Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa d3Xter »

je mi z toho do placu :D octavia RS s 1.4TSI phve
https://autozurnal.ta3.com/skoda-octavi ... -premierou

1.4 TSI iV - 180 kW (245 k) <-> 2.0TSI - 180 kW (245 k)
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5706
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

ale ten zmiesany vykon je zavadzajuci, pocita sa to prvych 100 KM podla metirky nejakej ci? PHEV vybijes po par KM a potom mas 1.4 TSI.

ale to jednoducho chapes preco robia, musia znizovat flotilove emisie bohuzial.... To je jeden z dovodov mojho hatu na EU, miesto zvysovania zivotnej urovne obcanov tlacia na nezmyselne regulacie ktore realne nijako neovplyvnuju emisie, iba ich tak maximalne posuvaju inam (amen detom taziacim tazke kovy pre nase baterie)...
ale to je do politickej debaty :D

zatial co v US sa predavaju krasne 6 valce vo rodinnych MPV ktore realne menej znecistuju vzduch ako tieto nase kachle s prebitymi fitrami. ale dost, radsej idem varit obed :D
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

s PHEV sa da jazdit...ak mozes dobit rano/poobede v robote tak spotreba bude skvela

Teraz mam Outlander PHEV na test - cisto elektriku da cca 32-35km, cestu v praci (70km trip) som ukoncil spotrebami benzinu: 4.1, 5.5 a 5.2l

Neviem ako oktavka ale Outlander ked dobije baterku pocas cesty na dojazd aspon 4km, ide opat na baterku dalsie 3km. Cize ak odchadzam s 0 dojazdom na bateriu, pocas 70km idem tak ci tak nieco cez 50% cesty na bateriu a zatial spotreba bola ked som prisiel domov: 7.6, 7.8 a 7.9

myslim ze na outladner super spotreba...Ak by som vedel dobit v praci tak normalnou eco jazdou spotreba okolo 5l? pecka
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

jednoduska: USA ma taktiez flotilove emisie (resp. flotilovu spotrebu), len nie tak prisne nastavenu ako EU (povedzme zaostavaju o 4-5 rokov, Trump to spomalil ak nie otocil). Ciste teoreticky maju PHEV moznost vyrazne znizit emisie, lebo priemerna trasa je okolo 30-35 km (preto tie dojazdy okolo 60 km WLTP, resp. ca. 10 kWh uzitocna kapacita baterie). Co sa baterii tyka, tam uz velmi zalezi od kompozicie, ktoru vyrobca zvoli, ale onedlho napr. uvidime u Tesly Model 3 (iba v Cine, https://insideevs.com/news/400255/mic-t ... lfp-cells/) baterie LiFePo (ziaden kobalt), ktore maju na rovnaku kapacitu vacsi objem (s vahou si nie som isty), ale dlhsiu zivotnost. Inak, tazba ropy teda tiez nie je cistucky priemysel.
Inak ten zmiesany vykon je proste vzdy k dispozicii, ak je v baterke nejaka stava. Tu baterku nevies vymlatit uplne, system ta vie v nejakom bode odrezat od cisto e-pohonu a potom ides na hybrid. Takze chvilkovo ti vie dodat aj tych 85 kW z elektromotora. Pre vacsinovu populaciu, ktora ten vykon potrebuje na nejake zrychlovanie a obiehanie to bude stacit. Ked ho chces konstantne, tak bude aj 2.0 TSi verzia.
FVE 12.45 kWp V/Z
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

PHEV sa mi hrozne pozdava a presne nieco taketo by som si vedel predstavit v dalsom vozidle. Patri PHEV pod eco vozidla = zelene SPZ, vyhradene zony?
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5190
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

mne sa tato verzia pozdava, ak by bola lacnesjie :D https://electrek.co/2020/01/06/tesla-model-3-hybrid/
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5706
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Nie je o co msamozrejme ze je PHEV super ak:
- Vies dobijat doma
- Vies dobijat v praci
- Nechces ten vykon mat stale k dispozicii (aka CUpra, RS atd.)

Po postaveni rodinneho domu si taktiez viem predstavit PHEV/elektro mobil na par km do mesta naspat ale treba si uvedomit ze je to minimum populacie co tieto moznosti ma.

a ten dvojvalec v tesle lol :D reversed engineering
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

Jednoduska: ja mam druzstevny byt (cize som v najme fakticky) a mam potvrdene z obidvoch zdrojov (spravca aj dodavatel elektriky), ze by mi vedeli zriadit nabijacku na moje parkovacie miesto (kryte miesto v rade na parkovisku, miesto mam rezervovane k bytu). Realisticky sa len potrebujem dostat do najblizsej rozvodnej stanice. Wallboxy uz maju taky velky vyber, ze mozes ho mat na otvorenom priestranstve a len ty sa vies nabijat (identifikacia ci uz cez RFID alebo aj len jednoduchym klucom).
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5706
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tak to je radost, ale opat sme pri to mze porovnavas Rakusko, kde v druzstevnom byte skor daco vybavis ako vo vlastnom na SVK :D

Tu sa riesi siahodlho ci dame svetlo nad zadny vchod, nie to tahat 2 ci 3 zilovy kabel niekam ku parkovisku :D Ale super, ved tak by to malo byt vsade. ti ku tomu daju aj tvoje vlastne hodiny predpokladam, ci prave cez tu identifikaciu si to uz oni roztarifikuju na druzstvo?

Tie druzstevne byty v Rakusku su inak top, boli sme raz na navsteve a nechapali sme cistotu prostredia a celkovo....ale to je na inu temu.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

Druzstvo mi da povolenie, ja si to mam zaplatit (zapojenie), ak mi vedia natiahnut kabel od parkovacieho miesta k hodinam, tak ziadne druhe hodiny, ak len k najblizsiemu rozvadzacu, tak mi daju druhe hodiny. Dodavku elektriky mi budu priamo mne fakturovat. Wallbox si mam opat vybrat sam. Hlavna podmienka je mat to cele vo vodiacich trubkach (kryte parkovanie) alebo pod zemou (pod chodnikom vo trubke), ziadne tahanie vzduchom.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10047
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Ako ďalej vyplýva z údajov zverejnených Zväzom automobilového priemyslu SR, takmer štvrtinový podiel na trhu tvorila značka Škoda, niektorý z jej modelov si v januári 2020 kúpilo 1 621 Slovákov. Na druhom mieste sa umiestnil Volkswagen s podielom takmer 12 percent a na treťom Hyundai s takmer 8 percentami.

Ta skoda je proste nas sen. :D
.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11512
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Andre »

ku koncu :OO=
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4580
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Jednoduska napísal: Št 27. Feb, 2020, 11:18 Opat hovorim, ze toho nie som fanusikom a nekupim si to sam ale verim, ze mudrejsie hlavy ako my tu na fore pocitali co sa da a neda uchladit, tie fiesty behaju uz par rokov a ziadne velke problemy nikde necitam.

Novy Yaris GR bude trojvalec s brutalnym vykonom, prosto doba niekam ide uvidime ci to bude dobre.

Stale plati ze je mnoho faktorov co ovplyvnuju zivotnost motora, pocet vlacov je velky ale zdaleka nie jediny (rozvody, karbon, priame vstreky atd....)
Tak si daj fiesta ST overheating do googlu alebo na youtube :) Alebo este lepsie ecoboost overheating, to si spravis vlastny nazor o tych "mudrejsich hlavach" A najdes to pri kazdom malom prefukanom motore. Mrdnut slabsi trojvalec do fabie bez ambicii, kde to nebude nikto hrotit fajn...nechcel by som ale bude to chodit. Ale nafukat 1.5l na 200 koni s troma valcami to mas zarobene na problemy skor ci neskor.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10047
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

.
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Pondelok ma caka velka inspekcia vozidla po 3ch rokoch tak som zvedavy co si vymyslia :) Snad len kontrola a vymena filtrov, dodatocne som si zadal aj vymenu filtra na sani motora(bolo mi povedane ze predpis je az 60k - WTF), snad to tento krat aj naozaj spravia nie ako naposledy (zveraj zabudli... ). Paradoxne mam olej meneny uz 3x xD

:D dufam ze mi vyleju ten co je tam teraz ani nie 10k km a daju tam zas tu shell sracku.. prijimaci technik sa zapoti, co uz, ako napisal snejky, ombrerovci su narocna kasta :D

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"