COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa kllr007 »

Nakaziť sa vieš aj za pol hodinu nie to ešte na miest kde rúško z logických dôvodov dávaš dole.
Štadióny - no žeby preto že sa tam kričí/zjape a teda je to pre šírenie vírusu ešte lepšie ? No hold zijeme v dobe keď proste šport zarábať nebude lebo sú tu iné priority.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

Letna vlna nakazy v Hornom Rakusku a na juhu CZ v kostoloch (cez spevacke zbory) bola tiez sposobena zhruba takymi 1-2h pobytmi v uzavretom priestore. Prenosy existuju aj na 10-15m (vyskum z USA).
Inak, zrovna to sirenie nakazy, to co popisujes sa zhoduje s tym, co tvrdil Polakovic (hlavny patolog) v tom clanku Nka. Nie je zname, preco niektory ludia aj napriek blizkym stykom s nakazenym to nedostanu (aj starsi, leziaci a imobilny pacienti). IMHO, toto bude ten faktor supersirenia (supersiritelsky faktor, 10-20% chorych dokaze nakazit asi 80% dalsich ludi), resp. ludia, u ktorych sa virusu az tak nedari (napr. cross-reaktivita imunitneho systemu vdaka predoslej hCov infekcii - cca. 30% populacie).

Este k tomu futbalu, toto by fungovalo: https://www.nytimes.com/2020/09/09/worl ... occer.html
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

lenze v trnavskej arene mozes predat 1900 listkov a stale bude mat kazdy 10 sedaciek pre seba, hold na kotol to nevidim, ale inak...
na futbal chodia skor mladsi ako stari, resp ohrozene skupiny, dalo by sa to nejak zorganizovat
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Pietro sk »


fak
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

stefan222: dlho sme o tebe nepoculi, ako sa ti dari? Uz sa ti polepsilo?
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Veru, stevo si ok? Pred chvilou som sa dozvedel, ze bratranec co robi na zachranke, ma Covid, nakazil sa asi pri prevoze pacienta do nemocnice. Zatial lahky priebeh, iba stabilna horucka 3 den 38.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Leon »

Ja som inak tiež prekonal covid :P, tak nech sú tu aj nejaké reaálne skúsenosti od ľudí, nie len hádky :D

Viem presne kde som sa nakazil. Na 5ty deň sa objavili príznaky.

Prvý deň po prepuknutí príznakov veľká slabosť. Trvala až do vyliečenia.
Druhý a tretí deň sa pridala teplota 38.5. Paraleny 3x denne nepomohli.
Štvrtý a piaty deň teplota klesla na 37.5 a objavil sa dosť silný kašeľ. Pri vykašliavaní až boleli priedušky.
Šiesty deň všetko zmizlo. Žiadna teplota ani kašeľ.
Siedmy, ôsmy a deviaty deň sa mi ešte ťažšie dýchalo. Napríklad keď som vybehol na 3 poschodie tak som musel predýchavať ako keby som vybehol na 10te a naspať. Po tých 3 dňoch to zmizlo.

Chrípku som nikdy nemal tak neviem porovnať, chorý som nebol 11 rokov. To predýchavanie ma ale prekvapilo :D napr keď som niesol 2 tašky plne nákupu, tak som bol po vynesení KO :D

Osoba (48 rokov) od ktorej som sa nakazil skončila po týždni od prepuknutia v nemocnici. Zhoršené dýchanie sa u nej prejavilo už počas kašľa a choroba nepoľavovala, tak radšej ...
.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa kllr007 »

Osoba z nemocnice tiež všetko ok ?

Ináč také predýchavanie a "zlá kondička" som mal pár krát v živote po silnej chorobe. Vždy som to bral tak že som 2 týždne ležal a telo ešte nie je ok.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4571
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Z FB SAS

DRUHÉ KOLO V NAJZASIAHNUTEJŠÍCH OKRESOCH 💚✌️ na základe výsledkov z prvého kola. Na krízovom štábe sme dnes schválili niekoľko zmien a nástrojov. Veríme, že vďaka nim budeme môcť lepšie a cielenejšie bojovať proti koronavírusu a tiež proti lokálnym ohniskám

💚 CELOPLOŠNÉ TESTOVANIE sa budúci víkend uskutoční len v okresoch, kde sme uplynulý víkend namerali viac ako 0,70 % nakazených.

💚 NEMOCNICE A DOMOVY sociálnych služieb budú dvakrát mesačne pretestované, spolu so zamestnancami kritickej infračtruktúry.

💚 OKRESNÉ ODBEROVÉ MIESTA vzniknú v každom okrese a bezplatne sa v nich bude môcť otestovať každý, kto bude mať záujem.

💚 ZVÝŠENÁ OCHRANA HRANÍC začne po druhom kole. Všetci, ktorí by chceli prísť na Slovensko, budú musieť mať test. Ak ho nebudú mať, môžu ich otestovať antigénovými testami. Zmenší sa počet priechodov a aj sa obmedzí doba, kedy sa cez ne bude dať prísť.

Imho zase debilita ludia, co sa testovat neboli a planovali az druhe kolo musia trepat z ba/ke mimo okres kvoli stupidnemu testu. Konecne hranice a okresne odberove miesta. Som ale zvedavy ako budu riesit dochadzanie do prace cez hranice.
Europa na hranici zufalstva a china pohoda. Mozno by sa oplatilo ist na silvestra smer azia :D
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa faugusztin »

"Imho zase debilita ludia, co sa testovat neboli a planovali az druhe kolo musia trepat z ba/ke mimo okres kvoli stupidnemu testu."

Ale len ak chces test pre vlastny dobry pocit. Ak to chapem dobre, tak papierik po 8.11. budes potrebovat iba pri navsteve dotknutych okresov, v okresoch s nizkym percentom nebude modra priepustka potrebna. Ale presnejsie sa dozvies v stredu asi.

Zaroven ty sam pises - " OKRESNÉ ODBEROVÉ MIESTA vzniknú v každom okrese a bezplatne sa v nich bude môcť otestovať každý, kto bude mať záujem.". Teda mimo okres sa trepat nemusis.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4571
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Z tych zmatocnych prehlaseni som skor vydedukoval, ze bez modreho papiera do prace do 15.11 nemozes...e.mozno to ozaj plati len pre zamorene okresy.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Andre »

"V každom okrese vznikne mobilné odberové miesto, kde sa bude môcť dať ktokoľvek bezplatne otestovať antigénovými testami bez udania dôvodu."
ale kedy vznikne
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1977
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Miso122 »

vznikne, ked bude zriadene
ITX >>> ATX
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

csuko borci. ja uz som pohode. najhorsi som mal piatok. ale teplotu som voebc nemal len triaaky klby a mega zle ma zaludok ale kaslem kusa posledne tri dni ale len sem tam. dcera a zena su uplne ok. sme v byte seci traja zavrety od stvrtku. kamosi mi slravili nakup.dakujem ze opytanie. viem si predstavit ako to sajbne seniora. mama dnes sla na interne na kontrolu a boli v cakarni 2. doktor ju obdivoval aka odvazna ze dosla a si vravim ze to uz teraz zakaz na ine choroby na vysetrenie ist?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

no povedal by som, ze si prekonal coronu :D v podstate az na tu teplotu to celkom pasuje. Hlavne ze si uz OK.
no ist k doktorovi do verejnej cakarne je odvaha :D mna minule dodrbala detska doktorka, ze preco cakam v cakarni a nezavolal som dopredu ci mozem prist. Isiel som len pre nejaky papier pre dceru na ocne. Inac skoro vsade sa teraz objednava po telefone. Segrina dcera sa vyhadzala, tak volala pediatricke, mala jej poslat fotografie toho, tak jej poslala a povedala, ze su to asi kiahne. Kiahne to nakoniec neboli, bol to vysip a tie kaihne dostala o dalsie 3 tyzdne :)

Toto je to zle pro Covid, ked sa zacne rucat zdravotnictvo tak dovi dopo.
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Debata o všetkom"