Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vsetci mali plnu hubu céódva a podobnych kravin ktore suvisia so zachranou planety a oteplovanim. To bolo vzdy zdoraznovane. NIKDY som nepocul pri elektroňemobile ze "nasim cielom je dostat znecistenie prec za mesto", vzdy som pocul kolko ton céódva a ladovych medvedov zachranime.

Tak.

Zachranili by sme ich daleko viac keby sme postupovali ako som naznacil.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

Si zle pocuval.
Ale co si ludia zvolia to maju
Umweltzony tiez nemas globalne, ale iba v mestach
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa bepetko »

Investovanie do Afriky vo veľkom ešte len príde
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5522
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Presne, buducnost!
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Xeigen »

Pokiaľ sa nedorieši globálne otepľovanie, tak Afrika bude u nás, tam sa žiť nebude dať.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa shiro »

Ze my sa v EU hrame na nejaku ekologiu je aj tak zbytocne, pokial India a Cina so svojimi miliardovymi populaciami veselo dymia uholnymi elektrarnami, spaluju pneumatiky a whatever, lebo su tam statisice chudobnych, co to robia, aby prezili. USA podobne so svojimi V8 6liter motormi.

Planeta ako taka neriesi hranice, ak si raz znicime ekosystem, znici to aj tu jej polovicu, ktora by jej chcela pomoct.
Nehovoriac o tom, ze vypinanie atomovych elektrarni v DE a FR musel vymysliet nejaky pako bez mozgu, kedze zaroven tlacia elektromobilitu.
Ak uz chceme byt elektromobilni, tak potrebujeme kvantum energie vyrobenej co najcistejsie.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5704
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Je empyrickým faktom, že ak zvýšis životnú úroveň plebsu, začne sa starať o svoje okolie. To vidíš v západbej EU, aj u nás. Bohužial doba insta-pleasure nahráva rýchlym riešebiam, nie je v móde pozerať za hranice volebného obdobia.

Človek neriešiaci základné potreby má priestor myslieť na širšie súvislosti. Tu musí byť aj vzdelanie, lebo nastavené riešenia budú krátkozraké (aj mnohé sú).

Takže nie obmedzovaním vyspelého sveta, ale elimináciou absolútnej chudoby sa dostavia ekologické globálne ciele samé od seba.

Ale to obnáša málo kontroly a veľa dlhodobej práce, opak projektov a prístupu EU (často, nie vždy).

Takže o autách, hmmmm... my ešte stihneme na čo máme chuť :)
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

Čína je najväčší EV trh, aj tam sa to posúva, v oblasti osobných EV rýchlejšie ako v Európe
Napríklad EV autobusy sú tam v mnohých mestách nie ze štandardom, ale jediným typom

Aj u nás sa postupne dostávajú do obehu parciálne trolejbusy a ele autobusy

No a prečo zatiaľ nie kamióny? Lebo nemajú dojazd
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa tron44 »

kamiony su na ceste Pepsico dostane prvé Semi v decembri ;) má ich objednanych 100ks na skušku, rovnako DHL, Walmart atd
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

Preto som napísal zatiaľ
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

Cina a India, ober znecistovatelia, ale preco? Vyrabaju do celeho sveta, vyrabaju lacnotu pre konzumnu spolocnost. Vyrabaju v tovarnach a strojoch, ktore su vsetko, len nie ekologicke. Ale preco? Lebo chceme lacne veci.
Ale este k tej Cine. Tovarne su kapitola sama o sebe, ale velke mesta idu tvrdo po ekologii
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

... a neexistuje dialnicna nabijacia infrastruktura aby sa ten kamijón dostal z Ňjú Jorku do SenFrenciska.

To ale neznamena ze neexistuju local delivery nakladiaky, kludne aj kamiony, kludne nejake Iveco Daily Max sedemtonky, ktore by taketo volaco pouzivat mohli uz davno. Ja proste nechapem preco sa elektrikari drbali do osobnych auticok velkosti a najazdu Špringu a Zoe, ked to ukrutne vacsi zmysel ma - a hlavne malo ked lithium stalo 1/5 co stoji dnes a elektrika tiez stvrtinu !! - prave v nakladiakoch. Tam si umiestnim 500kWh baterky do podlahy len tak fikne. Dalsich 200kWh na strechu Iveca / autobusu a to bude najmensia Karosa, lebo na klbovy nasypem 500kWh len hore na strechu a dalsich 800kWh pod podvozok len tak fikne. Jasne, chapem, cenovka, ale to je jedno - proste tam dam kolko je REALNE (nielen technicky mozne) a vyzadovane podla planovaneho pouzitia autobusiku ... a jednoducha nabijacia struktura na konecnych zastavkach zabezpeci ostatne.

300kWh nabijacky na konecnych pre 4-5 autobusy, v najhorsom upravit grafikon aby medzi dvomi elektrikarmi isiel jeden naftak (ved ich je zatial dost) cim da elektrikarom priestor 20 minut na konecnej nabijat a mozu jazdit skoro donekonecna. A okrem toho autobusarov u nas na konecnej vidim postavat daleko dlhsie nez 10 minut / 20 minut pauzy, neviem ako to maju, to je jedno.

S par miestami v Bubline pokryjem polovicku jazd autobusov. Za mesiac vybudovane nabijacky. Neni o com. Lahky pruser bude samozrejme dotiahnut ten megawatt na konecnu autobusov kde ich je treba, ale ked cojaviem postavili vzadu v Petrzalke Slnecnice, tak tam podla mna nejaky ten megawatt mozno aj dva proste boli. Tak. Hotovo.

Ale neeeee, my tu mame krochkat stastim v Renoltiku Zoe a Hondičke é pre zachranu planety. No... asi ne.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1977
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

mp3turbo napísal: Ut 18. Okt, 2022, 20:14Tam si umiestnim 500kWh baterky do podlahy len tak fikne. Dalsich 200kWh na strechu Iveca / autobusu a to bude najmensia Karosa, lebo na klbovy nasypem 500kWh len hore na strechu a dalsich 800kWh pod podvozok len tak fikne.
Jasné, na strechu dáš X sto kíl bateriek. Alebo aj nie.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

Gratulujem, vymyslel si parcialny trolejbus
Aj bych ti doporučil dat si to patentovať, ale meskal by si tak 20 rokov
V takom krakowe sa používa od roku 2014
Elektrobusy majú dokonca aj v Košiciach
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Jasné, na strechu dáš X sto kíl bateriek. Alebo aj nie.

jasneze dam ; ved to nemas na 25centimeroch ale na 20 metroch...


Tesla eletrokamijón : https://www.youtube.com/watch?v=Uv44W7xa4IU
does it make any sense ? Este som nevidel, pocuvam v pozadi.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"