Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

Grand Voyager je tiez jedna z moznosti, priestorovo je to TOP. Ak by sa nakoniec riesilo auto Sharan, Touran tak radaej Voyager, problem je akurat najist kusok s benzinom.
Lexus je moc drahy :(
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

Gumkac napísal: St 26. Okt, 2022, 16:27
beardie napísal: St 26. Okt, 2022, 16:09 keď neuhne, tak sa preradim do pravého a pokračujem v ňom
Keby mali náhodou policajti pindy, tak sa budem hádať
Lenze to nevyhadzas. PRedbiehal si pravym?
za takej situacie tam policajti nie su, lebo by si to uz s lavopruharom vyriesili, alebo by sa spravali rovnako
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1979
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Gumkac »

policajtom je to uplne u prdele ze niekto ide v lavom pruhu a neuhne rychlejsie iducemu. Stale mozes zaznam z kamery odovzdat policii a vyskusat si na vlastnej kozi ako ta poslu s takymto dacim doprdele. sa im to nechce riesit :) Mna realne vybrzdil na einsteinovej jeden idiot 2x za sebou, zaznam som doniesol na policiu a snazili sa mi vyhrazat pokutami totalny vymyslenymi. Vraj neni povinny uvolnit lavy pruh, vraj nemam co na neho blikat, atd atd... Proste sa im nechce riesit tie zaznamy z kamier. Je lahsie sa postavit za kricek a merat na vypadovke.
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB | NZXT H7 flow | 5x 140mm arctic
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile | Lenovo T490
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4571
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

HellAngel napísal: St 26. Okt, 2022, 21:33 Chalani klud, lebo bude aj tu lock. Treba jazdit s klidom a ementalov na ceste ignorovat. Zivot je kratky na to, aby som sa natahoval s debilkom na ceste

Chalani, viete poradit auto okolo rocnika 2015/16, ktore ma co najvacsie sedane v zadu?
Edit: a kombi, ideal benzin :)
Velmi slabo specifikovane poziadavky. Superb, passerati, mondeo, insignia... napriklad. Ked hladas benzin asi hladas spolahlivejsie auto. Ja som pozeral nakoniec skrz motorizaciu ( nepriamovstrek bez turba) Hondu CR-V 2.0. V tej cenne ale vyssi najazd. Outback je 4x4 takze tam z kufra ukrajuje pohon na nejakych 560l, co bol dlhodobo standard v tejto triede ale dnes uz to ma aj auris TS. V kazdom pripade je to masivne auto.
Ja by som vzal osobne passat alebo superb 2.0TDI, radsej ako tie nove benziny presne preto co pise turbo. Insignia a mondeo bude mat vacsi pokles na cene.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

v obci sa moze obiehat ktorymkolvek pruhom
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

dizel asi nie, najlepsie hladky benzin. Na aute beham vacsinou teraz mesto (skolka,praca, nakup..) co su trasy 1,5km. Na CR-V som zabudol. Kufor maju CRV v pohode, ale co sedenie v zadu?
NB: Asus ROG Strix G16
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1979
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Gumkac »

beardie napísal: Št 27. Okt, 2022, 09:54 v obci sa moze obiehat ktorymkolvek pruhom
teoria, prax je ina :) ak v pravom raz za cas je nejake auto, s dostatocnymi medzerami na zaradenie ale s nedostatocnymi na obehnutie z prava, tak nemas inu moznost ako cakat kym ti uvolni lavy. a aj v meste plati, ze mas lavy pruh uvolnit rychlejsie iducemu vozidlu. Tento siel pomaly na 70tke, v lavom a na prebliknutie reagoval presne ako sa na slovenskeho dezolata patri, vybrzdenim. Nasledne ked uz ho obehli ostatni pravym pruhom a zaradil som sa tam tiez a pridal plyn, pridal aj on a zaradil sa predomna, aby odbocil doprava na viedensku cestu. takze jeho vybrzdenie bolo cielne a zablokovanie taktiez. Ale policajti si hladali zamienky ako sa tomu rieseniu vyhnut a mne sa vyhrazali ze ak to podam, tak ze mi daju pokutu za prebliknutie, za nedodrzanie vzdialenosti a podobne kecy. a ze on sa z toho vykruti, lebo povie ze mu daco skocilo pred auto. proste nasa policia chrani psychicky labilnych agresorov a nie beznych vodicov :)
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB | NZXT H7 flow | 5x 140mm arctic
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile | Lenovo T490
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

lebo sa im nechce zaoberat s kravinami kde sa nic nestalo - ze sa zajtra nieco moze stat v rovnakej situacii neriesia a uprimne, ani nemozu. Nemaju ako zabranit milionu chorych mozgov aby volaco nevyviedli za tym kormáňom...

CRV je male, v porovnani so superbom rozdiel dvoch tried v sedeni vzadu.
Ked chces nieco lacne, zober Renoualt Espace do 2013, strednu sedacku vyhodis, vyriesil si.

Na 1.5km bude dofrasa trosku problem s dieslom :(
edit : ked mas prevaznu vacsinu takychto jazd, neviem ci by som sa zurivo neobzeral po nejakej 2009 Sharan 1.9tdi co zozenies za ~6000 eur, ma to xenon kozu automat klimu, na taketo jazdy nepotrebujes antigravitacne delo a udrzis to pri zivote velmi jednoducho. Nema DPF, mocovinu, vyhrievane chladene EGR, tri stupne chladiacich okruhov, sedem poschodi senzorov cidiel... absolutne s vaznym ksichtom ti tvrdim ze TCO na Sharan2009 bude mensie nez na Superb2016 za najblizsie 4-6 roky. Som totiz majitel 2001 Galaxy co je to iste, najazd 998.000km a uz len cakame (ano, tie deviatky a nuly su v poriadku), ma ho bratranec na dedine, masina umre na hrdzu.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Št 27. Okt, 2022, 10:25, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5521
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Gumkac napísal: Št 27. Okt, 2022, 10:13
beardie napísal: Št 27. Okt, 2022, 09:54 v obci sa moze obiehat ktorymkolvek pruhom
teoria, prax je ina :) ak v pravom raz za cas je nejake auto, s dostatocnymi medzerami na zaradenie ale s nedostatocnymi na obehnutie z prava, tak nemas inu moznost ako cakat kym ti uvolni lavy. a aj v meste plati, ze mas lavy pruh uvolnit rychlejsie iducemu vozidlu. Tento siel pomaly na 70tke, v lavom a na prebliknutie reagoval presne ako sa na slovenskeho dezolata patri, vybrzdenim. Nasledne ked uz ho obehli ostatni pravym pruhom a zaradil som sa tam tiez a pridal plyn, pridal aj on a zaradil sa predomna, aby odbocil doprava na viedensku cestu. takze jeho vybrzdenie bolo cielne a zablokovanie taktiez. Ale policajti si hladali zamienky ako sa tomu rieseniu vyhnut a mne sa vyhrazali ze ak to podam, tak ze mi daju pokutu za prebliknutie, za nedodrzanie vzdialenosti a podobne kecy. a ze on sa z toho vykruti, lebo povie ze mu daco skocilo pred auto. proste nasa policia chrani psychicky labilnych agresorov a nie beznych vodicov :)
Tak policia to vseobecne vzdy skusa na nevedomost obcana :D Pokuta za prebliknute :rofl:
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to tiez :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4571
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

HellAngel napísal: Št 27. Okt, 2022, 10:00 dizel asi nie, najlepsie hladky benzin. Na aute beham vacsinou teraz mesto (skolka,praca, nakup..) co su trasy 1,5km. Na CR-V som zabudol. Kufor maju CRV v pohode, ale co sedenie v zadu?
Ja som pre rovnaky rezim jazdy zvazoval aurisa 1.6 TS akurat miesto v zadu pre mna nebolo kriticke, kufor velky. V CR-V sedis ako na stolicke skrz vysoku strechu, tam nemoze byt problem s miestom vzadu, to neni X6. Problem pri hladkom benzine je, ze hladas auta na kusy... CR-V sa mi nepodarilo najst v dobrom pomere cena/vybava/stav asi 3 mesiace (nechcel som FWD), to iste auris... Nakoniec som nasiel ine auto, ktore som bol pozriet 3 hodiny po zverejneni a medzitym panovi zvonil telefon s dalsimi zaujemcami, takze som h rovno aj zobral. Rovnaky scenar bol s kupou napriklad Subaru XV, Suzuki vitara atd. co brali znami.
Proste hladky benzin, zanovne auto, malo km, nebodaj este nepriamovstrek s dobrou historiou to je cista polovacka na inzeraty.

EDIT: turbo superb je nadstandard to ano ale CRV neni rozhodne male. so svojimi skoro 190cm a 100kg + nemam najmensi problem sadnut za seba.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

ten escape vyzera zaujimavo, problem je, ze by som potreboval v zadu miesto pre 3 ludi poriesit. 2 sedacky a dospely clovek. Avensis 2004 ma v zadu nie malo miesta, ale traja ludia, presnejsie 2 autosedacky a dospela osoba sa tam nevopcha. Akoze kupa nie je teraz tak horuca, takze sa obzeram co by bolo vhodne ako nahrada za toto auto. STK som teraz presiel takmer bez problemov, akurat ako na potvoru par dni pred STK mi zacalo pukat v prednej naprave. Motor potrebuje vymenit rozvody a asi uz aj generalku. Nechce sa mi investovat uz do toho auta. Za posledne roky do neho slo par tisic €.
Preto pozeram a hladam co by bolo vhodne kupit. Nieco novsie a co naspolahlivajsie
NB: Asus ROG Strix G16
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1979
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Gumkac »

mp3turbo napísal: Št 27. Okt, 2022, 10:22 lebo sa im nechce zaoberat s kravinami kde sa nic nestalo - ze sa zajtra nieco moze stat v rovnakej situacii neriesia a uprimne, ani nemozu. Nemaju ako zabranit milionu chorych mozgov aby volaco nevyviedli za tym kormáňom...
No to je prave to. podla mna takych jedincov ktori nevedia zachovat chladnu hlavu treba z cesty dostat (brat vodicaky), lebo inak skor ci neskor nieco sposobia. keby vybrzdi nejaky neskusenu babu s tyzdennym vodicakom bez kamery, tak je chudera vinna za nehodu a jemu sa nic nestane, chapes.
SKiLEX napísal: Št 27. Okt, 2022, 10:25 Tak policia to vseobecne vzdy skusa na nevedomost obcana :D Pokuta za prebliknute :rofl:
keby mam opisovat vcetko co tam nakecali... :D som mal pocit akoby som ich ja skolil o vyhlaske :D
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB | NZXT H7 flow | 5x 140mm arctic
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile | Lenovo T490
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1828
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Ivko »

Včera si obhajoval Skilexa a dnes by si takých ako Skilex odpratával z ciest s odobratím VP, lebo skôr či neskôr niečo spôsobia (viď oplácanie vyblokovaním na zvodidlá)...

Ja som od začiatku hovoril to isté, obom zobrať VP aby vychladli...
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1979
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Gumkac »

ja vravim odoberat vodicaky agresorom - aj v skilexovom priapde to bol ten v tom passate. co nasledne spravil skilex je diskutabilne. mohol sa bat o svoj zivot a tak robil co mhol. ak niekto za tebou zrazu robi to co povedal skilex, tiez by mi nebolo jedno co dotycny spravi. kolko bolo takych smrtelnych nehod z vybrzdenia nejakeho idiota. asi by som nikoho neblokoval, ale tiez by som zvazoval moznosti co robit. realne ale je mozne ze akonahle by siel zrazu po takomto prebliknuti za mnou 180 a prenasledoval ma az do destinacie, tak by som to riesil s policiou.

btw: skilex neoplacal (to by spravil hend ked by sa objavil pasat za nim, napr vybrzdenim) ale zablokovat niekoho po x km nahanacke v 180+km/h, je strach o svoj zivot, ked predtym siel ledva 130 dotycny.
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB | NZXT H7 flow | 5x 140mm arctic
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile | Lenovo T490

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"