Alien: Isolation

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8583
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Alien: Isolation

Príspevok od používateľa shiro »

ani v realite nevies ci si viditelny a ci nie...myslim ze to patri k strachu :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Alien: Isolation

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

v realite aspon viem,ci som v tme,tu neviem nic
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5199
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Alien: Isolation

Príspevok od používateľa Fullesh »

zalezi ako sisi nastavil uvodnu gammu :D Vela ludi si to potiahlo uplne doprava v domneni, ze to logo mali viditelne, ale potom to je moc svetle.
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Alien: Isolation

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

logo som takmer nevidel
/
da sa alien vobec zabit ?
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Alien: Isolation

Príspevok od používateľa Sky »

neda, da sa ho len odohnat plamenometom
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6749
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Alien: Isolation

Príspevok od používateľa molnart »

ja som len hral do mommentu ako pridem na tu vesmirnu stanicu, a tiez v tom nejako nevidim potencial. animacie postav su velmi slabe, rovnako ako dabing, pribehovo to nevyzera ze by z toho nieco mohlo vyklut a hry kde sa treba skryvat pred nejakym nesmrtelnym hajzlom ma vyslovene vytacaju. outlast som vypol po druhom stretnuti s tym tucnim chobotom, nenavidel som almu vo feare a mam taky pocit ze ani s alienom nebudem kamarat.

ta hra sa nejako berie vazne, pritom alien ma byt v prvom rade vtipny pri ktorom sa da spievat tato pesnicka

Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Monster1
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: Ut 20. Jan, 2009, 21:27
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Alien: Isolation

Príspevok od používateľa Monster1 »

Tak pre vas asi niesu taketo frustrujuce hry, potom odporucam call of duty a podobne :D Prave o tom to je citit ten pocit beznadejnosti a len sa skryvat, a hlavne je idealne mat pozrete aj Alien filmy potom sa človek vžije do toho ešte viac, za mna asi naj hra za posledny rok-rok a pol čo som hral, dnes to už asi dohram potom zhrniem toho viac, ale je to konečne aj poriadne dlhe až som prekvapeny.
Ryzen 5900X @ 5,05 GHz + Asus Strix B550-A Gaming+ Team Group Vulcan 2x8 GB @ 3200 MHz CL16 + Asus TUF RTX 3080 OC @1845/19800MHz 0,85V + Samsung 970 EVO 500GB + Crucial MX200 512 GB + Enermax Platimax D.F. 600W + Fractal Define R4 + 2xPhobya Noisebuster insulating mats + Noctua NH-D15 Chromax Black + 3x Noiseblocker Eloop B14-ps
Master of Hertz
Samsung Odyssey G7 27'' 240
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Alien: Isolation

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Call of duty som cakal ze mi tu odporuci nejaky zanrovy odbornik :D Skus si zahrat Amnesiu a potom rob sudy. V tomto zanry je tato hra velmi slaba a nezaujimava.. Vypada dobre,aj hudba je paradna..ale je to nuda...
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Alien: Isolation

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

Amnesia, co sa tyka pribehu ma viac moznosti ako ho ohybat a narabat s nim a spolu aj s hracom.
(a je to samozrejme super hra)
Kdezto Alien, tych moznosti v pribehu nema vela.
nemoze sa to skoncit inak, nemoze sa to udiat inak ako zacinali aliens.
navyse, alien isolation sa drzi predlohy od Ridleyho Scotta, kde bol jeden alien vs posadka na lodi.
(a to hra splnila na 100%. aj teraz, (mozno, ked si pozries ty alien, tak uz nad tym len kyvnes rukou, ale ja rozhodne nie),
ponuka tu istu frustraciu, klaustrofobiu a terror, ktory riadny scifi horror ma ponukat. Tak ako to ponukal Alien film).
Az Cameron prisiel s armadou votrelcov a ich matkou na jednej strane a na druhej zoldaci, profesionalny vojaci bojovej jednotky a spravil velmi dobre, honosne a zaujimave pokracovanie. Nie vzdy sa pokracovania podaria. Ze ano.
Ta hra funguje ako doplnok, do Alien lore. Poodhalili co sa vlastne udialo s Ellen Ripley dcerou Amandou.
Na nic ine sa to ani nehra.
Spoiler: ukázať
Bez tejto hry, by si vedel len to, ze umrela sice vydata, ale bezdetna na starobu vo svojich 66r.
aj ked spoiler to ani neni ako taky, kazdy kto videl Aliens, to v podstate vie.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
Monster1
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: Ut 20. Jan, 2009, 21:27
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Alien: Isolation

Príspevok od používateľa Monster1 »

Per napísal:Call of duty som cakal ze mi tu odporuci nejaky zanrovy odbornik :D Skus si zahrat Amnesiu a potom rob sudy. V tomto zanry je tato hra velmi slaba a nezaujimava.. Vypada dobre,aj hudba je paradna..ale je to nuda...
Call of duty bolo ironicky :-) a v podstate suhlasim s tym co napisal paranoid asian
Ryzen 5900X @ 5,05 GHz + Asus Strix B550-A Gaming+ Team Group Vulcan 2x8 GB @ 3200 MHz CL16 + Asus TUF RTX 3080 OC @1845/19800MHz 0,85V + Samsung 970 EVO 500GB + Crucial MX200 512 GB + Enermax Platimax D.F. 600W + Fractal Define R4 + 2xPhobya Noisebuster insulating mats + Noctua NH-D15 Chromax Black + 3x Noiseblocker Eloop B14-ps
Master of Hertz
Samsung Odyssey G7 27'' 240
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8583
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Alien: Isolation

Príspevok od používateľa shiro »

Per napísal:da sa alien vobec zabit ?
Sky napísal:neda, da sa ho len odohnat plamenometom
Curak cheatujuci
Tiez som skusal, dve rany z revolvera do hrudnika a jeden headshot z metra a on si ma kludne zozerie :D
molnart napísal:ja som len hral do mommentu ako pridem na tu vesmirnu stanicu, a tiez v tom nejako nevidim potencial. animacie postav su velmi slabe, rovnako ako dabing, pribehovo to nevyzera ze by z toho nieco mohlo vyklut a hry kde sa treba skryvat pred nejakym nesmrtelnym hajzlom ma vyslovene vytacaju.
Ta stanica zo zaciatku je nic, skor sa mi to podobalo na zaciatok bioshocku...vsetko rozbite a clovek nevie co sa stalo
Ale par casti, kde mi behali zimomriavky to malo...napr. v tej hale kde 1x clovek stretne aliena a musi sa mu vyhnut...len pocujem ako to dupoce sem a tam a neviem kde je...a zarazu za mnou a chnap...a bolo.
molnart napísal:nenavidel som almu vo feare
Vo feare bola ina vec...konecne mam po dlhom case armor aj zivot plny a hra si vymysli tu nejaku psycho halusku, kde na teba nabiehaju ti demoni a nestihas ich strielat...a hned mas armor 0 a HP 50 a potom to skonci...lol, aby si nahodou nemal 100 a 100, tak hra musi daco spravit...grrr
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Alien: Isolation

Príspevok od používateľa mino_85 »

molnart napísal:...a hry kde sa treba skryvat pred nejakym nesmrtelnym hajzlom ma vyslovene vytacaju.
Tak to nie je hra pre teba potom. :)

Takto, ja to beriem v prvom rade jak poctu prvému filmu a hlavne snahu autorov spraviť konečne Alien hru, ktorá by sa držala filmovej tématiky, čiže nie rambo sekačka, ale naopak survival. To sa určite podarilo a už len to je veľké plus. Pritom ja nie som nejaký fundamentálny fanúšik filmových Alienov, ale aj mňa vytáčalo, že hry s tou tématikou sa zvrhli na tuctové strieľačky bez atmosféry. Toto je veľmi príjemná zmena.

Tá hra sa naozaj rozbieha pomalšie, ale to je len dobre, lebo postupne buduje atmosféru a pomaly, ale isto graduje, čo som si istý, že bol zámer autorov. Ani vo filme nemáš bobky od prvej sekundy, ale atmosféra pozvoľna hustne a po nejakom čase je ti jasné, že musí prísť čosi zlé. :) Takisto v hre až postupom času pribúdajú možnosti /skladanie rôznych "gadgetov" a ich využívanie/, takže sa s postupom času zlepšuje aj hrateľnosť. Je to hra ktorej treba dať čas, až po pár hodinách človek zistí o čom to naozaj je. Nie je to na štýl CoD, že človek zahrá polhodinku a vie o čom je celá kampaň.

Nemám to prejdené, lebo teraz vôbec nie je čas, ale z toho čo som odohral /tipujem tak 1/3 hry/ u mňa zatiaľ fakt spokojnosť.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Alien: Isolation

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

hra je blba..je tam kopa miest kde by som sa v real schoval..ale tu som zatial nasiel len sachtu a skrinu :D
inak co sa da ziskat premostoanim? nieco som tam postlacal,ale neviem co sa udialo,kedze som musel utekat
Naposledy upravil/-a Zoltan Balaton v Ut 14. Okt, 2014, 14:18, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Alien: Isolation

Príspevok od používateľa Sky »

da sa aj pod stol vliezt
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: Alien: Isolation

Príspevok od používateľa Kknightley »

Takto to dopadá, keď sa do marketingu vrazia peniaze. Vyzerá to tak, že hra si našla fanúšikov ktorým sa páčil alien film a miestami nejaké hororové veci ako spomínaný Outlast. Ja som to nakoniec po 20 minutach vypol s pocitom že uhm, nezaujimave. Keby sa chcem báť tak asi idem do Evil Within, alien je zrejme pre komunitnú hŕstku ľudí...

Návrat na "Hry a problémy s nimi"