Pc na hry 800-1000

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
2pacavely
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 99
Dátum registrácie: St 09. Júl, 2014, 15:29

Re: Pc na hry 800-1000

Príspevok od používateľa 2pacavely »

Ahoj.
Bude to číslo len web office. Nič iné a sem tam nejaká jednoduchá hra pre malé dieťa.
RGB nemusí byt vôbec. Hlučnosť ventilátorov nech je taká priemerná ale keď bude trochu počuť tak vôbec nevadi. Kľudne stačí nejaké 6 jadro alebo 4jadro s HT, grafika tiež stačí taká nejaká lacnejšia. Na prácu s officom a nejaký robblox stačí podľa mňa aj integrovaná 😀😀
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pc na hry 800-1000

Príspevok od používateľa mp3turbo »

krupica zaloz vlastnu temu - neni mozne aby sa v jednej teme priplietli traja ze "a ja mam podobnu vec"...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4147
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Pc na hry 800-1000

Príspevok od používateľa castelL »

Scenár menej kvalitných základných dosiek u rád ASUS PRIME, GIGABYTE DS3H popr. najnižších dosiek výrobcu ASRock (čipsetu B660) je viac-menej totožný ako v prípade predchádzajúcich generácií. Neviem a ani si nechcem predstaviť ako to je u základných dosiek s čipsetom H610 bez VRM chladičov, kde si osobne myslím, že by som sa tam bál dať čo i len procesory rady i3 :D ..aby sme vedeli reálne využiť potenciál procesora bez obmedzení a to je pointa celého tohto okolo týchto základných dosiek.

GIGABYTE: https://www.youtube.com/watch?v=4gv-_ItnWfg (viacero recenzií je už vonku na ktoré som čakal, pre potvrdenie)

GIGABYTE B660M DS3H je aktuálne bežne dostupná za zhruba 110 € s DPH, kdežto už tá dokáže obmedziť výkonnosť procesorov rady i5 a nie tobôž ešte nejakú i7, aj bez "K". Gigabyte B660M DS3H výbavou nevyzerá vôbec zle, ale znova sa potvrdzuje čo už platilo. Prakticky kto kúpi tieto základné dosky ostáva uzatvorený v platforme s obmedzenou možnosťou apgrejdu na danej platforme. 13gen. bude ešte väčšia záťaž pre tieto low-end dosky. Existuje ešte GIGABYTE B660 DS3H AX DDR4, ktorú by som veľmi rád videl v nejakom teste pre predstavu, ale v tej cenovej relácií už sú lepšie možnosti s minimálnym doplatkom.

Od najlacnejšej:
1. MSI PRO B660M-A DDR4
2. ASUS TUF GAMING B660M-PLUS D4
3. GIGABYTE B660M G X AX DDR4
4. ASUS TUF GAMING B660M-PLUS WIFI D4

Napriek tomu, že ASUS TUF majú už problémy s procesormi rady i9, čo určite nie je ani podstatné, keďže kto by reálne kombinoval, racionálne zvažoval a poprípade odporúčal kombináciu B660 + i9? Chcem vyzdvihnúť PCIe slot 5.0 vďaka ktorému je pre mňa favorit, pre akúkoľvek kombináciu, kde sa nevyužijú "fíčurky" čipsetu Z690 či taktovanie a hlavne skrz toho, že procesory ako i5 12xxx a i7xxx dokáže uvedená základná doska bez nejakých obmedzení pustiť do výkonu.

Návrat na "Nákupná poradňa"