Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5533
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Uhm, a kde je ta nebezpecna hranica pri ktorej exploduju pneumatiky, auta a ludia ako v kobre 130? 140? 160? 180? 200? 240? 260? 280? 340?

Nemec ta kludne povozi 200+ s jednou rukou polozenou na stehne a druhou opretou o opierku, lebo tak jazdi bezne(Jasne, uz je pomaly viac usekov s obmedzenou rychlostou ako neobmedzenou, premavka kolony atd... ale stale je to tam relativne bezna vec)


Okrem toho, je to fakt posledna vec na svete ktora by mi dokazala rozhodit sandal. Slo cisto o prakticku vec. Pustit ho pred seba aby okamzite zaflekoval bezpecne nie je. Takyto primitiv ta nema problem na dialnici vybrzdit do 0kmh. Cize ak mas nejake rozumnejsie riesenie tak sem s nim, rad ho pouzijem ak by nabuduce nastala podobna situacia.


Najrozumnejsie mi pride(ako som napisal hore) v prvom rade nikoho nenasierat. Neblikat dialkovymi na ine auta. Ale ked v nom uz buchnu sadze... Bud mu ujst alebo ho aspon podrzat za sebou.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neviem kde je ta ciara bezpecnej a nebezpecnej rychlosti. Bezpecne riesenie je nebyt nervozny na zaciatku, mat trosku antipatie s debkom ktoreho dobehnem na ceste pretoze ta uzasna stratena minuta co sa musim trpezlivo vliect za nim a nevyvolat skandal za to zrejme stoji. Samozrejme ze podiel na cirkuse ma aj on, proste kazdemu sa stane ze sa zabudne tralala, tak proste uhnem ked ma upozornia a nemam dovod vybuchovat ako sopka. Jeden najmudrejsi, druhy najmudrejsi a uz to iskri.

A teraz si predstav ze by hento hovado na teba vytiahlo pukačku. Stalo sa, na Slovensku - dvaja sa kočkovali na autach a dopadlo to strelbou, nastastie ziadne mrtvoly atd. len rozbita hlava nieco na ten sposob a sud. Ale co keby to v tvojom pripade nemalo taky stastny konec ? Co keby uniformovany ujo dosiel vecer za tvojou zenou ze pani viete asi vas manzel ... mozete ist s nami identifikovat ho do marnice ?

Stalo by to za to ? Ja netvrdim ze hovadam sa ma uhynat do kuta atd, ale proste si kazdy vstupme do hlavy. Aj na mna hukali ked som isiel slabych 115 za Pristavnym mostom v Bratislave kde bola vtedy povolena 80tka a dvom mohutnejsim ujom na 540i som strasne zavadzal... a teraz akoze co, mam vyskakovat prvy z vozu a byt pripraveny na palbu aby nahodou nespustili oni na mna nepripraveneho ? Aby nebola moja zena smutna, radsej nech su ich zeny smutne ?

KDE JE TA HRANICA ? Nie rychlosti, ale niecoho uplne ineho ? Dalsia otazka - naco ? Naco je toto cele ?

Ako vravim, sefinkovi roztrhlo pneumatiku asi v 50tke. Zly material, vyreklamovali mu vsetky tri zostavajuce. Nokian, typ si nepamatam. CLS320 2008.
Mali zlu seriu. Tvoje pneumatiky su urcite z dobrej serie, tym sa netrap.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5533
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Este raz opakujem, co navrhujes v situacii ked uz mas nasrdeneho sofera za tebou, ktory vybuchol ako sopka? Velmi rad sa priucim(a to nemyslim ironicky)

Ak by vytiahol pukacku, chcel sa bit atd atd... - To je len o dovod viac nenechat sa zablokovat a zastavit, drzat si ho za sebou, nevystupovat a nechavat si volnu unikovu cestu pred sebou :)
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2335
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Xeigen »

Led panel s napisom - "polícia, zastavte" 😃
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1832
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Ivko »

SKiLEX napísal: Po 24. Okt, 2022, 10:09 Dneska som po dlhej dobe na niekoho zablikal aby uhol z ľavého pruhu(siel tak 130, ja tak 150)). Najskor len smerovkou dolava, a ked ju odignoroval tak aj svetlami...

Sice ma hned nevybrzdil ako je zvykom. Ale zato ma pustil a zacal vyblikavat on. Pustil som mu zadnu hmlovku, snazil sa krkolomne dostat predomna(pri 200-210 mu to skrz aerodynamiku zacalo ist lepsie, takze som ho musel bloknut o zvodidla) a následne za mnou siel 20km az do slepej uliciky v mojej cielovej destinacii.

Tldr; je lepsie obehovat auta z prava, vyblikavanie je vhodne len pre dobrodruzne a bojachtive povahy.
Dnes blikajú len posledný sedliaci, s tým som sa už teda dlho nestretol...
A potom si ho ešte frajersky blokol...
Ty si z akej planéty? Ty sa asi nevieš chovať civilizovane...
Máš vozidlo s právom prednostnej jazdy?
Keby ti zafackoval uši do hlavy tak by som sa vôbec nečudoval
Všetky dôsledky vznikly po tom že si vyblikával ty...

Pre mna za mna lietaj aj 200, ale iba tak aby si nikoho neobmedzoval a neohrozoval
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

SKiLEX napísal: Po 24. Okt, 2022, 19:30 Este raz opakujem, co navrhujes v situacii ked uz mas nasrdeneho sofera za tebou, ktory vybuchol ako sopka? Velmi rad sa priucim(a to nemyslim ironicky)

Ak by vytiahol pukacku, chcel sa bit atd atd... - To je len o dovod viac nenechat sa zablokovat a zastavit, drzat si ho za sebou, nevystupovat a nechavat si volnu unikovu cestu pred sebou :)
tak zacal by som stylom mudrejsi ustupi a nezapol nabuduce hmlovku. len si ho startoval. zbytocne. ved sme ludia a nie zver. mohlo sa mu v aute nahle cosi stat, mal hovor ze doma hori napr. ale to nikdy nevies posudit zo svojho sedadla. ze si nevysiel potom v slepej ulicke z auta len dokazuje ze si sa bal. ja sa rad rozpravam so sofermi ak je neake nedorozumenie. a uznavam ze sem tam je to hrach o stenu. ale startovat niekoho a sak co, zasluzi si malokedy konci dobre. len tak ze ak chces 200ist ti nikto nebrani ist do Nemecka a smelo jazdi tam a aj ostan tam zit smelo. v anglicku cypre australii jazdia vlavo tak si mozem aj ja sem tam ked neohrozim nikoho to supnut do lava ze ? ci toto si neskusal? ja raz som v usa vosiel do protismeru 4prudovky.omylom. cuval.som ako vin disel z fast and furious 15. asi tyzden na to som vosiel do pripajacieho do protismeru ale uz umyselne bo noc nikde nikoho a minuli sme neskoro vecer exit z dialnice. ten kamion zo zatacky si pametam do dnes. nadseny z nas nebol. mlade nerozvazne hlupe decka sme vtedy boli a mal som luck.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1981
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Ivko napísal: Po 24. Okt, 2022, 20:51 ...
Keď ideš 150 v ľavom a pred tebou sa niekto vlečie 130, má podľa vyhlášky uhnúť a bodka. Bez debaty.
ITX >>> ATX
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1832
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Ivko »

Máš počkať kým sa zaradí, nie na neho vyblikovať...
Ked sa obiehajú kamiony, alebo autobus či dodávka obieha kamiony a niekedy aj 2-3 po sebe, tak tiež má človek vyblikovať?
Obrázok
Bono83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Ne 04. Sep, 2011, 08:12

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Bono83 »

Tomuto vyblikavaniu dobre nerozumiem. Ja jazdim po dialnici dost casto, skoro kazdy den a rychlosti 150-180 a nemam potrebu na niekoho blikat ked ide v lavom pruhu. Ved uz z dialky vidim ze ide pomalsie , tak dam nohu z plynu alebo vypnem tempomat, zaradi sa a idem dalej. A malokedy sa stane ze sa auto predomnou neuhne. Mozno je to aj tym ze mam van, takze v spetaku je to velke.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1981
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Ivko napísal: Po 24. Okt, 2022, 21:40 Máš počkať kým sa zaradí, nie na neho vyblikovať...
Ked sa obiehajú kamiony, alebo autobus či dodávka obieha kamiony a niekedy aj 2-3 po sebe, tak tiež má človek vyblikovať?
Obrázok
Áno, nakoľko kamióny majú zákaz predbiehania na diaľnici.
ITX >>> ATX
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1832
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Ivko »

Majú, ale iba medzi TT a BA...
Si evidentne ešte asi nebol mimo ten úsek a asi ani v cudzine...
Samozrejme ako by to bolo aby sa najväčší odborníci neozvali a nevyberali si iba to čo im pasuje...
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1981
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Nabudúce si zopakuj si vyhlášku pred tým ako začneš písať blbosti, ty medzi TT a BA
8/2009 Z. z. §35 napísal:Vodič motorového vozidla kategórie N, ktorého najväčšia prípustná celková hmotnosť presahuje 7 500 kg, alebo vodič jazdnej súpravy, ktorej najväčšia prípustná hmotnosť presahuje 7 500 kg, nesmie pri jazde po diaľnici predchádzať iné motorové vozidlo.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5533
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ivko napísal: Po 24. Okt, 2022, 22:10 Majú, ale iba medzi TT a BA...
Vodič motorového vozidla kategórie N, ktorého najväčšia prípustná celková hmotnosť presahuje 7 500 kg, alebo vodič jazdnej súpravy, ktorej najväčšia prípustná hmotnosť presahuje 7 500 kg, nesmie pri jazde po diaľnici predchádzať iné motorové vozidlo. A ano, na kazdej jednej dialnici na slovensku.

A k danej situacii - Prrr - To nebolo ziadne ze doletim auto a okamzite nanho blikam :) To bolo tak ze sme presli niekolko par 100m medzier ktore odignoroval... Vytiahol som teda ten zaznam z kamery nech je jasno, a spravil k nemu aj popisok



stefan222 napísal: Po 24. Okt, 2022, 21:20 tak zacal by som stylom mudrejsi ustupi a nezapol nabuduce hmlovku. len si ho startoval. zbytocne. ved sme ludia a nie zver. mohlo sa mu v aute nahle cosi stat, mal hovor ze doma hori napr. ale to nikdy nevies posudit zo svojho sedadla. ze si nevysiel potom v slepej ulicke z auta len dokazuje ze si sa bal.
No hej, hmlovku som mu zapnut nemsel, ale tiez to nie je nic co by ho malo zdvihnut zo stolicky. Stretnut niekoho ineho tak ho tak vybrzdi ze zabudne ako sa vola. A vyjst vonku a porozpravat sa s nim o com? Ze je psychicky naruseny kripel? No to potrasenim ruky neskonci. A akonahle sa s niekym mlatis tak si jednou nohou v nemocnici a druhou v base. Radsej ostat pekne v aute, idealne nech ti prekopne dvere, ak mas autokameru tak to bezproblemov uhras tak ze typek skonci podmienecne odsudeny za poskodzovanie cudzej veci + poistovna si od neho bude vymahat skodu na aute...

Takto mu prisit zapis do registra trestov je o dost lepsie ako mu rozbit nos.
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa marfan »

Pekne video, typické pre slovenské dialnice a aj české. Ja sa snažím blikať fakt minimálne pretože veľa ľudí to myslí osobne aj keď obieha kamion čo ide 90kmh 100vkou. A ešte sa zaraďuje do pruhu naspäť asi 5minút.
Niekedy mám chuť mu tam hodiť exkrement na čelné sklo a ulomiť všetky spätné, keďže ich aj tak nepoužíva tak ich nepotrebuje.

Inak poslednú dobu čo jazdím po dialniciach tak ak chodím 140kmh tak som zvyčajne najrýchlejšie auto, je to fakt tým, že tá nafta/benzín toľko stoja.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

A zdvihlo vidis. Nabuduce vytiahne buchacku a zacne ta obstrelovat v tej slepej ulicke. Nikdy nevies na akeho debilka narazis
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"