Subaru Impreza WRX alebo?

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5647
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Na benzine som mal v meste 8.

Niekde pisal ze 90 percent mesto, ale samozrejme diskusia otvorena :)
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa DC9-32 »

ja mam tiež s v meste 8-9l/100km s benzinom a je to 1.6 EcoBoost, žiadna veľká strojovňa.. s takou 2.0 litrom si v pohode well over 10.. a to nehovoriac o tom že žiadny benzinový priamovstrek s turbom nie je vhodná motorizácia na mestské jazdenie
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5183
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa Chris »

Jednoduska napísal: Po 04. Máj, 2020, 12:09 Na benzine som mal v meste 8.

Niekde pisal ze 90 percent mesto, ale samozrejme diskusia otvorena :)
Lb 3dverovy swifr s 1.6 a 1.9tdi touran s 7 miestami je skoro to iste :-D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Kimif123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1593
Dátum registrácie: Pi 13. Máj, 2016, 15:35
Bydlisko: Nitra

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa Kimif123 »

Na začiatku napísal benzín, tak sme sa držali toho. Čo sa týka emócií a fun factoru, tak hádam nejdeme porovnávať hot hatch/WRX STI s dieselom (mimochodom ani GTD ani ostatné "diesel hot hatche" moc rozšírené nie sú, Focus ST som našiel jednu ponuku na autobazar.eu https://www.autobazar.eu/ford-focus-20- ... 26493.html ). A ak jazdí veľa mesto prípadne krátke trasy, tak je diesel na 2 veci, darmo ti bude nižšia spotreba keď to potom vrazíš 2x do auta. Hlavne ak je to jazdenka a nekupuješ ju na 3 roky.

Subaru tiež je ideálny kandidát na domáci servis (ak nemáš hydraulický zdvihák doma), vzhľadom na koncepciu boxer motora.

Ak je budget pevný, tak potom je asi výhodnejšie robiť to tak ako písal Jednoduska, že nahádzať pár modelov a hľadať najvýhodnejší, keďže tá ponuka je dosť obmedzená v tomto segmente.

A mimochodom, hatchback je oproti sedanu praktickejší, jedine liftback má praktickejšie využitie. Combi je pravdaže najpraktickejšie, ale nie všetci chcú pozerať denno denne na svoj pohrebák (možno zopár pekných výnimok). Všetko je to o osobných preferenciách.
CPU: i5 12400f Cooler: NOCTUA NH-U12A Chromax Black MB: ASUS ROG STRIX B660-A GAMING D4 RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB GPU: ASUS TUF GeForce RTX 3060 Ti O8G SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Kingston KC3000 NVMe 1TB + Crucial MX500 2TB SSD PSU: Corsair RM750x white CASE: Fractal Design Define 7 Compact White TG Mouse: Logitech G403 Prodigy HS: HyperX Cloud I + Microlab FC50 Monitor: Dell S2721DGFA OS: Win 10 64bit
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa DC9-32 »

Kimif123 napísal: Po 04. Máj, 2020, 13:04 A ak jazdí veľa mesto prípadne krátke trasy, tak je diesel na 2 veci
lenže to je aj akýkoľvek iný priamovstrek benzín.. kupi ST 2.0EB, pojazdí po meste fajne 20-40k km, bude sa tešiť že ma spotrebu 12l, potom si povie že konečne sa pôjde trocha prevetrať, vyjde za mesto, naloži tomu na 4ke v 1700rpm a večer si prečitam na ford fore o tom ako niekto stratil tlaky v 3tom valci na jeho 2.0EB :laugh: a môže meniť celý polomotor za 1-4k eur.

to už nie sú nezničitelné motory Sigma ako máš vo svojej Fieste :)
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5647
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa Jednoduska »

DObre chlapi ale neriesime len spotrebu (ano Touran je nieco ine ale princip ostava :D ) ale aj celkovy pocit, benzinu tolko neskodis v meste a ten motor sa inak chova studeny... ja som velmi rad ze na toto chce benzin dava to prosto zmysel. svoj vyber som navrhol, mozno je nudnejsi ale rozmerovo paradny a prakticky a zaroven vie byt zabavny.

AKA dal som tam auta ktore pozeram ku nam ako druhe do rodiny :D
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa HellAngel »

zozen Civic Aerodeck 1.8 VTi, za zvesne peniaze porob a mas paradne auto. Ja som ho predal, doteraz mi je luto, ale prisli deti a moj sen o sleep car sa nenaplnil. Tak ci onak, ta 1.8 ide do neskutocnych otacok a ma 170 koni cca v zaklade. S par jednoduchymi upravami das cez 200 koni bez problemov.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Kimif123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1593
Dátum registrácie: Pi 13. Máj, 2016, 15:35
Bydlisko: Nitra

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa Kimif123 »

Priamovstrek benzínu neškodí samotná jazda po meste ale to, že ho vytrvale dusíš pod 2000 otáčok, lebo ľudia ešte stále žijú v presvedčení, že šetria motor. Práve naopak a to platí u každého výrobcu. Diesel do mesta "je super investícia" keď si kúpiš nové auto a potom ho o 3-4 roky predáš a neriešiš, že kto koľko potom preinvestuje do toho auta.

Mimochodom, keď jazdím 90% času v meste, tak si nekúpim ani jedno zo spomínaných áut. Ešte stále ten záber je dosť široký, nebol upresnený, každý spomína nejaké výhody, ale sám autor by mal najlepšie vedieť, čo on uprednostní, čo je priorita. Keď chce lacno jazdiť, môže si kúpiť aj O3 Combi 2.0 TDI, ktorých je na trhu habadej, dá to nachipovať na 180-200k a môže si veselo jazdiť. Bude to rýchle, ale hot hatch ani fun car to nebude.
CPU: i5 12400f Cooler: NOCTUA NH-U12A Chromax Black MB: ASUS ROG STRIX B660-A GAMING D4 RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB GPU: ASUS TUF GeForce RTX 3060 Ti O8G SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Kingston KC3000 NVMe 1TB + Crucial MX500 2TB SSD PSU: Corsair RM750x white CASE: Fractal Design Define 7 Compact White TG Mouse: Logitech G403 Prodigy HS: HyperX Cloud I + Microlab FC50 Monitor: Dell S2721DGFA OS: Win 10 64bit
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa DC9-32 »

priamovstrek benzinu škodí všetko čo sa jazdy v meste týka. Nízke otáčky, jazda na studený motor, studený olej.. Teda vlastne to isté čo dieslu. jediné čo odpadá je zanesený DPF filter, ktorý v týchto podmienkach neregeneruje. Takže, priamovstrekovy benzin je uplne nevhodny do mesta a na kratke trasy na studeny motor. na focuse s 1.5 EB dokonca svieti varovná kontrolka že x% jázd je na studený motor..

Ak by platilo že 90% jázd v meste tak tu odporučím že na tých 90% kupiť uplne najlepšie elektrickú kolobežku :) alebo staré auto
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1810
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa Ivko »

Ja by som sa nebránil ani tomu MINI Clubman, aspon je to neokukané, má to výkon a ked človek chce aj 4x4
Opticky mi najviac vadia asi zadné kufrové dvere otvárané do strán https://autozurnal.com/mini-john-cooper ... vy-zaroven

Riešiť kolko čo žerie ked to chce aj pre zábavu, taký človek diesel jednoducho nechce. Že to žerie viac v meste? A kolko človek najazdí za mesiac v meste? Nechce to pre taxi službu.
Spotreba na dialnici tiež nemusí byť problém, žerie to viac, ale zasa to nie je 15l. To by musel kúpiť tú WRX, ta by si na dialnici dačo zobrala, ale to je to isté akokeby sa niekto čudoval že Lancer EVO je na dialnici užrané.
Sú to autá pre nie bežných zákazníkov - pre tých čo nechcú splynúť s davom
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa error7 »

DC9-32 napísal: Po 04. Máj, 2020, 15:20 priamovstrek benzinu škodí všetko čo sa jazdy v meste týka. Nízke otáčky, jazda na studený motor, studený olej.. Teda vlastne to isté čo dieslu. jediné čo odpadá je zanesený DPF filter, ktorý v týchto podmienkach neregeneruje. Takže, priamovstrekovy benzin je uplne nevhodny do mesta a na kratke trasy na studeny motor
Benzín je do mesta stále vhodnejší ako dízel, keďže akýkoľvek benzín sa ti omnoho skôr zohreje ako dízel a to je dosť podstatná vec ;)
Používateľov profilový obrázok
Kimif123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1593
Dátum registrácie: Pi 13. Máj, 2016, 15:35
Bydlisko: Nitra

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa Kimif123 »

Nejdem sa hádať, ale je úplne jedno o aké auto sa jedná, žiadnemu nevyhovujú studené štarty, jazda na studený motor, bavíme sa o fyzike, viskozita oleja, zvýšené trenie atď. to fakt nezáleží na aute (druhá vec je potom, ktorý motor potrebuje koľko km aby zohrial na prevádzkovú teplotu). Jeden z hlavným problémov priamo vstrekových benzínov je tvorba karbónu, ktorý sa usádza, nedochádza k samočisteniu ventilov benzínom. Keďže už väčšina motorov na trhu používa túto technológiu kvôli nižšej spotrebe a vyššej efektivite, sú rôzne riešenia ako tomu zamedziť (napr. kombinácia priameho a nepriameho vstrekovanie). Mimochodom, väčšina nových turbo benzínov má už tak isto DPF (VW koncern, Ford, Renault..).

Takže keď si má vybrať auto, ktoré pôjde často krátke trasy/po meste, tak určite radšej benzín ako diesel.
CPU: i5 12400f Cooler: NOCTUA NH-U12A Chromax Black MB: ASUS ROG STRIX B660-A GAMING D4 RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB GPU: ASUS TUF GeForce RTX 3060 Ti O8G SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Kingston KC3000 NVMe 1TB + Crucial MX500 2TB SSD PSU: Corsair RM750x white CASE: Fractal Design Define 7 Compact White TG Mouse: Logitech G403 Prodigy HS: HyperX Cloud I + Microlab FC50 Monitor: Dell S2721DGFA OS: Win 10 64bit
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4515
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa scream »

Povedzme, ze 80% bude mesto, kedze zijem v kosiciach a v principe okrem par vikendov na sirave a v tatrach nepotrebujem nikde dochadzat. Tu a tam sa povozim pre radost ale v globale to robi max. 12k rocne. Aktualne nemam deti, ale co nie je moze byt a chcel by som take auto, ktore nebudem musiet predat v momente ako vyjde zena z porodnice. Zaroven potrebujem 4dvere a idealne hatch.
Spotreba v meste je mi ukradnuta, ci to zere 8 alebo 13, len nech to nezere 15. Kedze je od ke dialnica po RK, tak ma zaujima ale spotreba na dialnici, lebo tam viem za jeden den spravit 300km, co po meste spravim za mesiac. Opat mi je jedno, ci to bude 7-8-9 len nech to nie je 10-15 pri 130.
Som nazoru, ze DI benzin je rovnake zlo ako Diesel akurat vydzri menej KM :) Napriek tomu diesel nechcem do tohto typu auta. Naopak to nejakej A6 automat by som nechcel benzin.
Focus ST 2.0 mal znamy, novy a spominam si, ze bol par krat v servise, kvoli motoru, vraj sa to sypalo aj ludom okolo, tak sa toho zbavil v ramci zaruky a kupil si o generaciu starsi RS ( 2.5T). Preto som tie focusy velmi nepozera ale cenovka a vyuzitelnost sa mota presne okolo toho, co hladam. Akurat sa mi tie auta nepacia, som skor fanusik japonskeho dizajnu.
Na jazdy po meste by bol ideal kombinovany vstrek ale neda sa mat vsetko. V nizkych otackach to jazdit bude len studene. Ja radim 1,2,4 v meste :)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
HerdaPeter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2008, 18:12
Bydlisko: Hliník nad Hronom

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa HerdaPeter »

https://auto.bazos.sk/inzerat/110331188 ... upra-r.php Leon Cupra, mas to rovno v Kosiciach
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4515
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa scream »

Uz som pisal, ze tie cupry su asi top v pomere cena vykon. Bohuzial to je auto roku 2005 a do toho by som siel velmi nerad. Pri cene cez 11k by som bez vahania zobral radsej wrx.
Ten focus ST MK3 by ale napriek nelichotivemu dizajnu mohol splnat, co pozadujem akurat tiez nie je najlahsi. Ma to LSD?
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"