Mechanicka klávesnica cca 50-60€

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Jasterisko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Ne 18. Jan, 2015, 01:37

Re: Mechanicka klávesnica cca 50-60€

Príspevok od používateľa Jasterisko »

Ahojte páni, prídám sa tu lebo tiez riesim kupu novej klavesnice v podobnej cenovej relacii.

Nemám ziadne skusenosti s mechanickými klavesnicami, ani neviem ci vobec takú chcem. Ale co som si cital par stranok ohladom toho tak som trosku nalomeny, ale s tym ze nechcem dat 150€ za klavesnice.

Klavesnica by mala byt pohodlna na hranie aj pisanie a nemala by byt velmi hlucna - Za mna asi ta obdoba brown spinacov a mala by mat integrovanu / odpojitelnu podpierku. Podsvietenie mi netreba, ani RGB.

Co poviete na G213 Prodigy ? viem ze niejemechanicka klavesnica ale zaujala ma.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2738
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Mechanicka klávesnica cca 50-60€

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Ja som chcel dat sancu Genesis Thor 300, ale zohnat ju s Brown spinacmi je celkom vyzva (ale robi sa) lebo vsade maju len s Red. Na druhu stranu, stabilizatory klaves su na zaplakanie a medzernik je uplna tragedia na tej klavesnici, ale zas za 45e nie zle. Tak ja budem hladat dalej. G213 by som si nekupil, pride mi to brutalne predrazena membranovka. Lepsiu sluzbu spravi dobra kancelarska klavesnica ak nepotrebujes to podsvietenie.
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Jasterisko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Ne 18. Jan, 2015, 01:37

Re: Mechanicka klávesnica cca 50-60€

Príspevok od používateľa Jasterisko »

Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5401
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Mechanicka klávesnica cca 50-60€

Príspevok od používateľa kllr007 »

Nevyzerá zle.
Ináč po pár týždňoch a SPC som s ňou celkom vzato spokojný.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
ukskbk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: So 26. Jan, 2019, 15:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Mechanicka klávesnica cca 50-60€

Príspevok od používateľa ukskbk »

tiez som spokojny s SPC, blue spinace, ale ja mam rad ten hlucny klikot klaves vzor IBM klavesnice z 80 rokov :)
MB: ASUS Z87-C CPU: Intel i5 4670K RAM: Kingston HyperX 2x4GB CL9 DDR3 1600 VGA: ASUS Strix GTX 1070 8GB SSD: 128GB Samsung 840 Pro HDD: 2TB Seagate Barracuda 7200 PSU: 520W Seasonic M12ii CASE: NZXT S340 LCD: Benq 24 GW2470H
Impulse
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 05. Máj, 2020, 14:27

Re: Mechanicka klávesnica cca 50-60€

Príspevok od používateľa Impulse »

Za seba môžem odporučiť GMMK - neobjektívne. Pretože je to moja prvá mechanická klávesnica a nemám ju s čím porovnať... Konštrukcia je pevná, kábel opletený, stabilizátory asi fajn... Kupoval som aj switch tester 4x Cherry, 4x Kailh a 6x Gateron. Podľa mňa sa neoplatí priplácať za Cherry...
Kolega mi tvrdil, že rozpozná Cherry Red. Tak som ho ofajčil a dal som mu do testera len Gateron RED a Kailh RED. Skúšal, testoval niekoľko sekúnd a vybral si Gateron, vraj nabetón je to Cherry... Takže buď je to amatér alebo sú fakt podobné :)

TKL ANSI verzia - cca 62€
https://www.czc.cz/glorious-gmmk-tenkey ... 86/produkt
gateron yellow - cca 20€
https://www.aliexpress.com/item/32980039972.html
keycaps - cca 13€
https://www.czc.cz/spc-gear-vymenitelne ... 64/produkt
Jasterisko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Ne 18. Jan, 2015, 01:37

Re: Mechanicka klávesnica cca 50-60€

Príspevok od používateľa Jasterisko »

No pano, musim povedat ze tu klavesnicu na 90 % budem vracat.
Vadia mi na nej dve veci:
1. Odpojitelna opierka na dlan je velmi kratka - prakticky mam polozeny zaciatok ruky na jej hrane a je mi to neprijemne a navyse sa mi po nej smyka ruka dole - strale mam tendenciu si ju nadvihavat a davat spat

2. Klavesnica je kriva - Skrutena - Skusal som ju na viacerych ronych podkladoch. Klavesnica na stole ma pravy dolny roh(pod numlockom) trochu vo vzduchu a ked zmacknem nejaku klavesu v pravej polovici tak klavesnica sa preklopi na ten roh a znovu vrati spat. toto ma neskutocne doziera.
Ak vyklopym nozicky tak je to presne naopak - Lavy horny roch je vo vzduchu a stacanaim lavej strany klavesnice - WSAD a pod tukne klavesnica o stol - Hrozne

Inac mi klavesnica velmi vyhovuje klavesami - aj zvukom aj spatnou vazbou - je to prijemna zmena voci membranovym klavesniciam.
Podsvietenie nebudem hodnotit to ma velmi nezaujima - ale vyzera dobre, kazda klavesa je pekne viditelna.

Teda znoiva riesim dilemu co za klavesnicu s opierkou na ruky do 60 €
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12965
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Mechanicka klávesnica cca 50-60€

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Môžem povedať minimálne jedno, ruky a štýl písania máš ako ja...ja by som ti hneď dal odporúčanie ale to je 6 rokov neskoro na to (Gamdias Hermes Ultimate) - ja mám úplne rovnaký problém, pozícia, ktorá je pre mňa pre písanie komfortná je taká, že pri 95% aktuálnych kláviek s podložkami sú mi tak krátke, že dlane mám položené presne na začiatku podložky, takže skoro sa tej podložky ani nedotknem. Tam naozaj je potom potrebná vlastná podložka (buď tie nechutné "ergo" za pár eur alebo kus dreva).

Takže to je to, čo by som ti odporučil je osobitná podložka:
https://www.aliexpress.com/wholesale?tr ... t=1&page=1
https://www.aliexpress.com/wholesale?tr ... ult&page=1
ale všetky ako tak krajšie sú za skoro dvacku a na klávku veru veľa neostane.

Impulse napísal: St 28. Okt, 2020, 16:10 Za seba môžem odporučiť GMMK - neobjektívne. Pretože je to moja prvá mechanická klávesnica a nemám ju s čím porovnať... Konštrukcia je pevná, kábel opletený, stabilizátory asi fajn... Kupoval som aj switch tester 4x Cherry, 4x Kailh a 6x Gateron. Podľa mňa sa neoplatí priplácať za Cherry...
Kolega mi tvrdil, že rozpozná Cherry Red. Tak som ho ofajčil a dal som mu do testera len Gateron RED a Kailh RED. Skúšal, testoval niekoľko sekúnd a vybral si Gateron, vraj nabetón je to Cherry... Takže buď je to amatér alebo sú fakt podobné :)

TKL ANSI verzia - cca 62€
https://www.czc.cz/glorious-gmmk-tenkey ... 86/produkt
gateron yellow - cca 20€
https://www.aliexpress.com/item/32980039972.html
keycaps - cca 13€
https://www.czc.cz/spc-gear-vymenitelne ... 64/produkt
Ahoj a vitaj na fóre. To, čo hovoríš nie je vôbec šialené, ja s tebou súhlasím, Glorious produtky majú dobré ohlasy a ich barebone mechaniky sú celkovo zaujímavé. Na druhú stranu to nie je konkurencia pre bežného človeka, lebo je to veľa roboty za toľko peňazí. Aj z Ali v tých cenách kúpiš už Akko klávky (či kompaktne alebo aj 104ky).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2738
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Mechanicka klávesnica cca 50-60€

Príspevok od používateľa lepermessiah »

z rovnakeho dovodu aj ja hladam a kupujem klavesnice vzdy v klasickej vyske a bez opierky na zapastia, lebo mam neoprenove podlozky, ktore su ovela prijemnejsie na dotyk aj su pohodlne na X hodin pisania ... nevyzera to ani tak hnusne (v podstate aj CoolerMaster daval podobne ku ich prvym mechanikam) a cena je fajn.. https://www.aliexpress.com/item/1005001637969399.html
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Impulse
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 05. Máj, 2020, 14:27

Re: Mechanicka klávesnica cca 50-60€

Príspevok od používateľa Impulse »

loleqboleq:
Ďakujem za privítanie :) Roboty to nebolo až tak veľa :) Za cca 20 -30 minút bola zložená. Viac času mi zabral ten research pred kúpou :D

Tieto vyzerajú fajn, do 60€. Značka má aj lepšie modely (Geminy), ale cez rozpočet.
https://www.aliexpress.com/item/32952663095.html
https://www.aliexpress.com/item/4000775977593.html
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7784
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Mechanicka klávesnica cca 50-60€

Príspevok od používateľa LordKJ »

Nevadi vam pri tych externych podlozkach absencia spoja s klavesnicou?
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2738
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Mechanicka klávesnica cca 50-60€

Príspevok od používateľa lepermessiah »

neviem ako pri drevenych, ale neoprenova sa sama od seba na stole nepohne, klavesnica tiez nema tendenciu sa hybat takze ako to polozis na stol, tak to tam proste lezi a ked to chces mat tesne pri sebe, tak to das tesne ku sebe (a zdole to vies ked tak prichytit paskou, ale fakt netreba..)
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7784
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Mechanicka klávesnica cca 50-60€

Príspevok od používateľa LordKJ »

ja mam skor tendenciu hybat klavesnicou
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2738
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Mechanicka klávesnica cca 50-60€

Príspevok od používateľa lepermessiah »

tak potom nic co by kobercova paska nevyriesila :D

inak k teme, to naozaj "hraci" zacali preferovat Blue spinace? alebo su lacnejsie ako Red alebo preco doprdele su v podstate vsetky lacnejsie klavesnice len s Blue spinacmi? Akonahle najdem nejaku klavesnicu s ktorou by som bol OK, tak zistim ze ma Blue spinace, alebo prinajlepsom Red .. prestavam hladat vo vodach ISO a Brown, no aj tak neviem najst schopnu klavesnicu do prace
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Jasterisko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Ne 18. Jan, 2015, 01:37

Re: Mechanicka klávesnica cca 50-60€

Príspevok od používateľa Jasterisko »

Trosku aktualizacia, bol som schopny klavesnicu trochu skrutit a podarilo sa mi ju super narovnat, a sedi uplne krasne na stole.
Poiuzivam ju teraz viac menej bez opierky a pise sa mi na tom celkom dobre, s opierkou by to bolo urcite lepsie.. Uvazoval som aj nad dokupenim podobnych opierok co ste linkovali.

Takze momentalne mi ta klavesnica celkom vyhovuje, neviem sa rozhodnut ci ju vratit alebo nie, velmi sa mi o paci ze ma kolecko na ovladanie hlasitosti, co v tejto cenovej kategorii nema ziadna a casto to vyuzivam.
Impulse napísal: St 28. Okt, 2020, 16:10 Za seba môžem odporučiť GMMK - neobjektívne. Pretože je to moja prvá mechanická klávesnica a nemám ju s čím porovnať... Konštrukcia je pevná, kábel opletený, stabilizátory asi fajn... Kupoval som aj switch tester 4x Cherry, 4x Kailh a 6x Gateron. Podľa mňa sa neoplatí priplácať za Cherry...
Kolega mi tvrdil, že rozpozná Cherry Red. Tak som ho ofajčil a dal som mu do testera len Gateron RED a Kailh RED. Skúšal, testoval niekoľko sekúnd a vybral si Gateron, vraj nabetón je to Cherry... Takže buď je to amatér alebo sú fakt podobné :)
Presne po tejto klavesnici som pokukoval, kdeze spolu s tou Genesys klavesnicou som objednal aj novu mys - Glorious MOdel O- a z tej mysi som doslova uneseny, a v baleni mali letak o ich klvesenici tak som hned googlil ale nikde som ju u nas nenasiel.

Skoda ze na CZC ju maju vypredanu a takisto aj SPC klavesy, za tuto klavesnicu by som si bol mozno aj ochotny priplatit ( aj ked nema kolecko :() Viete este o niecom podonom co by sa tu u nas dalo kupit ? nechcem velmi riesit aliexpress, tam to do 2 tyzdnov neviem vratit/reklamovat a tych 10-20€ usetrenych mi zato nestoji.

Návrat na "Nákupná poradňa"