COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Asi tak. Vo vseobecnosti v mojom okoli nie su proti testovaniu, ved preco by aj, ale otazky bezpecnosti a ako tu bude cele prebiehat su. A tie otazky su na mieste. Na jednej strane sa tu z kazdej strany ozyva budte zodpovedny, na druhej strane vlada tieto veci ignoruje. Mam rovnake otazky ako vyzsie napisal KLLR007, a aj ked nie som konspirator, vychadza mi z toho celeho, lebo chceli aby sa to takto rozsirilo.

Dnes som si plasol po cele. Tak minuly tyzden asi v stredu, nam pisala triedna ucitelka, ze vyucovanie nasej a este jednej triedy sa rusi, z dovodu, ze matka jedneho dietata mala pozitivny test na Coronu. To dieta uz bolo par dni doma, ale tredy zavreli, az ked bol test pozitivny. OK
Dieta malo byt varantene xy dni a potom islo na testy. Konkretne vcera. Vecer sme dostali info, ze triedy su opat otvorene a deti mozu ist do skoly. Viem z praxe, ze na vysledok testu sa caka az do druheho dna po odbere, ale tak povedal som si, asi mali vysledok toho dietata skor, lebo by hadam neotvarali triedy bez negativneho vysledku. O pol 12, sprava zo skoly. Pridte si svoje dieta vyzdvihnut co najskor zo skoly a do odvolania budu doma. Volam triednej, ze o co ide a neveril som co pocujem. Skola otvorila triedu napriek tomu, ze vysledok testu toho dietata nevedeli (zevraj to mali odobrene od hygieny) a dnes do obeda volala do skoly hygiena, nech tu triedu okamzite zavru, lebo test toho dietata bol pozitivny. Akoze WTF. A takto to funguje. Vlada uplne zlyhava, lava ruka nevie co robii prava.
NB: Asus ROG Strix G16
Orcusak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ne 15. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Karlova Ves

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Orcusak »

zodiaq napísal: St 21. Okt, 2020, 12:53 https://slovensko.hnonline.sk/2233503-s ... nemusi-byt

Tolko k "dobrovolnemu" celoplosnemu testovaniu
Plošné testovanie vs. lockdown - reálne hrozí aj tretia možnosť že testovanie nezabráni lockdownu-u ale ho iba posunie o pár týžňov (na koniec decembra?). Samozrejme odborníci a vlády po celom svete sa môžu mýliť a ich tvrdenia že manuálne AG rýchlotesty spoľahlivo nezachytia nižšiu virálnu nálož vo vzorkách od ľudí ktorí ešte len budú infekční sa nepotvrdia... Keby sa aj plošné testovanie udialo s 90+% účasťou stále je reálne že zostanú desaťtisíce infikovaných ľudí (a budúcich infekčných) s negatívnym testom a navyše sa k tomu väčšina ľudí bude dožadovať uvoľneniu protipandemických opatrení... Je tu ešte taká možnosť že vláda s takýmto vývojom už dopredu počíta a verejne sa týmto spôsobom len snaží ľudí motivovať k testovaniu "len aby sme sa vyhli lockdown-u".
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 790
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Hexaris »

Teraz v tomto stave uz plosak nicomu nepomoze. Na to sa malo mysliet cez leto a pripravit sa na druhu vlnu o ktorej sa vedelo. Mne to len pridava pracu skrz pc ktore budu na test. pracoviskach, security, internet, vpn ...
A este info ktore dostavaju ludia co to maju zabezpecit je len utrzkovite. Nikto nevie co presne sa vobec bude potrebovat. Takze len cakame ako k....i a v strachu, ze nieco nebude mozne zrealizovat v kratkom case a bude lepsie skocit pod vlak 😅👻
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5896
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

Odar, už asi tretíkrát znova píšem - aj ja si myslím že komunikácia je veľký fail. Ale to nie je absolútne nič nové a už som si na jeho štýl komunikácie zvykol.

Ja čakám a budem hodnotiť až finálne opatrenie, nemá zmysel rozčuľovať sa nad myšlienkami Matovičovými za pochodu lebo ak ti to doteraz nedošlo sú to len jeho myšlienky, to nie sú Ficove vyhlásenia na tlačovkách "Bude to takto a basta!". Rozmýšľať nad Matovičovými prvotnými myšlienkami za pochodu je rovnako užitočné ako zamýšľať sa nad Ficovými výrokmi v debatách, dobré tak na debatu v krčme, realita je niekde inde.

Tie predchádzajúce opatrenia v konečnom dôsledku mne osobne prídu relatívne OK aj vzhľadom k tomu ako to vyzerá vo svete a ani vtedy komunikácia určite nebola na vyššej úrovni. A na to že sme na Slovensku je aj "relatívne OK ale s viacerými nedostatkami" obrovský pokrok. Chcem viac, ale je mi jasné že lepšie to aktuálne nebude, a určite si nemyslím že by to bolo lepšie s predchádzajúcou vládou.


Som veľmi zvedavý ako dopadne toto testovanie, ak bude aspoň čiastočne úspešné bez obrovských prešľapov bude to organizačný megaúspech štátneho aparátu vzhľadom k jeho doterajším schopnostiam (a Matovičovej komunikačnej schopnosti). Aj keď pre mnohých to asi bude obrovský fail ak sa objaví akékoľvek zlyhanie. Prvá fáza testovania organizačných schopností začne už o dva dni, čakám viacero prešľapov ktoré budú dôležité ako "learning experience" pre prípravu hlavného testovania. Tiež je možné že výsledkom pilotného testovania bude že hlavné sa neuskutoční :D Ale som "opatrne optimistický"
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

Ivko napísal: St 21. Okt, 2020, 09:51
Odar napísal: St 21. Okt, 2020, 01:11 stiv - - > Občania budú tak či tak na vine. Majú to dobre vymyslené.
Čo majú vymyslené? Kotlebovci vravia že testovanie...
Pozerajúc sa na tvoje príspevky aj pár strán dozadu, si myslím, že by si si tých Kotlebovcov mohol odpustiť. Čo to s tým má?
Ja som ho nevolil, nevolil som vlastne nikoho, lebo som sa rozhodol, že prvý krát v živote, nepôjdem voliť proti niekomu, alebo menšie zlo, alebo niečo podobné čo je na SVK už tradíciou. Kandidát, s ktorým by som sa zhodol sa nenašiel. Nakoľko však žijeme v demokracií, a bol zvolený psychopat z trnavy, tak to rešpektujem.
To však znamená, že aj ty by si mal rešpektovať 10% populácie, ktorá volila niekoho kto ti môže byť kľudne proti srsti.
Na čase dať dole "červené okuliare".

Myslím si, že stiv aj odar reagovali skôr na môj "ironický" príspevok o dve strany dozadu, ktorý som dokonca vtipne nazval "konšpiračnou teóriou".

A pozrime sa čo je tu dnes:

Matovič: Celoplošné testovanie nemusí stačiť. Buď bude lockdown, alebo „náš lockdown“
IM napísal:„Buď zavrieme celé Slovensko a pôjdeme do lockdownu. Alebo naberieme spoločne odvahu a povieme, že budeme mať náš špeciálny lockdown – ľudia, ktorí budú chcieť byť mimo neho, budú musieť priniesť negatívny výsledok testu,“
Na toto som dokonca nepotreboval včera ani pozrieť do mojej vešteckej gule... :rofl:
Stačilo použiť trocha "kritického" myslenia.
Možno že, len odar nechce byť "ovca". Tým netvrdím, že by tu niekto bol, ale možno že, by si niektorí ľudia chceli vytvoriť názor sami, koniec koncov na to majú právo :bye:
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa faugusztin »

wingo napísal: St 21. Okt, 2020, 15:47Ja čakám a budem hodnotiť až finálne opatrenie, nemá zmysel rozčuľovať sa nad myšlienkami Matovičovými za pochodu lebo ak ti to doteraz nedošlo sú to len jeho myšlienky, to nie sú Ficove vyhlásenia na tlačovkách "Bude to takto a basta!". Rozmýšľať nad Matovičovými prvotnými myšlienkami za pochodu je rovnako užitočné ako zamýšľať sa nad Ficovými výrokmi v debatách, dobré tak na debatu v krčme, realita je niekde inde.
Do prveho pilotneho testovania na severe a vychode ostavaju 2 dni. Uz teraz je neskoro dodat informacie dotknutym obciam. Ani taketo zakladne otazky este nie su zodpovedane starostom:
"Keď príde ako dobrovoľník, dostane sedem eur za hodinu. Ale kto s tým dobrovoľníkom akú zmluvu uzatvorí? Poistenie na ten deň treba? Dotyčný, keď sa pri testovaní nakazí, kto za to bude zodpovedný? Po testovaní ostane biologický odpad. Kto to vezme a zneškodní? Kto za to zaplatí? Obec nemôže odoberať nebezpečný odpad. Čo s ním bude?" ​​​​
Dalsia uzasna cast https://presov.korzar.sme.sk/c/22515520 ... t-sam.html :
„Čo sa týka ochranných pomôcok, dali nám stanovisko, ktoré nás dosť nemilo prekvapilo. Každá zo zúčastnených zložiek, ktorá bude na testovaní súčinná, teda armáda, zdravotníci a samospráva má pre svojich ľudí zabezpečiť ochranné pomôcky sama. Tak nám to bolo povedané a preto sme aj reagovali tak, že hneď som išiel do Bardejova nakúpiť nejaké veci, kým to nekúpia iní kolegovia, starostovia. Toto ma vyslovene zaskočilo a vytočilo, že štát, ktorý by mal mať tieto veci na sklade nachystané prioritne pre zdravotníkov, respektíve pre takéto akcie, tak buď to nemá, alebo nejakou zhodou okolností to akosi nefunguje," povedal Šurkala.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Pietro sk »

HaDeS napísal: Ut 20. Okt, 2020, 18:34 no riso seka dobrotu v porovnani s eurovalom
Priklanam sa k nazoru ze nemaly podiel viny nesie iveta zradicova.
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
patro16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2740
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa patro16 »

HellAngel napísal: St 21. Okt, 2020, 14:00 Vlada uplne zlyhava, lava ruka nevie co robii prava.
ja si uz ani iluzie nerobim, kolega z inej kancelarie s ktorym nastastie niesom v blizkom kontakte (dalsie poschodie) musel zostat doma lebo jeho matke a bratovy vysiel pozitivny pcr test (ziju spolu v spolocnej domacnosti), on siel po 9 dnoch od potvrdeneho testu jeho matky na testy, ktore boli s negativnym vysledkom a po troch dnoch od vysledkov jeho testu zacal chodit do prace s odvolanim sa na ruvz, vraj tam mu potvrdili, ze moze chodit do prace, pritom brat ani jeho matka vraj na opakovanych testoch neboli ale citia sa dobre tak ich tiez poslali do prace :facepalm:
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: iGPU
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 755
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HaDeS »

Pietro sk napísal: St 21. Okt, 2020, 16:57 Priklanam sa k nazoru ze nemaly podiel viny nesie iveta zradicova.
S tymto si dovolim troska nesuhlasit, aj ked ciastocne. Miki to cele drzal za gule. Bol a je znamy, ze celu jeho SDKU a vladu drzal po kope vyhrazkami a intrigami. Na jednej strane chapem, ze politika sa neda robit v ruzovych okuliaroch, na druhej strane MOZNO si aj Iveta mohla dupnut (Riso to spravil - uz je to nejaka doba a doteraz sa neviem zhodnut s volicmi SAS ci to bolo dobre alebo zle). Toz ina doba, ine podmienky. Po vojne je kazdy generalom.

Osobne mi kvitujem ze sa nevzdal presvedcenia - z idealistickeho hladiska je to super. Oponenti tvrdia ze mohol ustupit lebo cena idealu bola vysoka.
IMHO oba tabory maju pravdu.... tu svoju.

A naspat k domacej teme covid/lockdown/testovanie.

Celkom mam problem vysvetlit zahranicnym klientom ze MOZNO budeme mat lockdown na 3 tyzdne. Reku sak v poriadku chapeme je corona - ako nam das dopredu vediet ? Ked poviem ze tak max den pred, lebo skorej nam to Igor nepovie... nastava trapne ticho.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

patro16: to je v poriadku. Opakovane PCR sa uz nerobia, ak clovek nema symptomy aspon par dni (tusim sa to da najst na stranke ruvz). Tato praktika nie je len na SK, ale aj v dalsich krajinach EU. Totiz PCR ti moze dlho ukazovat pozitivny nalez aj po prekonani choroby, lebo vie najst aj len ulomky virusu v nose.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
patro16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2740
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa patro16 »

no len nemoze sa stat, ze niesu "poriadne dolieceny" a mozu to roznasat dalej alebo ho nakazit hoci uz su bez priznakov a on to potom moze opät roznasat dalej?
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: iGPU
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1830
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Ivko »

SAJBAMA napísal: St 21. Okt, 2020, 16:27
Ivko napísal: St 21. Okt, 2020, 09:51
Odar napísal: St 21. Okt, 2020, 01:11 stiv - - > Občania budú tak či tak na vine. Majú to dobre vymyslené.
Čo majú vymyslené? Kotlebovci vravia že testovanie...
Pozerajúc sa na tvoje príspevky aj pár strán dozadu, si myslím, že by si si tých Kotlebovcov mohol odpustiť. Čo to s tým má?
No ja som len komentoval tú nič nehovoriacu hlášku že "majú to dobre vymyslené", pretože týmito hláškami som denne "obťažovaný" od Kotlebovca. Pretože nič nebolo k tomu viac napísané

Preto som hned pod to napísal že Kotlebovec nám v práci vravel, že celoplošné testovanie je príkaz z Bruselu odkial sa Matovič vrátil...
Ako som už písal od neho som za posledné 2 týždne počul tolko konšpirácii, že to moja hlava nedokáže všetko pobrať...
Ako nás všetkých chcú testovať "pozitivnymi testami", lebo chcú mať čo najviac nakazených...
Inde nemajú také opatrenia ako u nás a pritom overenie tej informácie je záležitosť pár klikov do mobilu, ked mu to ukážeš tak, hned ti zadrbe otázku ako môžeme vedieť / veriť či to je pravda či to nie sú hoaxy...
Hovorím že človek normálne ostane pozerať s otvorenou hubou a nedokáže na tie výplody ani zareagovať a ked si predstavím že tie výplody šíri takmer každý sympatizant LSNS, tak AMEN
Skutočná pravda - informácie, je len to čo sa šíri na kanáloch LSNS, všetko ostatné sú informácie, ktoré nám tlačia do hláv podplatené skorumpované media z celej europy, lebo niekto chce ovládnuť svet
Zomrel teraz ten lekár niekde na Orave, ako môžeme vedieť či to nie je hoax? Tým myslel samozrejme či vôbec nejaký lekár umrel. A keby si teda našiel aj informáciu že ano je to reálny informácia, tak ti položí dalšiu otázku, že kde mame istotu že nezomrel napríklad na infarkt? Klamstvo cez media len aby mohli dokonať svoje dielo s ovládnutím národa, tak šíria informáciu že ho zabil covid...
Takéto otázky dostávame
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 755
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HaDeS »

tak musel som to sem dat (cerstvo skonceny telefonat). kamoska sa urcite neda testovat, lebo tym zbieraju a dostanu jej DNA... ale nedostal som odpoved na 3 zakpadne otazky:
1)kto su "oni"
2)co budu robit s tvojou DNA
.
.
3) vies vobec co je DNA?
... pani inzinierka.... co k tomu dodat
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10044
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Velmi neprijemne otazky.
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

patro16 napísal: St 21. Okt, 2020, 19:10 ja si uz ani iluzie nerobim...
akoze dnes fail totalny. okrem tej dievciny co otvorili triedu bez potrvdenia negativneho testu a nakoniec bol pizitivny, jednemu chlapcovi potvrdili negativny test, siel dnes do skoly a na obed volala hygiena, ze sa stala chyba a chlapec mal pozitivny test. Tak zacal cirkus. Vysledok toho je, vsetky dotknute ucitelky, ktore prisli s detmi do styku idu na testy. Mali ist aj deti, ale vzhladom na obmedzeny pocet, mozu ist dobrovolne, inac 5 dnova karantena.

pred tyzdnom sme zatvorili aquapark. Kym ale este isiel, jedna zamestnankina zije spolu v domacnosti s otcom (dokopy zili spolu 4ria, zena, muz ich syn a ten jej otec). Otcovi diagnostikovali Covid. Tak volali na hygienu co maju robit oni, nakolko ziju s nim v jednej domacnosti, odpoved bola nic. Ziadne obmedzenia nemaju a mozu chodit aj do prace. Tak prisla do prace, toto nam povedala, volame na krajsku hygienu, ti sa plasli po cele a okamzite jej aj zbytku rodiny nariadili karantenu a otca izolovat. Kokos ja nestiham zasnut. Cisty chaos a situacia sa zhorsuje, ludia si cim dalej unavenejsi, neviem ako dlho sa toto vydrzi.

len tak otazka trochu mimo, bol uz niekto z vas na teste vyterom z nosu? Ja som si bol dnes jeden novy rychlotest vyterom z nosu vyskusat a je to celkom humus. Samotne vopchanie celeho toho sparadla bolo v pohode, ale ked s nim zacala tocit, mal som dost :D

Hades: :hysterical: to DNA ma dostalo a Danko ako mega odbornik a siritel hoaxov sa toho samozrejme chytil :laugh:
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Debata o všetkom"