Formula 1 všetko sem

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

2015

Mclaren
3
13%
Mercedes
6
25%
Red Bull
2
8%
Wiliams
0
Žiadne hlasovania
Renault
0
Žiadne hlasovania
Haas
0
Žiadne hlasovania
Ferrari
12
50%
STR
0
Žiadne hlasovania
Sauber
0
Žiadne hlasovania
Force India
0
Žiadne hlasovania
Manor
1
4%
 
Celkom hlasov: 24

Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Formula 1 všetko sem

Príspevok od používateľa lezgy »

takto
nesmejem sa z ludi
ale ktori citate diskusie na istom formula portali tak iosto poznate nasho lojzka znameho pod x dalsimi nikmi
co ale vypotil dnes tak to uz je skutocne vrchol
kde na toto chlap chodi :D
vsetci vieme ze voda je voda
ale aku urovne takemu vysvetleniu dokaze dat ten lojzko to uz rozum zastavuje
fakt neviem ci plakat alebo sa smiat
ci to dat medzi vtipy alebo...

vsak posudte sami

".že môže aj prša a že podmienky obtekania vodnej triešte majú iné dimenzie ako vzduch za sucha. Platí to najmä pri strhávaní výfukových plynov, ktoré sú vedené v kapotáži k difuzoru. Tento úkaz jasne potvrdil, že sa menia podstatne aj hodnoty fúkania na difuzor o èo je potom auto pomalšie a viac klesá a zapadá výkonom medzi ostatné autá a nemá takú výhodu, ako za sucha a tomu by sa v Mclarene malivenova, lebo v predsezónnych testoch nepršalo a nemali to ako zisti"

resp
http://www.f1.sk/spravy/?id=44727&forum=show
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Formula 1 všetko sem

Príspevok od používateľa felipe25 »

:D :D a kto je toten lojzko ci jak mu meno? :D

Rovno do RedBullu k Adrianovi ho treba, s takym vysvetlenim. Alebo PR timov po uprsanej velkej cene :D ze preco to neslo.

Inak, nesu nahodou difuzory zakazane? :D Tak naco McLaren a RedBull zabudol?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Formula 1 všetko sem

Príspevok od používateľa lezgy »

sak chodis na fora
vsimni si niekedy tie dusevne splechy o tom ako ti dokaze ze rano vychadza slnko :)

nicky ma rozne len neviem preco si neda registracku
lojzko, consignori, kapr, radioator, combe a x dalsich
jedno aky nick, podla stylu ho spoznas hned ajkeby si nechcel aj s tlacno tlacenymi vzperami ohybajucich sa vplyvom coriolisovej sily v zakrutach na stredne mekych gumach
:)odporucam kazdemu to citat
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Formula 1 všetko sem

Príspevok od používateľa lezgy »

tak som to to dokukal s tlakom cez 150 :D
ferari TR podana inac a verejne :) fernando is faster than u, porka putana, scusa felipe scusa, fernando is on different strategy :D

RB - weber mal uz tretikrat rychlejsie preteky ako mclaren, takze bude sa na co tesit

a dnes mi mekac statocne dvihal tlaky ked uprednostlini boxovo kruzica butona s nadejov ze to prekope na prve miesto a obetovali rychlejsieho hamiltona
aj by im to vyslo keby....
ale ci si buton zasluzi za to spekulantstvo uprednostniovanie vc mclarene neviem....
jazdecky slaby, rychly je ked ma evidentne lepsie auto ako predbehnuty

hamilton jazdi bojuje a buton sa presusa cez boxy
a potom ze hamilton dre gumy
keby dnes sli opacne, neviem kde by baton skoncil
asi za raikonenom....

a bidak raikonen....
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Formula 1 všetko sem

Príspevok od používateľa faugusztin »

lezgy napísal:ferari TR podana inac a verejne :) fernando is faster than u, porka putana, scusa felipe scusa, fernando is on different strategy :D
1) timova rezia uz nie je zakazana
2) Massa isiel tak naprd, ze by ho predbehol aj bez toho "upozornenia"
lezgy napísal:...
Jasne, vsetci chudacikovi Hamiltonovi ublizuju, aj jeho vlastny team, ze ? :facepalm: Aj za to, ze ma Hamilton horsie nastavene auto moze Button, ze ? Teda vlastne ano, moze, kedze Button nastavuje svoje auto a nie Hamiltonove.

Hamilton "jazdi bojuje" pretoze sa vzdy za niekym zasekne po nejakej svojej chybe.
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Formula 1 všetko sem

Príspevok od používateľa lezgy »

nepochopil si
z TR mi prislo smiesno ako to podali, to ze je povolena samozrejme viem
co sa tyka mclarenu, otazka vecna
keby
keby siel buton prvy a hamilton druhy tak su vpredu obaja
takto za rychlejsi hamilton zapichol a buton sa vratil na volnu trat
skoda tych boxov

hamilton bol rychlejsi, neviem kde si nabral presvedcenie ze mal zle nastavene auto :)
si si mohol vsimnut ako sa ku koncu vliekol vo vlaciku az kym superom neodisli gumy
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Formula 1 všetko sem

Príspevok od používateľa felipe25 »

faugusztin napísal:
lezgy napísal:ferari TR podana inac a verejne :) fernando is faster than u, porka putana, scusa felipe scusa, fernando is on different strategy :D
1) timova rezia uz nie je zakazana
2) Massa isiel tak naprd, ze by ho predbehol aj bez toho "upozornenia"
lezgy napísal:...
Ja by som chcel vidiet Teba, ako jazdit v akejkolvek serii, ked by bolo jasne ze bezohladu na to ako by si siel, by si toto do tej vysielacky tak ci tak dostal.. proste Alonso je boh a Felipe sa mu musi uhnut.. Aj keby jazdil rovnako, toto iste by v radiu pocul.. Asi tak. Potom sa cudujme, preco nema motivaciu a jazdi ako jazdi, lebo ma na salame a nieje co sa mu cudovat...

BTW
Vzhladom na to, ake mali startovacie pozicie Schumi a Nico v prvych troch pretekoch:
AUS 4 MSCH 7 ROS
MAL 3 MSCH 8 ROS
CHI 2 MSCH 1 ROS

je fakt to, ze ziskali jedno 10. a jedno 1. miesto fakt sposobene zatial velkym nestastim.. snad sa to obrati, a v tychto troch pretekoch si vybrali nestastia tolko ze do konca sezony to uz bude len stastie...

Ako fakt, 25+1 bod a to ze ma Mercedes dokopy 26 bodov je velmi slabe vzhladom na potencial auta... Aj ked dnesne vitazstvo je krasne, ale fakt je to slabe a zasluzia si ovela viac bodov... Drzim palce, hlavne Schumimu

Ale zasa Schumi super... Prakticky odjazdil v 3pretekoch par kol, platovo je myslim druhy v poradi najlepsie platenych a to dal dokopy 70kol hihi.. ale mam ho rad a prajem mu :)) Zasluzi si viac ako 1bod urcite auto na to, len taaaa smola :(/
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Formula 1 všetko sem

Príspevok od používateľa newmi »

lezgy, chod si vylievat srdiecko, ze ako ublizuju tvojej laske Hamikovy dakam inam, tu si s tym uz trapny :facepalm:

Nico mal super preteky ale nebyt tych pokazenych pistoli v boxoch, mohlo to byt este zaujimavejsie. Asi sikmaci nemali natlaceneho dost vzduchu :D
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Formula 1 všetko sem

Príspevok od používateľa lezgy »

ja si nevylievam srdiecko na hamiltona, mne je to ukradnute kto z tych dvoch titul bude mat

len nech nerobia okolo toho hluposti ako teraz a titul ziskaju
lebo takymto spekulovanim si uzs titul odflakli..a nejeden

roky fandim mclarenu, prezil som sj spajzara kultharda, prezijem hadam aj batona s hamiltonon - ktoreho nejak extra tiez nemusim ale jazdecky je jednoducho lepsi
ak si si nevsimol ja "nadavam" na mclaren ze si to zase raz pokaslali

lebo niekedy sa na tie rozhodnutia neda pozerat
dnes by mozno bolo dabl, tak povolaju soferov do boxov tak, aby dabl nebolo
hamilton je rychlejsi, baton je spekulant a kruzic
pekne to bolo vidno
kym si to dnes hamilton odmakal a odrel gumy, tak baton v momente ako mal predbiehat tak cakal na rovinu.....lebo gumy
chcel by som vidiet batona predbiehat dnes tam kde fukal hamilton jedneho za druhym

az to dokaze, bude to ok
on to ale nikdy nedokaze
pametam si ho od zaciatku a vzdy jazdil takto
ked nemal voz, tak na to dlabal, ked ho konecne ma, spekuluje aj s tym a ked konecne nabere odvahu tak skonci jak v malajzii

ukazovy pripad monza tusim 2roky dozadu, kde prehral s alonzom, hoc mal lepsi stroj

jazdci su totiz technicky +- na jednej urovni co sa tyka spickovych timov, tam slabeho nemas

rokov mam dost aby som sa hadzal pre nejaku f1 o zem :)


@felipe..sak toto ja viem len mi prislo smiesno :)
u ferari cakali na kubicu ale asi sa ho nedockaju, a momentalne je konkurencia obsadena, resp alonzov sponzor tam priamu konkurenciu nepusti
raz uz totiz s akymsi novacikom prehral
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Formula 1 všetko sem

Príspevok od používateľa newmi »

no neviem, ale vzdy obhajujes Hamiltona. ze je rychlejsi a neviem co. No ked je taky kua rychly, tak nech sa ukaze ;)

Button, pred tym nestastnym pit stopom stahoval Rosberga o cca 2s! A co stahoval Hamilton, kolko? No daj....
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Formula 1 všetko sem

Príspevok od používateľa lezgy »

nestahoval nic lebo predbiehal v premavke
sak preto som sa zlostil
keby sli do boxov opacne, boli by vpredu obaja
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Formula 1 všetko sem

Príspevok od používateľa newmi »

VC Bahrajnu, katastrofa pre Mc Laren, opat problemy v boxoch, asi by sa vazne mali zamysliet nad vymenou mechanikov. Snad ani HRT nema take problemy v boxoch ako oni posledne VC. Lotus, super vykon, skoda, ze sa Kimi nedostal pred Vettela.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Formula 1 všetko sem

Príspevok od používateľa faugusztin »

Vymena mechanikov s poskodenim nic nespravi. Ak mas poskodenu maticu, ktorou priskrutkujes koleso, ci sa ti zlomi zdvihak, tak s tym ty ako mechanik nic nespravis.
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Formula 1 všetko sem

Príspevok od používateľa lezgy »

problem niesu mechanici ako taki, aj ked dnes rozum zastavoval
problem je rychlsot auta ktora sa straca od preteku k preteku
asi ten nos nakoniec nebude najstastnejsie riesenie

ak nieco do europy nevymyslia tak sa budu kukat na chrbat redbulom ako minulu sezonu
lebo redbul je rychlejsi cim je lahsi
a je rychlejsi ako mclaren a ostatni

inac taky postreh, uz som ti pisal velakrat ked sa nieco podobne stalo
ale umyselne zastavenie auta bez "zberneho kola" ako nam predviedol vetel rozberg a tusim aj masa-ale neviem co mal za problem, tak toto by som ja osobne trestal
ze nema benzin to je chyba timu a teda penalty

zigul dnes siel ako za mlada :)
skoda ze skocili redbulu na lep a netlacili pred vymenou viac
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Formula 1 všetko sem

Príspevok od používateľa newmi »

A kto je zodpovedny za tu maticu? Kto sklada auto, kto ho kontroluje? Mechanici snad, nie? A tiez by mali zodpovedat za kvalitu dielov. Ano, stane sa samozrejme, ze nie vzdy sa da vsetko odchytit ale ide o to, ze uz druhy pretek za sebou problem s lavym zadnym kolesom? Viem, ze minule to bolo tusim kvoli pistoli, tak ale kua, sak dam si na to pozor, nie? Nejak vela "nahod".


Tak hento zastavenie sa ani mne nepozdava, daco by s tym mali robit. Cez pretek davaju penalty za kazdu blbost pomaly ale taketo "ficuriny" si nevsimu?


Kimi, mal este jedno kolo dat, mozno by ziskal nake desatinky a bol by pred Vettelom. :D
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"