Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
zodiaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1922
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2009, 09:14
Bydlisko: Nové Zámky/Galanta

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa zodiaq »

Ako človek, ktorý vie o autách len malo by som to vymenil a to minimálne obe gumy na tej náprave.
Aké sú staré tie pneu lebo tie trhliny v pravom hornom rohu foto tiež nepôsobia moc dôveryhodne.
Ak su take vsetky vymenil by som to uz komplet cele.
Opakujem, moc sa nevyznam, tu jednu napravu by som menil urcite a len pre pokoj v dusi by som to vymenil cele :)
AsRock DeskMini H470 - Pentium G6400 4Ghz, Noctua NH-l9i, Ballistix 2x8GB 2666Mhz, WD Blue SN520 256GB, 2xToshiba L200 2TB, Intel AX200
Sony PS4 Slim - 870 QVO 1TB, Samsung QE55QN90B, Redmi 10C
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5506
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ak to neposkodilo kordovu konstrukciu, tak to nebude mat vplyv na pevnost pneumatiky

Na druhej strane, ako 100% zistis ci ju to neposkodilo, a ci ti kvoli tomu o tyzden nepraskne pneu na diaľnici?

Nebolo by to prvy krat co niekto takto nacal pneu napr. o obrubnik, 2dni sa tvarila v pohode a potom z nicoho nic strelila.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1970
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Úprimne som prekvapený, že pri takom poškodení ešte drží tlak. Akú hĺbku dezénu má pneumatika? Ak je relatívne nová stačí vymeniť len jednu, ak by bol príliš veľký rozdiel (stará vs nová), rovno obe na nápravu.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

alebo, drumroll, behnes do pneuservisu ked sa nevyznas, nech sa na to pozru tam. ja mam tiez na boku seknutu pneu, a doteraz nepraskla no.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5883
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa wingo »

Tiež by som to riešil v pneuservise a nie robiť na IT fóre odborné analýzy vnútornej pevnosti pneumatiky z fotky :)
Osobne jednu seknutú pneu som vymenil a druhú používam stále. Tá druhá bola seknutá akurát tam kde je dodatočná ochrana diskov, takže poškodený je len kus dodatočnej gumy ktorý tam je presne na ten účel.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4559
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

V pneuservise sa dockas odpovede na ktorej najskor najviac zarobia.

To seknutie nevyzera tak hrozne ale vyzera, ze to zdeformovalo kordy v bocnici. Navyse ta guma pozerajuc na dezen a spraskanie vyzera, ze to uz aj tak ma za sebou, takze kupou noveho paru si spravis sluzbu na par rokov.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

urcite. nemoze sa stat ze pojdes do pneuservisu a nedostanes normalne poradene.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6873
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

to uz aj ja co sockujem na gumach by som tuto vymenil,
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2138
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa zoom »

Oki, toto mi staci. Ja som bol nakloneny to vymenit, len kebyze mi tu 10 ludi povie, ze to urcite netreba, tak si to rozmyslim. Rovno som 2 objednal. Nasiel som v obchode rovnake nez su tam. Buduci rok objednam dalsie 2 a tieto hodim na zadnu napravu (defekt je na prednej).

Pneu uz maju par sezon za sebou, navyse pouzivam celorocne a nemenim ich, lebo ma nebavi saskovat 2x rocne s penumatikami. Z Jeepa som zvyknuty mat jedny a ziaden stres. Zatial este preziju, aj dezen je uplne OK.

Vtip je v tom, ze na Jeepe mam v PZP zaplatene navyse aj pokrytie defektu 1x rocne. Akurat tam mam tvrde pneu s trojitym vystuzenim bocnice a dezenom ze tam mincu schovam a dve pneu ledva udvihnem. Asi som to mal dat na druhe auto... co uz.
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa error7 »

Je normálne a bežné že ak má niekto hranicu emisií pre lambdu na zvýšených otáčkach 1.030 a namerajú mu 1.032 dostane do protokolu z emisnej kontroly že auto je nespôsobilé ? Ja chápem že auto musí spĺnať normy, ale čakal by som pri tejto minimálnej odchýlke že mi napíšu do protokolu že auto je aspoň dočasne spôsobilé ... To teraz mám akože ísť auto odhlásiť podľa toho alebo ako to je ? Pri tej kontrole som nebol prítomný čize trochu ma to prekvapuje :/
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Opakovanu kontrolu musis urobit ak sa nemylim.
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa error7 »

No s tým počítam, avšak lehota platnosti dočasnej emisnej kontroly nie je vôbec určená... čiže teraz nechápem že dokedy mám čas si to dať doporiadku
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Papek »

Je dost mozne ze na emiske robili viacero merani a najlepsie co dosiahli je 1,032 a tym padom system nepusti. Viac krat sa mi na byvalej Honde stalo, ze mi pred emiskou stihol vychladnut kat a prve merania boli mimo normu. Technik to bez nejakeho vymyslania alebo natahovania par krat povytacal az sme sa dostali na hodnoty, ktore boli v norme.

Na poslednej EK mi prdol pletenec a zacalo mi valit dym spod auta. Tak som musel opakovat. Pamatam si ze mi dali dva mesiace na napravu, aj ked si nepamatam ci mi dali docasne sposobile alebo nesposobile, alebo nejake ine potvrdenie.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mne sa v zivote nestala ziadna udalost s brzdami, tam sa proste nesranduje... az na poslednej estéká prdla brzdova hadicka a masina im tam očúrala celu technologiu. Nadaval ten chlap jak pohan, ja som tam nastastie nebol... hanba jak svina. 18 rocne auto, 360.000km, proste prekvapive.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2138
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa zoom »

error7: Mas tie velke papiere z STK a EK v ruke? Tam mas napisane, kolko plati takato docasna EK. Zvycajne mas 1 mesiac na urobenie opakovanej STK/EK (= lacnejsie), potom uz musis ist normalne za plnu sumu, nehovoriac o tom, ze po tomto termine mas nesposobile auto.

Kazdopadne tvoja situacia vyzera podobne ako moja kedysi:
Bol som svojho casu na STK/EK s vtedy 20-rocnym Jeepom. Vsetko fungovalo - brzdy, svetla, rucna, vsetko. Nic nekvapkalo z auta, emisie ako lusk. Technik chodil okolo auta "vsak vsetko funguje". No ano do psej matere. Nakoniec som samozrejme nemal STK, pretoze som mal odmontovany zadny stierac, co "vytvaralo ostru hranu na karoserii (ten kolik na stierac) a to je nebezpecne". Taktiez hoci som mal v TP zapisane tazne zariadenie, ale nebol tam nejaky blizsi udaj k nemu, tak aj to bolo medzi chybami a musel som to riesit. Tak som im podakoval, ze som tam poslednykrat a aj moje okolie. Sefko sa este pri odchode pytal "a to si nechate opakovanu urobit inde?" No cuduj sa svet, ano. Siel som na inu STK a zrazu ziaden problem.

Cize, hoci mas teraz nesposobile auto, skusil by som zohnat STK po znamosti - nie preto, aby si presiel s vrakom, co nebrzdi, ale preto, aby si sa vyhol takejto konine. Ked taku nemas, tak podla referencii od znamych a pri volani na STK by som rovno spomenul tento problem. Ak mas auto naozaj nesposobile, tak sa tazsie jazdi, ale inak v pohode - najazdil som tak mesiace (nevedomky bez STK). Skus do nikoho nenaburat cestou na STK. A pozor, fizli maju kamerky v autach a rovno to scanuje ECV a ukazuje im, ci mas alebo nemas STK. Viem to preto, lebo na parkovisku pred Tescom sa za mnou rozsvietili majaky, odstavili ma a uz mi chceli brat TP. Riesil som vtedy dost zlozitu zivotnu situaciu, tak som panovi policajtovi vazne povedal, nech ma radsej zastreli na mieste, bude to pre mna lepsie. Asi som posobil presvedcivo, lebo mi papiere nechal, ale do 2 tyzdnov som si musel urobit STK/EK.

Edit: Este jedna vec. Stanice STK sa v priebehu rokov viac a viac spicluju. Stat tam instaluje high-res kamerky, ktore vsetko snimaju a uklada sa to do cloudu, odkial to nezmizne. Aj preto STK po znamosti moze byt uz menej naklonena roznym pokusom. Svojho casu nebol problem mat ine pneu na aute nez je zapisane v TP. Technik povedal, ze dobre je a dobre aj bolo. Teraz uz kamery nasnimaju rozmery pneu na kamerky a hotove. Statna buzeracia.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"