Biela technika

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 790
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Hexaris »

Ja sa trochu votriem, hladam nejaku pracku aspon normalnej kvality, klasicka hlbka. Ideal velky bubon, ale podmienka je, ze vrch by sa dal dat dole a dostanem ju pod linku (nie vstavana). Moja aktualna starsia bosch to mala aj v ponuke kde sa dal dokupit tenky vrchny plech. Dik :)
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2144
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa zoom »

Nevojde sa ti pod linku normalna volne stojaca aj s defaultnym vrchom? Bezna vyska pracky je tak 86 cm (85 + nozicky). Kolko mas priestoru medzi zemou a pracovnou doskou? Neviem si predstavit, ze pracky maju nejaky vymenitelny dekel, lebo vacsina ma ovladaci panel spredu az uplne po vrch a napriklad aj suflik na praci prostriedok siaha casto az uplne hore.
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 790
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Hexaris »

cca 82,5cm max :( pozeram ze bosch este stale robi jeden model ktory toto umoznuje a je na 8kg. Obavam, ze mi nic ine neostane ...
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2144
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa zoom »

Asi nie. Ked si pozries napr. ponuku pracok na Geizhals.eu, tak ich je asi 1050. Ked vyfiltrujes vysku do 85 cm (ten standard), si na 1030. Ked do 84 cm (len o centimeter menej), uz si len na 106 a ked do tvojich 82 cm, to mas 27 pracok. Takmer vsetky su vstavane a pocitaju s nabytkovymi dvierkami vpredu. Ak chces taky ten vzhlad volne stojacej pracky vykukajucej spod linky, tak zrejme nemas velmi na vyber, resp. skoro nic. Alternativa je normalna vstavana pracka za kuchynskymi dvierkami, co sa mne osobne vobec nepaci, ale moze to znacne rozsirit tvoje moznosti.
Používateľov profilový obrázok
janci11
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 687
Dátum registrácie: Št 24. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Partizánske

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa janci11 »

chalani viete mi odporucit nejaku zvrchu plnenu pracku? tak do 500€ ?
CPU: AMD Ryzen R7 5800X CPU Cooler: Noctua NH-U14S MB: ASUS ROG STRIX B550-F GAMING (WI-FI) RAM: Corsair Vengeance LPX Black 32 GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 GPU: Sapphire PULSE RX6800XT 16GB SSD: Kingston KC3000 1TB + Adata XPG SX8200Pro 512GB + Crucial MX500 1TB PSU: Seasonic Focus Plus GOLD 750W Case: Fractal Design Define 7 Compact White TG
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2144
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa zoom »

Nemam konkretne odporucanie ani skusenosti, ale poradie v testoch (cca 2020-2021):

dTest: AEG, AEG, Electrolux, Electrolux, AEG, Zanussi, Electrolux, Electrolux
Rad & Ron: Electrolux, Miele, Electrolux, Husqvarna, Whirlpool, Whirlpool, Miele, Whirlpool
Stiftung: co som pozeral, nema nejak testy Toplader Waschmaschinen

Najsirsiu ponuku maju Whirlpool, Electrolux, Candy, Indesit a AEG. Ine popularne znacky ako Bosch, Siemens, Samsung, LG nerobia zvrchu plnene pracky. Moj sukromny tip je AEG a pozrel by som ponuku AEG, Whirlpool, Electrolux (asi aj v tomto poradi).

Ja do par dni objednavam AEG pre seba (ale spredu plnenu).
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4568
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa scream »

Haier/hoover robi jedine s kapacitou 8kg, ostatni 6-7kg. Otazka je, ci to nie je len v style papier vela znesie.
Neviem, ci niekto robi invertor, inak je to velmi hlucne. Mame doma electrolux, perie priemerne, velmi dlhe programy, hrdzave dvierka po 3-4 rokoch. Prakticky kazda zhrdzavie, tak bud hladat taku kde su lacne vrchne dvierka alebo cheapo aby si to za 6-7r vyhodil.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2144
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa zoom »

Len poznamka... ak si este tu pracku neobjednal, mozno teraz je ten spravny cas. V Nay je 20% zlava na rozne spotrebice Electrolux a AEG.

Ja som si prave objednal AEG L6SNE47SCE za 480,-€, co je najnizsia cena od uvedenia pracky do predaja. Ako bonus navyse je 5-rocna zaruka po registracii. Doteraz bola asi 2-3x v akciach za 518,-€ najmenej, takze to aj vyzera na celkom fajn ceny a nie nejake fiktivne Alza "zlavy". Taktiez som tuto akciu nepostrehol v inych znamych obchodoch. Az pride, poreferujem a hadam konecne uzavriem kapitolu za Haieraburdou.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa LordKJ »

ked mne sa tie AEG pracky extremne nepacia :/

Ja momentalne rozmyslam nad tym, ze bud Bosch 8 pracka+susicka alebo potom samsung kombo v akcii pripadne LG.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5702
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja skončím asi u LG, ich sušičky majú premakaný autoclean a práčky su OK, manželka je zvyknutá na ovládanie. Samsungy sa mi páčia dizajnovo ale LG mi prídu jednoduchšie na ovládanie.

možno kombo LG sušička a práčka iná ak bude super akcia nejaká, ale chcel by so mten medzikus zo šuflíkom tak najlepšie nech to sadne od jednej značky...
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa stiv »

Ja by som LG pracku uz nebral, ale zase rovnako zacala hucat aj Miele W1, ktore sa vraj nekazia a to stoji ako tie 3 akciove aegy. :)

5 rocna zaruka je nutnost.
.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2144
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa zoom »

Tak ako vzhlad je subjektivny, ja mam AEG rad, resp. tie hlboke sa mi pacia a tie uzke (co mam objednane) uz o poznanie menej :(. Ale z popisu uvazujete o hlbokych prackach a tam je situacia diametralne odlisna, lebo mate na vyber Bosch, Siemens, Miele, AEG, Samsung, LG a neviem co este. To by bolo hned po starostiach, kebyze mozem take zobrat a nemusel som vymyslat s Haierom v prvom rade. V uzkych je to uz biednejsie a kolega vyssie chcel zvrchu plnenu, kde su realne len 3 normalne znacky, z toho dve teraz v akcii.

A ta 5-rocna zaruka je asi najvacsi benefit. Ked uz nic ine, tak sa bude lepsie predavat v buducnosti a na 5 rokov je pokoj.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5702
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

5 ročná záruka je určite +. Ja ešte pri kupovaní porovnám rozmery a akcie, láka ma automatické dávkovanie prostriedku a to má napr. AEG, LG vôbec. prípadne Gorenje to má za smiešnu cenu :D

Chcem tým poveda´t že sa nebudem lockovať asi rovnakou značkou ak sa to oplatí, aj bez toho medzikusu prežijeme ako doteraz prípadne sú aj univerzálne.

EDIT: Samsungy v konkurenčnej cene majú auto dosing oproti LG, tak asi zvážim aj to.

Edit 2: 5 rokov zaruka u AEG je ako bolo pisane silno lakave :D len tam je ten auto dosing az u drahsej rady
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa LordKJ »

AEG mam rad aj ja, do kuchyne pojde vela veci od AEG ale tie pracky nedavam, electrolux verzie su pohladnejsie.

jj samsung ma auto dosing a aj bosch

LG pracky maju pohodove ovladanie aj ta appka viacmenej funguje
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5702
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Aj LG ma autodosingcnakoniec ale az okolo 900 eur.

Je electrolux ozaj to iste co aeg?

Návrat na "Nákupná poradňa"