Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

Xeigen napísal: So 22. Aug, 2020, 08:38 Toto ako nepochopím, akože neuznajú záruku, keď auto dostane kvapky na okruhu. V čom je to iné oproti takej diaľnici alebo iným cestám ?... Je niečo také v podmienkach záruky jasne uvedené ?
d3Xter napísal: So 22. Aug, 2020, 10:02 je to bulshit, ked to nebudu mat v podmienkach musia vyreklamovat vsetko
Záručné podmienky MBSK:
-neprimeraným zaobchádzaním s vozidlom, napríklad prekročením povoleného užitočného zaťaženia vozidla, prekročením dovoleného zaťaženia náprav, prekročením dovolených otáčok motora, nedodržaním pokynov návodu na obsluhu, použitím nevhodných prevádzkových hmôt, a pod.
-použitím vozidla na motoristickom podujatí


Toto normálne platilo aj na obidve AMG čo sme mali, záleží ako som písal od konkrétneho servisu a jeho snahy, a od toho či sa budeš súdiť.
Mne tak ako som písal nechceli vymeniť v Lamači poloos, lebo že auto určite dostávalo kapky, v druhom MB bez problémov. Rovnaká poloos bola pôvodná na predošlom, ktoré malo 200k km a bola v pohode pri predaji, ale proste keď nie je ochota tak treba ísť inam...

marfan napísal: So 22. Aug, 2020, 07:03 Takže MB tiež neni etalon spolahlivosti. Milion ludí povie zle na BMW a milion jedna nepovie, že MB je tiež podobne na tom a potom napíšeš ty s reálnej skusenosti. Takúto info normálne od nikoho nedostanem.
Ono zas to netreba brať tragicky, kazí sa proste všetko. Asi ako s tým poistením čo si písal, jediná istota, že sa to nepokazí, je to nekúpiť.
Normálne sa opýtaj suseda, určite ti povie lepšie info ako 80% majiteľov. 80% MB na slovensku, totiž kupujú ľudia ktorí nerozumejú autám, a kupujú to len kvôli tomu, že je to má hviezdu. Zväčša sú v biednej alebo nezmyselnej výbave, a vôbec potom nemáš pocit že šoféruješ prémiové auto.

Potom ešte povedzme otvoríš toxický portál ab.eu :D a od lokálnych odborníkov sa dočítaš, že keď to má 8 valcov tak tam je viac vstrekovačov ako na štvorvalci a môže to byť drahé, že dve turbá sú drahšie ako jedno, že radšej poctivý manuál lebo automat je drahý na servis.
Títo istí ľudia nechcú adaptívny tempomat, lebo oni radšej šoférujú, keď boli bi-xenóny tak pindali že výbojka je drahšia ako žiarovka, a momentálne keď je full led, tak strašia s cenou svetlometu keď to sa to pokazí. Popritom tie multibeam led sú za posledných 10 rokov aspoň za mňa rozhodne jedna z najlepších vychytávok pasívnej bezpečnosti. Sú to presne tí istí ľudia, čo stále tárajú o starej poctivej atmosfére, a trasú sa pri slove priamovstrek, a zásadne nepoužívajú klímu lebo veď majú okno, a nechcú kožu, lebo v látkových sedačkách sa menej potia...

Najhoršie slovo, ktoré v daných kruhoch nemožno vysloviť, je samozrejme airmatic. To že nemáš vzduchové pruženie, je považované za znak toho, že si znalec značky a odborník. To je samozrejme obrovský bullshit, momentálne máme na dvore dva MB, obidva airmatic, obidva R19. Bez vzduchu by som ja osobne mercedes nechcel a nekúpil. Odišiel už tlmič po 70k km? Áno, ale o tom že na jednom aute nám vydržali 400k km, a myslím že ešte aj dnes dávno po predaji sú pôvodné, sa už nedočítaš. Proste keď chceš mať komfort, tak je riziko že ten drahší systém stojí viac na údržbu.

Vačšina tých referencií o drahote je bullshit, resp. nepochopenie že na auto za 130k, stoja diely aj po 6 rokoch rovnako.
AD2 aspoň z mojej skúsenosti, najukričanejší zákazník je ten čo na to práve nemá peniaze, zvyčajne už po záruke. Minule pani s Ačkom (renault motor) robila pol hodinovú scénu, že ako je možné že za diagnostiku problému si pýtajú 200€. Následne sa rozčúlila, že výmena EGR za 500€ je veľa, ona ide na dovolenku a nemá na to naplánované financie a čo to za autá vyrába ten mercedes keď sa to kazí. Odišla s tým autom spokojne preč, napriek varovaniam, že odťah z chorvátska môže byť drahší... Druhý zas chcel pristreknúť škrabanec na dverách, dostal cenu za celé dvere vrátane odstrojenia, lebo sa to normálne pristreknúť nedá. Zase to isté krik, že to je veľa, nikto mu nebráni aby s tým išiel do lakovne a dal si to fuknúť za 120€. A presne od takýchto ľudí potom počúvaš rôzne horor stories.

Ja si osobne myslím, že na to aby ti auto vydržalo musíš mať aspoň troška technické myslenie, a rozumieť tomu čo sa tam deje. Alebo aspoň používať nejaké "mozkové myšlení". Minule dotiahli 3 mesačné E do servisu, že nejde a zostalo stáť v križovatke. Nebol v ňom benzín :rolleyes: Pokazený plavák, ukazoval pol nádrže. Ako áno, naserie to, ale normálneho človeka by napadlo, že to je zvláštne, že po 700km mám pol nádrže... Detto ženská, čo nasadla do náhradného vozidla, a cestou do KN uvarila motor. Zaradila tam totiž 2ku, a tak išla celý čas :facepalm:

Osobne, pokiaľ je to možné, odporúčam kupovať facelift, to ale vždy možné nie je, nekupovať prvý ročník, resp. prvých 100 tisíc kusov. Ale to je len osobná preferencia, netvrdím, že auto č.002 z linky nemôže byť tiež dobré. Každopádne v záruke, doviesť auto z DE za 50k, a potom nemať záruku to vie značne predražiť.

Ale zase, podmienkou spoľahlivosti je hlavne servis aby bol dobrý. Mne pred predajom začali vŕzgať vodičove dvere, a nejak sa mi to už nechcelo riešiť. Dával som lakovať kapotu, lebo bola od kamienkov. Pri výkupe následne začali v TT špekulovať, že to bolo búrané a preto to vŕzga, a nepodarilo sa mi ich presvedčiť že nie. Detto Lamač. Následne som za 7€ vymenil gumený doraz, a všetko OK, len bolo proste treba môjho mechanika...
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa d3Xter »

ked to maju v podmienka tak som s tym ok, ale stale nevidim rozdiel v tom ked mu nakladas cele dni na okreske a v tom ze pojdes na pol hodiny niekam na okruh napr 😀
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Na okruhu podla mna auto uvaris omnoho viac, okreska ti neda moznost auto zhumplovat az tak, cest vynimkam.

Sajbama veru tak, suhlasim ze najviac sa kazi co je zle pouzivane.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4559
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

By som bol velmi zvedavy ako by mi skapaty hjundai dokazoval jazdu na okruhu.

V autach chybaju dodnes upozornenia na vysoku teplotu oleja, chladiacej kvapaliny, kludne by sa ecu mohla sama prepnut do modu s obmedzenym vykonom ak to auto nezvlada.

To iste pri studenom motore.

Znicit sa da kazdy motor a brzdy a to dost rychlo. Specialne turbo.

Iba honda pobezi vecne :D

A k nakupnej taske na green hell. Better be save than sorry. Ma to ochranny ram, omruhove pneu a brzdy. Pri nejakych prvych navstevach okruhu ti vykon nebude ozaj chybat. Potom si mozes pozicat nieco lepsie. Akurat to bude vyzerat chujovo na instagrame...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa d3Xter »

pri novych autach ked ti voda vrie ver ze ti to da auto patricne vediet tak isto olej, jeho teplotu dokonca vies pozriet kedykolvek, dokonca aj tlak turba ak tam dajake je 😀 takze neviem kde zijes, jednotkovej fabii ked prevrel olej svietila kontrolka tak isto napr
dokazali by ti to jednoducho podla gps a telemetrie, zase take scifi to nie, nevies co vsetko loguju jednotky, hlavne keby to skaplo na okruhu tak rovno servis kam by neslo auto po svojom, takze dalsi dovod aby nato rychlo prisli
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5883
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

To že nie je kontrolka neznamená že to ECU nevie, keď máš trošku lepšiu diagnostiku vieš vyčítať aj na lacných "jednoduchých" autách veľmi veľa parametrov. Otázne je len či, ako a kde sa zapisuje ich história :)

Čo sa týka Svišťa na Nurburgring, ja neviem ale keď vidím ponuku viac ma láka ponuka na SlovakiaRing. Hej, trať nemá také zvučné meno ale jazda na Mustangu je určite lepší zážitok a vyjde to dokonca lacnejšie.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

To sa podla mna neda porovnavat. Ani trat ani auta :)

Strasne by som chcel oboje kombinacie skusit a vediet hovorit z vlastnej skusenosti :D
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4559
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

No skring je velmi rychla a siroka trat. Cloveku sa zda, ze ide rychlo, kym ho svetelnou rychlostou neobehne nejake porsche :)
Na nordschleife by som ja osobne nemal odvahu ist full gass. Ten okruh je sialeny uz len z videa.

Vela aut ani len nepozna teplotu oleja, nie to aby hodnoty ukladala do ECU. Nakoniec aj ECU sa moze pokazit :)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa marfan »

Slovakiaring je sice rychla trat ale prave ze sirka trate robi dojem ze aj ked ides na rovinkach 200kmh tak sa ti to nezda nejake rychle. Sice som nebol este na nordschleife ale tam sirka trate je podobna ako bezna cesta a tam ti rychlost aj nizsia bude niekedy pripadat v niektorych usekoch dost velka.

Ak tam pojdem tak poreferujem ake boli pocity.

Podla mna sa v RJ motora urcite ulozi vysoka teplota vody v motore aj v prevodovke teplota oleja ale dlhodobejsiu telemetriu budu mat myslim ze iba tie drahsie sportiaky ako napr nissan gtr, porsche gt3, audi r8.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4559
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Na SK ring treba silne auto, inak je to nuda, len cakas kym skonci rovinka :) Aky cas ste dali na ringu ak ste boli?
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6873
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

borci kamos chce odomna kupit karoq 1.5tsi dsg na vianoce.vtedy bude mat 2.5 roka. asi 75tis km. takmer fullka. nuka mi 20. stal ma asi 25600. dumem co. za neho by som asi len zas karoq facelift vzal(ma byt teraz). sme spokojny uber s tym autom ale zas 20cka.mi pride solidna ponuka. zas ma odradza ze zas by som musel cca 7tis doplacat na nove auto. zaruku mam 100tis km alwbo 5 roky. netusim ci sa da predlzit.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja take peniaze za 2 a pol roka radsej prepijem na dobrom vine a jazdim na 13 rocnom tyrane :D

Ja nechapem naco menit nieco s cim si uber spoko uprimne, aby si prisiel o 14k?
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

2.5roka je 30mesiacov, 5600 : 30 = 187e mesacne + poistky. Podla mna dobry deal, za to by si nemal ani Fabiu. Aj ja som sa povodne cudoval, jak tie auta stale menis, ale zjavne vies dobre kupit a este lepsie v spravnom momente predat, respect.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10035
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Chces doplacat na rovnake auto v rovnakej vybave? wut
.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa d3Xter »

daj to prec kym to chcu kupit 😂 o dalsie dva roky budes doplacat nie 7k ale 15k, samozrejme k tomu este pozarucny servis co do toho das
prave sme v dobe kedy sa najviac oplati menit auta tesne po zaruke ako ich servisovat (aj oprava pri nehode bude menej financne boliet ako pri starsom) to ze to chce menit v podstate za to iste nedava zmysel ale budis 😀

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"