Pochváľte sa svojou auditechnikou !

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5572
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Pochváľte sa svojou auditechnikou !

Príspevok od používateľa Odar »

Ten standard v EU - je niekde k tomu clanok, co to presne je?
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11510
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Pochváľte sa svojou auditechnikou !

Príspevok od používateľa Andre »

5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5572
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Pochváľte sa svojou auditechnikou !

Príspevok od používateľa Odar »

cosi som prebehol, ale z tych clankov moc mudrejsi nie som - asi som blby :D
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Pochváľte sa svojou auditechnikou !

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Pod ozdobenou a svietiacou borovicou som nasiel pohodene Harman/Kardon BT :D :music:

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filuS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Bydlisko: Presov, Slovakia

Re: Pochváľte sa svojou auditechnikou !

Príspevok od používateľa filuS »

Tiez som si na Vianoce doprial par veci, no nemalo zmysel to davat pod stromcek a islo to rovno do racku :)
Rooms Audio Line FS Mahogany - prekrasny dreveny stojan na sluchadla
Obrázok

Shunyata Hydra Model-6 + Venom 3 kabel
Obrázok

Skoda len, ze to nevyrabaju aj v ciernom :)
A hej, este som prednedavnom tiez vymenil svoj X-Sabre za Yulong DA8, bola to vynutena zmena a musim priznat, ze zvuk z X-Sabre sa mi pozdaval viac.

Obrázok

Pevne dufam, ze s upgradeami som hotovy, aspon na nejaky ten cas (moj ucet sa mi za posledne nakupy velmi nepodakoval :D no ako sa poznam, o par mesiacov zas zacnem nieco vymyslat). Este mam objednany USB kabel (DA8 pouziva Amanero USB interface s upravenym napajanim. Sice to sosa stavu zo zdroja a nie z USB, no nie je to galvanicky izolovane, tak som zvedavy, ci USB kabel s oddelenou napajacou castou urobi nejaku zmenu. Myslim si, ze nie, ale tak uvidim, ked vyskusam.), no vyrobca mi napisal, ze ak pockam este par dni, tak mi posle novu verziu kabla, ktora este nie je oficialne v ponuke. Takze este si pockam :)
Desktop
Spoiler: ukázať
Specs:
- AMD Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S Chromax.black
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700XT
- ASUS TUF Gaming B550M-PLUS
- Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) 3600 MHz CL16
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black + 5x Noctua fans
- Corsair RM650x + CableMod PRO ModMesh C-Series Kabel Kit (Black/Red)
- Samsung 970 EVO Plus 500GB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Sound Blaster Z
OS: Windows 10 Home 64bit
Monitor: Zowie by BenQ XL2546K + Eizo FS2333
Peripherals:
- Logitech G PRO Superlight + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Logitech G915 TKL (red)
- Audio-Technica ATH-G1WL
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5572
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Pochváľte sa svojou auditechnikou !

Príspevok od používateľa Odar »

filuS ty sa s tym neseres :good:
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
filuS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Bydlisko: Presov, Slovakia

Re: Pochváľte sa svojou auditechnikou !

Príspevok od používateľa filuS »

Uz odkedy mam W3000ANV (nieco vyse roka a pol) som vedel, ze jedneho dna skoncim pri niecom takom, co mam teraz. Tak som si povedal, ze sa vykaslem na postupne upgradeovanie a pojdem rovno do "end game" (nie je to ziadny ultra high-end, no nemam zas zvysnych 10k€ na Stax zostavu). Sice som isty cas musel vydrzat bez pocuvania, ale myslim, ze sa oplatilo. Chvilu trvalo, kym som na vsetko nasetril, ale nastastie sa posledny pol rok celkom vydaril a tak to islo rychlejsie. Sice teraz pred Vianocami zas moje konto tazko zaplakalo (a este tazsie zahresilo :D), ale uz som v pozicii, kedy uz vyssie ist nema velky zmysel. Vzhladom na to, ze moje vydavky na zivot su momentalne relativne nizke ( 25-rocny slobodny programator pracujuci z rodicovskeho domu - 100€ najomneho + cca 50€ prispevky na jedlo atd., a ako zacinajuci zivnostnik aj odvody mam do jula len na urovni ~55€), tak kedy inokedy by som si mohol dovolit "vyhodit" par € von oknom". Ak jedneho dna pride rodina, tak uz bude tazsie objasnit taketo vydavky :D
Najhorsie je, ze som zacal intenzivne rozmyslat nad vybudovanim sekundarnej zostavy, tentoraz zameranu viac na vyrovnany zvuk. No ked som si robil predbezny vypocet nakladov (druhe sluchadla, custom kabel, balanced solid-state zosik a XLR kabel), tak asi budem musiet prehodnotit svoje vlastne mentalne zdravie :D
Desktop
Spoiler: ukázať
Specs:
- AMD Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S Chromax.black
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700XT
- ASUS TUF Gaming B550M-PLUS
- Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) 3600 MHz CL16
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black + 5x Noctua fans
- Corsair RM650x + CableMod PRO ModMesh C-Series Kabel Kit (Black/Red)
- Samsung 970 EVO Plus 500GB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Sound Blaster Z
OS: Windows 10 Home 64bit
Monitor: Zowie by BenQ XL2546K + Eizo FS2333
Peripherals:
- Logitech G PRO Superlight + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Logitech G915 TKL (red)
- Audio-Technica ATH-G1WL
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6653
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Pochváľte sa svojou auditechnikou !

Príspevok od používateľa M1ch4l »

pekna zostava
pocujes nejaky rozdiel pri pouziti toho napajania?
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5572
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Pochváľte sa svojou auditechnikou !

Príspevok od používateľa Odar »

Myslim si, ze financne utiahnut 1 poriadnu zostavu je az az. Nie este dve. Uplne ti rozumiem - tiez som zastancom poriadnych upgrade, nie to soplit tak, ze preslapujes bokom v jednej kategorii. To len menis charakter zvuku, ale nic podstatne sa nemeni. Ja som tiez uz v stave, ze zasadny upgrade by ma stal minimalne 5000 EURo a to by som aj tak musel velmi dobre vyberat . . . pocul som par VELMI drahych zostav (> 150 000 EUR) a na rit som z nich nepadol. Takze ja som s tym, co mam, uplne v klude. A myslim si, ze toto je stav, ktory chce dosiahnut kazdy hifi postihnuty clovek :D
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
filuS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Bydlisko: Presov, Slovakia

Re: Pochváľte sa svojou auditechnikou !

Príspevok od používateľa filuS »

M1ch4l napísal:pocujes nejaky rozdiel pri pouziti toho napajania?
Ak sa mam priznat, tak ani nie. Pred tym som tam mal IsoTek Orion, co bol tiez solidny filter. Na druhej strane, zostava prechadzala mnohymi zmenami a nemal som cas poriadne si privyknut na jeden zvukovy prednes a neskor hodnotit jeho zmeny. Nemozem 100% povedat, ze ci zmeny, ktore teraz pocujem su sposobene novym prevodnikom alebo filtrom, a nerad by som niekoho zavadzal. Povodne som si vyberal novy filter nie kvoli tomu, ze by mi to bolo treba u nas doma, ale kvoli buducemu stahovaniu do Prahy (druhym dovodom bola akcia, ktoru Platan ponukal na IsoTek Sigmas - 30% zlava pri cene takmer 2200€ za novy kus nie je bezna vec. Sice to nevyslo, no aj tak mi urobili dobru ponuku na Shunyata, na ktoru som v poslednom case pocul dost vela chvaly). Teraz byvam v novom dome, cize tych ruseni tam az tak vela nemam, aspon nie v takej miere ako je to v bytovke. Na druhej strane, pomaly kazde trafo v mojej izbe piska (to bol dovod preco som menil DAC - v tom predoslom prerazal piskot do laveho kanala, s cim som zit nevedel), co pravdepodobne znamena, ze mame DC zlozku v sieti, cize mozno by to tu skor chcelo oddelovacie trafo. Mozno este v buducnosti dokupim IsoTek Syncro alebo nieco podobne a budem mat pokoj.

To Odar: osobne sice nepoznam vela zanietenych hifistov, no videl som kopec ludi na forach, co presli mozno aj desiatkami zariadeni strednej kategorie (ci uz sluchadla, zosiky alebo aj kable/DAC) a v celom tom procese sa "stratilo" tolko penazi, ze si kludne mohli dovolit high-end zostavu, ktora by hrala lepsie, ako vsetko to co vyskusali dokopy. Ja som tiez zacal s tym, ze postupne pojdem pomaly vyssie, no uz hned pri prvom predavani stareho komponentu pri upgrade som si uvedomil, ze takto prichadzam o nezanedbatelny cash. Som este mlady, aj keby som mal na nieco cakat 2 roky, tak mi este ostava dost casu si to potom uzit :) V podstate na tuto zostavu som cakal rok a pol, a konecne mozem povedat, ze som spokojny, ci uz po stranke zvukovej tak aj vizualnej. A presne ako si spomenul, kazdy dalsi upgrade by uz bol v sumach, ktore by prevysovali pre mna znesitelnu hodnotu (cize som dosiahol svoj "point of diminishing returns").

btw, pred par dnami som narazil na velmi dobre citanie na Vianocne vecery - http://www.head-fi.org/t/634201/battle- ... n-2-6-4-13 . Az som bol prekvapeny, ze nieco take unikalo mojej pozornosti jeden cely rok (podobny projekt uz dlhsie existuje pre IEM sluchadla). Podla mna taketo nieco je velmi dobra referencia, sice vlastne usi to neprekona, ale je to velmi dobre spracovane. A musim sa priznat, ze mat doma taku zbierku, tak by som asi uz nikdy neuvidel svetlo sveta :D
Desktop
Spoiler: ukázať
Specs:
- AMD Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S Chromax.black
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700XT
- ASUS TUF Gaming B550M-PLUS
- Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) 3600 MHz CL16
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black + 5x Noctua fans
- Corsair RM650x + CableMod PRO ModMesh C-Series Kabel Kit (Black/Red)
- Samsung 970 EVO Plus 500GB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Sound Blaster Z
OS: Windows 10 Home 64bit
Monitor: Zowie by BenQ XL2546K + Eizo FS2333
Peripherals:
- Logitech G PRO Superlight + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Logitech G915 TKL (red)
- Audio-Technica ATH-G1WL
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6653
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Pochváľte sa svojou auditechnikou !

Príspevok od používateľa M1ch4l »

ja som skor myslel ako porovnanie s tym a komplet bez toho

inak ten test na head-fi....nadherna zbierka, ale cele to ma jeden problem. Zvuk je az velmi subjektivna zalezitost, takze akykolvek rebricek high-end produktov treba brat s velkou rezervou.

Inak ja tiez mam v plane skocit hned niekde do high-endu. Nebolo by zle sa konecne zbavit uDACu, ale nechce sa mi kupovat len nieco v strednej kategorii a na high-end teraz nemam prachy.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
filuS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Bydlisko: Presov, Slovakia

Re: Pochváľte sa svojou auditechnikou !

Príspevok od používateľa filuS »

Aha, tak som to zle pochopil :) Uvidime, mozno casom to vyskusam, momentalne si musim napocuvat svoje veci, nech sa mi dostanu do usi. Takisto mam trochu problem s tym, ze s kablami sa velmi zle manipuluje, nie su prave najflexibilnejsie.

Ono vsetko ma svoje pre aj proti - ak chce clovek skocit rovno do high-endu tak ma na vyber dve moznosti: bud si precitat kopec recenzii a porovnani a podla toho si urobit hmlistu predstavu, co sa mu asi tak bude najlepsie pacit; alebo si skusit vypocut co najviac vzoriek a z toho si vybrat. V prvom pripade je to trochu ako kupovat macku vo vreci, v druhom pripade moze byt zradne to, ze ak idem kupovat sluchadla a nepocujem ich presne na svojej zostave, tak to moze podat skresleny dojem (a potom bude prekvapenie doma).
V pripade, ze sa postupne prechadza cez jednotlive kategorie, tak kym sa clovek dostane k high-endu, tak uz ma jasne, co presne chce a bol by v tom cert, ak by nenasiel nejake porovnanie s tym, co uz ma (ak teda nema zalubu v extremne exotickych veciach) a urobil "educated guess".

Ja som ten test daval skor ako zaujimave citanie nez smerodatny zoznam, ako sam hovoris (a aj samotny autor clanku to velakrat prizvukuje), vnimanie zvuku je velmi subjektivne a kazdy ma ine chute. Na druhej strane, samotny rebricek sice nie je velavravny, no tie "omacky" pri kazdom jednom modeli su velmi dobra vec, clovek si moze urobit celkom slusny prehlad o tom, ktore sluchadla sa kde nachadzaju co sa tyka podania a charakteru (a mozno aj pohodlia, ale to uz je zas o tom, kto ma aku hlavu a usi).

Inac co sa tyka DACanov, tam napr. ist do strednej kategorie nemusi byt az taky problem. Moj DAC tiez nie je high-end, skor taky vyssi stred. No vraj sa velmi statocne drzi o dost drahsich modelov, hlavne co sa prevodu tyka (sluchadlovy vystup ma samozrejme rezervy). V tej strednej triede je naozaj si z coho vyberat a ak clovek nepotrebuje vela, tak sa myslim da najst riesenie, kedy clovek nebude platit za to, co nevyuzije (v tomto sa mi pacil X-Sabre - nizsia cena, mal vsetko, co som potreboval a prakticky nic, co by som nevyuzil.). Alebo treba najst nejake custom riesenie - myslim ze Casea ponuka moznost customizacie svojich rieseni (a tym aj vyslednej ceny).

Este sa mi pacia recenzie od tohto cloveka - http://www.head-fi.org/u/51179/project86 . On sa prave specializuje na recenzovanie a porovnavanie DACov/zosikov v tej zaujimavej kategorii 500-~2000$ (zial nie vsetko je v rovnakej cene aj na nasom trhu, popripade to treba dovazat z Azie/Ameriky a colnica sa zapyta "vsimne"). V podstate aj na zaklade jeho porovnavani a reakcii som si bol schopny vybrat "naslepo" nejake tie komponenty a cuduj sa svete, trafil som sa celkom dobre :D
Desktop
Spoiler: ukázať
Specs:
- AMD Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S Chromax.black
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700XT
- ASUS TUF Gaming B550M-PLUS
- Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) 3600 MHz CL16
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black + 5x Noctua fans
- Corsair RM650x + CableMod PRO ModMesh C-Series Kabel Kit (Black/Red)
- Samsung 970 EVO Plus 500GB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Sound Blaster Z
OS: Windows 10 Home 64bit
Monitor: Zowie by BenQ XL2546K + Eizo FS2333
Peripherals:
- Logitech G PRO Superlight + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Logitech G915 TKL (red)
- Audio-Technica ATH-G1WL
ANONYM_a7

Re: Pochváľte sa svojou auditechnikou !

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

pekna zostava.

IMO skok do HE je jasný, treba počúvať, všetko a všade kde sa dá, nespoliehať sa len na fóra, pretože sa môže pokojne stať že zistíš, že žiaden HE nepotrebuješ :)
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5572
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Pochváľte sa svojou auditechnikou !

Príspevok od používateľa Odar »

Fora su dobre na nakopnutie a pre prehlad, co je na trhu. Casom ale kazdy pride na to, ze vybrat si musi sam. Su veci, ktorym som sa dlhe roky vyhybal kvoli "zarucenym informaciam", potom som nabral odvahu a nieco skusil. Nasledne som zistil, ze preferencie ludi, na "ktorych som dlho daval" su uplne vzdialene tym mojim. Niektori z tych ludi dokonca nemaju vobec o dobrom zvuku ani najvzdialenejsiu predstavu . . . Ak je co len minimalna moznost zapozicat si akykolvek audio komponent domov a v klude si ho 2-3 dni vyskusat na svojej aparature, treba do toho ist. Inak akakolvek kupa moze sposobit velke rozcarovanie, nehovoriac o pocite vyhodenych penazi do luftu. Ak je moznost, treba pocuvat, trebars na zrazoch, u znamych, vystavach, ale nikdy to nie je to, ako ked mas doma zapozicany komponent a za par dni v klude ho vies "prevetrat".

Ta tema na head-fi, co si nalinkoval je typicky priklad prispevkov, voci ktorym som dost skepticky. Tolko sluchadiel a snazit sa slovne popisat, ako ktore hraju . . . no uz keby ich mam len 5 typov na stole, po pol dni by som bol z nich tak zmagoreny, ze by mi dosli slova, aj pismena :D

Filtracia elekriny, oddelovacie trafa a podobne vtakoviny su komplikovana vec. Na pocutelnost prinosu tychto zariadeni ma vplyv velmi velky pocet faktorov. Kvalita rozvodov, zdroje rusenia v sieti, tieto zdroje rusenia sa mozu behom dna menit . . . vsetko su to meratelne veliciny, ale ruku na srdce - kolko je ochotnych odbornikov v SR, ktori sa tym budu zaoberat u teba doma? Je to nieco podobne, ako si dat u nas doma spravit poriadne akusticke upravy miestnosti. Odbornikov, ktori naozaj vedia, co robia na Slovensku spocitas mozno na prstoch oboch ruk. A to som mozno prehnal.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Pochváľte sa svojou auditechnikou !

Príspevok od používateľa faugusztin »

Tak ja chvalabohu kupujem iba "lacne" sluchadla do 200€, kupil som si pre seba pred vianocami k TV bezdrotove Sennheiser RS 160. Tak na tu telku to staci no :D .

Návrat na "Debata o všetkom"