Smartphone

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Smartphone

Príspevok od používateľa HellAngel »

ale ved ti tu pisali nejake tipy
rozumna cesta za malo penazi je ta 640tka, android sa da kupit tak za do 150e xiaomi, meizu ....
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Smartphone

Príspevok od používateľa dendroid »

Tipy mi pisali sice, lenze ja neviem, v com sa tie rady odlisuju. Ak ti niekto napise kup 640 a ja najdem 635, tak to da logiku, ze sa na to pytam dalej, ci sa to oplati, pre mna je tam rozdiel 5 :D. Ta 535 napr. hardwarovo je na tom rovnako ako 640, akurat ma shitny display. Co som tiez nevedel.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Smartphone

Príspevok od používateľa HellAngel »

chcel si vediet co sa oplati kupit, tu to mas napisane, potom sa pytas na niektore ine modely, mas napisane preci ich nebrat.
AK si chces analyzovat jednotlive telefony, tak si to najdi na internete, tato tema potom straca zmysel. Chcel si radu a dostal si ju
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Smartphone

Príspevok od používateľa dendroid »

Prosim ta, nemudruj tu a nespamuj mi temu. Tato tema pre mna zmysel nestraca, pretoze sa do toho nevyznam. Takze je pre mna jednoduchsie sa na nieco opytat niekoho, koho odpoved stoji 20 sekund ako si to hladat hodiny na nete, na co nemam nie ze chut, ale cas. Myslim, ze o tomto je predsa toto forum, inac si moze kazdy vsetko porovnavat a hladat na nete sam.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5707
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Smartphone

Príspevok od používateľa Jednoduska »

a preto sme tu my, dobri ludia, ktori tu chybu spravili a chcu vyvarovat od nej teba! :D

Seriozne, my sme vyberali medzi 640 a 535 a bolo to to najhorsie co sme mohli urobit pre frajerku. ten mobil proste nechces. 635 nepoznam. co tak 550? to mam ja za 70 z bazaru (rozbil som 830) a je to mobil vo vsetkom u uroven lepsi (este aj zvuk, vsetko...) stale low end ale paradicka :)

P.S. si z KE ak sa nudis dojdi ku nam na kavu dam ti do ruky oba mobily a pochopis ten rozdiel ze 535 je cele zle.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Smartphone

Príspevok od používateľa LordKJ »

535 - ak das viac ako 2 prsty na displej (napr. priblizenie na mape) tak semtam sa zasekne dotyk a nereaguje na ziadny prst chvilku, tri prsty ani len nejdu (aspon taku som mal ja skusenost stym)
androidy pod 150e (nove) - slaby HW na to aby ti to bezproblemovo islo, okolo 150eur uz su s dobrym cpu (snapdragon == dobre cpu) a s dostatkom ram + aj uz slusne baterky (4100mAh napr u redmi 3)
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Smartphone

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

640 alebo 550
640 mam..vcera mi nan prisiel anniversary update a slape lepsie ako predtym
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Smartphone

Príspevok od používateľa dendroid »

Dakujem este raz vsetkym za rady aj za pozvanie na kavu, Jednoduska :D

Snad posledna otazka, kolko max dat v bazari za tu 640, pripadne 550 ? Povedzme keby som nasiel bez zaruky, alebo nejaky so zarukou co ja viem napr. rok ?
Joey35
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: St 17. Dec, 2008, 23:36
Bydlisko: Bardejov

Re: Smartphone

Príspevok od používateľa Joey35 »

max 70€ viac by som nedal za tie smartphony
PC: MB: ASROCK B450M Pro4 CPU: AMD RYZEN 5 3600 CPU FAN: SilentiumPC Fera 3 GPU: Manli RTX 3070 Gallardo 8GB GDDR6 SSD: ADATA XPG GAMMIX S11 Pro 1TB RAM: G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL16 Gaming series Aegis PSU: SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W Case: SilentiumPC Signum SG1M TG MONITOR: 32" AOC CQ32G1 + 27" BENQ GW2760
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Smartphone

Príspevok od používateľa dendroid »

Nakoniec som dal 75 :D Telefon ma nejakych 9 mesiacov, je v zaruke, v dobrom stave ...Dakujem vsetkym este raz za rady.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Smartphone

Príspevok od používateľa dendroid »

Tak som sklamany z tej Lumie pravdupovediac. Najdolezitejsia vec, na ktoru som to potreboval-offline mapy, doteraz viac nefungovala ako fungovala...Ked som bol v oktobri v Nemecku, pouzival som este Here mapy.Teda vlastne nepouzival :D. Dal som stiahnut offline mapy, nebola tam moznost vybrat si krajinu ani nic ...Za par sekund sa to ukoncilo a ziadna hlaska.Nejako som to neriesil, ze si to zopakujem v Nemecku, no tam mi plany prekazilo ultra pomale wifi na dome, kde som byval ...Vyzera to, ze si to potom dotiahlo mapy tej dediny, kde sme byvali, ale viac nic, z coho som mal naramnu radost. Otestujes, vyzera to fajn a prides potom do mesta (velkomesta) a ked to sakra potrebujes(bol akurat maraton vtedy, ked som tam prvykrat prisiel, takze ma bus odviezol niekam do prdele), je ti to na prd. Potom som bol cely mesiac bez navigacie (a zistil som, ze aj bez toho sa da v pohode fungovat). Po navrate na SVK sa na to pozriem znova a tentokrat ma to privitalo s tym, ze Here mapy uz viac nie su podporovane, ze musim pouzivat aplikaciu Mapy ...OK, tentokrat slo aj vybrat krajiny, tak som stiahol Slovensko, Madarsko, Rakusko, Nemecko...Otestoval som doma na SVK, parkrat som to spustil a z toho raz to prestalo uplne fungovat. Spustim mapy, dam vyhladat polohu, nacitava a vypise mi po chvili Zda sa, ze vyhladavanie trva neocakavane dlho :D Tak diky za info, sam som si to nevsimol... Vyriesilo to az zmazanie slovenskych map ...Ked som prisiel do Nemecka, mal som nacitanu slovensku mapu este, zapol som to navigovanie a znova ma nenaslo...Tak som zmazal slovensku mapu akosi intuitivne, ze ked ju nebude mat, nebude ma tam hladat, co pomohlo. Na zmazanie offline mapy je ale potrebne internetove pripojenie, co je fakt uzitocne a napomocne pri offline mape. Pomohlo to, no odvtedy to aj tak skor neslo ako slo, povedal by som tak 60 ku 40 ... Ako bonus k tomu vsetkemu, ked je zapnuta mapa(stalo sa mi to aj ked som ju vypol, asi daco bezalo na pozadi) a vypnem si vyhladavanie pozicie v menu, telefon uplne zamrzne a pomoze len tvrdy reset...

Moja otazka je, funguju takto offline mapy vo vseobecnosti aj na inych platformach ? Lebo som si myslel, ze tie Lumie stoja menej pretoze OS nevyzaduje taky silny HW plus na to nie su aplikacie a nie, ze je to smejd ...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Smartphone

Príspevok od používateľa LordKJ »

offline mapy na androide su uplne v pohodke, naposledy som vyuzival ked som chodil po zahrebe
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Smartphone

Príspevok od používateľa dendroid »

A na Iphone 5s daco funkcne a zadara splasim ? Dostal som firemny ...
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Smartphone

Príspevok od používateľa warrior606 »

kludne sygic, maps.me
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Smartphone

Príspevok od používateľa dendroid »

A je to zadara a normalne to funguje ?

Návrat na "Nákupná poradňa"