nasa mila slovenska posta

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa faugusztin »

Pravdepodobne nie, ak ide o mensiu postu. V tom pripade ti ale povedia kedy.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa LordKJ »

pred 12 dnami mi prisiel email, ze bol odoslany balicek, uz je doma :)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Papek »

Hehe, ja to mam este lepsie. Pre istotu mam zriadene casove doposielanie zasielok kvoli tomu, ze som sa pol roka dozadu stahoval. Este minuly tyzden v stredu mi prisiel list do vlastnych ruk a samozrejme na staru adresu. Nastastie som mal na starej adrese susedu postarku, tak to vratila na postu spat s tym, aby sa to doposlalo na spravnu adresu a ... dodnes nic :-) Tipujem, ze to tam niekto zbabral a poslal to spat odosielatelovi.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa LordKJ »

objednavka na ebayi 3.8, a uz doma ale nieco z polky jula este furt na ceste :D
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Papek »

No ked sme pri tom ebay, tak za posledne obdobie sa velmi zlepsili casy zasielok z Honkongu - naposledy 5 dni, to som fakt ze cumel, ked som si v piatok rano nasiel v schranke zasielku, ktoru som objednal v nedelu vecer. Ziadna priplatkova posta, standardny international shipping.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa LordKJ »

jop aj ja to sledujem, ze nieco sa muselo zmenit
Používateľov profilový obrázok
Sangala
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1476
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 15:25
Bydlisko: Žilina

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Sangala »

dlhsie som neposielal ale nezdrazili volako? 4,60 som platil za balik poisteny vaha 0,86 a poistenie 70 ... nejak moc nie? (nie postovym kurierom obycajne postou)
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Sak uz to bude take drahe ako UPS :facepalm:
Ako spametat by sa mohli.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
Sangala
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1476
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 15:25
Bydlisko: Žilina

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Sangala »

4,60 za ani nie kilovy balik ktory dojde o cca 3 dni je celkom haluz no
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Mne to uz zacina liezt hore krkom, dost uvazujem, ze zacnem poriadne a hromadne vyuzivat ups, dhl, cokolvek, nakolko su spolahlivejsi a pomaly rovnako hrady, hlavne to netrva 3 dni.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Niekdy v polovici septembra som posielal doporuceny list do poistovne. Pouzivam elektronicky podaci harok, cize doma vytlacim na obalku, na poste iba oskenuju ciarovy kod a zaplatim. Dal som si doplnkovu sluzbu "Dorucenka" (cize feedback, ze prijemca list prevzal). Samozrejme to nejde elektronicky (ved slovenska posta), ale musi sa na poste dodatocne rucne vypisat dalsi listok. To som aj urobil, pracovnicka ho nasledne prilepila na moj list (pri prevzati sa strhne z listu a zasle naspat odosielatelovi). Asi po mesiaci som si spomenul, ze som posielal list, no dorucenka samozrejme neprisla naspat. Tak som si pozrel stav zasielky v eph, kde ukazovalo list ako doruceny. Dalsia ukazka "kvality sluzieb". Ak by som nemal eph, tak nemam ziadnu info, ze zasielka bola uspesne dorucena a prevzata.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa felipe25 »

Mne poslednu dobu kurieri lezu na nervy. Nepridu do bytu, ja musim ist dole. A len skusim povedat ze ci nepride hore, uz v polke pocujem: nemam kde parkovat pane. Ta ako sorry, ale ked je to kurier, tak ma prist az k domu/bytu, ci nem?

Sice postarka detto, 80% zasielok mam zlty listok, aj ked niesu doporucene.
Dovod? VB - velky balik, VK - velka krabica.
Zachvilu cakam: VO - velka obalka

Ceny sa zvysuju, kvalita ide prudko dole. Ked do prace vedia dorucit AJ OZAP katalog, co ma 1,5kg, a nerobi problem, a mne nevezme mensiu obalku z ciny, co da do schranky, tak uz neviem. A o tom, ze zasielky do vlastnych ruk mi dava suseda so slovami posta, o tom pomlcim.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa MaxMan »

Tak pošta je špecifická. Ja som si svojho času tiež užil - žltý lístok v schránke a pritom celý deň bol niekto doma. Raz keď som sa sťažoval na nedoručenie zásielky, tak odpoveď bola, že zásielka bola veľká. Pri mojej argumentácii, že doteraz mi doručovala pošta takéto zásielky bez problémov, tetuška povedala: bola to väčšia zásielka. Ja na to, že formát bol ako A4. Ona na to zabila: tak to bola väčšia A4...

No proste koniec. Na to sa nedalo oponovať a zavesil som...
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Papek »

Kurier dorucuje po prve uzamknute dvere. Cize pod branu, vratnicu atp. Niektori su vsak taki, ze dojdite si po to von ku autu. Ked mam naladu, tak idem až tam a niekedy mam chut sa s niekym natahovat, tak ho poslem na vratnicu.
Uplne najviac milujem takych, co dorucuju velku krabicu a nemaju vozik ani rudlu, len rozhadzuju rukami a cakaju ze sa to odnesie same.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa felipe25 »

No neviem. Ja mam ine skusenosti. A to ide v jednom pripade o rovnakeho cloveka. Ked sa zacali rozmahat vobec zasielky, a kurierovia celkovo, tak mi nosili veci k dveram. Vzdy, bez vynimky. Postupom casu sa to zmenilo na: pridte dole. Skor by som povedal, ze ked poznaju "typka" ze casto berie veci, neboja sa, ze ich nahlasi. Ked je niekto novy prijimatel, pridu k dveram.
Mne nosia veci z UPS, Fedex, DPD, ale aj DHL.

Z UPSka je typek, co je roky ten isty. Ten najprv chodil k dveram, a uz nechodi. To, ze z 8 pripadoch z 10 nema vydat, je druha vec, ale to asi kazdy.
Kurieri z Fedex, DPD, DHL sa striedaju, akurat Fedexak chodil dlhy cas jeden typek, ale uz nechodi. Takze bud zmena rajonu, alebo je tam velky kolotoc ludi. Tito takisto k dveram nepridu. Plus sa mi raz stalo, ze za DHL dorucoval clovek zasielky na sukromnej AUDI A8, zevraj vypomaha. /divne/.
Pri cenach, co stoji zasielka neviem, ci je "fer", ze nedojdu k dveram. Postarky roky dozadu ked stal doporuceny list 18sk dosli k dveram, a kurier aj list co stoji 150sk nedonesie k dveram? A v tom aute nema zdaleka tolko zasielok, co postarka. Skor ma velke a tazke veci, ako vela malych.

btw moj znamy mal s kurierom dobru prihodu. nebol v praci, a tak na otazku necham vam to na vratnici odpovedal ano. /po jeho skusenosti ked sa kurier opyta, ci to ma komu dat je moja odpoved vzdy NIE/. typek odniesol 2krabice, a vratnikovi dal podpisat 3. islo v tom case o drahe LCD monasy, cez 30 000sk kus. Kurierik si jeden kus nechal. Nastastie, na velke stastie mali na vratnici kameru. Po telefonate do centraly /kurier nedvihal/, nech zasrany kurier okamzite donesie treti balik, lebo podaju trestne oznamenie na celu spolocnost mal typek o 17:00 treti kus doma /v praci uz nebol/ osobne doruceny sefom pobocky s dovetkom, ze mladeho vyhodili. Je to vobec normalne, aby si niekto myslel, ze niekomu nebude chybat cokolvek, co si objednal? Zasran vyuzil, ze mu mal kto podpisat papier ze prevzal 3krabice, aj ked na kamere doniesol len 2. Ktovie, nebyt kamier, tak sa sudia mozno dodnes... Preto mam osobne radsej overene ksichty a nie stale noveho kuriera, a mladych uz vobec nie. Davam si pozor na osobne udaje, az mi nedavno dosla upomienka zo Soc. poistovne, ze som bol zamestnany v nejakej BA firme v slavicom udoli polroka. Ze za mna odvzadzali odvody. V zivote som tam nebol, a nepoberal od nich ani cent, ale oni mali vsetky moje udaje, aj cislo OP. A vtedy som zrovna zacinal riesit zasielky cez kuriera, takze si tiez nedokazatelne myslim, ze niekto z nich si robil databazu. Aj ked jasne, k cislo OP sa da dostat aj inac, ale.. myslim si svoje.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro

Návrat na "Debata o všetkom"