Aky film ste naposledy videli?

Všetko o filmoch, filmových premiérach ...
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4147
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa castelL »

Tu vidno rozdiely náročnosti diváka.

Mechanik bol čistý výmet kvalitatívne alá Underworld, slabé, slabé.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa quicky »

pre niekoho slabe pre ineho zaujimave a dobre...
neni to o narocnosti (ked si sa tusim hajil kvality johna wicka, tak asi tiez nemas latku zrovna vysoko :D )

a ako vidim celkom si aj protirecis : "nepotrebujem hľadať pri akčnom filme neustále myšlienku, že prečo toto a prečo tamto."

v mechanikovi akcia fajn, to iste v underworlde, cize o nic horsie ako wick, ktory sa ti tak pacil...

aby som to zhrnul (a nebol OT) podla mna je to jedna a ta ista kategoria filmov, vypnes mozog,pozeras akciu, zjes popkorn, nad nicim nepremyslas, po skonceni vymazes a zabudol si,ze si videl :)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7767
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa LordKJ »

jezis jak mozes pozerat filmy bez rozmyslania? :D

resp. vobec nerozmyslat, ja neviem vypnut :D
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4147
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa castelL »

Wick je natočený akciou o úroveň lepšie ako obe spomínané filmy aj keď Underworld nebol až tak zlý, ale tu na mňa dolieha aj alibistické zmýšľanie tvorcov, keď si vezmem, že 1-2 a 3 boli obstojné diely a takto "odstr**" Underworld sériu v dvoch posledných dieloch a ešte majú odvahu vôbec rozmýšľať o natočení ďalšieho dielu, kde podľa slov "uvidia, ako sa ujme piata časť", sila.
quicky napísal:a ako vidim celkom si aj protirecis : "nepotrebujem hľadať pri akčnom filme neustále myšlienku, že prečo toto a prečo tamto."
To je tak, keď si niekto niečo svojvoľne vysvetlí a potom aj ďalej interpretuje.

Ja som ten film iba obhájil, prečo to bolo tak, ako bolo, kedže vy ste to tu nezmyselne "hejtovali".
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa quicky »

Lord tak obcas treba od prace vypnut a nechat si vygumovat mozog bezduchou "strielackou" ala rambo, wick, underworld,mechanik, expendables atd :D
lebo to su filmy co iny zmysel nemaju (podla mna)

svojvolne vysvetli ? si priamo napisal,ze nemas dovod hladat pri akcnom filme myslienku resp nieco dalsie - to je myslim dost jasne napisane (reps neviem potom uz za cim co napises si stojis).

teda ide ti iba o "akciu/ prevedenie", tj mechanik rozhodne toto splnal do bodky, wick tak isto, celkovo je to len o preferenciach; underworld to ma samozrejme tazsie,lebo seriovky, su dost hodnotene viac kriticky, clovek od kazdej casti caka viac a viac,bohuzial malokedy dvojka trojka neviem kolkatka prekona prvotinu :) vid. FF seriu (fakt to je hnus, pozriem si to? ano pozriem, preco? lebo chcem vidiet nejake auta ako sa nezmyselne a nerealne smykaju... je to bullsh.t? ano je - tam to proste hasne a viac od toho necakam).
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5571
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa Odar »

castelL --> Pokial ten film zarobi slusny zisk, je im jedno, ake su ohlasy. Ludia chodia na pokracovanie "z principu", aj ked potom nadavaju, ze to bola blbost. Tak asi im aj piaty Underworld zarobi.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4147
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa castelL »

To áno, ja sa bol hodne navnadený vďaka trailerom, ale celkovo proste sklamanie ako aj štvrtá časť.
quicky napísal:lebo to su filmy co iny zmysel nemaju (podla mna)
Ak by tu bol "pravý" filmový odborník, hneď by ťa z veľa prípadov vyviedol z omylu, našťastie ja týmto myšlienkam neholdujem, čiže nejako neriešim.
quicky napísal:svojvolne vysvetli ?
Čo ešte chceš vysvetliť? Vy ste tu začali o Wickovi písať, že nezmysel, lebo pes, hento, tamto a ja som to len obhájil, že prečo, nič viac v tom nehľadaj. A nie každá akčná strielačka je len "bezduchá" strielačka.
quicky napísal:celkovo je to len o preferenciach
Aké? Jason Statham vs Keanu Reeves?
quicky napísal:underworld to ma samozrejme tazsie,lebo seriovky, su dost hodnotene viac kriticky, clovek od kazdej casti caka viac a viac
Nie nie, mne by stačilo ak by tam nepridávali zbytočné nezmysli a držali sa aspoň kvality prvých dvoch dielov, resp. tretí bol tiež v pohode aj keď sa dej odohrával v minulosti a bolo vysvetlených x informácií z prvej a druhej časti.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa quicky »

Len si vezmi príbeh underworldu... Čo by tam ešte mohlo také prísť aby to vydržalo mať rovnakú úroveň jednotky dvojky (kde bolo všetko vtedy wau:) obrazne povedané ) - toto je proste problém filmov či majú jednoduchý príbeh...

Na odbornikov to nehrajme :D to je blbosť,film má baviť diváka a posledné čo ma zaujíma či niekto skritizuje zle nasvietený scenu,chápeš čo myslím;) proste akcnak je akcnak a nič od toho nečakám,preto mechanik,wick a Rambo sú u mňa na jednej hranici, jediné čo môže zavážiť sú kvalitnejšie efekty/kulisu +osobné preferencie.

Dnes sa chystám na Nocturnal animals,som zvedavy
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa warrior606 »

|lucas| napísal:
preboha warrior :D ked das mechanikovi osmicku, co davas poriadnym filmom ? :D
No tak daj nejaky ten "poriadny" film. Su filmy ktorym dam aj vysie hodnotenie a ide o to ze sa to musi pacit mne. Nazor ostatnych ma nezaujima. Radsejj si utvorim vlastny...

quicky, castell myslim ze toto nevyriesite lebo je to fakt subjektivne. Napr wick by u mna dostal 3/10. Ten film ma nezaujal. Pri underworlde to moze byt z nostalgie to nepopieram ale bavilo ma to.
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 709
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa |lucas| »

Co ja viem, napr. vcerajsi Hacksaw Ridge, nedavny Arrival, potom nejake moje topky, z tych novsich napr. Inception, Interstellar, Shutter Island, Django, Inglourious Basterds, Dark Knight, Rivals, dalej klasiky ako Shawshank, Forrest, Godfather, Pulp Ficton atd. atd. je toho ozaj dost, no a to su FILMY, na milu daleko od "osmickoveho" mechanika :D Tym by som musel podla tvojej stupnice dat minimalne 15, ak nie viac :D :D Ale ok, ja len tak som sa spytal zo zaujimavosti, kazdy ma svoje :-)
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa warrior606 »

Vidis to vojnove vobec nepozeram to ma nebavi. Jediny co sa mi pacil a to je ze topka tak enemy at the gate. Takze hacksaw ridge nic, arrival o nicom, inception a shutter island tak max 2/10, Django ak myslis toho z clintom estwoodom tak je to super a ak toho django unchained tak to bola strata casu ten film. Tak a z tych starsich Shawshank, forrest, Pulp fiction, Green mile to su fakt ze super.

Ono som tym len chcel demonstrovat ze sa to neda globalizovat a ten vkus ma kazdy iny. Si precitam kazdy koment ked ma to zaujme pozriem si ale az po pozreti sa rozhodujem ci delete alebo archiv.

A aby sme neboli offtopic tak som pozrel Kubo and the Two Strings. Cakal som od toho viac kedze animaky zboznujem ale sklamanie 3/10
http://www.csfd.cz/film/400559-kubo-a-k ... c/prehled/
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7767
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa LordKJ »

@lucas, srsly interstellar, to nebol pre mna vobec nejak specialny film, vobec ma neocaril, len som mal wtf pocity, ze kto taku hovadinu vymyslel
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 709
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa |lucas| »

inception a shutter island tak max 2/10

:eek:

Ok, mozme to tu uz uzavriet, mame diametralne rozdielny vkus, a riadne :D uz sem napisem len hodnotenie co som naposledy videl, lebo uz fakt nechcem citat ak mi niekto nalozi na moje pecky dvojky, trojky :D :D :D
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5571
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa Odar »

- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4147
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa castelL »

http://www.csfd.cz/film/407687-nez-jsem-te-poznala/

Nemám čo vytknúť, splnilo očakávanie - 8/10.

//Úprava:
Keď rozmýšľam nad hodnotením, osobne mi vadili tie jej preafektované grimasy počas celého filmu.

Adaline/Věčně mladá je taktiež perfektný film.

Keď sa ešte vrátim ku akčným filmom, pre mňa za minulý rok suverénne najlepší The Accountant, aj keď ten som videl tesne po novom roku.
Naposledy upravil/-a castelL v Ut 14. Feb, 2017, 13:16, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Film"