Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1832
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Ivko »

On mal v pravom pruhu stále dve autá, to že tam bola medzera neznamená že sa do nej musí uhnúť, on obiehanie ešte nedokončil a nešiel pod povolený limit. Nie je problém na chvíľu pridať plyn,ale za chrbátom ste mali policajtov a práve na takých pacientov si radi posvietia.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1980
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Vedel sa bezpecne zaradit? Vedel. Tak sa tam mal uhnut a nie blokovat lavy pruh. V tej medzere nikoho neobiehal, takze nejaky akoze argument "on obiehanie este nedokoncil" si strc vies kam.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5530
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ivko napísal: St 26. Okt, 2022, 09:13 On mal v pravom pruhu stále dve autá, to že tam bola medzera neznamená že sa do nej musí uhnúť, on obiehanie ešte nedokončil a nešiel pod povolený limit. Nie je problém na chvíľu pridať plyn,ale za chrbátom ste mali policajtov a práve na takých pacientov si radi posvietia.
Otazka je, kde je potom ta hranica kedy sa este jedna o predbiehanie, a kedy o bezdovodnu jazdu v lavom pruhu.

Je to 15m? 50m? 100m? 500m? Kilometer? 3kilometre? 10km?

No nie. Ked sa vies bez zmeny rýchlosti, bez toho aby si niekoho obmedzil/ohrozil zaradit do praveho, tak neexistuje zakonny dovod ist v ľavom.

Chapes, nemusis skocit na brzdu, spomaliť o 50kmh a pichnut sa do 30m medzery medzi kamionmi...


To ze do toho pleties MPR je len dalsi dokaz toho ze ti cestny zakon nic nehovori. Z pohladu zakona(co sa predbiehania tyka) je uplne jedno ci ides 110 alebo 310.

Btw zakaz predbiehania kamionov plati uz od 2009. Ignorovat to 13r je celkom slusny vykon.
Používateľov profilový obrázok
fallenblue
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Po 20. Sep, 2021, 10:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa fallenblue »

Ale on má vodičák dlhšie ako my všetci dokopy, kam sa hrabú zákony a vyhlášky.
CPU: i9-9900K + Arctic II 360 + 3×NF-A12x25 chromax MB: MSI MPG Z390M RAM: 4×8GB HyperX 3200 MHz Predator RGB GPU: Asus TUF RTX 3080 SSD: 2×Samsung 980 1TB + CLR-M2 ALU PSU: Corsair RM850x(2018) CASE: Asus AP201 Black + 4×NF-A12x25 chromax LCD: 27GP850 + P2421D Repro: PreSonus Eris E3.5 Mouse: Logitech G502 Lightspeed + Logitech MX Master 3S Keyboard: Logitech MX Mechanical Headset: Logitech G Pro X Wireless MB: MacBook Pro 13 2020 | i5-8257U | 16GB | 256GB Apple: iPhone 15 Pro Black 256GB + Airpods Pro + Apple Watch 4 Grey 44mm + iPad mini 6 Grey Cell Gaming: PS5
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1832
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Ivko »

Nerieš somariny, ty si bol ten čo niečo vyprovokoval a navyše si ho podľa vlastných slov vyblokoval, to dovoľuje ktorá časť zákona, vyhlášky?
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Gumkac »

Ja nechapem tychto obhajovacov... Vyblikat ignoranta porusujuceho predpis je vyprovokovanie? Je to normalne upozornenie ze robi daco zle a ma to napravit. To ze po tom ako uhol zacal tail-gate-ovat pri akejkolvek rychlosti je primerana reakcia na vyblikanie? Si robis srandu snad... Agresor je tu jasny a Skilex to nebol. Tiez takychto nenavidim, co sa drzia v lavom pol hodinu aj ked by mohli milion krat uhnut a pri nasom rozdiele rychlosti by ani nedobehol dalsieho v pravom a uz by som bol davno prec. Mam aj video kde som siel pri novej bani za jednym idiotom asi 10km kym sa uraacil po konstatnom mojom trubeni uhnut do praveho, aj ked bol uuuplne prazdny.
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB | NZXT H7 flow | 5x 140mm arctic
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile | Lenovo T490
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

vsak ale mozes pouzit rovnaky argument.
skileks este nedokoncil obehovanie. tak jak ho prosim ta blokoval? preco by sa mal radit?
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
michalesku
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 711
Dátum registrácie: So 02. Jún, 2012, 11:56
Bydlisko: Zvolen

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa michalesku »

SKiLEX napísal: St 26. Okt, 2022, 09:52Btw zakaz predbiehania kamionov plati uz od 2009. Ignorovat to 13r je celkom slusny vykon.
Pokial ten kamion nesoferuje, tak to na veci nic extra nemeni.. Mozno okrem toho, ze doteraz bol kludnejsi, ked natrafil na dva predbiehajuce sa kamiony a bral to tak, ze je to okrem useku BA-TT uplne v poriadku..
Spoiler: ukázať
PC1: CPU Intel Core2 Quad Q9550 2.83GHz + Scythe Ashura SCASR-1000 | MB MSI P45-8D Memory Lover | RAM Kingston DDR2-1066 HyperX 4x2GB | VGA NVIDIA Quadro K4000 3GB | SSD Intel 520 Series 2x120GB RAID0 | HDD WD RE3 2x1TB RAID0 + WD Caviar Blue 2TB + WD Caviar Blue 500GB | DVD±RW Samsung SH-S224DB | DVD-ROM Plextor PX-130A | CD-RW Plextor Premium | FDD + Card Reader Teac FD-CR7 | Audio Creative SB Audigy 2 ZS Platinum | TV AVerTV Hybrid+FM PCI A16D | PS Gigabyte ODIN Pro 550W Modular | Keyboard Fujitsu KB955 | Mouse ROCCAT Kone v2 + SteelSeries QcK mini | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS
PC2: HP ENVY Phoenix h9 | CPU Intel i7-3770K 3.50GHz | RAM Nanya DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB | SSD Samsung PM871a 512GB + Crucial MX500 500GB | HDD WD Gold 2TB | DVD±RW HP GH82N | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS (shared)
PC3: Dell Precision T1650 | CPU Intel Xeon E3-1240 v2 3.40GHz | RAM Samsung DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA Quadro M2000 4GB | SSD Samsung PM871 256GB | HDD Seagate 500GB | DVD±RW Philips DH-16ACS
NB1: Fujitsu LIFEBOOK S782 vPro | 14" HD+ | CPU Intel Core i7-3540M 3.0GHz | RAM 2x8GB | SSD Samsung 850 PRO 2TB | 4G/LTE w/GPS | 2nd Battery | 2nd HDD | Port Replicator
NB2: Fujitsu LIFEBOOK E782 | 15.6" FHD | CPU Intel Core i7-3632QM 2.2GHz | RAM 2x4GB | SSD Plextor M6 PRO 256GB | 3G/UMTS w/GPS | 2nd Battery
2in1: Fujitsu STYLISTIC Q702 vPro | 11.6" IPS HD | CPU Intel Core i5-3427U 1.8GHz | RAM 4GB | SSD Toshiba 256GB mSATA | 4G/LTE w/GPS
NAS: Synology DS1515+ | CPU Intel Atom C2538 2.4GHz | RAM 2x8GB | Storage HDD Seagate IronWolf 4x4TB RAID5 + SSD Intel 520 Series 180GB
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1832
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Ivko »

Gumkac : to že on zablikal na niekoho iného, Skilexa neoprávňuje blikať na neho, jazdím po diaľnici často a nemám potrebu vyblikávať, počkám až obehne autá a zaradí sa sám...

werwest: ty si čo nevidel video?
Skilex bol v pravom pruhu a sám povedal že ho vyblokoval vysunutím do ľavého pruhu aby sa nedostal cez neho...
Hotový majster sveta...
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5530
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tak ako hovorim, pustit ho pred seba by nebolo bezpecne, a prinajlepsom by to dalej eskalovalo

On sa zaradi predomna, zabrzdi, bude ma blokovat, ja zacnem trubit, zase sa ja zaradim pred neho, zase sa bude chciet on dostat dopredu, adrenalin a agresia stupa, cele zle... Vies si predstaviť kam sa tymto sposobom dostaneme o 10km dalej.

Tak som to zarezal hned v tom prvom bode, nechal ho vychladnut za mnou a bolo po problemoch
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

Gumkac napísal: St 26. Okt, 2022, 11:23Mam aj video kde som siel pri novej bani za jednym idiotom asi 10km kym sa uraacil po konstatnom mojom trubeni uhnut do praveho, aj ked bol uuuplne prazdny.
keď neuhne, tak sa preradim do pravého a pokračujem v ňom
Keby mali náhodou policajti pindy, tak sa budem hádať
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

presne tak, rusi museli zautocit na ukrajinu lebo im doslova a dopismena islo o kejhák.
Proste museli.

Takisto aj ty si musel, aj o zvodidla ho pritlacit aj ine veci. No nedalo sa inak. Vobec. Zaujimave ze ja osobne som nikoho o zvodidla nepritlacal poslednych 30 rokov... ani som sa s nikym nemusel nahanat 210 okolo Galanty, ani som nemusel mavat koltami... atd, atd.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Gumkac »

beardie napísal: St 26. Okt, 2022, 16:09 keď neuhne, tak sa preradim do pravého a pokračujem v ňom
Keby mali náhodou policajti pindy, tak sa budem hádať
Lenze to nevyhadzas. PRedbiehal si pravym? predbiehal. hotovo. To ze ide v pravom ich nezaujima Tiez moze narozpravat pribeh o tom ze preco v nom ide. dostane pokutu on, ak mas zaznam, ale dostanes pokutu ty, lebo maju zaznam teba. To je vse pratele. :) Este ina situacia by bola, ak by mal kameru on, on zaznam odovzda policii a povie ze si ho agresivne obehol pravym, a ty uz zaznam na obhajobu ma tnebudes, lebo si si ho zabudol ulozit. :) Ani policajti tam byt nemuseli.

Ale nechapem celu tuto diskusiu. V roznych castiach vyhlasky su rozne body, ktore tu zhrniem, bez citacie. ked chcete, si to dohladajte ti, co sa chcu zastavat agresora.
1. na dialnici sa mas drzat v pravo. v lavom len ak predbiehas.
2. lavy pruh mas uvolnit rychlejsie iducemu vozidlu. To ze si predbiehal a planujes predbiehat nikoho nezaujima. akonahle mas dost miesta na zaradenie sa, mas to spravit, ak ide v lavom rychlejsie iduce vozidlo. Zaujimave ze ak ide sanitka ci policajti sa nehadas, ze predbiehas vozidlo a ze nemas dost miesta na zaradenie...
3. prebliknutie dialkovymi ci aj zatrubenie je legitimny nastroj na upozornenie predbiehaneho vozidla. samozrejme v meste pretrubenie nie.
4. jediny agresor tu teda bol vodic v bielom sedane ktory si daco chcel kompenzovat na skilexovi (sa tomu hovorim hurt ego syndrom).

Proste nezniesol ze ho niekto iny preblikol a upozornil na jeho zlu jazdu. Stretavam takych milion. Ide 120, supne to pred teba (uz to porusi predpis, lebo neda prednost rychlejsie iducemu vozidlo, blokne ma v lavom a musim ist ostro na brzdy co je na dialnici nebezpecne) a ked ho vyblikas tak pred zaradenim sa ti este predupne na brzdy aby ti ukazal kto je panom a ked sa pred neho zaradis tak ta za sobehne, lebo uz zrazu potrebuje ist 150 :) alebo ta len donuti pribrzdit a prida na tych 150 rovno, bez toho aby ta vobec nechal ho predbehnut :) Proste je to z jeho strany agresia, nezvladnute emocie a takym by mali brat vodicaky :)
Ivko napísal: St 26. Okt, 2022, 14:23 Gumkac : to že on zablikal na niekoho iného, Skilexa neoprávňuje blikať na neho, jazdím po diaľnici často a nemám potrebu vyblikávať, počkám až obehne autá a zaradí sa sám...
ale opravnuje. Nie to ze on blikal predtym na toho pred nim. ale ty mozes kludne blikat na toho pred tebou ako upozornenie o predbiehani.
"Vodič smie dávať zvukové výstražné znamenie len vtedy, ak je to potrebné na odvrátenie hroziaceho nebezpečenstva, a mimo obce aj na upozornenie vodiča predchádzaného vozidla."
"Vodič smie namiesto zvukového výstražného znamenia dávať svetelné výstražné znamenie prerušovaným zapínaním stretávacích svetlometov alebo diaľkových svetlometov; na upozornenie vodiča predchádzaného vozidla ho smie dávať aj v obci."

takze ano, to co spravil skilex bolo uplne legitimne :)
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB | NZXT H7 flow | 5x 140mm arctic
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile | Lenovo T490
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5530
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

mp3turbo napísal: St 26. Okt, 2022, 16:18 presne tak, rusi museli zautocit na ukrajinu lebo im doslova a dopismena islo o kejhák.
Proste museli.

Takisto aj ty si musel, aj o zvodidla ho pritlacit aj ine veci. No nedalo sa inak. Vobec. Zaujimave ze ja osobne som nikoho o zvodidla nepritlacal poslednych 30 rokov... ani som sa s nikym nemusel nahanat 210 okolo Galanty, ani som nemusel mavat koltami... atd, atd.
Len s tym rozdielom ze ja som bol ukrajina a on rusko. A tiez sa mi to nedeje kazdy den


Hele, stale lepsie porusit cestny zakon ako trestny zakon
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1832
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Ivko »

Gumkac : Odcituj mi tú časť vyhlášky kde sa hovorí kolko metrov je to "dosť miesta na zaradenie". O tom rozhoduje vodič na základe svojich skúseností. Na základe toho čo on považuje za bezpečný rozostup medzi autami z pohladu konkrétnych vozidiel ak sa chce medzi ne zaradiť. Rozhoduje ON, nie ty, nie ja a ani nikto iný.
Za druhé ak niekto obieha a aj ked je pomalší tak ty to musíš rešpektovať!!! On nedal smerovku že sa zaraduje, pokračoval v obiehaní, treba to rešpektovať a že je za tebou rýchlejší a čo ako? Obiehajú autobusy, dodávky, pomalšie autá...
Doobiehaš a uvolníš

A ked už sa teda ohánaš...
Pusti si Skilexove video od začiatku a povedz mi čo robil Skilex v lavom pruhu ked pravý bol volný?
Ak aj niekoho predtým obiehal tak tam bola daleko väčšia medzera ako mal ten s tým bielym Passatom
Skilex sám šiel v lavom, ale druhého moralizovať že mal sa zaradiť do pravého to áno...

A jedno video z dneška...
O plošnom zákaze obiehať vozidlám nad 7,5t som nevedel, zákazové tabule sú len medzi TT-BA-TT, nie som vodič kamiona a úplne bežne sa s tým aj tak stretám.
Dnes dvaja, prvé som nestihol, než som si touvedomil a to bolo len na úseku NM-ZA-NM
https://www.youtube.com/watch?v=__fe1BsfD6U[/youtube]

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"