Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1638
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa werwest »

Asi tak, od niekedy 1/4 minuleho roku sa to tak sprisnilo ze koniec, jedna stanica vraj vyhodila za pol roka tolko aut kolko za cele jej fungovanie lebo sa boja.. dneska to uz bez auta isto nejde
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

bez auta to uz nejde hodne dlho nakolko sa fotky odosielaju a z nich sa cita ECV, teraz sa to sprisnuje roznymi uhlami a dalsimi kamerami.

Ale tak, homolofci nam hovorili aj peknu prihodicku z vychodu, kde na kamere bolo videt technika jak vystupil, zmizol za auto, zrazu sa na jednej nohe vratil s velkou bagandzou, a zacal nou pribrzdovat valce manualne. Nemusim pripominat ze ta MAHA ma taku silu ze pri zlom ovladani vie zosrotovat pneu, rozbit prevodovku a pod.

A aj toto je jeden z dovodov preco sa preskolovanie a uvadzanie novych kontrolnych noriem zacina v SEKE vzdy vetickou - Vy SAMI viete preco tieto opatrenia robime.





.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7286
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Len mam pocit ze to stale nejako nefunguje a hrame sa na to, ze akoze sprisnujeme pravidla ale nakoniec sa najde sposob ako s tym vybabrat. Staci si pozriet fora a fb skupiny, kde sa chvalia ako presli s cat off, vykuchanym dpf, swapnutymi motormi a podobnymi blbostami. Lebo ved naco si to dat do poriadku, radsej dam Karolovi na kontrole 20 do vrecka a nejako prejdem.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

metodika merania na ek je na smiech...
bez kat, egr, dpf prejde hocake auto bez uplatkov
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

a musia nafotit datum na lekarnicke, ci to zatial este nezaviedli? :)
Používateľov profilový obrázok
patro16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa patro16 »

to uz ani zavadzat nemusia ked uz od tohto roka to bude nepodstatne a aspon na niecom sa usetri
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: iGPU
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8567
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

shajek napísal: Št 31. Jan, 2019, 21:32 ked mas unik kvapalin, hrdzu na plechoch, opotrebene platnicky, vyhodia ta ?
unik kvapalin je tusim len ta varovna zavada, ci jak to oznacuju...prejdes s tym, ale upozornia ta. Na starom aute mi presakoval olej na boku motora ako je prevodovka/zotrvacnik (alebo co to je) a len ma upozornili.
Za hrdzu nepresiel svagor s Golfom III, ktory inac nemal ziadny problem na svoj vek. Nebol to ziadny extrem, diery...ale proste nepresiel. Po oprave/vymene hrdzavych veci presiel v pohode.
Platnicky im tusim nevadia, no mozu sposobit, ze neprejdes meranim brzd. Mal som ale zodrate kotuce a presiel som LTT, len kvoli dobrej voli technika. hned mi vravel nech si to hned idem vymenit.

Co som bol naposledy na STK asi pred rokom, tak tam toho evidovali dost...vsetko mali na kamerach. Este aj na konci, ked tukal udaje do pc vedla auta, mi technik povedal, nech idem blizsie. Aby som bol spolu s nim na kamere, ako majitel auta, ze som tam fakt bol.

Ako mozu auta bez DPF prejst EK. Daco som pocul, ze sa tam flashuje RJ, tak neviem, ci sa nejak upravuje spalovanie. Kedze DPF chyta emisie, tak aby to nepustalo moc veci von = neprejde meranim.
werwest napísal: Št 31. Jan, 2019, 18:07 Kde vidis ze sa to stalo? Tu to nikto neopisal, sam si si o probleme s diag na stk napisal a rozculujes sa nad tym. Snake sa ti to pokusil vysvetlit a ako by si si ani neprecital co napisal :good: folia a rezerva je celkom svinstvo, ale ty sa rozculujes nad niecim inym..
nj, som sa zmagoril sam. To je tak, ked si clovek da par poharikov a potom beha po nete :D
Napisal som k tej rezerve. Diagnostiky som dal len ako dalsi priklad, kedze mi napadlo, ze STK isto nemaju origose. Ked uz vytahuju zaznamy z RJ, tak to ma byt 100% garantovane = cez origos diag. A aj rozmyslat aku chybu to hlasi. Nieze technik uvidi hocijaku prechodnu chybu a automaticky je auto nesposobile. Ak by to hlasilo nejaku stalu zavadu, napr. katalyzator, spalovanie atd. to chapem. STK ma byt v tomto nepriestrelne, aby sa kvoli blbine nesposobili ludom zbytocne problemy. Pretoze to nieje lacne. To bola cela pointa toho, co som pisal.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Ale je super ze setrime vzduch, a (ne)mame kvoli tomu lacnejsie a efektivnejsie paliva, ze?

Obrázok





.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

pani, riesil som pre kamosa rozbite celne sklo od kamienku, samozrejme Kooperativa odmietla plnit... v zmysle toho co som tu uz pisal som podal "zalobu" s tym, ze dnes mame korunky na ucte (vratane urokov, nakladov atd) :) velmi pekne to maju spocitane,ze 9 ludi sa na to vykasle a jednemu to zaplatia...

celkovo to trvalo cca 6mes, bohuzial VSU to mal v sufliku 3 mes bez pohnutia, cize by to inak bolo podstatne rychlejsie :good:
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6746
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

a zaplatili az na zaklade rozhodnutia sudu teda? alebo im stacil list od pravnika o predzalobnej vyzve?
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

mal aj vinnika na ten kamienok ?
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

molnart napísal: Po 04. Feb, 2019, 11:54 a zaplatili az na zaklade rozhodnutia sudu teda? alebo im stacil list od pravnika o predzalobnej vyzve?
Predzalobna výzva + platobný rozkaz pravdepodobne. Super ze si to poriesil Quicky a je to tak ako pises, maju to spocitane lebo 90% sa na to vyserie :rolleyes:
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

na predzalobnu ani nereagovali, takze im isiel navrh na platak v upominacom konani a teraz pekne zacvakali vsetko vratane trov konania 200e+ (aj predzalobna).

v tomto pripade mal vinnika.

zatial s kooperativou 3:0 pre mna :D
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6814
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

potom ked to skonci tak od poistovne si pytas love za svoje sluzby ci to klient plati vopred?blahozelam inac
hry- ps5
doma-HP probook
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Marek125 »

Je niekde štatistika nehodovosti automobilov kvôli zlému technickému stavu?

Lebo mne tá kontrola akou prebieha STK vôbec nepríde postačujúca, dokopi tam snáď ani nič nekontroluje. Svetla, brzdy atď. to si dá každý Jožko doporiadku pred STK. Ale čo zvyšok to že sa postavy chalanisko pod auto v jame je akože čo, mne tam našiel raz niečo a to prasknutú gumu na poloosi a robil tam s toho vedú ako keby som tam mal dieru v podlahe ale hľadal dlho chlapec a to mám starý vred.

Mne to príde také bububu ale všetko je to vlastné iba o peniazoch, však každý normálny človek si nechá tie základné veci opraviť a technickou musíš prejsť. Hlavné to nerobiť dva dni pred STK.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"