Alza.sk

Všetko o vašich skúsenostiach s predajcami HW ...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Papek »

pokial si to nebral na ICO, tak klasika obchodny zaknnik - max. 30 dni. Ak si to bral na firmu, tak 30 dni neplati a plati len nejasna formulacia, ze reklamacia nemoze trvat neprimerane dlho.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

nie, to ked beries na fyzicku osobu - sa riadi obcianskym, vtedy 30dni, ked beries na firmu je to ine tam nie je urcena lehota reklamacie-maju to jasne uvedene aj na stranke.

preto sa pytam ake su realne skusenosti ludi co bravaju na firmu. ak mam cakat na dosku za 60 EUR pol roka tak to rovno kupim novu.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Papek »

ja som tak reklamoval dosku branu na firmu, od novoty bola dojebabrana, dokopy tam stravila takmer pol roka, graficka tusim 3-4 mesiace. Ale bolo to davno, posledne to boli sluchatka, ktore trvali nieco malo cez 30 dni.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

:( no tak to nema vyznam cakat, ako to potom riesili?? oprava, vymena, vratenie penazi?? teoreticky kupim novu dosku ale co potom s touto neviem..

inak klavesnicu, mys, mi vymenili hned, ale to boli 10eurove polozky. .
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Papek »

dali mi novu dosku, samozrejme som nemohol byt pol roka bez compu, tak som si kupil dalsiu (samozrejme inde) a tu co mi vratili som predal ako novu so zarukou tusim tu na fore. Samozrejme so stratou :(
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

musim to poriesit uplne takisto... :(
Používateľov profilový obrázok
Curd3x
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 394
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2012, 16:59
Bydlisko: Pravy Breh Dunaja (Petrzalka)

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Curd3x »

Myslim si ze kupovat v alza.sk na firmu moc vyhra nie je,da sa na tom aspon usetrit?,lebo osobne som tam reklamoval par veci a vzdy stihli 30 dni a ked nestihli hned dobropis.Ja kupujem len v alza.sk nikdy ziaden problem.Samozrejme na koncaka.
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

pocuj ked si reklamoval co si daval ku doske?? lebo uz netusim co tam bolo pribalene, najdem akurat tak manual a cd s drajvermi..

vyhra to je vieme preco firemny zakaznici :-) .

mne tiez v pohode reklamovali veci, rychlo, ale to boli drobnosti-veci ktore idu priamo k vyrobcovi to je vraj kalamita, ale mne by ta doska chybala aj tych 30 dni, takze nenavyberam. a zase co sa toho tyka, to je prva doska co reklamujem (dufam ze aj posledna) a ta porucha je tiez trocha 'pikantna'.
alza sice nie je najlacnejsia ale ma najviac veci skladom, resp. vobec v ponuke co inde ani len netusia..a KONECNE osobka aj v BB :cool:
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ked som reklamoval, tak chceli iba dosku, samozrejme zabalenu a velmi sa clovek preberajuci reklamaciu potesil ked som mal krytku na sockete CPU :). Povodny obal a prislusenstvo chceli az ked reklamaciu nestihli do 30 dni, ale keby som nemal tak by tiez nic nemohli spravit (ja som nakupoval ako FO).
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

jaj, este sa chcem opytat ci sa niekomu podarilo dovolat na tu ich linku bratislavsku
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa HellAngel »

ani mi nevrav o ich linke v blave. keby som nebol v strede slovenska tak tam asi nabehnem a roztleciem im ten telefon o hlavu.
inac moj pripad nedoruceneho tovaru sa posunul dopredu. nakolko tovar mi nebol doruceny ani v piatok pred vianocami, tak som im pisal dalsi mail cez ten ich kontaktny forumular. Rozculil som sa tam neskutocne, povedal som im ze prestavam od nich objednavat ako FO ale aj do firmy pre ktoru pracujem. obratom mi prisiel mail ze zaregistrovali moju pozadavku a bla bla bla. reku nicto, kaslem nato. No hla asi do pol hodiny mi prisiel mail kde sa mi hloboko opravedlnuju za nedodanie tovaru a ze mi mozu vystavit poukazku s tym tovarom. Pisal ho riaditel logistiky. reku je*bem na Vas. Asi do 10 minut mi prisiel dalsi mail ze moja zasielka bola expedovana a bude dorucena najblizsi pracovny den. Tak balik mi prisiel dnes, otvaram vsetko tam bolo a ba naviac mi poslali darcekovy poukaz na 1000kc, som sa pousmial ze to asi zabralo. No skumam poukazku a na poukazke ale nebolo vyzlacene cislo poukazky a ani dadum platnosti, takze nepouzitelna. Zas nervy :E , vytacam ich telefone cislo, ale samozrejme obsadene. No ak sa zajtra nedovolam, tak volam do ciech, a ak ani tam mi nikto nezdvihne, tak sa mozu tesit na pekny mail.
Inac skusal som volat pred 8 hodinou na ten telefon a pekne sa mi ozval zaznamnik ze operetor tu bude az o tej a tej hodine. tak som presne zavoval na tu hodinu ale uz bol obsadzovaci.
PS: inac vrchol vsetkeho bol ze mi chodili maily kde sa mi ospravedlnili za omeskavanie zasielok a ze ich mam kontaktovat na ich telefone cislo :laugh: no proste srandisti :D
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

snad to nie je nejaky audiotex :) , najprv obsadzovaci, ked sa dovolas tak aj tak nic, mne to dnes vyzvanalo asi 5 minut, furt ze 1. v poradi a stale nic..
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa GABO »

Ono je to žiaľ chyba aj tých zdochnutých kuriérskych spoločností na Slovensku, ktoré nemajú ani toľko v sebe aby dlhoročného zákazníka upozornili že sa bude prepravovať resp. doručovať aj v sobotu a nedeľu pred štedrým dňom, potom nastáva to, že im naozaj riadne vynadáme aj cez šéfa v danom meste a on že veci aj z pondelka ( v zmluve je 1-2 prac. dni, potom sa zásielka reklamuje) budú isto do nedele doručené....tak reku takto nie .. buď pre budúcnosť o tom budete svojich klientov informovať alebo choďte do ... matere. Najlepšie ale na tom je, že sa potom ten kuriér čo zváža chvastá, že len auto a hypotéky čo spláca mesačne ho vychádzajú na 1300Euro. No príde list so zásielkami, pozrieme sa a všetky nedoručené do 2 dní dáme reklamovať ... nech si to pre budúcnosť vyriešia lepšie.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa HellAngel »

UPS sa vobec nezastavam, to je dalsia kapitola. ALe keby aspon ten telefon niekto zdvihol aby som sa mohol s niekym porozpravat ako to je s tou objednavkou. No proste kontakt so zakaznikom je 0 bodov zo strany ALZA. Potom tam nasraty jak neviem co pisem cez kontaktny formular (bo som uz nevedel ako sa snimi spojit), nadal som im tam a nasledne mi pride mail s opsravedlnenim od riaditela logistiky a za par minut mail o expedovani zasielky. Ako sorry mi poslu darcekovu poukazku a zabudnu tam dat jej cislo aby som ju mohol pouzit. Je to banda trolov.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5702
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ahojte,

Len kratky report o mojom nakupe/nenakupe v Alze.

- zavolal som na infolinku pre zistenie dostupnosti produktu
- bolo mi povedane ze produkt bude definitivne naskladneny nasledujuci den a ze mozem objednavat, expedicia do dvoch dni
- zaplatil som kreditkou a objednal produk (hodnota 80 a daco eur)
- po 4 dnoch necinnosti produkt uvedeny ako nedostupny, volam infolinku, produkt nedostupny a dlhodobo nebude
- objednavka zrusena, poziadavka na vratenie penzi v procese vybavovania (3 dni a peniaze stale neisu naspat na ucte)

Tot moje posledne skusenosti s Alzou :)

P.S.
v mailovej komunikacii s inym obchodom (nebudem menovat) som spomenul predchadzajuce skusensoti s alzou a dal do povedomia ze by somsa rad takeho niecoho vyvaroval u nich (produkt je naozaj tazko dostupny).

V odpovedi bol smajlik a veta v style "ak nas porovnavate s alzou vysoku latku ste nam nedali" :D to len for fun.

Dakujem

Návrat na "Skúsenosti s predajcami"