mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4559
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa scream »

tak toto za 14K ked nezoberes, tak lepsi ponuku dlho nenajdes... keby si aj mal obratom do motora natlacit 1500E aj tak fasa cena.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa Papek »

Ked mas rozpocet 15,5k, tak tych 1500 odloz bokom na pripadne buduce investicie /if any/
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa Chris »

tak cakal som ze 3ka bude menej problemova, ale ked si uz tolko mal problemov s 3kou, tak 6ka nebude na tom lepsie.

I ked kamos ma 6ku 2012, G165 s automatom a ten meny olej a brzdy.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6873
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa stefan222 »

https://www.autobazar.eu/mazda-3-mazda- ... 51911.html

tu je ten inzerat, nakoniec to je 01/2013,
odraza ma vek, nie je to 120kw ale len 107kw. ale mozno lepsia spotreba. majitel sa stara. a pride mi ze moju 3jku v zaruke vymenim za tuto lod bez zaruky s nic extra vykonom a vyhrev sedacky a xenon mi fakt netreba. tak neviem
premyslam ale ze ked toto kupim za 14, tak o 2 roky predam za 10-11 a 3jku nepredam za 10-11 si myslim. ci?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa Chris »

co ti poviem, mazda ma elektronicku servisnu knizku, cize ak je prazdana, tak kazdy dealer sa ti vykasle na zaruku :)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6873
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa stefan222 »

jj, volal som dnes do BA/Komarno, KE/Po a vsade dlhe hovory a vsade zaruka nie je, ale ze to mam zobrat za 14k, ze na ten benzin od 2013 sa nikto nestazoval a ze diesel mazda nemam brat. to mi povedali v komarne, Ba, ke, okrem rpesova. kusa ma odradza vek auta a cena, ale mne sa mazda paci, len 107kw bude tiez sunka ale bude stacit isto. dedko nema problem skocit do mazda servisu(na moje naklady)v mazde kosice mi dnes potvrdili ze dedko si kupuje u nich novu 6tku,
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak treba ist do servisu, nech to omrknu, pripadne zbehni na mazda forum a popytaj sa na poruchovost, na co si dat pozor pri kupe. Mne furt nepasuje dedove rozmyslanie, ale to asi netreba riesit a hladat logigu tam kde nie je. Ma rieditela kamarata v toyote, ale avensisa nekupi, radsej kupi mazdu a chodi servisovat do toyoty :)
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10035
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa stiv »

Ja tiez nechapem tu logiku. Kupovat Toyotu ked chce Mazdu lebo tebe sa paci. :?
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa HellAngel »

nevidim logigu v tom, ze paci sa mi mazda, kupim mazdu, chodim ju servisovat do toyoty lebo tam mam kamarata riaditela, aj ked mi padne zaruka na cokolvek ohladne auta. Skor keby kupil toyotu, alebo ma kamarata riaditela v toyote, srpavil by mu hadam aj cenu, chodit to tam servisovat, mat servisy zapisane, nepride o zaruku
NB: Asus ROG Strix G16
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa LordKJ »

a kupit si auto ktore nechce?, preco by to robil
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10035
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa stiv »

HellAngel napísal:nevidim logigu v tom, ze paci sa mi mazda, kupim mazdu, chodim ju servisovat do toyoty lebo tam mam kamarata riaditela, aj ked mi padne zaruka na cokolvek ohladne auta. Skor keby kupil toyotu, alebo ma kamarata riaditela v toyote, srpavil by mu hadam aj cenu, chodit to tam servisovat, mat servisy zapisane, nepride o zaruku
Pozeras sa na to uplne retardovane tak ti to trochu priblizim. Olej sa meni po kolko 30kkm? Tolko mohol najazdit za 3 roky a nemusel ani olej menit v zaruke (ak bola 3j rocna, neskumam, je mi to jedno) a potom ho vymenil v najblizsom servise ktory poznal - kamarat v toyote. Keby mal kamarata jozka v skode tak by siel tam. To by si pisal, ze si mal kupit suberb nie? Alebo ak by siel do garaze ku niekomu tak by si pisal, ze nebrat lebo dedo (ako tu bolo uz 79x spomenute) tam lial trafo olej.

Tiez nevidim dovod preco by som mal pred koncom zaruky ist do mazda autorizaku a vymenit olej za 400,- na aute, ktore idem predavat a kupujem si nove. Pochop, nie kazdy ma jedno auto 19 rokov a je to jeho zivot. Spotrebka ako telefon. Len nie pre kazdeho. ;)
LordKJ napísal:a kupit si auto ktore nechce?, preco by to robil
Lebo ved toyota. Co nechapes? Nema to logigu?
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

aj tak je ta Lančja lepsia ponuka :) novsia, silnejsia, vacsia, sirsia, ukrutne viac vybavena, v zaruke este dva a pol roka, prakticky nula centimetrov.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa Chris »

meni sa olej 20k km alebo 1 rok, podla toho co pride skorej... cize dedo bude vydrbanec a mozno tam nedavali ani olej ako mali
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa HellAngel »

stiv: urcite mu vysli za tu dobu pri tych km aspon 2 garancky, aj keby jedna, tak koli par euram oproti hodnote auta zahodil zaruku, toto mi nedava logigu, som ochotny vysolit 30 000 papierov a je mo zatazko potom ist na garancku? Ok, keby zrazu nemal na to peniaze, ale teraz kupuje dalsiu mazdu? takze tu sa nebavime o tom, ze peniaze nemal. Proste kamos mu povedal, ser na zaruku aj na vsetko, prid ku mne vymenim ti olej. Lenze len olej sa nevymiena pri garancke.
A prislo by mi logickejsie, keby ten jeho kamos ho nalamal na toyotu, nakolko tam podla jeho slov robi riaditela. Chodiol by tam na servis, neprisiel by o zaruku, auto by malo lepsiu predajnu hodnotu a jeho strata by bola o par tisic mensia. Ale OK, ja sa o tom dalej bavit nejdem, nedava mi to logigu, kupim nove za 30 000e ale na garancku nejdem, lebo Fero kamos mi povie, ze ten olej mi vymeni aj on, srat nato, ze mi moze vybadnut v zakrute motor, ale ja koli usetrni par stovak pridem o to, ze mi to vymenia zadara v ramci zaruky. To je fakt ujo salamista, co sa mi nechce verit.
To auto je za vybornu cenu, ak po dobrej prehliadke povedia ze je vsetko OK, siel by som do toho, ale mne sa tej ujo jednoducho nepaci
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6770
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa molnart »

nehladajte pri starych (ch)ujoch logiku. proste to bral tak ze auto kupil a je mu jedno za aku cenu to preda, bude to prenho iba bonus. ale ked ma na vyber z dvoch moznosti ci ma zaplatit za prenho rovnaky ukon 300 eur alebo 50 tak voli to lacnejsie.

vidim to na mojom fotrovi, ktoremu ked nesvietilo denne svietenie (nie kvoli ziarovke ale zlemu kontaktu) tak nechcel dat servisu 20 eur za opravu, ale aj s 15 rocnym autom chodi do toho isteho autorizaku na ktore uz 15 rokov nadava (a za ten cas tam kupil 3 auta). alebo vcerajsie noviny (trend) najdem v kosi, ale letaky z lidla ma stole aj dva mesiace. alebo vyhodi vonkajsi senzor od meteostanice lebo neukazuje teplotu a je pokazeny, to ze mesiac predtym tam svietila slaba baterka uz neriesi. proste niektore veci treba len ignorovat, inac by clovek prisiel o nervy.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"