Biela technika

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Díky za tip, Samsung ale nemá širšie varné dosky.

Inak škoda že mi to ešte netreba kupovať, tie dni marianne vyzerajú že od zajtra budú dobré, 20 percent všetky značky v datarte.

Dnes sme boli v IKEA stánku doladiť návrh kuchyne, ženská mi ušetrila celkom peňazí (povyberala zbytočnosti) a dobre poradila, asi ozaj dáme kuchynu z IKEA, páči sa nám dizajn,m funkcia, cena, všetko....

Podpultová info - povrch BODART (či ako, matná zelená) sa bude meniť za menej citlivý na otlačky, odporúčajú počkať s objednávkou :D
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa stefan222 »

ikeu v KE ma nieco take? ja len ze vydajne miesto, ci v BA si bol? montaz linky za kolko maju? mne minule sa zrejme pani pomylila lebo tvrdila ze 1000e za bezny meter :D za montaz
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Máme tu ten IKEA stánok kde majú na ošahanie materiály a sedia tam, pomôžu zadarno s konfigom, otázkami. super je to.

Montáž si riešim u seba takže neviem, doprava je 120 eur aj s výnosom.

Inak známi si dali kuchyňu zo SIKO myslím, 7K bez spotrebičov do bytvoky, a donesli im nejakú inú linku, nesedeli rozmery a bolo to farbou striekané že nechtom zoskriabeš a pod tým iná farba :D im padla nejaká linka insštalácia tak skúsili zakamuflovať, akurát sa hádajú peniaze... masaker :D
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa stefan222 »

jj SIKO je odpad.
hry- ps5
doma-HP probook
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa LordKJ »

ale 7k je taka standardna cena :D

ja teraz riesim navrh kuchyne a rozmyslam co s digestorom.
Ci mam takto tahat trubku v podhlade az do sachty alebo mi staci recirkulacny
https://i.ibb.co/8DZZLZ8/obr-zok.png

mam strach, ze na tu vzdialenost a 2 ohyby to nebude velmi efektivne
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa stefan222 »

ak nemas obyvacku blizko ta ani digestor netreba. ale ten recirkulacny bude stacit
hry- ps5
doma-HP probook
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa LordKJ »

obyvacka je daleko, toto je samostatna kuchyna panelakova cize vzdialenostne to je ok
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

stefan222 napísal: Št 13. Apr, 2023, 15:40 jj SIKO je odpad.
pardón nie Siko, Sanas :-D

ja si hovorím že buď majster/malá firma čo i to sám objedná narezať a pozná to robí to bežne alebo rovno IKEA, tie medzi stupne slovenské akože profi firmy ma nejako nelákajú.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa stefan222 »

tak sanas je otrokarcina za sabinovom. tam niet cloveka co by nr to povedal nieco pekne
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2138
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa zoom »

Siko nie je zle. Ako kazdy predajca maju aj lacne kuchyne, ale lepsejsie su uplne v pohode. Taktiez vsetky ostatne obchody, nad ktorymi by neznaly clovek ohrnal nos (Sconto, Moebelix a tak). Predavaju sprostredkovane nemecke kuchyne a napriklad ja pojdem zrejme cez Moebelix do Nobilia kuchyne. Urcite by som neriesil nejakych slovenskych stolarov, ked mozem mat vsetko krasne vyrobene v kvalite, s napadnmi a v materialoch o akych sa slovenskemu fuserovi ani len nezdalo. Od Slovaka ani len skrutku do nabytku, este aj tu preda zlu.

Aaaanyway... chcel som pre Jednodusku tuna. Celkom urcite sleduj aj akcie a cashbacky, ale vyber si hlavne spotrebic, s ktorym budes spokojny. Schvalne som nenapisal najlepsi. Proste taky, kde ti nebude vadit ovladanie a budes mat z neho dobry pocit. Ja som na cashbackoch dostal naspat 360,- EUR, ale keby som mal teraz mat zly vyrobok na X rokov dopredu, tak cely cashback mozem okakat.

Varna doska + digestor: Hoci vacsinu spotrebicov mam Bosch, indukciu a digestor mam Electrolux (EIV8457 + KFVB19K). Takze ak budes mat otazky, mozem reportovat. Bral som kvoli ovladaniu a Hob2hood. First-hand experience na Hob2hood je, ze to funguje famozne a hlavne instantne. Tu mas mini-videjko odo mna. Mozes si nastavit, co ma digestor robit. Bud nic, alebo len zapne svetlo, ked zapnes dosku, alebo zapne aj ventilator, ked das varit a ventilator len najpomalsi alebo aj rychlejsie podla stupna vykonu na indukcii. Navyse (aspon moja) doska rozoznava varenie a vyprazanie, takze mozes nastavit ventilator pomalsie pre varenie a rychlejsie pre vyprazanie. A taktiez je na doske normalne dotykove tlacitko Hob2hood, ktorym si manualme prepinas rezimy ventilatora. It just works, mozem odporucit.

Ovladanie si dobre rozmysli. Ja som bral tuto dosku, lebo ma pre kazdu varnu zonu samostatne ovladanie, ale hlavne graficky slider, ze presne a hned vidis, ako silno varis. Chcel som konkretne ovladanie a na vyber je:
  • Spolocny nastavovac pre vsetky varne zony (like this), kde si musis vzdy kliknut najprv na zonu, ktoru chces ovladat, a potom zmenit nastavenie. Imho najhorsia vec.
  • Samostatne nastavenie pre kazdu zonu, ale bez slidera (len pomocou sipok, resp. plus a minus tlacitok), like this. Cize chces pridat, tak klik klik klik klik klik. Teraz tu ubrat uz... klik klik klik klik. Navyse ako aktualny setting vidis len cislo, co si musis precitat a uvedomit. Druha najhorsia vec.
  • To iste, co predosly bod, ale sipky su nahradene sliderom (like this). Vsetko OK az na tie cisla, co musis citat. Ale uz sa blizime do ciela.
  • Moja doska s takymto grafickym sliderom pre kazdu varnu zonu. Nemusis len kliknut na cisielko, mozes aj suchat prstom a slider ho nasleduje. Podla mna to najkomfortnejsie ovladanie z beznych ovladani. Samozrejmostou je samostatny casovac pre kazdu varnu zonu, ktory bud pocita od nuly (kolko minut sa nieco vari), alebo odpocitava a ked skonci, tak vypne varnu zonu.
Mas potom aj moderne LCD displeje, ale to som nechcel. Jednak kvoli cene, a kvoli tomu, ze tam bude nejaky vyfailovany low-end LCD, ktory bude z boku sivy a fialovy a cele ovladanie bude spomalene a lagujuce. Ale choose wisely. Bude sa to pouzivat asi najcastejsie. Taktiez som chcel moznost spojit 2 varne zony do jednej velkej.

Digestor, okrem toho, ze som chcel Hob2hood, si pozri, aky je hlucny. Dost to skace a vobec to nie je, ze cim vyssi model tym tichsi. Ja som bral taky, co ma o nieco mensi prietok vzduchu, ale je znacne tichsi. Taktiez som chcel Breeze funkciu, co je velmi pomale vetranie, tj. nefuci to, ale dovaris, nechas to zapnute, otaca to vzduch v kuchyni potichu a za hodinu sa to samo vypne. Nehovoriac o tom, ze ten moj bol vyrobeny v Taliansku, ma vo vnutri vytlmovacie materialy na hluk, naozaj dobre uhlikove filtre (nie nejaky uhlikovy molitan tenky, ale kosiky plne granul). Pro-tip: Dementi maju krivo vykres, podla ktoreho vrtas diery do steny. Autisticky precizne som to podla toho navrtal a jednu dieru nebolo vidno v otvore. Navrtaj si 2 diery horne, priloz digestor, obkresli v otvoroch spodne a tak to navrtaj.

A co sa tyka testov, tak Electrolux/AEG varne dosky dopadli na poprednych miestach, co priebezne sledujem. Nebal by som sa ich kupit.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Dik za info! Presne hob2hood beriem ako family friebdly feature a ked manzelka zadelila ze ona digestor nechce pouzivat tak duplom, nenecham predsa reku rozvody zatiahnut mastnotou :)

Tie ovladabia si pekne popisal.

Digestor asi zoberiem integrovany, viem ze to je ako matx a ma to svoje nevyhody ale dizajn rozhodol a ten tuk to prefiltruje verim.

Cashbacky hej, tie mozno rozhodnu na konci dna, objednam az do domu. Pri umyvacke som sa akurat potesil, sranda situacia.

Kuchynu davame na 16 nozky, nechceme sokle. iKEA Metod umyvacka dvihne nozky max na 9cm, tj to bude treba pidkladat nejako.
AEG ma nejaky model s rozpetim vysky az po 90cm (vrchny okraj), linka by mala mat cca. 93 pod doskou, takze este par centi dotiahnut... Uvidim, mozno to len podlozime (silno chceme vediet pod linkou umyvat teda bez sokla).
Reco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Ne 04. Okt, 2020, 18:10

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Reco »

zoom napísal: Pi 14. Apr, 2023, 03:21 Taktiez vsetky ostatne obchody, nad ktorymi by neznaly clovek ohrnal nos (Sconto, Moebelix a tak). Predavaju sprostredkovane nemecke kuchyne a napriklad ja pojdem zrejme cez Moebelix do Nobilia kuchyne. Urcite by som neriesil nejakych slovenskych stolarov, ked mozem mat vsetko krasne vyrobene v kvalite, s napadnmi a v materialoch o akych sa slovenskemu fuserovi ani len nezdalo. Od Slovaka ani len skrutku do nabytku, este aj tu preda zlu.
Nehnevaj sa, ale toto su jednoducho hluposti. Tvoje. Popravde sa cudujem ludom, co riesia rozne pseudo sektorove kuchyne, co akakolvek netypicka situacia je pre nich neriesitelny problem a s tou kvalitou pri masovej vyrobe .... no urcite. Dobry stolar poriesi vsetko a ked si schopny si vybrat fusera (dolezite predsa je, ze si to clovek samomontazou dofusuje sam :)), no - pride mi to, ze teoriu si nastudujes, zabijes s tym mnozstvo casu a v realite s tym pohoris. Ako pri tej pracke. Uvediem ti dalsi priklad:
zoom napísal: Pi 14. Apr, 2023, 03:21 Ovladanie si dobre rozmysli. Ja som bral tuto dosku, lebo ma pre kazdu varnu zonu samostatne ovladanie, ale hlavne graficky slider, ze presne a hned vidis, ako silno varis. Chcel som konkretne ovladanie a na vyber je:

Spolocny nastavovac pre vsetky varne zony (like this), kde si musis vzdy kliknut najprv na zonu, ktoru chces ovladat, a potom zmenit nastavenie. Imho najhorsia vec.
Samostatne nastavenie pre kazdu zonu, ale bez slidera (len pomocou sipok, resp. plus a minus tlacitok), like this. Cize chces pridat, tak klik klik klik klik klik. Teraz tu ubrat uz... klik klik klik klik. Navyse ako aktualny setting vidis len cislo, co si musis precitat a uvedomit. Druha najhorsia vec.
To iste, co predosly bod, ale sipky su nahradene sliderom (like this). Vsetko OK az na tie cisla, co musis citat. Ale uz sa blizime do ciela.
Moja doska s takymto grafickym sliderom pre kazdu varnu zonu. Nemusis len kliknut na cisielko, mozes aj suchat prstom a slider ho nasleduje. Podla mna to najkomfortnejsie ovladanie z beznych ovladani. Samozrejmostou je samostatny casovac pre kazdu varnu zonu, ktory bud pocita od nuly (kolko minut sa nieco vari), alebo odpocitava a ked skonci, tak vypne varnu zonu.
Graficky slider - mam teraz na novej doske, lebo staru (Imho najhorsia vec) mi odpalili energetici, ked robili "planovanu udrzbu". Poriesil som na poistku novu dosku. K veci - graficky slider funguje na <>, lebo ten dotyk vyrobca proste nezvladol. Oproti tomu "klikaniu", kde si aj tak hned videl na aky stupen varis a musel si pri pridani/ubrati urobit 3 kliky naviac aspon fungovalo. Hned, bezproblemov a spolahlivo. Na slideri to suchas ako aladinovu lampu a nefunguje to dobre, iba ma clovek nervy. Taktiez obcas odfrknuta voda sposobi, ze to registruje ako dotyk a zapne/zmeni nastavenie zony a nemusis si to vsimnut. Spravidla az ked ti kypi hrniec, co sa zohrievat nemal. Nebudem pausalizovat, ze vsetky budu mat tak sproste ovladanie, ale v buducnosti sa tomu uz vyhnem ak budem dosku este menit.
ITX: MB: ASUS ROG STRIX B450 I-Gaming CPU: AMD Ryzen 3600 Cooler: Corsair H80i v2 GPU: MSI RTX2080 Super Ventus XS OC 8GB SSD:Adata XPG SX800 Pro SSD 2TB M.2NvMe RAM: Patriot Viper 4 blackout Series 16GB 3600Mhz CL17 Case: Phanteks Enthoo Evolv Shift air ITX PSU: Corsair SF600 80 plus platinum
Klavesnica: Logitech G915 Lightspeed GL linear
Mys: Logitech G703 Lightspeed Hero, Logitech MX Master 2S, Logitech pro X superlight,
Monitor: LG 27GL850-B, LG 38GN950-B
Zvuk: Topping DX5 lite + 2x Mackie MR524 + Sennheiser HD650, Audiotechnica ATH-M50 X, Hifiman Deva Pro
Simrig HW: Fanatec CSL DD 8 Nm + WRC, DIY pedale, Heusinkveld simshifter + handbrake v2, Trackracer TR120
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2138
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa zoom »

Reco: Za tymi kuchynami si stojim Videl som ich viacero zmontovanych od roznych stolarov, obchodov a podobne. Celkom urcite su aj dobri stolari a dobre interierove studia (sam som si robil research a presiel som ich asi 40), ale mas VELKU sancu, ze natrafis na fusera, lebo si na Slovensku. Z dlhodobych skusenosti mojich a mojho okolia je toto dost podstatny fakt. Aj nejaky lepsi stolar nemusi mat napady a vyrobu ako velka linka. Keby si videl kuchyne po stolaroch, co som videl ja (a nanestastie, co prave teraz mam ja - lebo som isiel cez stolarov na mieru), tak take reci, ze si nieco dofusujem sam, by ta rychlo presli. Ver tomu, ze by som si to sam urobil podstatne lepsie, a teraz chodim po dome a opravujem, co sa da a co viem. Ale len do casu nez nasetrim peniaze a cely ten nabytok vyhodim. Coze? Ze som nemal ist cez fuserov? Guess what? Bolo to z casti overene po znamosti a nemali na cele nalepku "my sme fuseri". A moj pripad nie je ojedinely z mojho okolia.

Tie pseudo-sektorove kuchyne maju rozne siroke skrinky a ty si vies vyskladat dlzku aj vysku kuchyne s presnostou hadam na 5-10 cm do tvojho priestoru. Ak mas predstavu, ze kvoli tomu, ze zoberies kuchynu z IKEA, ti ostane 70 cm medzera niekde, tak celkom urcite nie. Dam ti dalsiu skvelu "vyhodu" kuchyne na mieru - je na mieru. Co to znamena? Ze tam pomaly hovno kupis a v buducnosti nic nevymenis. Napriklad mam suflik, ktory je siroky 106 cm. Taky vosiel, je to predsa kuchyna na mieru. Akurat tam nevies kupit poriadne ziadnu vlozku, lebo je to nestandardny rozmer. To iste hlbka suflika - vsetci normalni vyrobcovia (Hettich, Blum, nemecke kuchyne) pocitaju so 475 mm hlbkou. Ja mam 425 mm. Ved je to na mieru. Cize mi 90% ich ponuky organizerov nesedi do suflika. Ze toto mal vediet stolar dopredu? Mal, ale sme na Slovensku. Nema prehlad, znalosti, ani nic.

Dalsia vec su materialy a spracovanie. Napr. ta Nobilia je asi najvacsi vyrobca, maju ukrutne moderne vyrobne linky, vsetko je automatizovane. Venuju sa tomu, tak aj ponuka materialov a modernych rieseni je uplne inde. Zaoblene alebo zrezane rohy, farby a laky na doske, vsetko je tak trochu iny level. Alebo myslis, ze kazdy stolar ma doma stroj na ABS hrany, ktory ich teplom zaobli (~200 000 eur udajne)? Polovica ti to bude robit rucne.

Posledna vec: Napriklad ta IKEA. Tym, ze je to standardizovane a vyvrtane diery v korpuse sa zdielaju, mozes si kedykolvek menit ucel skrinky. Mas dvierka a omrzeli ta? Tak tam das 2 velke sufliky. Uz to nie je ono? Tak jeden velky rozdelis na 2 male. Vyska vsetkeho je zladena, takze vodorovne linie v kuchyni su vzdy zachovane. Poskrabal si si dvierka po dvoch rokoch? Tak kupis nove. Chces policku navyse? Ides do obchodu, kupis. Vyda IKEA nejaky novy napad (osvetlenie, ulozny priestor, volaco)? Velmi, velmi pravdepodobne to bude kompatibilne s predoslymi korpusmi. Ja uznavam, ze IKEA je take cost-effective riesenie, ale v mnohom ovela lepsie, nez co ti da bezny slovensky fuser. A stale mas moznost nemeckej kuchyne. Cena? V mojom pripade by bola asi o 10% vyssia nez fusersky stolar na mieru. Napady, kvalita a prevedenie v uplne inej galaxii.

A toto nie je len teoria, mnoho prikladov aj z okolia mam za tie roky. Kludne sa dam nahovorit na vstavanu skrinu od stolara, ktora vyplni presny priestor. Alebo aj netradicny ulozny priestor, napr. pod schodami v dome. Ale zrovna o tych kuchyniach sa budem hadat, nakolko presne viem, ako vyzera situacia na Slovensku.

Howgh. Idem vybavovat veci a na dom fusovat opravy po stolaroch na mieru.

PS: Ten slider na doske funguje aj ako tlacitko. Nemusis suchat aladinovu lampu. Kliknes na 6, vykon dosky skoci na 6.
Reco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Ne 04. Okt, 2020, 18:10

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Reco »

Tak to nemas az tak dobry prehlad ako si myslis, ale presviedcat ta nebudem. Bolo by to nadlho a uplne zbytocne.
Zareagujem len na ten slider - ked chces vykon 6, tak je asi 25% sanca, ze sa trafis, alebo ti pri rovnakom dotyku trafi random cislo z intervalu od do. Mas mozno dosku, kde to funguje dobre, ja tu davam priklad, ze to tak byt nemusi.
ITX: MB: ASUS ROG STRIX B450 I-Gaming CPU: AMD Ryzen 3600 Cooler: Corsair H80i v2 GPU: MSI RTX2080 Super Ventus XS OC 8GB SSD:Adata XPG SX800 Pro SSD 2TB M.2NvMe RAM: Patriot Viper 4 blackout Series 16GB 3600Mhz CL17 Case: Phanteks Enthoo Evolv Shift air ITX PSU: Corsair SF600 80 plus platinum
Klavesnica: Logitech G915 Lightspeed GL linear
Mys: Logitech G703 Lightspeed Hero, Logitech MX Master 2S, Logitech pro X superlight,
Monitor: LG 27GL850-B, LG 38GN950-B
Zvuk: Topping DX5 lite + 2x Mackie MR524 + Sennheiser HD650, Audiotechnica ATH-M50 X, Hifiman Deva Pro
Simrig HW: Fanatec CSL DD 8 Nm + WRC, DIY pedale, Heusinkveld simshifter + handbrake v2, Trackracer TR120
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa stefan222 »

s tymi stolarmi suhlas. tazki zdieraci takmer vecsina. mne jeden v sekunde vedel dat tisicku dole a dalej som sa s nim nebavil. kto tak striela ceny nie je seriozny. nieco s drevom vie a pyta si ako tesar majster z levoce
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Nákupná poradňa"