Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5702
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Quicky bude skor na tahunov odspodku, tu jednoducho zbytocne argumentovat ja tiez naopak rad kricim skrz motor a beriem ten wankel ako prave vyhodu daneho auta :) No zatial iba s rezervou, nejazdil som to. no na svistovi ma akurat bavi ze dole nic a ked chces viac tak prosto drzis a drzis a ono ide a ide. ale u mna len do 6700.

Inak zatial vyzera, ze vymena katalyzatora pomohla. hodim to na net za 5k a ak to nikto nekupi nevadi, zena s deckom pojdu vlakom :D
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

neviem kolko cervenych odtienov predavali ale moze byt...proste to bolo krasne nove vonave :) ako pisal jednoduska paci sa mi tah, nebavi ma nieco vytacat do nekonecna aby to islo. To je fakt vec vkusu,takze urcite nebudem hovorit,ze ten motor je zly, len mne proste nesedi, keby je tam aspon nejake 2l turbo, tak je to krasna vikendovecka a tie dvere ! to je styl :)

inak znie to uchylne ale velmi sa mi paci tento motorik co mam 350CDi... uplne by som chcel vyskusat ten silnejsi diesel :O to musi mat tah jak lietadlo :D
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

MaceKx napísal: Pi 08. Feb, 2019, 15:06 Myslíš takúto ako mam ja ? :) Ja som sa toho motoru bál ale nieje to nič zložité stačí sa k tomu dobre správať a nepočúvať keci. Olej každých 5 tis. km, dvojtaktný olej do benzínu 0.5 dl na 10 l benzinu. Po naštartovaní počkať nech vypne sekundárny vzduch potom vyraziť netočiť nad 3000 ot., počkať do zohriata (je to rýchlejšie ako u normálneho benzínu) + k tomu nejaký čas nech sa aj olej ohreje a môžete veselo tomu šlapať ako sa vám zachce, ten motor ma krásny lineárny nástup výkonu a neunavuje sa ani pri obmedzovači. A hlavne sa neskutočne ľahko vytáča.
Aha, super, oproti tomu konvecny benzin/diesel, nastartujem, nestaram sa, ako sorac ale po 5k ked da ten motor dole svoju olejovu napln to je fakt technologicky fuckup, olej do paliva som naposledy lial pri babete ked som mal 15, a je hanba ze toto vsetko treba absolvovat len aby sa ten motor neodsral skor, to rozvody pri 3.0 TDI ktore sa odseru po 200k a vyjdu na dvojku su jedna basen oproti tejto "prevencii". Des a hruza, nezavisle od toho jak taha a netaha.





.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

je to des a hrúza to auto proste z mojho pohľadu tiež (teda motoricky), kolega má to auto a tušim 3tí motor vňom, a daily fabia mpi tvl.
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa MaceKx »

Olej nedolievam spotrebuje to tak 0,4 l na 5.000 km, cize v intervale olej neriesim. Co sa tyka oleju do benzinu je to moje rozhodnutie aby dlhsie vydrzal, je kit s adapterom (konverzia na mazanie komor dvojtaktným olejom) ktory sa vlozi pred strekovacie cerpadlo oleja a v pridavnej nadrzke mas olej ktory prilejes vzdy pri vymene "normalneho" oleja. Ked to mas takto vyriesene nemusis sa o nic starat a iba tankujes.

Ked to robit nebudes vydrzi motor 100 - 150.000 km ako je predpisane, ked to budes robit od zaciatku je dost pripadov ze prezije 200.000 km + s dobrou kompresiou a funguje.

V pripade ze umre po 150.000 km, ho mozes zrepasovat v prepocte 1.500e (robi to pan v Brne, mistr v obore) a jazdis dalsich. Neviem kolko stoja rozvody na 3.0 TDi ale tak s pracou sa dostanes tak na 500 - 600e ci + dalsie veci co sa moze na dieseli pokazit, turbo, vstreky atd. Kedze na wanklu nic nieje nema sa co pokazit (mechanicky), sviecky a cievky menis klasika ako u normalneho benzinu.

Nemozeme to porovnavat je to specificke a jedinecne, niektorim ako mne to vyhovuje lebo mam nieco co druhy nie. Beriem to zo svetkymi negatívami lebo to za to stoji, pri tej cene za auto a jeho vlastnostiach na ceste je to skvelý pomer.

Na bežne jazdenie mam diesel (a baví ma) aby zasa nedošlo k omylu že som zaujatý a hájim si iba svoje.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8602
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Kokos, clovek aby sa o to staral jak o formulu, pretoze wankel z principu potrebuje tesnenie zo StarTreku, aby fungoval aspon nejaky cas normalne. Skoda ze ten motor ma taku achilovu patu.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

nejazdi tu niekto 4kolky ? celkom mi padlo do oka taketo nieco...

uz dlhsie pokukujem po niecom starsom na chatu ale vzdy pridem na to ,ze to stoji 5k, ma to 10rokov a ktovie aky dalsi servis, mozno taketo nove by to lepsie poriesilo.
Este ma zaujal raptor 700r, o tisicku novy lacnejsi, ale to je cisto viac menej sportovy special (s tym spojeny servis jednovalca a pod).

http://quadmotocentrum.sk/predaj/ponuka ... xxc-detail
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Ja mam radsej polaris. Chvilu je to zabavka kym nepojazdis vsetko okolo chaty a potom uz sa ti nebude chciet. Ale da sa zabavit (aj zabit ci zosrotovat moto) a je to aj celkom sranda. Po blate spinavy ako prasa, sneh alebo si len tak ist 110 po cesticke bez prilby a nejakych predpisov. :laugh: Niekedy sme chodili jazdit viaceri do madarska a pod. so 4kol na vozikoch.

Ked nechces riesit servis a nejaky stav tak kup novu so zarukou. Len tie cam-an a polaris zacinaju na cenach ako lacne nove auta ale to uz urcite vies. Moja (nase) scrambler su bez nejakych investicii za ich zivot aj ked v poslednej dobe nie je cas na nejake jazdenie, v lete vacsinou presuvadlo po zahrade.
.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Je to celkom efektivne ak sa chces dolamat/zabit
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

to su take reci, ked sa nechces dolamat a zabit zostan doma... aj to v kazajke v miestnosti bez okien.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

v lomnici som sa kusa vozil na tom a kamo fakt na nespevnenej ceste som mal co robit aby som "len" sedel.
ako fun to je ale po paru koleckach som sa nudil.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5199
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Fullesh »

Hlavne ze tu radite ako sa treba starat o konvencny benzin/diesel, pisete ze treba preventyvne vopred menit olej, veci ohladne turba atd... Ale ked sa povie ze wankel treba 3min zahrievat, a po 5000 zje 1liter oleja, lebo 20euro na 5litrov oleja strasne vyhadzovanie penazi, je automaticky wankel vlemi nespolahlivi. Wankle drzia od 50 000 po 130 000km, samozrejme pozname beznych ludi ktory vlastnia auta ze zanedbavaju proste vsetko, akurat wankel da takemuto majitelovy poriadnu facku.
Kolko najazdite rocne svojim "druhym" autom ? Premna je vydrz wanklu keby aj len 70 000km v mojom pripade, tak to mam auto do dochodku.
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

bohuzial som chudak a nemam druhe auto :)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

1) Ked auto zje po 5000 liter oleja, to uz neni jedenie ale zranie oleja, seriozne zranie
2) 20€ na 5 litrov neviem aky olej kupujes, isto ne dobry
3) Aby sa do paliva pridaval olej aby to nezralo, nie to sa mi nezda normalne
4) opat, ani spotreba oleja sa mi nezda normalna, ked motor drzi 130k, tak sorac, to je cisty fail, hlavne ze X sto stran dozadu sa tu <>je na to, ze ako moderne auta so po 100k na odpis, a tuto to mame akoze tolerovat lebo to je wankel? Ne, neni to normalne.





.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

no tu s rukou na srdci a je zivotnost fakt mala. druhe auto c sme mali tak malo za 11rokov cca 80tis.
ako ak to kupis jazdene a vyrdzi do dochodku preco nie. ale zit s pocitom ze to asi klakne pri 130tis km ta ma drbne.
zase ak vymena motora stoji co ja viem 1000e ta kaslat na to a uzivaj si. mne sa tiez cuduju preco pijem urpiner
inac dnes osm s mamou obehal citroen, skoda suzuki tozota hnojdaj a mama premzsla nad fabia,aygo,ignis,i20. secko do 9000tis e.
ja som za fabiu.
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"