalo teraz bol mainstreamovy hype, ked uz sa dobre ze nie dochodcovia o tom bavili v elektrickach a boli toho plne spravy vsade. A to je prave pointa bubliny. Takze tolko k tomu. A k Tesle, mna nezaujima low a end behom mesiaca. Mna zaujima dlhodoba krivka a tam teda akcie neklesli na stvrtinu urcite ani nestupli na stvornasobok ceny. Ja to uz dalej neriesim, svoje som povedal, zbytocne to rozvadzat.
Používateľov profilový obrázok
Sebi02
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 426
Dátum registrácie: Ut 03. Máj, 2011, 15:14
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Sebi02 »

IMHO Myslim, ze je uplne jedno, ci sa bavia o novych a zaujimavych nazvime ich "moznostiach investicie" seniori v elektricke stylom "Pocuj Marienka, pocula si o tom novom peniazi" alebo pani v koseliach pod displejmi s grafmi stylom "Pan Smith, dovolujem si podoktnut, ze akcie americkej Tesly vyzeraju mimoriadne perspektivne" , rovnaka pointa, ine prostredie, ine prevedenie a dosledky...
Ludia drzali BTC ked padol z (tresnem) 800 na 200, potom ked vystupal na 801, tak ho predali a boli spokojni bez tusenia, kam sa cena vyberie, jednoducho prepady tu boli stale.... Nehovoriac o tom, ze pre vacsinu ludi je absurdne a nepochopitelne uz to, ze nieco nehmatatelne moze mat cenu 10USD, kde este len X000....
A na zaver, co bublina s nehnutelnostami, tiez padli na stvrtinu ceny? :/
//:Osobne som sa chytil hypu, urobil si basic research, vlozil do 3kryptomien peniaze co som mohol stratit, jednu predal so ziskom a zvysne teraz drzim, lebo jednoducho nevidim dovod, preco nie.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5844
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa wingo »

Sebi02 napísal: Ut 03. Apr, 2018, 21:01 A na zaver, co bublina s nehnutelnostami, tiez padli na stvrtinu ceny? :/
Pre zaujímavosť, v takom Detroite klesol medián predajnej ceny nehnuteľnosti z 80k USD v 2007 na 35k USD v 2009 ;)
https://www.trulia.com/real_estate/Detr ... et-trends/
V grafe si zaškrtni MAX, máš tam ceny od roku 2000.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB

Návrat na "Kryptomeny"