Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Marek125 »

shiro napísal: So 24. Okt, 2020, 20:31 werwest -> Udrzba, tankovanie, STK+EK, parkovacie rezervacky, to vsetko za 4 auta. Urcite X krat viac ako splatka hypo za normalny dom v cene tak 150k. Uz mohli byt niekde uplne inde.

Marek125 -> a preto mame sidliska upchate 4 autami na jeden byt a nieje kde parkovat ;) Lebo sa v ramci rodiny nevedia dohodnut a rozviezt po meste aspon rano do prace, co je zakladna vec.

Vsetko je to o trapnej lenivosti a pohodlnosti ludi, neschopnych a neochotnych akokolvek zlavit zo svojich trapnych poziadaviek. Lebo chudaci by si museli privstat o 30min, aby rozviezli dalsich 1-2 ludi z rodiny. No strasne daco :laugh:
To je tvoj svet, dnes má robotu každý inde nie po ceste niekto potrebuje mať auto zo sebou kvôli práci a podobne, takto to dnes už nefunguje. A zasa tých rodín na byte čo majú štyri autá isté nieje dáko mega veľa ja si myslím že klasika sú tie dve taký štandard už dnes.

Ja mám síce jedno lebo mame firemné na ktorom chodíme do práce, ale kebyže chodím do práce svojím tak žene by som musel kúpiť druhé lebo dve deti lebo nákup a podobne.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa werwest »

ratat do toho tankovanie je odveci. akoze keby maju dom, tak sa teleportuju kam treba? udrzba stoji co? 80 euro rocne vymena oleja + filtrov, 120 euro poistka ked nemas havarijnu? stk raz za dva roky 50 euro je tiez velmi "vyznamna" polozka.
nejake rozvazanie po meste hrozi len v nejakej diere, v normalnom meste nebude nikto zabijat hodinu+ len na to aby rozvozil "rodinu"

za 4 roky co mam audi som do nej vrazil tak 3000 vratane poistok a vsetkeho servisu, aj to preto ze je to starsie auto tak bolo treba menit nejaky spotrebak
na oktavii za 2 roky som mozno 1300 na servise, aj to velka cast bola rozvody,remene,atd plus havarka kde bol vymeneny komplet predok so spoluucastou, a tak 700 rocne poistka s havarijkom.
stara fabia co mal oco potrebovala tak raz rocne vymenit olej, a za posledne 4 roky vacsi servis na motore za 500 eur, poistka rocne okolo 70 euro
nova kia ma tiez poistku okolo 700, k tomu raz rocne servis v autorizaku, dajme tomu za 2 kila.

boha keby stale byvam u rodicov, tak jak to davam do sirovej rovnice tak sme mohli mat uz hadam 2 baraky a mat excel sheet na to aby sme si mohli bookovat jedno auto kto ako kedy potrebuje.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8612
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Pre upresnenie, uvazujem normalnu rodinu, nie cloveka byvajuceho v mamahoteli. ten to ma logicky este lepsie.

kks uz len ta 2x700e poistka, (octa+kia), by ma drblo. Inac pekne, tak male naklady by som necakal.
SKiLEX napísal: So 24. Okt, 2020, 20:31 Vytajte v dalsiom diely serialu "shiro a jeho jednoduchy svet"
V tejto casti sa pozrieme na to, preco kazdej rodine nestačí jeden Duster, ked shirovi staci
noze daj sem svoje cisla. A nauc sa pravopis, ty "vytajte" a "diely" ;)
Predstav si, segra ma jedno auto a stihali rozvozit este aj decka rano do skol v ramci mesta+seba a jej muza do prace + nakupit po robote. Nemozne, co? Ake mas ty neprekonatelne prekazky? Noze daj ;)

Neriesitelny problem, ako keby kazdy robil 50km od svojho bydliska a opacnym smerom, kokso....

Nakupy tiez, jezisi, tak sa dohodnu ze kto si auto po rozvezeni rano vezme, tak ten po praci ide nakupit ked treba. Alebo ak ma auto aj potomok, byvajuci v mamahoteli, aky problem je mu online poslat zoznam a "bez do tesca a dovez"? Ziadny. Je to cele o vychove, dohode.

Neskutocne problemy mate s podobnymi banalitami veru :-)
Kopa "problemov" ma jednoduche riesenie: dvihnem prdel a vyriesim. Predstavte si :-)
Naposledy upravil/-a shiro v So 24. Okt, 2020, 21:11, upravené celkom 1 krát.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10050
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

shiro napísal: So 24. Okt, 2020, 20:31 Vsetko je to o trapnej lenivosti a pohodlnosti ludi, neschopnych a neochotnych akokolvek zlavit zo svojich trapnych poziadaviek. Lebo chudaci by si museli privstat o 30min, aby rozviezli dalsich 1-2 ludi z rodiny. No strasne daco :laugh:
Ty si lahko nenormalny alebo hej? Nebudu mat auta a budu platit hypo na dom. A z coho akoze? Budu chodit busom do prace? Tak to je efektivita.

Co ked niekto ide inokedy ako ten druhy? jeden o siedmej, druhy o osmej a treti o 10tej? Rano sa stoji v kolone 40 minut. To bude jeden robit iba sofera ci ako si to predstavujes? A co ked budu aj v rozny cas vsetci koncit? Budu sa cakat kym jeden s autom vsetkych pozbiera? :facepalm: :facepalm: :facepalm: A ano, oplati sa ist autom aj keby sme mali ist za sebou kazdy v jednom a ano, oplati sa mat kazdy vlastne auto. A aj ked byvas v starom meste a vsetko mas na dosah ruky.

Ty mas len jedno auto, tak pocitam, ze uz byvas v dome a dalsi prenajimas.

PS: Jo, tak 4 auta na rodinu je ulicny priemer. Od 7 az po 3. :D
Naposledy upravil/-a stiv v So 24. Okt, 2020, 21:14, upravené celkom 1 krát.
.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa werwest »

Co by ta drblo? Ty mas nove auto a neplatis havarijko? A 700 euro rocne neni ziadna nejaka palka zeby niekoho vytrhla z biedy
Z roboty zajdem domov za 32 minut. Ked obcas zoberem kolegu co je +- po ceste, trva mi to 54 minut. Ale hej, keby byvam v nejakej diere kde prejdes z jednej strany na druhu za 15 min pocas spicky, tak to neni prekazka.
Mas jedno auto ze? Kde mas ten barak? :):):):):):)
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8612
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Mal som havarijku za 400/rok - moc drahe na platbu naraz. Splatky 3-4x/rok boli uplne na prd, preplatil by som cca 200e. Podobni smejdi boli vsade, kde som to na splatky v tej dobe skusal - Allianz, Generali, Kooperativa, atd.

700/rok je praveze pekna palka. Ked budem robit programatora, SQLkara, ostrielaneho systemaka, ci poslanca s platom 2000e/mes cisteho, potom budem mat z coho sporit na take zabavky :laugh: Ano mam 1 auto a byvam v panelaku na sidlisku, ako 80% obyvatelov mojho mesta.

Stiv -> Ak je potreba, rano sa rozvezu. Ano, niekto bude robit sofera, pripadne sa prestriedaju, aby ten jeden nevstaval vkuse o siestej alebo tak. Nieje problem si do cesty zaratat +- cas v kolonach, alebo vyriesit nejake obchadzky, sak mesta nemaju 1 cestu na miesto urcenia. Myslis ze u nas v BB kolony niesu? :laugh: Ci je strasne daco, ak by nahodou dakto prisiel 20-30min do prace skorej? Ak by nahodou stal v kolone menej :laugh: To je len mala obet v porovnani s celkovym ucinkom/pointou tohoto celeho.
V pripade fakt velkych odchylok proste pojde MHD. Holt, ked ma tak odlisny prac. cas, on sa musi uskromnit. Ci radsej budem rocne vyhadzovat stovky eur z rodinneho rozpoctu, a zaberat uz tak malo miest na parkoviskach, len pre niekoho pohodlnost? Lebo inac vidime, ako to na sidliskach vyzera...kazdy svoje auto, lebo kazdy robi v inu hodinu = problem s parkovanim. Nepovazujem za normalne takto prichadzat o $$ alebo nervy pri rieseni problemov s parkovanim kazdy vecer.

Domov sa zase pozbieraju v ramci moznosti a ak to mozne nieje, dopravia sa MHD. A sofer z rana pripadne cestou domov nakupi, ak treba. Ak su potraviny blizko miesta bydliska na peso, mozu aj ostatni daco doniest, ak je treba vacsi nakup. Sak toto su bezne veci, s tymto nema co byt v akejkolvek rodine problem. Ale ked je kazdy rozmaznany a pohodlny, potom bude rodine malo aj 8 aut. A mozeme nadavat na prepchate sidliska + este firemne auta.

U nas je bezne, ze idem cestou z prace autom na nakup, alebo po praci so zenou do blizkych potravin peso.

Proste sa mi tieto "problemy" vidia ako jednoducho riesitelne. Len by sa ludia museli kus posnazit a zlavit zo svojej pohodlnosti. Co samozrejme 90% ludi robi neprekonatelny problem. To je pointa toho celeho, co som napisal.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa werwest »

No tak si mozno mal na sebe makat viac, v tvojom veku si ako clovek pohybujuci sa v it mal dvojku zarabat, mozno by si potom nemusel fnuckat nad tymi co si mozu dovolit 4 auta..
To nie su ziadne problemy co by potrebovali nejake riesenie. Jediny s problemom si tu ty kedze si to potreboval vytiahnut, osomrat a ficat si na svojej pravde. Ja som od 16 robil vsetko pre to aby som mal vlastne auto a sam si ho platil, a podarilo sa. Mi neostava nic ine ako sa len rehotat na takej ubohosti, zevraj "problemy". Radsej budem byvat v byte ako v dome na ktory by som nemal cas, dom si kupim na stare kolena ked sa budem nudit na dochodku, to kolko aut parkuje pred bytom nijak neovplyvni ci by si niekto mohol dovolit dom alebo nie, mas tam pomerne cele cisla tak si to mozes vyratat..
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5898
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

Tak ono BB je zvláštne mesto, ceny nehnuteľností atakujú BA, parkovacích miest možno aj menej a platy jak na dedine :D
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

ale neboj to je viacej takých miest :D
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8612
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

werwest -> Palec hore :-)
Nemam ziadny problem, dokazem vsetko vyriesit s jednym autom. Okej, pokial nevychadza na dom / nechcu ho, tak by sa mali nad sebou zamysliet ti vlastnici 2-4 aut + pripadne firemne, ktory zahlcuju sidliskove parkoviska. Zefektivnit si dopravu, inac vyriesit, porozvazat sa. To bola cela pointa ako odpoved na to, ze tu bolo spominane, ze maju v rodine 4 auta.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa icefire »

Shiro ma pointu. U babky na dedine pri BA su susedia, co su 4 (2 odrastene deti) a maju dokonca 5 aut, ja nechapem absolutne uz.

K inej teme: odhlasil som auto do Rakuska. Cele ma to stalo iba 855€ (s ich “eko” danou) a cely proces bol mega lahky.

Navsteva predajcu znacky auta na potvrdenie komformity vozidla, email importerovi na atypicke pneu a elektrony, navsteva financneho (15 min) na zaplatenie dane, STK (30min) a nasledne uzatvorenie zakonnej poistky online (15 min), kde som hned preskocil do najlepsej malus urovni (pre ilustraciu rozdiel najhorsej vs najlepsej bol u mna 1800€ vs 800€, a to je bez havarijnej za rok). Nasledne posledna navsteva pre znacky, kde mi dali aj technicak (12 min) a bolo.

Problem som samozrejme mal potom s odhlasenim auta u nas, kedze im nefungoval online system na objednanie sa do klientskeho centra.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Pietro sk »

tak urcite sa najdu rekordmani co ziju v detskej izbe aj v dochodkovom veku.. :D
je to stale detska izba alebo uz dochodcovska? :facepalm: nech su rodinne vztahy akekolvek, raz pupocnu snuru treba odstrihnut,mamahotel...
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4589
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Shiro: Komediant. Nevidim problem aby niekomu pred barakom parkovalo aj 5 aut. Ak ti to vadi, kup si parkovacie miesto, zaplat rezervacku alebo parkni dalej.
Pri 4 clennej domacnosti su 4 auta normalka. Naklady mozu byt hocake, za 4 fabie das 8K a rocne naklady budu mozno 1000e.
Hypo pre novodobe rodinne byvanie s nakladmi na byvanie v BA je v pohode okolo 1000e/MESACNE a to ani nemusis mat dom.
Ja neznasam niekoho rozvazat, cenim si svoj volny cas a vyslovene ma to otravuje a zneprijemnuje mi to zivot ak musim...a cele to dohadovanie a cakanie... Na nervy.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8612
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Ked mas s rozvazaim sa v ramci rodiny problem, ako som pisal, tak je na mieste pouvazovat o zmene vychovy ci rodinnych vztahov. Z rodiny, kde takto kazdy mysli len na seba, vzidu potomkovia hladiaci len na seba, s typom curackeho egoistickeho uvazovania, ktory ma najviac vytaca:

"ja chcem, ja si spravim a ostatni nech sa poondeju. Nebudem sa uskromnovat, je mi fuk, ze aj druhi chcu parkovat, ja musim mat prdelku v pohodli". :rolleyes: :facepalm:

Ako sa mozes vobec v takejto situacii sa citit normalne, ked napr. stretnes suseda z panelaku? By som sa hanbil jak stena, ze kvoli mojej pohodlnosti, ktoru som neschopny vpratat do koze, zaberam 5 miest na verejnom parkovisku. To nieje nieco cim sa mas chvalit, ze "aha, ja mam $$ na prevadzku 5 aut. To je vrchol neschopnosti pri planovani kazdodennej existencie rodiny.

Preto som predtym pisal, nech podobni ludia radsej idu zo sidliska prec, do domov. Tam nech si maju aj 17 aut a zozieraju sa svojim egoizmom. Nebudu otravovat zivot ostatnym. 4 auta pri 4 clennej domacnosti na sidliskach vonkoncom niesu normal. Za chvilu bude mat s takymto pristupom 4 clenna domacnost 10 aut. Pre kazdy den v tyzdni a kazde pocasie jedno. A parkovat budeme na mesiaci :laugh:

Nebudem si kupovat 400e/rok rezervacku pre par nafukanych zbohatlickych egoistov, co na to maju. Si myslia, ze len okolo nich sa svet toci a vsetky verejne zdroje si mozu privlastnovat. Co takto sa spravat rozumne a nechat daco aj ostatnym?
Preto sa zavadza v mestach napr. rezidencne parkovanie, kde prve auto je zadara a kazde dalsie spoplatnene nie malou sumou. Lebo daktori nevedia, kedy prestat.
Naposledy upravil/-a shiro v Ne 25. Okt, 2020, 20:06, upravené celkom 2 krát.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Pocuk a co ak nemas inu moznost. Moj pripad: robim v Rohozniku (okres MA). Takze rano cesta autom cca 25 min. Ak by som isiel SAD Autobus mi ide 6:55 potom druhy z MA 7:30. Prichod do prace o 8:10 nakolko musim slapat cca 600 metrov peso mozno aj 1km od autobusu. Takze stojim v MA 15 min ako chuj. Dalsi autobus mi prichadza do MA v tedy ked autobus do Rohoznika odchadza. Nakolko Autobus vzdy meska tak urcite stiham tym neskorsim ze. Moja zena robi momentalne v Stupave. Takze ak by ma mala vozit tak pojde do Rohoznika a odial do Stupvy namiesto toho aby isla na dialnicu a potom do hned do Stupavy. Dalsi problem, druzina je do 16:30 ale ja casto koncim o 16:30 takze ak by ma mala vyzdvihnut tak potom by najskor isla do Levar a potom pre mna? Samozrej me s detmi (same byt nemozu 7, 5, 3 roky). Sa preber to sa neda. Neviem kolko KM by som naviac spravil ale neskutocne vela. To sa oplati mat dalsie auto, vide to rovnako. Mam staru Fabiu 1,4 TDi (hrozny 3 valec ale dovezia ma za 3,6 L/100, staci). Nehovoriac o tom, ze mam iba jeden priamy spoj domov = nemusim cakat skoro hodinu na dalsi spoj dom do levar. a to je o 16:37 z Rohoznika (na ten slapem riadne daleko) a odchod 17:10 z MA. Tolko k teme mam mat 1 auto.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"