Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1979
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Gumkac »

Ked je pomalsi, vobec sa nema co trepat do laveho pruhu, ked vie, ze ho nestihne opustit skor ako pride rychlejsie iduce vozidlo, ktore sa v nom blizi. na to su spatne zrkadla a povie sa tomu nedanie prednosti :) a to ze obiehaju autobusy a podobne... zaujimave, ze autobus som este nezazil ze by mi to poslal predomna :) Stava sa to len pri osobnych autach, preco asi ze...

cize vlastne aj stredo-lavopruhari su ok, lebo len dodrziavaju bezpecny odstup. sice uz 2 km nikoho nestretol, ale co ak nahodou ci?

Ale spat k skilexovmu videu. Neviem ci si pozeral nejake ine, alebo kde je tvoj problem, ale vidno na nom to, ze uz ta fabia ho asi vyblikala a nalepila sa na neho. reagoval tym, ze pribrzdil (vidno brzdove svetla) a nasledne uhol do laveho pruhu. Potom sa agresivne za nu zavesil a vyblikal ju. Potom to iste s nim spravil skillex, kedze neuvolnil pruh ked mohol a cuduj sa svete, spravil mu to iste ako ten fabiii- nalepil sa na neho a blikal na neho. Tak kto tu je agresor. ja nechapem, to je fakt uz jak slovac obhajujuca rusov na ukrajine... nemam slov.

k tomu ci skilex siel ci nesiel v lavom: Ak z anim ziadne auto neslo tak nikoho neobmedzoval. Takze ta nema co trapit v akom pruhu on siel ci nesiel. Ak z anim slo ine auto ktore chcelo ist rychlejsie ako on, tak samozrejme mal uvolnit pruh. Prechadzame na acohentizmus?

Zakazove tabule su na kazdom hranicnom priechode, kde mas sumar rychlosti a zakazov na vsetkych typoch ciest. vid https://www.google.com/maps/@48.0689472 ... 384!8i8192 .. a to ze to robia teraz znamena co. ze to mame tolerovat za to ze su arogantni sebci?

cele toto obhajovanie agresivneho spravania passatu nema zmysel. prebliknutie je legitimny nastroj dat najavo niekomu ze ma uhnut. Dany vodic len je arogantny labilny jedinec, ktory to skilexovi nespravil ako prvemu, ale aj tej fabii pred tym. a je uplne irelevantne vsetko okolo toho.

PS: a ten tvoj telefon za volantom je ok hej? Kritizujes tu nejake prebliknutie od skilexa co je ok, ale sam pouzivas telefon pri jazde, este k tomu an dialnici. tak ja neviem...
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB | NZXT H7 flow | 5x 140mm arctic
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile | Lenovo T490
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1828
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Ivko »

Zasa trepeš....
Passat bol v lavom pruhu a obiehal, vôbec sa mu tam nevtrepal, Skilex ho iba dobehol a mal rešpektovať to že on obiehal a ked má po sebe viac áut , tak nie je povinný sa zakaždým zaradiť.

A k jazde v lavom pruhu - takže zrazu môžeš ísť aj v lavom? Môžeš ked nikto nejde po tebe rýchlejšie?
O pár príspevov vyššie si napísal presne toto:
V roznych castiach vyhlasky su rozne body, ktore tu zhrniem
1. na dialnici sa mas drzat v pravo. v lavom len ak predbiehas.
Si tuším protirečíš?
Skilex nikoho nepredbiehal, teda podla teba (vyhlášky) sa mal držať v pravo

Ano ani telefon nemáš čo obsluhovať na dialnici, ale bolo to čisto kvôli úkažke že sa to deje úplne bežne.
Vždy to bolo menšie "zlo" ako niekoho vytlačiť na zvodildá
Naposledy upravil/-a Ivko v St 26. Okt, 2022, 20:18, upravené celkom 1 krát.
Bono83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Ne 04. Sep, 2011, 08:12

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Bono83 »

Gumkac, s Ivkom neradno diskutovat. Zasa to to tu locknu.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1828
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Ivko »

Ono stačilo by bloknuť pár trollov čo si všetko otáčajú tak ako im to vyhovuje a bol by pokoj
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1977
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

teba medzi prvymi
ITX >>> ATX
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1979
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Gumkac »

Ivko napísal: St 26. Okt, 2022, 20:17 Zasa trepeš....
Passat bol v lavom pruhu a obiehal, vôbec sa mu tam nevtrepal, Skilex ho iba dobehol a mal rešpektovať to že on obiehal a ked má po sebe viac áut , tak nie je povinný sa zakaždým zaradiť.

A k jazde v lavom pruhu - takže zrazu môžeš ísť aj v lavom? Môžeš ked nikto nejde po tebe rýchlejšie?
O pár príspevov vyššie si napísal presne toto:
V roznych castiach vyhlasky su rozne body, ktore tu zhrniem
1. na dialnici sa mas drzat v pravo. v lavom len ak predbiehas.
Si tuším protirečíš?
Skilex nikoho nepredbiehal, teda podla teba (vyhlášky) sa mal držať v pravo

Ano ani telefon nemáš čo obsluhovať na dialnici, ale bolo to čisto kvôli úkažke že sa to deje úplne bežne.
Vždy to bolo menšie "zlo" ako niekoho vytlačiť na zvodildá

jediny co tu trepe si ty. :) Pozri si este raz to video, co spravil dotycny pasat pri tej fabii. tam neni o com. bol agresivny a drzal sa v lavom pruhu uz ked ho dobiehala ta fabia. zaujimave ze jej uhol, aj ked bollo kusok pred nim v pravom uz ine auto. ale nevadi.

ja nevravim ze tam moze ist. ja len vravim, ze tym, ze skilex nieco nedrzal neznamena, ze si zasluzi arogantne spravanie od daneho passatu. a co ty vies. mozno skilex akurat predbiehal ine auto a to na zazname nevidno. Proste to ci skilex porusil predpis je irelevantne. TO ti aj policajti povedia, ked sa drzis v lavom ako kliest, alebo ke dnedas dakomu v lavom prednost a pichnes mu to tam. aj keby on ide 150, tak budes vinnik nehody ty, elbo si nedal prednost rychlejsie iducemu vozidlu. ano, bude sa posudzovat v pripade nehody spolupodiel viny, ze ci by sa dalo nehode zabranit ak by dodrzal predpis. ale vinnik budes ty co nedas prednost. To len k tomu acohentizmu o dodrziavani predpisov :) daco take bolo ked do taxikara vrazilo auto co slo po hlavnej, ale 2x prekrocil rychlost. vinny bol aj tak taxikar, ze nedal prednost.

Nedeje sa to bezne. Deje sa to obcas a treb aich an to upozornovat. tak ako aj tych co sa nepozru do spetneho a zablokuju ta v lavom. To sa mi stava daleko castejsie ako predbiehanie kamionov na SR :) uz to ani nestahujem z kamery, lebo by som mohol robit kazdy tyzden celovecerny film.
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB | NZXT H7 flow | 5x 140mm arctic
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile | Lenovo T490
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Som zvyknuty ze mi auta same uhybaju ked sa priblizujem a celkom razne. Ak sa najde niekto, kto nie, hned vidim ze je to nejaky k_t. Vtedy bud idem zprava, alebo blikam. Ak to robil naschval a mam cas, tak mu to vratim ze pustim nohu z plynu vedla nejakeho auta. Ak blika spat, tak brzda.

A take ze ti niekto vojde do pruhu bez zrkadla alebo neodhadne rychlost ci da smerovku, ide, uvidi auto a trhne to spat.. to si clovek zvykne. Bezny standard.
.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1828
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Ivko »

Gumkac: len že ja neriešim čo tam stváral Passat vs Fabia, riešime tu Skilexa...
A Skilex sa nezachoval o nič lepšie, ba to ešte vyšperkoval o vyblokovanie
Skilexovi sa tam nikto nepichol, to je celý problém, takže neviem o čom točíš...

Si ešte v živote nezažil že v lavom pruhu je plnka a každému je u riti že ťa niekto dobehne, pretože pred tebou to ide pomalšie a nikto nie je povinný uhnúť, len preto že ho niekto dobehol, všetci chcú ísť dopredu a idú až vtedy až sa ten pomalší zaradí do pravého
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3923
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Memnon »

Teraz neviem či to je sranda či ako...
Nedovolená rýchlosť, bezdôvodná jazda v ľavom pruhu, predbiehanie zprava, vybrzdovanie, nedodržanie bezpečnej vzdialenosti a vyblikovanie. Nice

Sranda ako sa ľudia za volantom menia na zvieratá. No a teraz poďte do mňa road ragers.
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

Chalani klud, lebo bude aj tu lock. Treba jazdit s klidom a ementalov na ceste ignorovat. Zivot je kratky na to, aby som sa natahoval s debilkom na ceste

Chalani, viete poradit auto okolo rocnika 2015/16, ktore ma co najvacsie sedane v zadu?
Edit: a kombi, ideal benzin :)
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5521
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ivko napísal: St 26. Okt, 2022, 21:09 Si ešte v živote nezažil že v lavom pruhu je plnka a každému je u riti že ťa niekto dobehne, pretože pred tebou to ide pomalšie a nikto nie je povinný uhnúť, len preto že ho niekto dobehol, všetci chcú ísť dopredu a idú až vtedy až sa ten pomalší zaradí do pravého
Zazil, ale to je uplne ina situacia. Vtedy to uz nie je predchadzanie ale subezna jazda. Vtedy je uplne vporiadku ist v lavom pruhu.
(4) Ak je na ceste s dvoma a alebo s viacerými jazdnými pruhmi v jednom smere jazdy taká hustá premávka, že sa utvoria súvislé prúdy vozidiel, v ktorých vodič motorového vozidla môže jazdiť len takou rýchlosťou, ktorá závisí od rýchlosti vozidiel idúcich pred ním, vozidlá môžu ísť súbežne vedľa seba (ďalej len „súbežná jazda“). Pri súbežnej jazde sa nepovažuje za predchádzanie, ak vozidlá idú v jednom z jazdných pruhov rýchlejšie ako vozidlá v inom jazdnom pruhu.
Fakt by si si mal ten zakon o cestnej premavke niekedy prebehnut. Teraz budu posuvat cas, vecer bude dlho tma, idealna moznost.
HellAngel napísal: St 26. Okt, 2022, 21:33 Chalani klud, lebo bude aj tu lock. Treba jazdit s klidom a ementalov na ceste ignorovat. Zivot je kratky na to, aby som sa natahoval s debilkom na ceste

Chalani, viete poradit auto okolo rocnika 2015/16, ktore ma co najvacsie sedane v zadu?
Edit: a kombi, ideal benzin :)
Otazka je rozpocet. Ak ma byt priestor vzadu priorita tak chces strednu triedu, s motorom ulozenym priecne, co najdlhsi razvor... SuperB?
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stanomx »

Aasi tak
šráciky tu valstne ukázali, že nepatria za volant

priznam sa aj mne niekedy podobne jebalo
nastastie pridavam sa k skupine vodicov co trochu uvazuje uz
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

Kasli ma diskusiu s Ivko, nikam to nevedie :D

SuperB som pozeral aj ja. Rozpocet povedzme 14-15 000€. Ale plati, cim menej, tak lepsie :)
Ano idemi o priestor v zadu, ale aj o kufor. Nakupnu tasku nepotrebujem. Este mi padla do oka Insignia

Este doplnim, velmi sa mi lubi subaru outback. Taky rodinny kombik, ale ten kufor mi pride maly
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5521
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

insignia tiez, akurat nemam prehlad ako velmi sa daju kupit s benzinom v danej cene.


Este to mozno dam kusok na turba... ale mozno by sa oplatilo mrknut VW touran, mozno by sa podarilo zohnat nieco okolo 2016-2017 za tu cenu(predtym bola starsia generacia, ktora nestoji zavela), 1.4TSI...

Na to ze to ma nejak len 4,5m na dlzku, tak si za seba dozadu pohodlne sadnem so 195cm a kufor to tiez nema marny
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Insignie su lacnejsie nez superby z toho isteho rocnika, otazka je design zvonku a prevedenie interieru, nevyhovuje to kazdemu.
Wolcgagen Turan je maly vzadu, Šharan akotak. Keby si to skutocne chcel dat na Turba, tak napises Vojadzer, STREDNU RADU SEDACIEK SUPS DO PODLAHY A POTOM MAS ZO ZADNYCH SEDACIEK DVA A POL METRA ABY SI SI NATIAHOL čMáNTY :

https://www.7zitter.nl/wp-content/uploa ... yagerb.jpg
poznamka : prava stredna sedacka je stale v aute - je uplne schovana v podlahe. Lava stredna dokaze to iste, zadna lavica to iste, PLNE do podlahy.


kolko miest potrebujes vzadu ? Ked jedno, kludne insigniu a posun si mooooc dopredu prednu sedacku. Ked tam potrebujes dvoch ludi, toto urobit asi nemozes pokial nie je sofer zrovna 46kg 158cm jockey co prave zoskocil z kona.

Superbé aby to bolo rozumne lacne. Je kombik, je benzin, len dodam ze hypermoderne turbobenziny vrstvene spalujuce palivo su daleko horsie na diagnostiku nez diesle, predsalen s tymi hlupymi dieslami je tu dekada skusenosti a pramalo sa tam zmenilo (snad len DPF) - furt je to commonrail.

Este by som hladal nejake auto co ma bud sklopnu prednu sedacku alebo s dierou kade mozes prestrcit nohy. Neviem poradit konkretne.
Ozaj co Lexus vybava Prezident ? Ale to budes musiet zlacnit z rocniku 2015.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"