Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tak nejak. Po tom ako mi siel stovky metrov blikajuci v kufri a nasledne dosiahol vpodstate maximalnu konstrukcnu rýchlosť v snahe dostat sa predomna bolo jasne ze nema cistu mysel, a boh vie co by mu napadlo. To ze za mnou siel az do cieľovej destinacie len potvrdzuje ze bol v akomsi pomstychtivom tranze.

Pustit ho pred seba by bolo nebezpecne. Vid. Asi 3roky stary pripad z CR. Tiez sa typek takto zaradil pred ine auto, vybrzdil. 2auta sa im uhnut stihli, tretie uz nie a nabralo ich zozadu... Cele to trvalo mozno 5-10sekund od obehnutia vybrzdovaca az po mrtvu posadku vo vybrzdenom aute.

Vtedy 36-ročný Martin K. bezohľadne vybrzdil Škodu Octaviu, v ktorej sedeli rodičia s osemmesačným dieťaťom. Vybrzdil ju tak, že vodič Octavie musel núdzovo brzdiť až do zastavenia. Dôsledkom bola reťazová havária, keď sa vodič Audi, ktorý išiel za Octaviou, nestihol vyhnúť, zozadu do nej narazil a natlačil ju do zvodidiel.

Obaja rodičia utrpeli vážne zranenia a dieťa po prevoze do nemocnice zomrelo. Matka, ktorá s ním sedela vzadu, je čiastočne ochrnutá.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Avensis 2004 ma v zadu nie malo miesta, ale traja ludia, presnejsie 2 autosedacky a dospela osoba sa tam nevopcha.

samozrejme ze nie, to je normalka - takuto konfiguraciu budes mat problem naskladat do Sharanu und company. Hladaj auta podla sirky a potom pozeraj vnutornu sirku ; 10cm porobi strasne vela. Superba ma na sirku 1864mm, Voyager 1998mm, Espace 2004-2013 ma 1860mm ak pozeram dobre. Audi A6 ma 1886mm, Kvé Sedem ma 1970mm.

tutaj hladaj a porovnavaj :
https://www.autohled.cz/a/opel/insignia ... etry/sirka
https://www.autohled.cz/vozidla

ak sa nemylim, Avensis 2004 by mal mat sirku 1760mm : https://www.driveto.cz/toyota/avensis/a ... 2003-2006/
http://www.autorubik.sk/clanky/toyota-a ... kusenosti/

Daj si pozor na položaby polokrokodíle poloryby typu C4 Picasso, tie su katastroficky uzke (1800mm a podobne) a hlavne maju katastroficky male sedacky. Tie nove SpaceTourery su na tom lepsie.

Vedecky zaver : 2x sedacka PLUS dospely dozadu (dostredu ?) je VELMI NAROCNA disciplina aj pre triedu Audi A6 co vy povazujete za nesmierne obrovske auto, ale vsetci moji kamarati s detmi ich pomenili za Galaxie, Sharany atd a nikto sa naspat nevratil. Na tvojom mieste by som v pohode isiel cestou Espace, variabilny interier, v kolajniciach posuvatelne stredne+zadne sedacky [!!!], rodica pichnem dozadu, druha zadna sedacka von, decka v strede fackovat moze v pohode. Posuvne dvere namiesto otvaracich su obrovsky bonus ktory ocenis v meste, na dedine ta to netrapi.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tak nejak, na 3 ludi vzadu potrebujes dodavku, vsetko ostatne bude uzke

Multivan/caravelle, spacetourer a jeho surodenci od peugeotu/toyoty/oplu atd atd.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Ivko »

Gumkac: No nič potvrdil si iba to že nemáš gule a realitu si otáčaš podľa toho aby si na Skilexa nemusel povedať že si zaslúži zobrať VP tak isto...
Všetci sú na vine, len Skilex je lietadlo...

Kto mu kázal na neho blikať? Stačilo minútu počkať až obehne a zaradí sa...
Keď už mu teda dotyčný oplácať blikanie, kto kázal Skilexovi nechať sa vyprovokovať, naháňať sa s ním a ešte ho vyblokovať?
Za to Skilex nenesie zodpovednosť?

Podľa teba vyblikovanie ja viac závažný priestupok ako vyblokovanie?
A ešte sa tu niekto čuduje že šiel po ňom...
PS: ako som povedal, za to vyblokovanie by ma vôbec neprekvapilo, keby ho vytiahne z auta a uši mu zafackuje do hlavy, pretože vyblokovať niekoho je už ozaj cez čiaru
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

chalani dik. Musim na tieto krabice hlavne polovicku zlamat. Akoze avensis na 80% jazd plne staci. Len svokrusa uz starne a castejsie ju bravame so sebou a je to umenie sa niekedy do toho auta naskladat. Naposledy som si od oca pozical volvo s80tku a bolo to hned o niecom inom. Preto hladam velkostne vacsie auta, lebo sa moze stat, ze toyota pojde do automobiloveho dochodku a bude treba druhe. Male auto ale nechcem. Nic mensie ako mam teraz neprichadza do uvahy
NB: Asus ROG Strix G16
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1979
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Gumkac »

Ivko napísal: Št 27. Okt, 2022, 13:03 Gumkac: No nič potvrdil si iba to že nemáš gule a realitu si otáčaš podľa toho aby si na Skilexa nemusel povedať že si zaslúži zobrať VP tak isto...
Všetci sú na vine, len Skilex je lietadlo...

Kto mu kázal na neho blikať? Stačilo minútu počkať až obehne a zaradí sa...
Keď už mu teda dotyčný oplácať blikanie, kto kázal Skilexovi nechať sa vyprovokovať, naháňať sa s ním a ešte ho vyblokovať?
Za to Skilex nenesie zodpovednosť?

Podľa teba vyblikovanie ja viac závažný priestupok ako vyblokovanie?
A ešte sa tu niekto čuduje že šiel po ňom...
PS: ako som povedal, za to vyblokovanie by ma vôbec neprekvapilo, keby ho vytiahne z auta a uši mu zafackuje do hlavy, pretože vyblokovať niekoho je už ozaj cez čiaru
vazne s tebou nema zmysel komunikovat, ked nevies pochopit ze blikanie je legitimny nastroj na upozornenie predbiehaneho a je aj zadefinovany vo vyhlaske. ked obhajujes naslednu agresiu pasatu, tak fakt neni o com. ty bud nevies citat/chapat alebo nechces. obe z toho su nebezpecne vlastnosti. ak niekto po prebliknuti je za mnou agresivny a zrazu zacal pridavat, tak je velmi pravdepodobne ze chce daco spravit co moze ohrozit zivot posadky v mojom aute... Cchel by som vidie tco by si realne robil ty. Ja som uz vybrzdenie od bezmozga v suv bwm zazil, asi rok po vodicaku, a musim ti povedat ze spravim vsetko pre to aby som sa v podobnej situacii neobjavil. nakolko za mnou siel kamion a s otvorenou truhlou by ma asi nepochovavali.

takze ano, vyblokovanie ako reakcia na agresiu passatu je pre mna menej zavazna vec ako ta samotna agresia pasatu, ktoru nespravil len skilexovi, ale aj tej fabii. proste jeho ego neznieslo ze ho niekto vyblikal par krat a ruplo mu v hlave. Takze ano, je daleko nebezpecnejsi ako ten, co sa branil agresii. A uz ta fakt davam u man na ban list, lebo vidim ze si ides svoje ako slovenska dezole scena pri politike ci vojne na ukrajine. :facepalm: Akoby za prebliknutie mal niekto pravo dakoho ineho zabit kks.
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB | NZXT H7 flow | 5x 140mm arctic
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile | Lenovo T490
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Ivko »

Tak Skilex môže legitímne blikať a Passat nemôže legitímne blikať zozadu....
Serieš si do vlastných úst...
Áno, správne hovoríš, neviem prečo by niekto mal niekoho zabiť (Skilex vytlačiť vodiča Passatu) za to že si dovolil na neho zablikať.
Pretože tým tvojím legitímnym blikaním nikoho nezabiješ, za to vyblokovaním o zvodidlá k tomu ďaleko nebolo

Ja vodiča v Passate vôbec neobhajujem, ja hovorím obom zobrať VP
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ok ivko, mas pravdu
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5702
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

GC4 Spacetourier nie je katastroficky úzke. je tam viac miesta medzi sedačkami ako napríklad v Tourane, minimále pocitovo. my vzadu odnesieme pohodlne dve masívne sedačky a človeka. plus v kufri ďalšie dve polonúdzovky pre prípad potreby.

V A6, ktorá môže byť na piepiery širšia, si 3ja pohodlne nesadnú, kedže sedadlá sú tvarovaané n a komfort bočných sediadiel, v strede nie je plnohodnotná sedačka...

Treba povedať A aj B, nie je to len o šírke, cieľom je nájsť auto čo má 3 rovnaké sedačky vzadu, nie dve kreslá a v strede núdzovku. to ako je ten priestor využitý, aké sklony majú boky auta (všobecne v MPV dobré, rovné, nebiješ si hlavu pri dverách) a pod., nie len strieľať širšie - lepšie.

potom rovno môme odporučiť toto, najlepšie rodinné auto.
download.jpg
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Len svokrusa uz starne a castejsie ju bravame so sebou a je to umenie sa niekedy do toho auta naskladat.

prave preto zabudni na vsetky hečbeki, sedany, kombíky atd, potrebujes prave nefalsovane empévé alebo people carrier. Dobre sa do toho naskakuje, dobre sa z toho vyskakuje, nepadas dole do jaskyne, nerobis horolezecky vystup.

Espace 2012+ (posledny facelift, tusim generacia 4) ti nikto kradnut nebude [!], 2.0dci je absolutna motorarska spicka a to bez srandy (vodou chladene turba, absolutne bezproblemove vstrekovace kde pol miliona nie je ziadny zazrak ale psia povinnost, obrovske DPFka - FAPy - ktore sa prakticky nezanasaju na rozdiel od 2.0tdi Pasattu a tychto kramov), nestoja vela atd. Ano su cudne interierom, nesadne to kazdemu, to ale ani japonsky Avensys alebo Accord atd.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ten Renoualt ma vodou chladeny aj alternator ale to su drobnosti.


chlapci kto mate nažmolené dukáty pod vankúšom a planujete kupit nejake auto akoze investiciu, a ma to byt Lambordžini, tak sa strasne strasne rychlo rozhybte. Zachvilu vyleti do éteru film Lamborghini - The man behind a uz si Miuru nikdy nekupite pretoze ta vyleti cenovo do vysin takisto.

Otackomer do 10.000, dvanastvalec, keby niekoho zaujimalo co je to " 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9" z mojho podpisu tak... poradie zapalovania valcov.
V Ostrave je na predaj 400GT z '71, 167.000 eur, to bude smiesne cislo o mesiac.

Hned za nim ide zivotopisny film o Enzovi, ano samozrejme Ferrarim... takze ak chcete kupit Ferrarrri, mate najvyssi cas. AkekolvekFerrarri.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4568
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Tak pre 3 vzadu jedine MPV.
Ak nieco mensie tak napr. https://www.autobazar.eu/toyota-verso-1 ... ia.html#12
Ak co najlacnejsie tak dacia lodgy
Alebo ford c-max, zafira, 5008, scenic atd....
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

edit : takze ta ostravska 400GT sa v skutocnosti nachadza v Bubline. Utrem gebrinu z huby a mozno pokorne zavolam ze dobry ja by som sa prisiel pozret, ale kupit ne - kopnete ma do riti ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Bono83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Ne 04. Sep, 2011, 08:12

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Bono83 »

Ono ked chces vzadu dve detske sedacky a dospeleho , tak to bude problem vo vsetkom. Ja mam Van H1, tam je miesta vela ale ked su vzadu dve detske sedacky tak pre dospeleho to nie je bohvieco. To potom radsej posadit do tretieho radu. Ale zasa tam sa zle nastupuje kvoly sedacke detskej. Ja by som odporucal tiez nejaky minivan Sienna, Odysey, su tam dobre motory, ale to asi nevychadza rozpoctovo.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Xeigen »

Multiplu 😃

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"