Stolicka k PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10024
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa stiv »

Textilny, nesmykavy povrch a postnes kozenu stolicku. 😂
.
Používateľov profilový obrázok
M4DM4N
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Ut 19. Aug, 2008, 10:48
Bydlisko: Modrý Kameň

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa M4DM4N »

Vie mi niekto pomôcť identifikovať túto stoličku od LD seating?
V súčasnom katalógu ju neviem nájsť.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12952
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

stiv napísal: Pi 08. Jan, 2021, 20:03 Textilny, nesmykavy povrch a postnes kozenu stolicku. 😂
Ty si vôbec pochopil, o čom točí? Ja som ten jeho príspevok prečítal už trikrát a stále mám problém porozumieť jeho myšlienkovým pochodom - po prvom prečítaní a pozretí počtu príspevkov si hovorím, že je to spambot a doteraz nie som úplne presvedčený o opaku.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1961
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Miso122 »

ze si mas do izby nahodit recaro sedadlo z auta
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4531
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa scream »

No ja musim povedat, ze ani v niektorych autach sa mi nesedi pohodlne...kresielko z Ska asi bude cenova kategoria nestolickova :D

BTW kazdym dnom mam pocit, ze LARA VIP mi proste nesadla.. nie zeby bola zla ( okrem toho, ze zacala pukat) ale tie uhly operadla a tvarovanie nie su pre mna.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10024
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa stiv »

Ono sa tu vacsinou radi to, co si napisal. Ziadnu geyming PU stolicku co drzi v zakrutach tu nevidis. Ked ma niekto budget 180 tak mu mozes posielat stolicku za 300+. A vacsinou na tych zatazovych nie je prave latka na ktorej by som chcel sediet s holymi stehnami.

Na kozi sa mi sedi v lete fajn. Klimatizovana miestnost riesi vela. :)

Tie urazky si kludne odpusti. Nikto nemoze za to ze si sa zasekol v minulom rezime. Takych chytrakov mavam naobed. :bye:
.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa dendroid »

scream napísal: So 09. Jan, 2021, 01:57 No ja musim povedat, ze ani v niektorych autach sa mi nesedi pohodlne...kresielko z Ska asi bude cenova kategoria nestolickova :D

BTW kazdym dnom mam pocit, ze LARA VIP mi proste nesadla.. nie zeby bola zla ( okrem toho, ze zacala pukat) ale tie uhly operadla a tvarovanie nie su pre mna.
Tiez mam podobny pocit z Game Sef VIP, ale snad si zvyknem. Nezvykle kolmo je to operadlo.
Používateľov profilový obrázok
reflex
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Po 23. Nov, 2020, 08:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa reflex »

scream napísal: So 09. Jan, 2021, 01:57 No ja musim povedat, ze ani v niektorych autach sa mi nesedi pohodlne...kresielko z Ska asi bude cenova kategoria nestolickova :D

BTW kazdym dnom mam pocit, ze LARA VIP mi proste nesadla.. nie zeby bola zla ( okrem toho, ze zacala pukat) ale tie uhly operadla a tvarovanie nie su pre mna.
mal som Laru Vip a po roku som ju predal, nakolko mi nesadla tiez a mal som voci nejak vyhrady ... pukat zacala tiez, niekde v tej kovovej zakladni na zadnom cape ... reklamoval som a vymenili cely piest aj tu zakladnu ...

za mna najvacsie minus, preco mi nevyhovovala bola medzera medzi podsedakom a operadlom a to aj ked som mal podsedak namontovany na co najblizsie k operadlu ... pri uplnom vykloneni mi proste zadok vzdy isiel do tej medzery ... pri dlhsom sedeni v takej pozicii mi zvykla meravet kostrc a preto som si daval podsedak extra este ... operadlo mi vobec neposkytovalo taku stabilitu ako som ocakaval, malo aj v zafixovanej polohe ako keby odpruzenie, co mna iritovalo ... cenovka bola 220 s dofukom, opierkou, gum. kolieskami ...

kupil som Secret Lab Titan, kde je sice cenovka dvojnasobna 420 ... napriek tomu, ze podsedak je este tvrdsi ako na lare, vobec mi nemeravie zadok, dokonca dokazem dlhsie sediet v spravnej polohe vdaka pevnemu operadlu a hlavne, nema ziadnu medzeru medzi podsedakom a operadlom, takze sa viem natlacit co najviac dozadu ... mal som spravit tuto investiciu hned ...

moj skromny nazor, Lara je prilis ospevovana tu na forach a nie je hodna nakupnej ceny ... k vianocam som otcovi kupoval v ikeii Markus v ciernej kozi v zlave za 120 ... ak by som mal spravit rozhodnutie teraz tak jednoznacne nejaka stolicka okolo stovky Ikea atd. alebo rovno zainvestovat viac. pripadne ak uvazujete nad Larou, tak sa vyhnut vsetkym doplnkom a doplatkom a aj v pripade doplnkov by som jej cenovku dal na uroven do 150e a menej.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Neviete kde kupit vyplet na operadlo stolicky ? Da sa mi vymenit,len potrebujem asi 1x1m
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11506
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Andre »

hmm, kto z BA sa prevezie?
https://nabytok.bazos.sk/inzerat/120594 ... a-292e.php
https://nabytok.bazos.sk/inzerat/120595 ... -398-e.php

ma tam aj dalsie, len treba skusit v ktorych je studena pena a nie molitan
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11506
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Andre »

nikomu sa nechce zbehnut mi skontrolovat a kupit tu cervenu? zaplatim :D
foto poskodenia na ciernej uz odstranil, neviem ci to fixol ale mozno by to slo zosit drotom :)
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1540
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa darklol »

caute. takze konecne sme sa prestahovali. zatial sice nemam spraveny svoj velky stol ale mam tu stol ku ktoremu budem potrebovat stolicku. raz si chcem kupit secretlabs titan. ale kedze budeme potrebovat 2 kancelarske stolicky tak potrebujem este jednu ktoru budeme s manzelkou sharovat. manzelka ma 170 cm ja mam 180. na tej stolicke sa bude homeofficovat plus mozno nejake hranie... cize mozno sa na nej bude sediet aj 10 hodin denne mozno aj viac. co som tak cital tak LARA VIP alebo su este nejake dalsie moznosti? budget nejaky rozumny s tym ze ked to ma svoje extremne opodstatnenie tak som ochotny prihodit (samozrejme nebavme sa o stolickach nad 500)
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4531
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa scream »

Ja by som na LARE VIP 10h denne neprezil. Lara je dobra volba ak chce clovek stolicku co sa da trochu rozumne nastavit a nie je uplne blato ale po skoro roku pouzivania musim povedat, ze to nie je vobec pohodlna stolicka na dlhe sedenie, ci uz z hladiska rozmerov, tvrdosti peny alebo skaly nastavenia. Do 180cm ale moze byt uplne v pohode. Ja ale odporucam LARU pred kupou skusit, nesadne kazdemu.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1540
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa darklol »

no to je taka situacia ze teraz nemas velmi kde skusat stolicky alebo tak. resp vies o niecom na vychode kde by sa dali tie stolicky poskusat?
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6218
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa icefire »

Takze vcera som predal svojho 6-rocneho Markusa, po dotestovani Herman Miller Aeron.

Skusenosti s Markusom po 6 rokoch:
- kazdy mesiac som sa o stolicku staral Ikea Absorb pripravkom, zial koza/kozenka vyschla tak ci onak
- hlavova cast stolicky bola na tom o dost horsie, ako zvysok - zacalo sa to v poslednych mesiacoch lupat
- mechanizmus stolicky vydrzal uplne bez problemov 6 rokov bez udrzby, cize tu 10 rocnej zaruke verim
- lumbar support hrozny (zevraj to nova verzia riesi lepsie) a podrucky na tejto stolicke su HROZNE
- celkovo za tu sumu, ktoru som to kupil (159,- EUR) to take hrozne nebolo na tie roky pouzivania, absolutne to ale neodporucam vyssim ludom
- max by som za to dal 100,-, a to vo verzii s opravenym lumbarom a bez podruciek (fakt radsej bez)
- hlavove operadlo je zdrojom (aspon u mna) problemov

Skusenosti s Aeronom po par tyzdnoch:
- na stolicke mozem sediet HODINY bez toho, aby som cokolvek citil na chrbtici
- mam Remaster fullku (1900,- EUR nakupna, kupene v zlave za 1490,- EUR) - odporucam iba Remaster verziu, zmien je tam fakt dost
- to, ze stolicka nema hlavovu opierku je fakt iba plus, myslel som, ze ju dokupim, cital som ale, ze prave to, ze je bez nej je spravene naschval a ak si ju clovek prida (samozrejme neoficialne), vzniknu problemy so sedenim

Ak sedite denne 8-10 hodin ako ja, fakt odporucam investovat do svojho zdravia - ja lutujem, ze som tak nespravil o dost skor.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412

Návrat na "Nákupná poradňa"