ASUS P5B DELUXE/WIFI-AP

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Príspevok od používateľa dexterav »

jurko4fun napísal:Caute. Kupil som tuto dosku a po nainstalovani Win XP SP2 som okrem ineho instaloval aj ovladace na zvukovku z prilozenenho CD ale instalacia neprebehla a vyhodilo mi to toto : The HDA Audio bus driver is required and not found. takze co stym ? BIOS mam 0804. A dalsia vec je ta ze neviem kde sa v biose nastavuje casovanie ramiek...
uz sa to tu riesilo, nutny patch od M$, myslim ze je aj na CD od dosky
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
l0k2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1230
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa l0k2 »

Takze s novym biosom konecne opravili Q-fan CPU, som rad, dakujem.
sentimentálna spomienka - valid cpu
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

No davam sem link na bios 0903, zatial som ho na oficialnych strankach asus nevidel, s obavami som ho stiahol, nainstaloval a funguje.

Z prvych postrehov co sa riesili tu na fore riesi Q-FAN a zle ukaovanie teploty CPU (no nezarucujem sa za to, mne to funguje)

Link na bios: http://www.kram-hochladen.de/download.php?id=MTYzODI

PS pre adminov: mozno by bolo celkom dobre a uzitocne oznacit tuto temu za dolezitu, kedze mnoho ludi ma s touto doskou problemi
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
jurko4fun
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Pi 03. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa jurko4fun »

dexter napísal:uz sa to tu riesilo, nutny patch od M$, myslim ze je aj na CD od dosky
ano ale ja som ten patch uz nainstaloval a stale to pise to iste... inak je to patch KB888111
Používateľov profilový obrázok
borcinko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Pi 24. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa borcinko »

Dik za BIOS! Dost mi pomohol. Totiz mam tuto dosku od stredy a vcera som si prepaloval BIOS na 0804 z ASUS stranky. No akonahle som ho prepalil, zmizla mi DVD-RW. Myslel som, ze je odpalena. No tento mi ju hneD detekol a funguje Dalej normalne. A prosim vas, to napajanie mysi a USB pri vypnutom PC sa neda nejak poriesit? Ako ani by mi to uz nevadilo, no vzdy musim DSL modem odpojit a znovu zapojit, keD zapnem PC, pretoze sa mi inak vobec nechyti. Ani win mi ho inac nedetekne. Dik
Asus P5B Deluxe, Intel Core 2 Duo E6300 + Arctic Cooling Freezer 7 Pro, Seagate 500GB 16MB cache, CORSAIR 4x512MB 800MHz TWIN2X, ASUS GeForce 8800GTS 320MB, Forton 600W
Používateľov profilový obrázok
bassline
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00

mys

Príspevok od používateľa bassline »

No mne mys tiez ostala svietit ak som vypol komp. Dal som ju ale z PS2 do USB a tam uz sa vypina...inak ako dlho vam trva nez sa nabootuje xp? Mne bootuje nejak podozrivo dlho, asi 10-13 paliciek...neviem co s tym :(...a dalsia vec co ma riadne stve je ten High Definition Audio Codec...v pozadi na sluchadlach pocujem divny sum ked narabam s tlacitkami alebo posuvnikami v oknach...a neda sa mi nastavit hlasitost, pri restartovani si ten mixer sound max stale nastavi svoju vlastnu hlasitost wave... :?
Používateľov profilový obrázok
borcinko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Pi 24. Nov, 2006, 02:00

Re: mys

Príspevok od používateľa borcinko »

bassline napísal:a dalsia vec co ma riadne stve je ten High Definition Audio Codec...v pozadi na sluchadlach pocujem divny sum ked narabam s tlacitkami alebo posuvnikami v oknach...a neda sa mi nastavit hlasitost, pri restartovani si ten mixer sound max stale nastavi svoju vlastnu hlasitost wave... :?
Skus si stiahnut nove ovladace na zvukovku z ASUSu. Mne to pomohlo a prestalo mi praskat, sumiet a podobne. Pouzivam uz dokonca aj DTS :wink:
Asus P5B Deluxe, Intel Core 2 Duo E6300 + Arctic Cooling Freezer 7 Pro, Seagate 500GB 16MB cache, CORSAIR 4x512MB 800MHz TWIN2X, ASUS GeForce 8800GTS 320MB, Forton 600W
Používateľov profilový obrázok
bassline
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00

...

Príspevok od používateľa bassline »

Borcinko:...no budem musiet vyskusat, na tejto stranke su asi najnovsie, tak skusim :

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/misc/audio/ad1988/

No a ako s tym bootovanim, kolko ti robi paliciek?..bios som zatial neupgradoval, PC som instaloval v stvrtok...moze to byt biosom ze tak pomaly mi bootuje? sa mi nezda to... :(

BTW je tu nejaky problem s casom vkladanych prispevkov, zly cas ukazuje...
Používateľov profilový obrázok
borcinko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Pi 24. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa borcinko »

No mne tiez butuje dost dlho, ale zas nieje to nic strasne. Teraz som v Praci, tak neviem, ale keD pridem domov, tak si to vyskusam a dam ti vediet. Inak ten BIOS 0903 je dobry. Skus si aj ten prepalit. Mozno pomoze i to. Najdes ho TU
Asus P5B Deluxe, Intel Core 2 Duo E6300 + Arctic Cooling Freezer 7 Pro, Seagate 500GB 16MB cache, CORSAIR 4x512MB 800MHz TWIN2X, ASUS GeForce 8800GTS 320MB, Forton 600W
Používateľov profilový obrázok
bassline
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00

...

Príspevok od používateľa bassline »

OK, super dik...inac zaujimave...povodny PC, stary 3 roky, s IDE diskom bootuje o polovicu rychlejsie ako moj novy komp...ved ten by mal bootovat este rychlejsie...inak celkom rychlo bootoval po instalacii XP, po nainstalovani tych ASUS driverov to uz zacalo takto pomaly nabiehat...
Používateľov profilový obrázok
borcinko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Pi 24. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa borcinko »

No tak skusal som to a aj mne nabieha asi 8-10 paliciek. No ale inak potom je dost zivy, takze ma to netrapi :) Horsie by bolo, keby nabehne rychlo a potom je zabrzdeny :wink:
Asus P5B Deluxe, Intel Core 2 Duo E6300 + Arctic Cooling Freezer 7 Pro, Seagate 500GB 16MB cache, CORSAIR 4x512MB 800MHz TWIN2X, ASUS GeForce 8800GTS 320MB, Forton 600W
Používateľov profilový obrázok
bassline
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00

...

Príspevok od používateľa bassline »

borco:...tak potom OK, aj ja som meral a tiez mam 8 paliciek :D ...a tiez sa inac chova velmi zivo, takze to vyzera byt ok :) ...chcem sa este opytat, aku teplotu MB ti ukazuje Probe?

A stym HD audiom sa problemy nevyriesili, nainsaloval som nove ovladace a nezmizlo to :( ...kaslem uz na to, SoundMax je proste crap, fuknem si tam svoju PCI zvukovku zo stareho kompu a basta :D ...aj ked stve ma to, lebo som chcel pouzivat prave ten front audio konektor....co uz...
Používateľov profilový obrázok
borcinko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Pi 24. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa borcinko »

Este k tomu HD. Skus si vypnut DTS. Aj to moze zabrat :wink:
Asus P5B Deluxe, Intel Core 2 Duo E6300 + Arctic Cooling Freezer 7 Pro, Seagate 500GB 16MB cache, CORSAIR 4x512MB 800MHz TWIN2X, ASUS GeForce 8800GTS 320MB, Forton 600W
Používateľov profilový obrázok
bassline
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00

...

Príspevok od používateľa bassline »

no takze, tie cudne sumive zvuky su tam aj nadalej...nic nepomohlo...a menenie hlasitosti 'wave' sposobuje utilita Probe, mal som ju totiz nastavenu aby sa spustala pri starte win. Ked Probe spustim, wave hlasitost sa automaticky zvysi, nerozumiem tomu...asi nejaky chrobak :? ...budem musiet ceknut update...
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Príspevok od používateľa Gudas »

Integrovany zvukovy cip je v poriadku-je kalitny, no problem bude asi niekde v DA prevodniku alebo proste niekde medzi cipom a vystupom - je to hardwerova chyba dosky. Je to smutne ze taka doska ma taketo problemy, ale ziaden patch to nevyriesi. Tot moj nazor. (ale s*re to aj mna!)
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -

Návrat na "Základné dosky"