Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa lacika »

leptanie skiel nema zmysel.. je to velmi lahko prebrusitelne a vylestitelne..
Ak by pieskovali skla, tak je to o inom, to uz nevies odstranit. Lebo je to hlbsie.

vyhoda je, ze ak ti ukradnu auto, a chcu menit VIN, tak sa im to neoplati, lebo musia vymenit komplet vsetky skla.
ANONYM_a7

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

okej skúsim inak, ak je to zadarmo, je dôvod to nebrať?
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa lacika »

ak je to zadarmo, tak je to fajn. :D
ANONYM_a7

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Diki za info.

este mozno iný pohľad....

moze to mať reálne vplyv na cenu poistného keďže je to bezpečnostný prvok?
Ak sa mi stane niečo s jedným sklom, a budem ho musieť meniť, nebudú ma pri rutinnej kontrole policajti riešiť že prečo nemám vinprint na všetkých sklách? :D

Možno su to drble otazky nvm , nikdy som o tom ale nepočul.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa lacika »

policia imho nema dovod riesit chybajuci VIN kod na skle. Myslim, ze vo vyhlaske sa o nicom takom ani nepise.
Leptanie skla si vies dorobit. Staci ti na to ten stencil a leptacia latka. Ale podla mna ti ten stencil ku aute nepribalia.
Co sa tyka poistovne, zalezi aku si vyberies. V niektorych vypisujes pridavne zabezpecenie auta.
ANONYM_a7

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

okej budem sa informovať priamo u predajcu
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa mp3turbo »

rozhodne to zober, nie je pravda ze leptanie je nanic. Ja som si leptal skla sam, mam to hlboko lebo do folie vyrezat VIN, nalepit na skla, stetec, kyselina fluorovodikova ci taka nejaka, nechat na okne posobit, je to asi milimeter alebo dva vnutri - to neodlestis ani ked budes tri dni lestit.

Spravne bolo povedane ze pri kradezi sa musia vsetky skla vymenit, no predsa na nich nenechaju povodny VIN ak budu VIN menit. Niektore poistovne na to prihliadaju, niektore su sproste. Jednoduchsia, lacnejsia a zaroven ucinnejsia vec proti kradnutiu nez leptanie skiel neexistuje.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
ANONYM_a7

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

vyborne to znie skvelo vďaka
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa stefan222 »

a to porovnanie leon a tipo nebude?len sa pytam. to porovnanie rozmerov je holy fakt. mne pride mega predrazeny fiat tiez ale dizajn maju mega. pre mna to tipo hatch je nadherny ale zase volant posobi ako z dacie
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa lacika »

really?
toto su podla teba rovnake volanty?
http://indianautosblog.com/wp-content/u ... w-2016.jpg
http://video.newsserve.net/v/20161122/1 ... Design.jpg

fiat ma volant tvarovany a fakt pekne mi sadol do ruk... 3 ramenny a co viem, tak si zan ani nemusis priplacat ako u inych znaciek.
dacia sa od volantu z clia II posunula, ale stale citit, ze je lacny volant.
ANONYM_a7

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Dizajnovo sa mi veľmi páčia talianské autá :)

https://cdn-carwitter.netdna-ssl.com/wp ... witter.jpg
FRckovy volant je tiez cacany
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa mp3turbo »

som zabudol povedat : vies co je najvacsi problem vyleptanych vypieskovanych okien ?

1) zlodejickovia v noci tuto jednoduchu vec mozu velmi lahko prehliadnut.
2) ked to aj neprehliadnu, ajtak ti mozu masinu zobrat za ucelom rozpalenia na diely. Skla ich z komercneho hladiska malo zaujimaju.

cize z hladiska ochrany voci ukradnutiu sa jedna o fantasticku alternativu proti cmajznutiu za ucelom legalizovania vozu. Voci rozsypaniu na diely to nechrani ani trochu. Nove auto ti ale kvoli dielom brat nebudu. Samozrejme ze aj vsetky okna sa daju vymenit tralala, ale prepana zase tu neni Majbach jediny na svete s pozlatenymi sedadlami aby sa nejaka silnejsia skupina takymito vecami zaoberala.

Ked si kupis masinu a'la AMG63, 760iL alebo Qvé7, tak tam ti aj tie okna vymenia lebo furt na to maju priestor z hladiska penazi - ale na lacnych bačkorach sa s tym nikto srat nebude. Ocktavii, Pasattov a Superbéov je na parkoviskach kolko len srdce raci tak ti nebudu za kazdu cenu chmatat premiovu 301 alebo jednadva Ibizu. Nahod do toho Zeder za tri stovky, okna budes mat zo salonu a dobru noc to je cele.



PS : medzi nami dievcatami sa prudko cudujem preco este nemame do kazdeho dielu auta vybuchany VIN. Kazde dvere, kazdy blatnik, kazda strecha, podvozok, motor, prevodovka, DPF, tri dalsie najdrahsie suciastky. Aaaano, su tam mikrobodky. Houno... keby tam bolo VIN, tak by kradeze aut padli o 90% zo dna na den.

Lenze do toho sa nikomu tusim nechce.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa lacika »

chcel by som vediet ako by ti policajt pri zapise kontroloval VIN na dpfu alebo na streche pod tapacirom :D
co nie je vidiet to neboli.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa maniak »

turbo: skor to nikoho netrapi, nakolko na zapade sa auta kradnu menej ako na SK. Ako priklad, nemci aj rakusaci sa na mna pozerali jak na zjavenie, ked som odomykal zamok prevodovky; alarm v aute je za beznych okolnosti vysoko nadstandardne zabezpecenie, ... na zeder by asi pozerali jak na ufoncov.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa Ghost »

Broslo, sorry neda mi :)
Viem ze mas vybrate (aj objednane?), ale nechces uz pockat na novu ibizu? Podla mna je velmi vydarena a hlavne ten interier je o tri urovne krajsi :D
https://www.youtube.com/watch?v=zLYOY_8Nw2Q
http://www.auto.cz/novy-seat-ibiza-zive ... eni-102997

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"