Repro k PC do 200€

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

Re: Repro k PC do 200€

Príspevok od používateľa dave1979 »

Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11508
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Repro k PC do 200€

Príspevok od používateľa Andre »

pooo
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Repro k PC do 200€

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Co znamena pooo? :D
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Repro k PC do 200€

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Asi chcel napísať pooop. Ale...

kayman napísal: Ne 17. Máj, 2020, 21:53 joj, priveľa textu...
Zdroje nerieš, keď bude pripravený na investíciu, kusni si do jazyka a choď do niečoho ako Topping DX3 Pro.

A repro, takže Eris majú tiež stand-by? Ja neodporúčam takéto zásahy, je to kravina a smiešne. Záruku si tým neodbabri. Neivem ako sú na tom Erisy ale pri F5 som mal hlásenie, že šumia a v takej vzdialenosti...za mňa v tomto prípade Eris. Na druhú stranu by to mali byť Eris 5 či len 4.5?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
kayman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Ut 08. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Vajnory

Re: Repro k PC do 200€

Príspevok od používateľa kayman »

Podľa mňa myslel :shit: :D. Ten subwoofer, no, určite nechcem subwoofer :).
loleqboleq napísal: Po 18. Máj, 2020, 09:19 Zdroje nerieš, keď bude pripravený na investíciu, kusni si do jazyka a choď do niečoho ako Topping DX3 Pro.
Už som to vyriešil v druhej téme, mám na ceste D10 a neodolal som nakoniec ponuke lacnej D50s bez príslušenstva. Už len D50s a fiio E10k ako dac je počuť rozdiel a asi nemá zmysel toľko priplácať, ale ten malý pekný oled displejík ako na mňa pozerá.. No ten sa mi páči a ak nebude počuť rozdiel oproti D10, pôjde D50s ťažko z domu kvôli tomu displeju. Plus je mi praktický teraz lebo má ovládanie hlasitosti, kým si poriešim svoje.
loleqboleq napísal: Po 18. Máj, 2020, 09:19 A repro, takže Eris majú tiež stand-by? Ja neodporúčam takéto zásahy, je to kravina a smiešne. Záruku si tým neodbabri. Neivem ako sú na tom Erisy ale pri F5 som mal hlásenie, že šumia a v takej vzdialenosti...za mňa v tomto prípade Eris. Na druhú stranu by to mali byť Eris 5 či len 4.5?
Eris by nemali mať standby, iba Ceres mali vraj - tak písali na presonus fórach.
To šumenie veľmi nevnímam, musel by som počítač vypnúť alebo čo, alebo si "dačo sadlo" alebo neviem. Proste mám pocit, že sa to zlepšilo. Zle sa to testuje lebo keď ich vypnem a potom zapnem tak sa dajú do standby. A ak niečo hrá, dosť silno aby to zachytili, tak to prehluší ten šum.
Už už som si ich chcel nechať a ten standby odpojiť, ale stále mi dal pokoj ten mobil, mal som oba dva metre mimo a stále PRAVÝ monitor pípal občas. Už som skúšal prepájať, vymeniť ich niekoľko krát, že už si nie som istý či nepípal aj bez rca kábla :). No, ale hlavne, vytiahnem kábel a ostal mi konektor z bedne na ňom, nejde ani dole..Takže pôjde rovno späť a neviem čo ďalej :).
Obrázok

Kvalita fluidov je fakt biedna.. Toto mať bez záruky by som nechcel asi :(.
Takéto dačo je na oboch monitoroch, zle nalepená tá fólia po krajoch kde je vložený ten stredový kus.
Obrázok


MR524 by teda vadilo mať v rohu? Takto nejako som mal F5 keďže majú port vpredu, no vedel by som ich posunúť ku mne o pár cm. A práve o toľko sú iné zvyčajne dlhšie, už by mi viac zavadzali na ruku/myš.
Ľavý je na tom lepšie lebo nie je v rohu..
Obrázok

Lebo potom veľa na výber nie je, Eris ani tu a čo čítam inde tiež nie sú nejako extra odporúčané. ESI Aktiv 05?
Už som začal byť na tie Fluidy tak naštvaný, že by som zvýšil rozpočet do 300€, ale viac fakt nie. Alebo potom nižšie rady - jedným monitorom pasívnym. Vojdú sa bez problém na stôl a budem mať viac miesta. Ak to bude dobre hrať pri nízkej hlasitosti.. Ono tie CR4 zvukovo mi stačili, tie ich nové rady nie sú na tom lepšie? Síce vyzerajú ešte horšie s tými kruhmi ako staré :hysterical: .
MB: ASRock Fatal1ty H97 Performance | CPU: Xeon E3-1231 | RAM: 4*8GB Crucial DDR3 1600MHz CL8 | GPU: SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 580 8G | Sound: DAC Topping D50s | Repro: Mackie CR4 | Headphones: Audio Technica ATH-SR50BT + Audio Technica ATH-T500 + AKG K-240 MkII + diy O2 amp | Keyboard: Keychron K10 | Mouse: Steelseries Rival 110 | Case: NZXT Switch 810 | PSU: EVGA SuperNOVA 650 G2 80+ GOLD| OS: dualboot Debian / Windows 10
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

Re: Repro k PC do 200€

Príspevok od používateľa dave1979 »

Ked nechceš subwoofer ok to som nevedel.ale pisal si ze to chces na hranie,filmy a hudbu.Čize klasicke použivanie.A nie na monitoring (kde sa woofer nepouziva).A subwoofer zapojeny mat nemudiš.Ale na hudbu a hry je to super.potom neplač že ti budu chybať basy pri inych repro...
Používateľov profilový obrázok
kayman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Ut 08. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Vajnory

Re: Repro k PC do 200€

Príspevok od používateľa kayman »

Určite nebudem plakať za basmi, ako som písal vyššie, basy moc nemusím, aspoň nie tie subwooferové. CR4 ich majú viac ako "mi treba", ceres aj F5 ich mali dostatok a pre mňa akurát - žiadny problém.
Aj v obývačke mi stačia 5.25" stredobasy a som maximálne spokojný.

Veľa štúdiových monitorov už sa robí aj na bežné použitie, ľuďom sú praktické lebo je to v dvoch bedničkách zvyčajne všetko a hrá to dobre. Nerobili by výrobcovia tieto nižšie rady s bluetooth a podobne..
MB: ASRock Fatal1ty H97 Performance | CPU: Xeon E3-1231 | RAM: 4*8GB Crucial DDR3 1600MHz CL8 | GPU: SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 580 8G | Sound: DAC Topping D50s | Repro: Mackie CR4 | Headphones: Audio Technica ATH-SR50BT + Audio Technica ATH-T500 + AKG K-240 MkII + diy O2 amp | Keyboard: Keychron K10 | Mouse: Steelseries Rival 110 | Case: NZXT Switch 810 | PSU: EVGA SuperNOVA 650 G2 80+ GOLD| OS: dualboot Debian / Windows 10
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Repro k PC do 200€

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Nezabúdaj, že za reproduktormi dosť trčia káble, napájací kábel je často na ľavej alebo pracej strane vzadu, takže min. jeden z monitorov nebudeš vedieť pritlačiť dozadu. F5 si kupoval z Thomannu? Keď budeš vracať, tak ich popros o návratový štítok pre UPS (normálne mi kedysi posielali na SK poštu a hneď som požiadal o UPS, nech si pre to kuriér príde).

No a ako to je s tým šumom? V stave, že niečo pusti a stopni to a počúvaj, či počuť niečo.

Vyskúšaj Erisy.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
kayman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Ut 08. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Vajnory

Re: Repro k PC do 200€

Príspevok od používateľa kayman »

Hej, na tie káble som pôvodne pri meraní zabudol. Našťastie F5 mali tie konektory tak akurát umiestnené, že to šlo. No samozrejme, iný model môže byť na tom horšie (aj lepšie).

Ten šum sa mi zdá teraz slabší, aj keď sa k nim nakloním. Ale určite je ho tam viac ako šum z CR4. Tie keď mám na polovicu hlasitosti tak skoro žiadny nepočuť, až keď to dám za polku tak sa zvýši. Pritom ja to aj pri silnejšom prednese mám tak na tretinu štvrtinu max, pri tichom je to tak 1/5 (áno, tak zle je ten potenciometer na nich :( ). Teraz som zistil, že keď stíšim na d50s hlasitosť a CR4 dám silnejšie tak hrá pri nízkej hlasitosti aj ľavý pasív! To je to čo ma iritovalo až doviedlo ku zmene a kúpe iných, že ľavý nehral.

Ďakujem, dám si pozor na tú poštu, určite sa mi tam s tou krabicou nechce trepať, keď tak, nech to prevezme poštový kuriér aspoň :D.

Eris som sa dočítal z viac zdrojov, že šumia cca ako JBL 305ky. Tie s D triedou budú šumieť asi dosť..
Asi by som skúsil aj tie ESI, majú ich aj v muzikeri, poskúšať a vrátiť jeden pár (alebo oba). Ale ESI majú zadný port vlastne :facepalm: .

Inak, sa tu smejem lebo som dal späť CR4 na stôl a zrazu začali chytať mobilný signál (alebo dačo iné). A fakt netuším prečo lebo doteraz to nerobili. A len pravý, tak ako fluidy! Pomaly začnem veriť na kremíkových duchov :bye: .


EDIT: Som si písal ešte s pánom z Fluid Audio. Vykľulo sa z neho, že to nie je len obyčajný support týpek (nejaký brigárnik študent napríklad :D), ale jeden zo zakladateľov Fluid Audio. Sľúbil mi, že ak mi thomann dá nový kus (resp. vrátia peniaze a ja si kúpim nový) tak ak spravím úpravu na vypnutie standby, tak mi záruku výrobcu budú držať keďže je to approved úprava pre nich v podstate. Inak, stačí jeden odpor odpájkovať (resp odcvaknút jednu nožičku :D) a prepojiť dva spoje. Celkom sympatické od nich :). Zvukovo mi celkom sedeli, ale asi skúsim aj eris a porovnám..

Ten šum je inak celkom v pohode, je to viac ako CR4, ale pri bežiacom počítači to mám problém počuť aj s uchom pri nich. Keď budem môcť vypnúť počítač (pracujem) skúsim to aspoň telefónom pomerať. No keď som dal jeden fluid do krabice, 3m od počítača tak mobil nezachytil nič navyše ako šum v izbe. Neviem prečo sa mi zo začiatku zdali, že tak veľa šumia, asi oproti CR4 sa to zdá, no keď si spomínam na ceresy, tie šumeli dosť a to som vtedy ešte nemal tiché vetráky v pc :D. Možno si to fakt sadlo po pár hodinách..
MB: ASRock Fatal1ty H97 Performance | CPU: Xeon E3-1231 | RAM: 4*8GB Crucial DDR3 1600MHz CL8 | GPU: SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 580 8G | Sound: DAC Topping D50s | Repro: Mackie CR4 | Headphones: Audio Technica ATH-SR50BT + Audio Technica ATH-T500 + AKG K-240 MkII + diy O2 amp | Keyboard: Keychron K10 | Mouse: Steelseries Rival 110 | Case: NZXT Switch 810 | PSU: EVGA SuperNOVA 650 G2 80+ GOLD| OS: dualboot Debian / Windows 10
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Repro k PC do 200€

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tak to by bolo ideálne, tie F5 sa v tvojom prípade oplatia.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
kayman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Ut 08. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Vajnory

Re: Repro k PC do 200€

Príspevok od používateľa kayman »

Ja viem, že to je cez youtube a nepočujem priamo ten zvuk v tom štúdiu a prehrávané na niečom inom, ale ide o rozdiely, ktoré toto (asi) snáď ukáže.
https://www.youtube.com/watch?v=dzbGVcNilCs F5 vs E5, na bežné použitie mi prídu E5 lepšie, ale zase budú syčať dosť viac čo všade čítam..

A toto som hlavne si nemal pustiť https://www.youtube.com/watch?v=4SeEzCWCwws :music: Aj keď, mne prišli už tie basy moc na Mackie, no zase dá sa to vzadu znížiť :)
MB: ASRock Fatal1ty H97 Performance | CPU: Xeon E3-1231 | RAM: 4*8GB Crucial DDR3 1600MHz CL8 | GPU: SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 580 8G | Sound: DAC Topping D50s | Repro: Mackie CR4 | Headphones: Audio Technica ATH-SR50BT + Audio Technica ATH-T500 + AKG K-240 MkII + diy O2 amp | Keyboard: Keychron K10 | Mouse: Steelseries Rival 110 | Case: NZXT Switch 810 | PSU: EVGA SuperNOVA 650 G2 80+ GOLD| OS: dualboot Debian / Windows 10
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11508
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Repro k PC do 200€

Príspevok od používateľa Andre »

5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
kayman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Ut 08. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Vajnory

Re: Repro k PC do 200€

Príspevok od používateľa kayman »

Tuto zase znejú F5 lepšie (našiel som od neho E5 video a prepínal videá :D).
MB: ASRock Fatal1ty H97 Performance | CPU: Xeon E3-1231 | RAM: 4*8GB Crucial DDR3 1600MHz CL8 | GPU: SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 580 8G | Sound: DAC Topping D50s | Repro: Mackie CR4 | Headphones: Audio Technica ATH-SR50BT + Audio Technica ATH-T500 + AKG K-240 MkII + diy O2 amp | Keyboard: Keychron K10 | Mouse: Steelseries Rival 110 | Case: NZXT Switch 810 | PSU: EVGA SuperNOVA 650 G2 80+ GOLD| OS: dualboot Debian / Windows 10
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11508
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Repro k PC do 200€

Príspevok od používateľa Andre »

to bude tym, ze ma poriadne mikrofony :)
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
kayman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Ut 08. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Vajnory

Re: Repro k PC do 200€

Príspevok od používateľa kayman »

A vieš po rusky čo to tam na konci vravel?
MB: ASRock Fatal1ty H97 Performance | CPU: Xeon E3-1231 | RAM: 4*8GB Crucial DDR3 1600MHz CL8 | GPU: SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 580 8G | Sound: DAC Topping D50s | Repro: Mackie CR4 | Headphones: Audio Technica ATH-SR50BT + Audio Technica ATH-T500 + AKG K-240 MkII + diy O2 amp | Keyboard: Keychron K10 | Mouse: Steelseries Rival 110 | Case: NZXT Switch 810 | PSU: EVGA SuperNOVA 650 G2 80+ GOLD| OS: dualboot Debian / Windows 10

Návrat na "Nákupná poradňa"