Kam na výšku ?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa LordKJ »

ako brat hovori do Tcka si ides po certifikaty :D
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa quicky »

inak celkom ma zaujima ako je to s programovanim,ci clovek potrebuje na to vysku alebo je to naozaj o tom ci sa tie "jazyky" nauci "Sam" mimo skoly -nerozumiem tomu,neviem aka je uplatnitelnost po takej skole,resp vyuzitelnost tych vedomosti.

ja som po prave mal akurat tak minimalne zaklady,ze som vedel co ako funguje,v praxi tabula rasa,takze to boli dlhe prebdene noci, nervy,energetaky, kym som sa zapraxoval:) cize u mna ta skola viacmenej len splnila podmienku "mat titul" aby som to povolanie mohol robit,inak viacmenej nic
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa Matej.T »

Tak programovať sa dokážeš naučiť aj úplne mimo školy. Viz. môj spolubývajúci na intráku. V 9. ročníku spravil prvú stránku pre svoju základnú školu. Teraz na vysokej robí appky pre GIS na iOS/Android + server. Nehovorím o množstve webov čo napísal. Medzi jeho TOP "produkt" patrí spoločný projekt pre nejakú neziskovku čo chcela vytvoriť web, kde sú sústredené informácie ohladne Brna (verejná doprava, meteo stanice s tlakom, teplotou, výluky dopravy.....) Na strednej mal jedine pascal čo hovoril. Je aj v programovej komisii viacerých odborov, demonstrátor....

@quicky U nás koncipient dostáva normálne prachy. Alebo si skôr smeroval na výšku jeho "príjmu"? :?
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa quicky »

vacsina koncipientov maka za minimalku :) v tom lepsom pripade... ti nestastnejsi zadarmo a ti extra stastni aj dostanu 600plus:)

hmmm takze je to ako som si myslel,ze v IT mozno ta vysoka neni zrovna podmienka :) ako medicina/pravo
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa LordKJ »

nie podmienka to urcite nie je
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa error7 »

Ja chapem ze v IT sa da uplatnit aj bez vysky, ale uprimne na vysku ist chcem, kludne popri dennom studiu sa budem venovat rozsirovaniu poznatkov z programovania kedze to je ako som sa dozvedel v praxi viac vyuzitelne ako to co ma tam budu ucit, teraz som sa tomu ale nevenoval pretoze primarny smer mam iny. Podla mna je lepsie ist na tu vysku nez sediet doma a byt zaevidovany na urade prace :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa Chris »

otazka co chces robit, lb IT je siroky pojem.

Ak chces robit mukla a programovat, alebo helpdesk alebo defku pre vsetko, tak vysku nepotrebujes.

Ak chces robit Team Leadera, vyssi level Admina, Projektoveho manazera, IT manazera, atd. tak tam bez vysky to ide tazko... :-)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa error7 »

Prave preto som zalozil tuto temu, lebo neviem ako sa da s tou vyskou,bez nej,pripadne s nejakou inou v IT uplatnit :)
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2343
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa Xeigen »

výška je podľa mňa fuk aká, čo ta proste baví, ale v prvom rade si porieš brigády, prax, stáže, hocičo proste kde budeš v kontakte s realitou tých teoretických sračiek čo sa budeš musieť učiť... lebo ak nie, zostaneš po škole veľmi prekvapený.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa beardie »

treba popri skole pracovat, to je cele
od 3.-4. rocnika nemoze byt problem robit aspon na ciastocny uvazok (okrem mediciny)

Návrat na "Debata o všetkom"