Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

nie vobec mi nedosli napady, cele je to velmi dobre zariadene a ano v tom mas pravdu je to obrovske svinstvo za ktore moze najdemokratickejsia zem na svete. demokracia nefunguje a zlyhava na plnej ciare, a zavedenim tej americkej demokracie do iraku, syrie, lybie, egypta, turecka a za chvilu iranu sa dostala cela oblast do chaosu a ludia sa z neho pokusaju dostat, a kam inam, jedine do europy. o afganistane som si vypocul asi dva tyzdne dozadu nahodou od slovenskych vojakov co tam boli na misii. pre europana to nie je nic prijemne ani pocuvat a to co moslimovia beru ako uplnu samozrejmost v kazdodennom zivote su u nas trestne ciny! a tato kultura sa teraz masovo vali do europy vdaka najdemokratickejsej krajine sveta...v europe to v priebehu kratkeho obdobia vyvola nepokoje, ktore uz vlastne aj zacinaju, len slovenske media o tom zasadne drzia huby a informuju nas ze k nam pride len par civilizovanych utecencov. staci si precitat co sa deje v nemecku, alebo co zazivaju taliani s utecencami.
vcera som akurat cital pekny clanok o libii, ako sa zmenila situacia po nedemokratickom zasahu najdemokratickej krajiny na svete a jeden odstavec tam bol naozaj zaujimavy:
"Väčšina pozorovateľov pripomína opakujúce sa dejiny. Krajina, ktorej obyvatelia podľahli heslám o „slobode“, „spravodlivosti“ a zúčastnili sa na likvidácii vlastnej štátnosti, prechádza dosť dlhým obdobím polovičného rozpadu. Za ten čas musia obyvatelia prehltnúť nejednu horkú pilulku. Napríklad v podobe nezamestnanosti, poklesu príjmov obyvateľstva či rastu ziskov „neofeudálov“ a násilia."

zeby sme si to zopakovali aj my v 89tom?
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

Havran Michal napísal: Za ostatný týždeň som videl niekoľko videí zachytávajúcich nepokoje, zrážky a strety európskych policajtov s utečencami. Vraj tieto zábery pochádzajú z Talianska, no všimol som si, že niektoré z nich sú staré desať rokov, mnohé sú z futbalových zápasov, iné z manifestácii. Cieľom tejto propagandy je ukázať, že každý jeden Sudánec, alebo Eritrejčan vystúpivší z lode už o desať minút vykradne obchod, znásilní prvú ženu, čo uvidí a napadne policajtov. Vzniká dojem, že ide o inváziu, nie humanitárnu krízu, ale prepad, že naše ulice budú plné takýchto scén, pripomínajúcich Walking Dead. A zombie sa predsa nepomáha, nie? To nie sú ľudia, tak ako nie sú v kolektívnej predstavivosti ľuďmi všetci tí, ktorým sme zbombardovali krajiny, vykradli prírodné zdroje a neposkytli generické lieky počas epidémií.

Neznamená to, že by sme mali voči ním nejaký dlh ľudskosti, môžeme si povedať, že subsaharská Afrika si za svoje problémy môže sama, že Magreb si za svoj rozvrat môže sám, že Sýria a Irak sú krajiny, voči ktorým nemáme záväzky. Záväzky ale máme. Nepomohli sme týmto krajinám stať sa bezpečnými, naopak, prispeli sme k ich k ešte hlbšiemu prepadu, k totálnemu rozvratu a zničili v nich všetko, čo ľudí držalo doma. Ľudia čo utekajú sú rovnako rôzni, ako my- no drvivá väčšina sú rodiny s deťmi utekajúce pred občianskou vojnou, hladom a chorobami. Prosia nás iba o bezpečie a ochranu a áno sú medzi nimi aj grázli a bitkári, no to neznamená, že ich máme zahnať späť do mora.

Žil som v krajine s vysokým počtom imigrantom, videl som nepokoje, a napriek všetkému čo bolo napísané a povedané nesúhlasím s tým, že podstatou spoločenského násilia je údajná "nezlučiteľnosť kultúr". Decká v parížskych uliciach boli agresívne nie v mene nejakých kultúrnych a náboženských hodnôt, ale preto, že žiadnu kultúru nemali. Rovnaký fenomén pozorujeme aj u neonacistov- príčinou ich agresivity nie je viera v niečo, ale deštruktívne pulzie, ktoré sa v nich zrodili v dôsledku chýbajúcej výchovy a kultúry. Ak sa teda môžem niečoho na bratislavských uliciach báť, tak to nie je, dnes, ani zajtra, afgánska rodina, ani predavač drevených žiráf sediaci pred San Marten, ale neonacistov. Boli to bieli kresťanskí neonacisti, ktorí mlátili ľudí na uliciach, útočili na policajtov, boli to mafiánski neonacisti, čo zavraždili Daniela Tupého v časoch, keď štát využíval služby Piťovcov a podobnej hávede, boli to futbaloví fanúšikovia na Slovane, čo napádali rodiny s deťmi počas zápasu so Spartou na jeseň minulého roka, a dnes podporujú neonacistický pochod proti emigrantom. Bratislavské ulice môžu byť nebezpečné, poznám ich od malička, no nikdy za tým pocitom nestáli emigranti. Zlo existuje, vidíme ho každý deň, no nevozí sa do Európy na člnoch. Prebýva tu s nami dlho, je v nás a jedným z jeho prejavov je aj snaha odpútať pozornosť spoločnosti od podstatných javov- rozkrádania štátu, primitivizmu a hlúposti, smerom k pohodlnému nadávaniu na cudzincov, ktorým sme našimi evanjelizátorskými záchvatmi zničili životy.
https://www.facebook.com/havran.michal/ ... 2199864425
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

Havran Michal napísal:Neznamená to, že by sme mali voči ním nejaký dlh ľudskosti, môžeme si povedať, že subsaharská Afrika si za svoje problémy môže sama, že Magreb si za svoj rozvrat môže sám, že Sýria a Irak sú krajiny, voči ktorým nemáme záväzky. Záväzky ale máme. Nepomohli sme týmto krajinám stať sa bezpečnými, naopak, prispeli sme k ich k ešte hlbšiemu prepadu, k totálnemu rozvratu a zničili v nich všetko, čo ľudí držalo doma. Ľudia čo utekajú sú rovnako rôzni, ako my- no drvivá väčšina sú rodiny s deťmi utekajúce pred občianskou vojnou, hladom a chorobami. Prosia nás iba o bezpečie a ochranu a áno sú medzi nimi aj grázli a bitkári, no to neznamená, že ich máme zahnať späť do mora.
tuto to autor clanku pekne napisal! utekaju pred obcianskou vojnou a kto ju vyvolal? JA? nie, vyvolali ju usa a nato! tak teraz nech si beru emigrantov oni! absolutne nevidim dovod, preco by sme my ako slovaci mali prijat, zaclenit a zivit nejakych africanou. na lod a naspat!

to ze sa nejaki blazni pustaju do mlatenia "okoliducich" je chore a odsudzujem to, ale treba si uvedomit kedy sa tieto spolky rozbehli? zeby po 89tom? zeby v tej uzasnej demokracii? za to aka mladez vyrasta si mozu v prvom rade rodicia a potom spolocnost. kedze nasa spolocnost je v takom rozklade akom je, ci financnom ci moralnom, nic ine ani nemozme cakat ze bude produkovat.

pekny clanok od Sulika aj na temu utecenci: http://www.aktuality.sk/clanok/277388/n ... ard-sulik/

a o zlucitelnosti kultur pekne napisal jeden cesky politik: http://www.derner.cz/Uvodni-stranka/TOP ... lamu-.aspx
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2300
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa materik »

tuto to autor clanku pekne napisal! utekaju pred obcianskou vojnou a kto ju vyvolal?
Daj dokaz, ze ju ich vyvolali USA. Neviem o ziadnej ich protistatnej cinnosti v Syrii pred vypuknutim obcianskej vojny. Lybia je tiez nasledkom obcianskej nespokojnosti s diktaturou. USA a NATO sa do tychto konfliktov zapojili neskor, podobne ako to bolo s Juhoslaviou. Cudne, ze na tu sa nejako zabuda. A pritom je to nadherna paralela s tym, co sa deje na blizkom vychode. ;)
demokracia nefunguje a zlyhava na plnej ciare
:rolleyes: :facepalm: A vies co je dovod? Ze ludia maju v p**i. Vo Svajciarsku chces povedat, ze nefunguje demokracia? Novy Zeland? Holandsko? Rozdiel ale je, ze ludia tam sa na uplne inej urovni ako sedlac tu u nas. Komunizmus znicil generacie ludi a tie si teraz nevedia zvyknut na to, ze ak nieco chcu, tak sa za to treba postavit. A nie len v krcme.
to co moslimovia beru ako uplnu samozrejmost v kazdodennom zivote su u nas trestne ciny
Tak u nas pojdu sediet. Cudne je, ze nejakych vytrznikov beries ako najvacsi problem tohto statu. To ze si tu smeraci a ich sponzori rozkradaju statu, nicia archeologicke pamiatky svetoveho vyznamu, to ta nezaujima... :facepalm: Nase sudnictvo je velmi efektivne, ked sa jedna o plebs a socky. Akonahle si vyssie, tak si nedotknutelny. To by som bral ako vacsi problem.
vcera som akurat cital pekny clanok o libii
To je to, co som uz spominal. Tie kmene co tam ziju, udrzi v mieri jedine teror. Tak ako bosniakov a srbov. Toto nie je problem demokracie, ale ludi. A je to smutne. Bolo mi do placu, ked VS vzdelany ludia nevedeli co je to kauza Vahostav, kto je to Siroky alebo co presne sa deje na hrade. :smutny: Ale vedia, ze imigranti u nas zacnu džihád... A ze ich treba nenavidiet, tak ako Romov, by default.
PC -> Topping DX7 Pro+ -> Meze 109 PRO / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

dokaz? priamy asi tazko najdes, ale nitiek, indicii je niekolko. niektore zavanaju konspiraciou ale to je na inu debatu. tak ci onak, USA ma velky zaujem robit svoju demokraciu v arabskych statoch a dovod je asi jasny. Ropa, zbrane, budovanie .....
To iste ukrajina, stale sa tam bojuje a hlavne obvinju RUsko,ale moja otazka je, co bolo spustat tohto celeho kolotoca.
Dalsiu otazku by som polozil co by robilo USA, keby Rusko zacalo stavat raketove dazniky na hraniciach usa s mexikom a kanadou.

solidarita voci utecencom je OK, ale masivne prijimanie utecencov nie je riesenie, hlavne nie ekonomicke. Kto to ide platit? my? Fuc*. Kto sa stara o mna ci mam na to aby som siel ku doktorke? lebo sice si platim zdravotne, ale v zdravotnictve je vsetko spoplatnene. Bez penazi sa uz ku doktorke ani nechodi. Koho to serie? Mna, a chcem od vlady aby riesila otazky co potrebujeme, nie sa tvarit solidarne za nase peniaze. Demokracia je len iluzia vytvorena pre ludi, aby si mysleli ze maju moc vo svojich rukach. Maju ho*no. Co konkretne dokazes ako obcan zmenit? Ze mozes ist volit? aco, zmenilo sa na tom ze mozes ist volit nieco za poslednych 20 rokov? Nic, my mame v rukach ho*no, mame akurat tak iluziu
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2300
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa materik »

Co konkretne dokazes ako obcan zmenit? Ze mozes ist volit?
Mozes ist protestovat, mozes sa aktivizovat v roznych obcianskych zdruzeniach (VIA JURIS napr.) Neist volit je najvacsie zlyhanie. Politici sa tam sami od seba nedostali. A ak sa ti nepacia, ze su tam, vol inych... Len proste chod volit. Nech sa to prestrieda, nech to tu neovladaju rodinky a kamaratske spolky.
To iste ukrajina, stale sa tam bojuje a hlavne obvinju RUsko,ale moja otazka je, co bolo spustat tohto celeho kolotoca.
Spustacom bolo to, ze ukrajinci odmietli Rusko a korupciu. Ziadna USA, ziadne NATO. Krym obsadili rusi, bordel na Donbase opat zacali robit rusi. Putin sa proste zlakol toho, ze by mohol skoncit ako Janukovyc. A jediny mozny sposob ako tomu zabranit, je zlikvidovat opoziciu, zaviest teror a to najdolezitejsie, NAJST SI NEPRIATELA, ktory ohrozuje rusko... Co ma byt v tomto pripade NATO :facepalm:
Tu je vyborny clanok o tom, co formovalo Putina a coho sa teraz zlakol... Vladko je proste kus prestraseneho h..ienka

A este jedna perla :D
Obrázok
PC -> Topping DX7 Pro+ -> Meze 109 PRO / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

prostestovat??ak by slo o nieco co naozaj vlade moze ublizit, tak ta rozozenie policia alebo vojsko, zlozky ktore su platene statom z nasich dani. Tu nejaka demonstracia nepomoze, iba prevrat, ale k tomu je potrebna vacsina ludstva v tomto state.
Mozno keby sli volit vsetci obcania a volili z rozumu, citali volebne programy, dozadovali sa ich plnenia, tak mozno by tu bol priestor na naozaj slusny stat. Ale to sa tu tak skoro este nestane. Tu staci dat vlaky zadarmo a par ludom na vianoce slubit 20 eur. Je fuk ci zlyhava zdravotnictvo, skolstvo, ekonomika ide do prdele, na zalepenie staci malickost.
Ale na druhu stranu tu mame aj slovensku pravu zavist, vidim suseda co si opravil barak, ma nove auto a hned mu prajem vsetko najhorsie, lebo ja mam osarpany dom a pred plotom staru skodovku. Je fuk ci ten dotycny maka 7 dni v tyzdni, ze nevidi ani poriadne svoju rodinu. To nie je podsatne. Takze ak nejaky ficko povie, ze ide bohacom brat, tak mu uverim a idem ho volit. lebo ja nechcem aby ten sused sa mal lepsie ako ja.

Utecenci su tazka tema, ale nesuhlasim astym, aby sme zase pumpovali peniaze do niecoho co nema zmysel
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

@materik: Prosím ťa ty sa spamätaj.
Za prvé - aj keby to v Sýrii úplne prapôvodne USA nevyvolali, sú za ten stav vinný. Prečo? Pretože v každej normálnej krajine by rebéliu armáda ukončila do mesiaca. Nemali im čo dodávať zbrane. Američania majú už dlhú históriu podporovania teroristov kde sa im to hodí. A ak tomu neveríš, oni sami to v kongrese riešili, že vznik ISISu vlastne umožnili sami. Tak sa prosím ťa zobuď.

Ďaľšia vec - utečenci do európy - nech pre mňa za mňa európa prijme tých čo utekajú, lebo ich krajina je vo vojne - Sýria, Irak a dosť. Žiadne iné štáty afriky alebo blízkeho východu, tam vojna nie je a nemajú tu čo hľadať. A tí čo sem idú z tých štátov kde je vojna, nech si tu potom absolvujú všetky úradné procedúry ako treba. Takže aby bolo jasné, z tých všetkých "utečencov" čo sa sem trepú je ich maximálne tak 1/3.
Ďalej sa pýtam - na Ukrajincov kvóty budeme mať? Či ľudí čo sú nám bližšie, sú z európy + nie sú moslimovia už tak veľmi nechceme? Zasa to známe selktívne videnie?

Okrem toho, žiadnych 300+ migrantov nám nepridelia. Môže to byť oveľa viac, a používa sa pritom podobné klamstvo ako o eurovale. Však si zisti sám.

K dvojičkam - ťažko povedať aký veľký podiel majú na tom amíci sami, ale fyzika hovorí jasným jazykom. Ale to podľa mňa nepatrí do politickej debaty.

A nakoniec - nehovor za iných, nevieš kto ich tu chce a kto nie. Bol si niekedy robiť dobrovoľníka? Pomôcť v Afrike alebo podobné? Pochybujem.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4592
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa killswitch »

podla mna by mali mat ludia pristup na internet len par minut denne. nevedia selektovat informacie a potom veria kazdej kokotine, co sa tam pise.
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Myslené na mňa či na koho?
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

vcera bol v radiu velmi dobry rozhovor o chorobach z afriky. v europe sa podarilo doslova vyhubit detsku obrnu vakcinaciou. taktiez prave kiahne. africania tieto ockovania/vakcinacie nemaju, takze staci ze to sem jeden dovlecie a mame tu krasnu populaciu kriplov
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

neboj nic to bude aj bez toho, teraz je moderne neockovat :-)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

jj, neockovanie. moderna to vec.rozpraval som sa so starkou, ked bola este dieta, tak ockvoanie este nebolo moc v mode a ani zdaleka na takej urovni. Povedala ze strasne vela deti umieralo na choroby ako cierny kasel, zaskrt, osypky. Hold moderna spolocnost zabudla na tieto choroby.
Len nedavno sa uzatvarali letiska voci lietadlam z afriky, hrozilo vysoke riziko prenosu eboly. vsak sa to ku nam aj dostalo. Len vtedy to zrejme nevyslo. tak rpeco to sem neposlat masivne :rolleyes: :rolleyes:
pytam sa, preco USA klude aj spolocne s EU nezriadia pre africanou nejake utecenecke stradisko v afrike? vsak su tam doma, naco ich posielat sem? Zeby v tom bolo nieco ine? :rolleyes:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6930
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

opat musim reagovat na vase bludy:

1) USA vs blizky vychod
pisete obrovske bludy. sucasna situacia na blizkom vychode je prave vysledkom neangazovanosti USA. uplne rovnako ako uz niekolkokrat v historii: vysrali sa na europu, prisli hitler a stalin. vysrali sa na balkan, cely sa povrazdil. teraz sa vysrali na blizky vychod a dalej seru na europu a uz vidime ako to to dopada. pre USA nebola ziadna motivacia zbavit sa Assada alebo Kadafiho, pre nich je ovela pohodlnejsie mat tam diktatora, ktory sice polosieleny, ale ako tak predvidatelni, a ked mu poslu par cadilacov, nejake dolace a kurvy k tomu tak robi presne to co po nom chcu. tento chaos nikomu neprospieva, ani zbrojarskemu priemyslu, ovela vyhodnejsie je zbrojit toho diktatora za par sudov ropy ako dodavat zbrane nejakym rebelom ktore ktovie ako za ne zaplatia a voci komu ich pouziju. A ak by sa im diktator vymkol spod kontroly, tak nanho zorganizuju atentat a dosadia niekho ineho kto bude tancovat tak ako oni piskaju, ale nevyvolaju chaos. O ropu uz tiez davno nejde, ked usa su schopni doma vyprodukovat ropu za nizsie ceny ako na blizkom vychode.
Je pravda ze USA vytrnovali Usamu by bojoval v afganistane voci rusakom, ale on bol vtedy presne tym typom kontrolovatelnej veliciny, ktory mal potencial stat sa afganskym dikatorom a robit tam poriadok, no zial sa vymkol z ruky. Ano, USA zasiahli v Syrii a Lybii na strane povstalcov, ale az po trestuhodne dlhom vahani a obrovskom spolocenskom tlaku ze sa tam vrazdia zeny a deti. Keby boli zasiahli skor, mohlo sa tomu celemu predist. A v danom stave keby zasiahli na strane Kaddafiho alebo Assada tak by neboli vrahom deti len v ociach konspiratorov, ale vstekych. jednoducho v danej situacii uz ina varianta nebola. aj ked by asi bolo spravnejsie zasiahnut proti povstalcom.

2) imigranti:
cely problem je v tomto:
Jergus napísal:v "bielom" svete je standard mat dve deti, pripadne tri. to ze sa oni kotia medzi sebou ako mysi je ich problem
je to presne ten dovod preco je "biely" svet odsudeny k zaniku. nasi otcovia/stari otcovia nemali nic, a mali 5,6,7 deti, dnes ludia sa boja mat druhe dieta lebo nebudu mat na to aby ho zabezpecili, co v preklade znamena ze nie su si isti ci mo mozu kupit dalsi ipad, ci budu mat prenho samostatnu detsku izbu, nebudu moct ist 3x do roka na dovolenku, nezmestia sa do auta apod. vyhovorka na socialne istoty je bullshit, ked nasi rodicia mohli vyrastat 10 v dvoch izbach tak preco je dnes problem mat 3-4 deti, ked zijeme v blahobyte ako nikdy predtym? precitajte si tento clanok: https://dennikn.sk/blog/mysi-raj-upadok-spolocnosti/

chcem tym povedat len to, ze z logiky veci vyplyvaju len dva mozne scenare:
a) budeme proti utencencom bojovat, co znamena realne bojovat, teda ich strielat, ale potom aj oni budu strielat naspat. viete si predstavit co sa stane ked v taliansku a grecku sa skoncentruje niekolko desiatok tisic zufalych hladujucich utecencov ktori nemaju co stratit? prestrielaju sa europou za jedlom a najazdy tatarov budu oproti tomu kamaratske navstevy. nakoniec nas prevalcuju poctom a bude to boj ktory nikdy nevyhrame, akurat pocas nej pomaly a bolestivo umrieme. dakujem z tohoto si neprosim.

b) pustime utecencov medzi nas, sice to bude stat nieco z nasho blahobytu, ale budeme sa ich snazit zintegrovat do nasej spolocnosti, zabranime tomu aby sa zhlukovali medzi svojimi a zradikalizovali sa. nieco preberu oni z nasej kultury, nieco mi z ich. v konecnom dosledku nas aj tak prevalcuju, ale bude to dlhodoby proces, prirodzeny a bez boja. vyzaduje to ale pristup z nasej strany, zit v tolerancii, neutlacat ich kulturu aby aj oni nas respektovali a nebali sa, kedze strach a bieda je najlepsia poda pre radikalov. moslimovia v belgicku zbieraju peniaze na obnovu synagogy, ale to ani belgicania im nesmu branit v stavani ich mesit.
mne tento scenar sa zda byt ovela prijatelnejsi. sice v nom moj vnuk sa mozno bude volat Ahmed, ale nevidim tam hrozbu ze moje dcery skoncia ako sexualne otrokyne v nejakom hareme.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ono migracia ma velmi jednoduche vysvetlenie :
Obrázok
Egypt : 20M (1950) -> 82M (2013).
Libya : 1.6M (1960) -> 6.2M (2013).
Syria: 4.5M (1960) -> 22.8M (2013)
...
Pre porovnanie - Slovensko sa za ten cas dostalo z 3,442,317 (1950) na 5,397,036 (2011).

V skratke - uz v principe chaba ekonomika tychto krajin nedokaze vytvorit dostatocny pocet pracovnych prilezitosti pre to mnoztvo mladych, a tie co sa vytvoria su v porovnani s ich europskym snom aj zle zaplatene.

Návrat na "Debata o všetkom"