Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
ANONYM_a7

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

urcite nie, nepaci sa mi zadok vyzera to ako fabca ale uznavam ze interier je mega! Ale dva vyfuky bohaaa :D
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6793
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa molnart »

cakat je vzdy na nieco, a pochybujem ze nova ibiza vo vybave ako je na videu by sa zmestila do 15
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa mp3turbo »

toto... zase tak malinke auto a posunut ~19k za neho cez stolik mi proste do huby nejde. Kolega kupoval Fijestu za 430.000 korun. Jeho frajerka Polo jednadva za 17.000eur. To su SIBNUTE cisla za take KRPATUCKE auta, nech si o tom mysli kto chce co chce dokial to nie su RSy s vodotryskom.



>> chcel by som vediet ako by ti policajt pri zapise kontroloval VIN na dpfu alebo na streche pod tapacirom :D
>> co nie je vidiet to neboli.

poprve by to bolo viditelne, normalne verejne nahulvata; podruhe tu predsa nejde o to ci ma policajt kontrolovat ale o to, aby zlodeji mali trosicku mensiu motivaciu brat vozy a ci uz legalizovat (skus si to predstavit za takych podmienok ako snivam : kolko je to roboty vsetko [!] neviditelne nedetekovatelne prerobit) alebo rozsypat na diely (namontuj si na auto zopar dveri s vedomim ze ta niekto - verejna bezpecnost, STK, hranicna straz, hradna straz alebo proste hocikto - moze vyzvat na preukazanie povodu dielov.

Potretie, vsetci by vedeli ze ked budu predavat auto a kazde dvere budu iny VIN, ze to trosicku nie je s kostolnym poriadkom, cize take auto by v buducnosti bolo prakticky nepredajne za akukolvek rozumnu sumu tak ako je dnes nepredajne auto ktoremu svieti ciselko 648.284km. Cize by bola nielen mala motivacia zo strany zlodejov kvoli ukrutnej narocnosti, ale aj zo strany klientov kvoli ukrutnym problemom v buducnosti.

Dnes diely nemaju ZIADNE oznacenie : ides barskde, kupis, nahodis. KEBY mali oznacenie, napriklad vybuchane do plechu lisom v kazdom rohu (teda styrikrat na diel), s tym poprve skoro nic nespravis, podruhe s takou namahou ze proste sa ti to neoplati, potretie kazdy kto by kupoval diely by proste vedel ze potrebuje zmluvu ze taketo dvere okna kupil od obcana XYZ inak by v buducnosti mohol mat velmi vazne priesery. Jasne, toto riesit pre alternator nema zmysel, ale majoritne casti rozhodne maju zmysel.

Tym by prakticky zmizol trh kradnutych suciastok. Bolo by tazke ich "prerobit", nemali by cenu aku maju dnes, nikto by nekupil suciastku s vybuchanym VINom rovnako ako dnes nikto LEGALNE nekupi zbran s vybuchanym VINom lebo proste mas rozum. A to co je nelegalne A ROZPOZNATELNE je prieser a neriesi sa masovo, takze preto by prakticky zanikol trh rozoberanych aut a nelegalne prihlasovanych aut.

Vyriesene. Aj vonku sa kradne, aj tym by to prospelo - nielen krajinam na Balkane ako je Polsko, Slovensko, Ukrajinsko. VSETKYM by to prospelo.


Ze sa vonku nekradne ? Nech sa paci, v 2015 v Anglicku ukradli 75656 vozov. 75 tisic aut ktore nemas ako pouzit v kontinentalnej Europe, cize kruta vacsina z nich zostala na ostrove alebo isla na suciastky (jasne, par vozov islo cez kanal na prerabku ale chapes to su speciality, mozno nejake Mercedesy SLR AMG atd, ale proste Ford Ibiza pripadne Wolcgagen Fijesta nebudes nakladat na lod aby si dopravil do Spanielska aby si prehadzoval volant a riesil VINy). To teda v ziadnom pripade nie je "vonku sa nekradne" !!

Na Slovensku v 2015tom zmizlo 1932 aut. Slovensko ma 5.5 miliona obyvatelov, Anglicko ma 53 milionov cize 10x viac. Ked to dame na auta, v Anglicku mali ukradnut len 19.000 aut a vidis, zmizlo ich cez 75.000. Fakt sa vonku nekradne ????
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6793
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa molnart »

Otazka je co by tie viny spravili so suciastkami z druhovyroby, neautorizovanymi servismi, asi suciastky z vrakacu a repasy by tiez nehrozili. Skorej si myslim ze by to sposobilo narast servisnych nakladov radovo o 1000ky percent. Nieco ako ked hp a spol. zacali davat do tonerov cipy
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa mp3turbo »

na dverach sa nema co pokazit. Ani na streche. Kapote. Stlpikoch karoserie. Na bloku motora sme VIN skoro uz mali. Prevodovka ? Ziadny problem technicky vyrazit, miesta je tam dost.

Repas ? Alternator, starter, tak ako dnes, 70-80eur a mas vnutro nove. Nebola by motivacia predavat pouzite kradnute. Kazda suciastka nemoze mat VIN, to je jasne pretoze je to technicky a NAKLADOVO nerealizovatelne (vin na volante ? Naco. VIN na prepinaci smeroviek ? Naco).


este edit : co by spravili s neautorizovanymi servismi ? Nic. Tak ako doteraz, jediny rozdiel by bol ze by sa v pripade drahych suciastok sprehladnil tok. Proste by si mal papier z akejkolvek garaze od Jozka ze "Turbovi som namontoval prevodovku s vyrazenym VINom 48923824". A ked sa zisti ze take vozidlo bolo cmajznute, ty mas papier na zaklade ktoreho by Jozko musel vysvetlovat ako sa k tej skrini dostal, zrejme aj on by mal papier od nejakeho ineho uja a takto by to zlahka postupovalo v retazci. Jasne, niekto moze namietnut ze by to skoncilo na tretom v poradi, Gejzovi Lakatosovi bytom Ciganska Osada 821, okres Letanovce, ale zase ked Jozko bude mat vela papierov od nejakeho uja a ten bude mat vela papierov od Gejzu, tak...

chapes... proste teraz nie je nic. A ze by mal Jozko vela papierov ? Sprostost. Jeden fascikel za rok, zase garaznik takychto operacii nerobi desat za den, to sa neda stihnut nijako. Fascikel sa zmesti. Potrebujes odlozit styri za posledne styri roky.

Okrem ineho, za nejakych par stoviek milionov z europskej unie by sme mohli spravit centralizovany system cize dve databazy :) Jozko namontuje Turbovi prevodovku, napise do systemu nahodil som turbovi prevodovku s takym vinom, turbo si to moze skontrolovat, veliky problem.


Inak ja viem vyriesit viacere svetove problemy. Cirkus s danovymi unikmi, DPHckou ? Zrus hotovostne peniaze. Komplet. Vsetko elektronicky.
Koniec VSETKYM danovym unikom. Uplatky trosicku prehladnejsie. VSETKO vyriesene zo dna na den. Krasny svet.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa avixe »

mp3turbo napísal:rozhodne to zober, nie je pravda ze leptanie je nanic. Ja som si leptal skla sam, mam to hlboko lebo do folie vyrezat VIN, nalepit na skla, stetec, kyselina fluorovodikova ci taka nejaka, nechat na okne posobit, je to asi milimeter alebo dva vnutri - to neodlestis ani ked budes tri dni lestit.

Spravne bolo povedane ze pri kradezi sa musia vsetky skla vymenit, no predsa na nich nenechaju povodny VIN ak budu VIN menit. Niektore poistovne na to prihliadaju, niektore su sproste. Jednoduchsia, lacnejsia a zaroven ucinnejsia vec proti kradnutiu nez leptanie skiel neexistuje.
:) auta sa uz davno nekradnu na dalsi predaj vkuse, ukradne sa, preda sa na vrakac a podobne a suciastky a kusy plechov sa predaju pomaly za viac ako nove auto
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa maniak »

turbo: posledny off-topic, nemozes to porovnavat na pocet obyvatelov, ale na pocet aut. Priklad Nemecko, osobnych aut je 45.1 mil (celkovo 61.5 mil), kradezi ca. 18 000 rocne, teda na tisic aut asi 0.4 vozidla sa ukradne. Slovensko ma necele 3 miliony vozidiel (ale to bude asi aj s nakladnymi, osobnych som nasiel ca. 2 mil.), ukradne sa ca. 1930 vozidiel, t.j. 0.64 vozidla na 1000 vozidiel (alebo takmer 1 auto na 1000 vozidiel pri pocte 2 mil.). Ja inak nevravim, ze sa nekradne, ale kradne sa menej, pritom auta su horsie zabezpecene proti ukradnutiu.

Broslo: s Hilekom som mal taku zvlastnu skusenost, ak chces, napisem do spravy. Inak som zvedavy, co povies po jazde. Totiz do mesta a okolia je to isto fajn auto, 81kW je tazko do pohody, len na dlhsie trasy to bude zle.
FVE 12.45 kWp V/Z
ANONYM_a7

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

napis spravu diki.. nebojim sa toho ani na dlhsie trasy, kamos daval riadny roadtrip na swift sporte s priatelkou tour de slovakia (nvm koko najazdil ale cez liter urcite..) nevravel zeby sa to nedalo vydrzat :)

Ja sa na taketo chystam raz do roka max..
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10050
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa stiv »

To je logika riesit preco sa nerazi vin do vsetkych casti auta v teme o novom aute. Mne by to bolo uplne ukradnute ale zjavne paranoikov co im kradnu auta je tu dost.
.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa maniak »

broslo: ja som v tomto uz asi rozmaznany (alebo aj ohucany zo civica, alias 130kmh@4000 RPM, plus mizerne tlmenie motor/aerodynamika/podbehy), samozrejme tu a tam sa to da zvladnut.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6793
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa molnart »

ako mozes porovnavat neviem kolkorovneho civica s 1.2 TSI? ta ibiza bude na dialnici tocit ledva 3000 pri vyrazne inej zvukovej kulise. neviem ako je ibiza odhlucnena, ale chvilu som mal nahradneho golfa s tym motorom a myslel som ze mam teslu, nic som nepocul
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa maniak »

molnart: sak pisem, mizerne odhlucneny motor / aerodynamika / podbehy. Inak Civic z 2008 (8g), typicky odhlucneny japonec segmentu C. Kolega ma presne tuto Ibizu, len iny motor (stale benzin), je to proste odhlucnene ako segment B, motor bude asi tichy, podbehy/dvere/aerodynamika poslabsie.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4589
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa scream »

No toto je inak silny argument. Z vela aut sa stane nepouzitelna raroha pri nastaveni 145km/h tempomat. Bud hluk alebo spotreba... alebo vsetko dokopy. Ja mam trosku chyteny vyfuk a pri ceste na dialnici trpim :D
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6793
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa molnart »

takze podla maniakovej logiky treba kupit ibizu so silnejsim motorom, lebo 1.2 TSI bude na dialnici hlucna kvoli zle odizolovanym podbehom a aerodynamckemu hluku, hej? :D
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa maniak »

Molnart: a ty tam kde vidis taku logiku? Ja vravim, ze ta Ibiza asi bude hlucna pri vysokych rychlostiach (a nie, motorom to najskor nebude, lebo motor nie je jediny zdroj hluku v aute), dalej to uz zavisi od Brosla, ci je mu to znesitelne alebo nie.
FVE 12.45 kWp V/Z

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"